Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Samuel Groves Üç Katlı Paslanmaz Çelik Yapışmaz Tava incelemesi: tavaların kralını selamlayın

Samuel Groves Üç Katlı Paslanmaz Çelik Yapışmaz Tava incelemesi: tavaların kralını selamlayın

İşte bir cümleyle Samuel Groves Üç Katlı Paslanmaz Çelik Yapışmaz Tava incelememiz: Nigella Lawson'ın son serisinden bu yana en çekici, üst düzey mutfak keyfi.

Aramayı iptal edin! buldumen iyi yapışmaz kızartma tavasısatın alabilirsin. Samuel Groves 1817'den beri kaliteli pişirme kapları yapıyor, ancak bu benim ev ismi diyeceğim bir şey değil - ya da en azından benim evimde değil.

Samuel Groves'un yapışmaz tavalarını kullanmaya başladığımdan beri her şey değişti. Onuntencere setleriaynı zamanda en iyiler arasında, ama bu başka bir gün için.

Muhtemelen karşılaştırmadan hoşlanmayacaklardır, ancak askeri sınıf yapı kalitesi, şık görünümleri ve son derece rekabetçi olmayan fiyatları ile Samuel Groves geride kalıyorLe Creusetkendi premium tencere oyununda. Bu harika bir İngiliz başarı öyküsü; Şimdi yapmaları gereken tek şey pazarlamaları üzerinde çalışmak, böylece daha fazla insan onları duydu.


Önemsiz harcamalarınız karşılığında ne alıyorsunuz? Belki de satın alacağınız en iyi tava ve hepsi de Birmingham'da (Massachusetts'te değil, İngiliz iç bölgelerinde) gururla yapıldı…

Samuel Groves Üç Katlı Paslanmaz Çelik Yapışmaz Tava: fiyat ve bulunabilirlik

Samuel Groves Üç Katlı Paslanmaz Çelik Yapışmaz tava incelemesi


Samuel Groves, tümü Pan For Life garantisiyle desteklenen, çok çeşitli yapışmaz pişirme kapları üretmektedir.

(İmaj kredisi: Samuel Groves)

Bu tavalar, cıvıl cıvıl 20 cm'lik bir omlet tavasından 28 cm'lik bir canavara kadar çeşitli boyutlarda gelir. Samuel Groves bu noktada İngiltere'ye özel görünüyor ve burada 28cm model için 140 £ 'a kadar bakıyorsunuz. Bu aslında 28 cm'lik üç katlı yapışmaz tavası genellikle 160-170 sterlin civarında olan Le Creuset ile oldukça iyi bir şekilde karşılaştırılıyor.


Tüm tava çeşitleridoğrudan Samuel Groves'tan temin edilebilir, ancak stok seviyeleri çok dalgalanıyor. Ayrıca, tavalar gibi, Samuel Groves web sitesinin de çok 'klasik' bir görünüme ve hislere sahip olduğu konusunda sizi uyarmalıyım – yani 2009'da kodlanmış gibi görünüyor. Yine de işlevsel.

Ayrıca sınırlı ama kullanışlıJohn Lewis & Partners'da Samuel Groves seçimive onları da alabilirsinSelfridges'te çevrimiçi. Havalı.

Samuel Groves Üç Katlı Paslanmaz Çelik Yapışmaz Tava: yapı kalitesi, tasarım ve garanti

Samuel Groves Üç Katlı Paslanmaz Çelik Yapışmaz tava incelemesi

(İmaj kredisi: Samuel Groves)

Bu tencerenin yapılışı hakkında bilmeniz gerekenlerin çoğu isminde detaylandırılmıştır. Üç katlı metal yapı paslanmaz çelik, sonra alüminyum, sonra tekrar paslanmaz çelik, ardından Samuel Groves'un 'asil ve pürüzsüz' olarak tanımladığı İngiliz yapımı Profesyonel yapışmaz kaplamadan 3 kat. Hangi herhangi bir açıklama kadar iyi görünüyor.


Sonuç, mükemmel denge ve tutamak tasarımı, şaşırtıcı derecede kolay manipüle edilmesine rağmen, güven verici derecede iri bir tavadır. Aynı zamanda hızlı ve eşit şekilde ısınan bir kızartma tavasıdır ve tabii ki yapışmaz.

Samuel Groves Üç Katlı Paslanmaz Çelik Yapışmaz Tavalar gazlı, seramik, elektrikli ve indüksiyonlu ocaklar için uygundur – yani: tüm ocaklar. Ayrıca 250°C'ye kadar fırında güvenlidirler ki bu gerçekten çok iyi. benGerçektenonları o kadar yüksek sıcaklıktaki bir fırında mı? Muhtemelen hayır, ama o zaman ben bir wuss'ım.

Daha da önemlisi, mutfak olarak kullanmak ve sahip olmak mutlak bir zevktir.nesneler.

Şimdi, pekala, 'Söylemesi kolay Duncan, seninkini ödemek zorunda değildin' diyebilirsin ve ben buna tamamen katılıyorum. Ama 6 ay boyunca iki Samuel Groves tava kullandıktan sonra, eğer -sizin gibi- bunu yapmak zorunda kalacak kadar talihsiz olsaydım, onların parasını seve seve öderdim.

Kulplar, asla düşmeyeceklerini düşündürecek şekilde perçinlenmiştir ve bu tavaların yapımında o kadar çok metal vardır ki, muhtemelen onları şu şekilde satabilirsiniz.hurdave harcamalarınızın çoğunu telafi edin. Yapışmaz - bir sonraki bölümde bu konuda daha fazlası -NSşimdiye kadar kullandığım en kaygan ama harika çalışıyor ve son derece sağlam hissettiriyor. Yapısında bir çeşit mineral element var gibi görünüyor.

Samuel Groves ile ilgili en etkileyici şeylerden biri, paslanmaz çelik tavalarında dökme demir garantisi sunmalarıdır. Kayıt olÖmür Boyu Tavalar, dedikleri gibi ve perçinleri tamir etmeye, yapışmaz kaplamayı yeniden kaplamaya ve hatta tavayı endüstriyel olarak cilalamaya söz veriyorlar, 'İngiltere üretim hattımızdan çıktığı günkü haline geri dönün.'

Şimdi, yapışmazlığı etkili bir şekilde yeniden uygulamanın ne kadar kolay olduğu hakkında hiçbir fikrim yok ve bir kızartma çatalıyla delip geçerseniz veya alev püskürtücüyle saldırırsanız bunu yapmazlar - elbette, yapmanız gerekir, ' bakımımıza uyun ve tavsiyeleri kullanın.' Öyle olsa bile, bu hala oldukça etkileyici bir garantidir.

Tavaların temizlenmesi de son derece kolaydır. Bulaşık makinesinde yıkanabilir olmalarına rağmen, onları bulaşık makinesine koyma dürtüsüne çok direndim, ancak iç kısmı silinerek ve çeliği bir süngerle kısa bir süre ovalayarak çok hoş bir şekilde ortaya çıkıyorlar.

Oh, ve son bir şey, tavalar biyolojik olarak parçalanabilen bir çuval içinde geliyor. Evet! Samuel Groves'un belki biraz iyimser bir şekilde ifade ettiği gibi, 'Patates ve elma gibi meyve ve sebzeleri ve hatta eğitmenleri depolamak için de kullanılabilir.' Tamam. Kendir çantasından hoşlanmayacak ne var?

Samuel Groves Üç Katlı Paslanmaz Çelik Yapışmaz Tava: Yapışmazlık nasıldır?

Samuel Groves Üç Katlı Paslanmaz Çelik Yapışmaz tava incelemesi

(İmaj kredisi: Samuel Groves)

Bu muhteşem tavalar, üçlü İngiliz dövme Profesyonel yapışmaz kaplama kullanır. Bu, PFOA içermez ve karşılaştığım çoğu yapışmaz yüzeyden daha fazla aşınmaya dayanıklı hissettirir. Lütfen metal mutfak eşyaları ile kullanmayın.

Yapışmazlığın performansı beklediğiniz gibi ortalamanın oldukça üzerindedir. Yumurta ve patates kızartma gibi zor şeylerle kullandığım en iyi şey değil ama orada. Bu konuda gerçekten iyi olan şey, performansın kullanımla düşmüyor gibi görünmesi. İlk satın alındığında neredeyse mucizevi olan, ancak altı ay kadar sonra yapışkan olmayan özelliklerini büyük ölçüde kaybetmeye başlayan çok daha ucuz yapışmaz tavalarım oldu.

Samuel Groves'unki gibi birinci sınıf tavalar için söylenmesi gereken bir şey, bir yatırım oldukları için sizi onlara bakmanız için gerçekten teşvik etmeleridir. İronik olsa da, muhtemelen daha ucuz rakiplerinden daha fazla miktarda hırpalanmaya dayanabilirler.

Sanırım burada herkesin bilmek istediği en önemli şey, 'Yapışmazlık Le Creuset'ten daha mı iyi?' Ve öyle olduğunu söyleyebilirim. a'dan daha mı iyi?Tefal Unlimited Yapışmaz tavada? Muhtemelen hayır, ama komşularınızı ve Insta takipçilerinizi asla bir Tefal ile etkilemeyeceksiniz, değil mi?

Samuel Groves Üç Katlı Paslanmaz Çelik Yapışmaz Tava: Performans

Şey, gerçekten kullanmak bir zevk. 20 inçlik model hemen hemen mükemmel bir omlet tavası ve 28 inçlik büyük baba, güven verici ağırlık ve nispeten kolay manevra kabiliyetinin mükemmel bir karışımı. Bu kısmen zarif, hafifçe kavisli tutamak ve kısmen de Samuel Groves'un büyük bir ağırlık seçimi nedeniyle.

Isı iletimi denediğim her şey kadar iyi. Orta dereceli bir gaz brülöründe cızırdamak birkaç dakika sürer ve indüksiyonda bir dakikadan daha kısa sürede sallanmaya hazırdır - ancak bu turbo indüksiyon ayarını akıllıca kullanın, lütfen. Genelde 20-30 saniye 'P' üzerinde çalıştırırım, ardından 7 veya 8'e düşürürüm.

Bunun üzerinde metal mutfak eşyaları kullandım ve hayatta kaldı, ancak bu sadece test amaçlıydı ve aksi takdirde sadece silikon veya ahşap kullanırdım.

Aslında büyük tavayı epeyce çarptım ve saklamak için başka tavaların altına yığdım - aman tanrım, bunu yaptığım için kendimden nefret ediyorum, ama bir tava eleştirmeninin hayatı kolay değil. 6 ay sonra, yapışmazlık minimum düzeyde aşınma belirtileri gösterir ve performansta fark edilebilir bir düşüş olmaz.

Samuel Groves Üç Katlı Paslanmaz Çelik Yapışmaz Tava: Karar

Şimdi, piyasada bundan daha ucuza çok sayıda mükemmel yapışmaz tava var – bkz. Pete Dreyer'sVenedik Greenpan incelemesiÖrneğin. Ancak kendinizi veya sevdiğiniz birini şımartmak istiyorsanız, bu Samuel Groves'un yapışmaz tavaları gerçekten bir zevktir. Geçmişte Le Creuset ve AllClad tavalarını çok kullandım ve Samuel Groves üç katlı yapışmaz tavalar benim param için her ikisinden de daha iyidir ve paranız için daha az maliyetlidir.

Buradaki olası nokta, Pan For Life garantisidir. Kendinizi makul bir sıcaklıkta pişirmeye getirebildiğiniz sürece – aşırı maço kavurma yapmak istiyorsanız dökme demir tavaları çıkarın – elde yıkayın ve tahta mutfak eşyaları kullanın, bu tavalar kelimenin tam anlamıyla bir ömür boyu sürecek. Bunun hakkında kaç şey söyleyebilirsin?