Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • Saucony Endorfin Shift incelemesi: ASICS Novablast'a rakip bu koşu antrenörlerinde sıçramayı hissedin

Saucony Endorfin Shift incelemesi: ASICS Novablast'a rakip bu koşu antrenörlerinde sıçramayı hissedin

Saucony Endorfin Shift incelemesi TL;DR: Yeni başlayanlar ve eğlence amaçlı koşucular için önerilen, iyi yastıklı - biraz ağır olsa da - günlük bir antrenör.

Sadece tek bir yeni koşu ayakkabısı modelini piyasaya sürmenin modası geçiyor. Giderek daha fazla marka, koşucuların birbirine benzer koşu dinamiklerine sahip ayakkabılarda antrenman yapabilmesi ve yarışabilmesi için koşu ayakkabılarını tandem olarak piyasaya sürüyor. Bu, bazı koşucular için, özellikle de yarış ayakkabılarındaki yastıklamanın uzun ömürlülüğünden ödün vermeden yarış performansını en üst düzeye çıkarmak isteyenler için mantıklıdır.

Saucony, Endorfin Koleksiyonu ile bir adım daha ileri gitti. Koleksiyon şunları içerir:üçayakkabılar: karbonla güçlendirilmişSaucony Endorfin Proyarış ayakkabısı, 'hız-gün' uzmanı Saucony Endorfin Speed ​​ve bu incelemenin konusu, günlük antrenör Saucony Endorfin Shift. Büyük soru şudur:en iyi koşu ayakkabılarıEndorfin Koleksiyonu? Yarışlar için etkili bir şekilde antrenman yapmak için üç ayrı koşu ayakkabısına mı ihtiyacınız var? İlk etapta Saucony Endorfin Shift'i almaya değer mi?

Saucony Endorfin Kayması: fiyat ve bulunabilirlik

Saucony Endorfin Shift, doğrudan şuradan satın alınabilir:ABDveyaSaucony İngiltereTavsiye edilen perakende satış fiyatı 140$ / 130£.


Saucony Endorfin Shift incelemesi – Temel Özellikler

Saucony Endorfin Shift incelemesi

(İmaj kredisi: Saucony)

Ağırlık: 330 gram (erkekler UK10)
Düşürmek: 4 mm (38 mm / 34 mm)
Fiyat: 140 $ / 130 £
Renk: Siyah/Beyaz, Geleceğin Siyahı, Beyaz Mutant
özellikleri: Yapılandırılmış yastıklama, konfor, sıçrama


Saucony Endorfin Shift incelemesi

(İmaj kredisi: Saucony)

Saucony Endorfin Shift incelemesi: teknoloji

Saucony Endorfin Shift, diğer Endorfin ayakkabılarında bulunan benzer bir teknolojiye sahiptir; bu, koleksiyonun tüm amacı, ayakkabıların benzer koşu dinamiklerine sahip olması olduğu için tamamen anlaşılabilir bir durumdur. Teknik açıdan, üç ana oyuncu SPEEDROLL, PWRRUN ve FORMFIT'tir.


SPEEDROLL, tabanın ön ayağın altında nasıl kıvrıldığını ifade eder. Kağıt üzerinde, ivmeyi korumaya ve sizi daha kolay ileriye taşımaya yardımcı olması gerekiyor. Gerçekten de, Endorfin Pro örneğinde olduğu gibi, bu teknoloji Shift rulosunu daha pürüzsüz hale getirirken aynı zamanda tabanı daha sert hale getirir. Adımlarını daha verimli bir şekilde kontrol edebilen daha deneyimli koşucular için değil, rehberliğe ihtiyaç duyan yeni başlayan koşucular için harika.

Endorfin Shift, daha da fazla PWRRUN yastıklamaya sahiptir ve ayakkabıları neredeyse ünlü yüksek yığınlı ayakkabılar kadar uzun yaparNike ZoomX Vaporfly NEXT%. Ancak bunlar antrenman ayakkabıları olduğu için ASICS Novablast ile daha iyi bir karşılaştırma yapılabilir ve ikisi arasında Endorfin Kaydırma, daha geniş iniş platformu ve ayakkabıların ön tarafındaki ilave sertlikten bahsetmeye gerek yok, daha dengeli hissettirir.

Endorfin Pro'daki FORMFIT sayasını beğendim, ancak incelemede daha gevşek uyumun bir yarış ayakkabısı için en iyi fikir olmadığını belirtmiştim. Ancak Saucony Endorfin Shift söz konusu olduğunda, FORMFIT üst kısım mükemmel bir seçimdir: destekleyicidir, doğru alanlarda güçlendirilmiştir ve aynı zamanda hoş ve rahat hissettirir.

Saucony Endorfin Shift incelemesi


(İmaj kredisi: Saucony)

Saucony Endorfin Shift incelemesi: ergonomi

Muhtemelen sürpriz olmadı ama Saucony Endorfin Shift rahat bir koşu ayakkabısı. Kalın orta taban kabarıktır ve ayakkabılara oldukça fazla yükseklik katar. test ettikten sonraSalomon S/LAB PhantasmSon zamanlarda, Endorfin Vardiyasında koşmak oldukça -hata- bir değişimdi. Başlangıçta, ayaklarım genellikle beklediğimden daha erken yere basar, ancak ayakkabılarla birkaç mil yürüdükten sonra, bu fenomene oldukça çabuk alıştım.

Yastıklama üzerindeki kontrolü takdir eden biri için Saucony Endorfin Shift'i biraz fazla destekleyici buldum. Bu, daha az deneyimli koşucular için cennetten gönderilmiş olabilir ve adil olmak gerekirse, Endorfin Geçişinin toparlanma koşuları için iyi çalıştığını hayal edebiliyorum. Etrafta zıplamaya bayılacaklarından emin olduğum tüm eğlence koşucularından bahsetmiyorum bile.

İlginçtir ki, entegre dilin üst kısmı dolguludur ancak aslında ayakla temas halinde değildir; anladığım kadarıyla, bu tamamen estetik bir özellik. Bu bir sorun değil, daha çok bir gözlem gibi.

Ayakkabıların tıknaz olmasına rağmen, üst kısım aslında biraz dar ve bu da süper geniş ayaklı koşucular için bir sorun olabilir. Bununla birlikte, geniş bir ayağım var ve ayakkabıları giymek dayanılmaz değil, aksine: FORMFIT üst kısım ekstra genişliğe uyum sağlamak için doğru miktarda genişler.

Tüm ekstra yastıklamanın bir bedeli var: Endorfin Shift oldukça ağır. Resmi olarak Saucony, ayakkabıların yaklaşık 283 gram ağırlığında olduğunu iddia ediyor, ancak test ettiğim 10 numara versiyonu mutfak terazisinde 330 gram olarak geldi. Dünyanın sonu değil, özellikle Endorfin kaymasının büyük olasılıkla yarış için kullanılmayacağını düşünürsek.

Saucony Endorfin Shift incelemesi

(İmaj kredisi: Saucony)

Saucony Endorfin Shift incelemesi: estetik

Koşu ayakkabısı şirketlerini her zaman ayakkabılarına biraz kişilik katmak için daha fazla çabalamadıkları için tercih ederim ama itiraf etmeliyim ki Saucony, özellikle White Mutant renk grubu söz konusu olduğunda, bir bütün olarak Endorfin Koleksiyonu ile biraz fazla ileri gitmiş olabilir. Ayakkabılar turuncu vurgulu parlak beyazdır, deniz mavisi renginde bir orta tabana sahiptir ve neon yeşili bağcıklarla eksiksiz bir şekilde donatılmıştır. Benim düşünceme göre, Future Black versiyonu çok genel görünmemek ve aynı zamanda gündemi çok fazla zorlamamak açısından iyi bir denge kuruyor.

Saucony Endorfin Shift incelemesi

(İmaj kredisi: Saucony)

Saucony Endorfin Shift incelemesi: karar

Saucony Endorfin Kayması, yapması gerekeni gayet iyi yapıyor. Rahat, yastıklı ve zıplayan bir sürüş sağlar ve performans istatistikleri veya enerji geri dönüşleri ile hiç ilgilenmiyor gibi görünüyor. Bu, ağırlığa rağmen ayaklarınızı ayakkabının içinde sürükleyeceğiniz anlamına gelmez, ancak performansın peşindeyseniz, ayakkabıyı almanız daha iyi olur.ASICS Metaracerveya Endorfin Pro.

Üç Endorfin ayakkabısını da satın almalı mısınız? Koşucuların çoğu için bunun gerekli olduğunu düşünmüyorum. Eğer bir şey olursa, üç ayakkabıyı birden almakbitmiş-Koşu eğitimini optimize etmek, ayrıca çok paraya mal olacağından bahsetmiyorum bile.

Bir ayakkabıyı seçmek zorunda olsaydım, konfor ve performans arasında iyi bir uzlaşma olduğu için muhtemelen Endorfin Hızı ile giderdim. Ancak bunun tek nedeni, yarışa ilgi duymam ve Shift'in sunduğu tüm ekstra desteğe ve yastıklamaya ihtiyacım olmaması.

Rekreasyonel koşucular için Shift, muhtemelen Endorfin Koleksiyonunun en iyi seçimidir. Shift'in, dikkat çeken bir Instagram 'influencer'ının koşu ayakkabısı eşdeğeri gibi görünmesine aldırmadığın sürece.

ASICS Novablast

(Resim kredisi: ASICS)

Saucony Endorfin Shift incelemesi: ayrıca düşünün

NSASICS NovablastEndorfin Shift'e çok benzer bir koşu deneyimi sunuyor. Hareketli FlyteFoam Blast orta taban eğlenceli bir koşu deneyimi sunar ve Novablast'ı takmak ayrıca 10 mm'lik ilave köpük sayesinde sizi kelimenin tam anlamıyla daha uzun yapar: sanki ayağınıza bağlı yaylar varmış gibi.

Daha da fazla destek için şunu deneyin:Nike Tepki Sonsuzluk Koşusu. Güzel görünmenin yanı sıra Nike React Infinity Run'da koşmak, kendini yaralama olasılığını da önemli ölçüde azaltacaktır. Güncellenmiş Flyknit üst kısım, ayaklarınızı doğru pozisyonda tutar ve tutarken, ayak altındaki ekstra köpük, rahat ve hızlı bir sürüş deneyimini garanti eder.

2021 için Fit Olun!

Bu, Pingtwitter'lerin bir parçası2021 için uygunHerkesin zinde ve sağlıklı olması için 2021 boyunca devam edecek olan program. Birçokları için zorlu bir yıl olacağı kesin olan bu yıla hazırlanmanıza yardımcı olacak diyet, yaşam tarzı ve egzersiz hakkında ipuçları vermeyi amaçlıyoruz. Garanti edebileceğimiz bir şey var: geçen yıldan daha iyi OLACAK. Ve umarım bundan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı oluruz.