Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • Saucony Endorfin Shift Kadın incelemesi: Hem günlük kilometreler hem de hız patlamaları için yastıklı koşu ayakkabısı

Saucony Endorfin Shift Kadın incelemesi: Hem günlük kilometreler hem de hız patlamaları için yastıklı koşu ayakkabısı

Bu Saucony Endorfin Shift Kadın incelemesinde, Endorfin Koleksiyonunun en yastıklı modelinin zor kazandığınız paraya değip değmediğini göreceğiz. Endorfin Kaymasıkadınlar için en iyi koşu ayakkabılarıKim daha yumuşak koşu ayakkabılarını tercih eder?

Saucony, Shift ile Endorfin ailesine daha yastıklı, destekleyici ancak hızlı bir ayakkabı sunarak, antrenmanınız için üçlemenin son bölümünü size sunuyor. Endorfin Pro'yu (yarış günü ayakkabısı) ve Endorfin Hızını (tempo seansları) tamamlamayı amaçlayan Endorfin Kaydırma, diğer tüm antrenmanlarınız için destekleyici ancak hızlı bir ayakkabı sağlamayı amaçlar.

İlk çalıştırmanızın geçici olması gerekmez; o kadar rahatlar ki hemen istediğiniz yere gidebilirsiniz. PWRRUN orta taban, yumuşak bir his verir ancak zeminle temas halinde kıvrık değildir. Bu köpük, topuğunuzun altında orta ayak kısmına kadar daha yumuşaktır, daha sonra ön kısımda daha yoğundur ve sağlam bir parmak ucu sağlar.

Şaşırtıcı bir şekilde çok yönlüdürler, sağlam bir hisleri vardır, ancak ayakkabının ön tarafı, iterken kullanılan, ileriye doğru itmeye yardımcı olmak için biraz esnekliğe sahiptir.


Saucony Endorfin Shift Kadın incelemesi: teknoloji ve ergonomi

Kesinlikle kalın, peluş bir topuk manşeti elde ediyorsunuz; Ayakkabıyı ayağınıza geçirdiğiniz anda sayanın sıkı desteğini hissediyorsunuz. Dilin üst üçte birlik kısmı da kalındır ve tahrişi önlemek için daha uzun koşularda ihtiyacınız olan ayağınızın üst kısmı için rahatlığı artırır. Üst kısmın geri kalanı, tasarlandığı işi yapan ince, esnek, nefes alabilen ağdır. Hafif TPU topuk dolgusu, ayağınız tüm koşunuz boyunca sabit bir pozisyonda kaldığı için gerçek bir bonus oldu.

Saucony'nin SPEEDROLL teknolojisi tarafından sağlanan ayağınızın öne doğru yuvarlanması, SHIFT'in ablaları PRO ve SPEED'e göre biraz daha az dramatik ve daha incelikli hissettiriyor. Sallanma hareketi var ama doğal ve etkili hissettiriyor.


Evet, kolay, daha uzun koşular için harika hissediyorlar, ancak içlerinde tempo ve VO2 max seansları yaptım ve çifte pazarlık yaptığımı hissettim. Hem yastıklama hem de doğal ileri sallanma hareketi, ne kadar hızlı koşmak isteseniz de sizi destekler. Onlar da koşmak için hafif hissediyorlar.

Ayağınızı tam oturan bir şekilde topuğunuzun etrafında sabitler, orta ayakkabıda bol miktarda boşluk ve yerle temasta yayılmak için parmak kutusunda bulunur. Islak koşullar da dahil olmak üzere iyi performans gösterdiler, ancak dış taban ayakkabının geri kalanı kadar şaşırtıcı değil. Fit, hem uzunluk hem de genişlik olarak tam yerindeydi, rahattı, ancak ihtiyaç duyulan yerlerde harekete izin verdiği için sıcak noktalar yoktu.


Saucony Endorfin Shift Kadınlar

(İmaj kredisi: Saucony)

Saucony Endorfin Shift Kadın incelemesi: estetik

Kutunun dışında bunlar çarpıcı. Sonra iyi görünüyorlar. Ve sonra fotoğraflarınızda daha da iyi görünüyorlar. Neon patlamalı beyaz olan Mutant renk grubu ikoniktir, ancak üst kısmın zamanla matlaşarak hafif bir griye dönüşmesi kaçınılmazdır. Bunu söyleyerek, bol miktarda Ocak su birikintisi geçtiği ve üst kısım iyi dayandığı için bunlarla tek seferlik bir harika değildi. Plastik topuk dolgusu, ayakkabının arkasındaki rengi korur ve üst kısım da beyaz kalır, bu nedenle yalnızca orta tabanın yanındaki alt kenarın en fazla kiri toplamasını bekleyin.

Beyaz versiyon kadar hızlı satılmayacak olan yeni ana renk grubu, hava şartlarına çok daha iyi dayanacak. Ve bu koyu renk grubu, siyah ile turuncu ve pembe parıltıların kontrastı hala çarpıcı ve son derece havalı. Markalama da oldukça incelikli, Saucony'den akıllıca bir evrim.

Saucony Endorfin Shift Kadınlar


(İmaj kredisi: Saucony)

Saucony Endorfin Shift Kadın incelemesi: karar

Daha yağışlı koşullarda tutuşu artırmak için dış tabana bu kadar çok düşünülmüş olsaydı, bu ayakkabı bir koşucunun günlük bir ayakkabı için isteyebileceği hemen hemen her şeyi sunardı. Yastıklama, denge ve hız, stil ile güzel bir şekilde tamamlanmıştır ve bunlar kolay miller için faturalandırılsa da, Shift bundan çok daha çok yönlüdür. Bazı yarış ayakkabılarından biraz daha ağır olabilirler, ancak bu ekstra ağırlık rahatlık ve güvenlik getirerek, tüm koşularda onları giymek istemenizi sağlayan ve yaptığınızda dikkatleri üzerine çeken çok yönlü bir ayakkabı sağlar.

SAUCONY ENDORPHIN SHIFT, piyasadaki en iyi koşu ayakkabısı mı?

Piyasadaki en hafif veya en yaylı ayakkabı değil, ancak kendine ait olan ve ikinci veya üçüncü çalıştırmada aşırı pahalı ve yetersiz satılan ayakkabılar kategorisine girmeyen çok yönlü mükemmel bir ayakkabı. Son zamanlarda diğer büyük markalardan cesaretiniz kırıldıysa, bu model sizi Saucony'ye iltica ederken görebilir. Konu yastıklama ve hızı birleştirmeye geldiğinde gerçekten iyi bir noktaya geldiler.