Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Scarpa Mescalito ayakkabı incelemesine yaklaşıyor: gidişat dikleştiğinde

Scarpa Mescalito ayakkabı incelemesine yaklaşıyor: gidişat dikleştiğinde

Scarpa Mescalito ayakkabı fiyatları

Scarpa Mescalito, teknik çabalar veya uzun yaklaşımlar için evde yüksekte olmak üzere tasarlanmış bir ayakkabıdır. Dövülmüş patikadan çıkmak veya yürüyüşlerine biraz kayalık arazi eklemek isteyen herkesi hedefliyor ve Scarpa'nın aralığının en üstüne doğru, ancak daha ağır GTX versiyonunun altında.


Bunlara ihtiyacın olup olmadığından emin değilim ya da bizden başka bir ayakkabı alsan daha iyi olur.en iyi erkek yürüyüş ayakkabısıseçer mi? Kendilerine şu soruyu soran herkes için kullanışlı kılavuzumuzu okuyun:yaklaşım ayakkabıları nedir?

Scarpa Mescalito incelemesi: tasarım ve performans

Scarpa Mescalito incelemesi

(İmaj kredisi: Matt Ray)

Scarpa Mescalito, ağırlığı azaltan (çift başına 780 g) ve ilave yastıklama için çift yoğunluklu bir orta taban ile desteklenen Vibram Dynamis teknolojisini kullanır, bu da onu tüm yaklaşım ayakkabıları için söyleyemeyeceğiniz bir şey değil, daha uzun mesafelerde daha rahat hale getirir.

Üst kısım suya dayanıklı süettir ve zamanla ayağımda esneme olmadan kişiye özel bir uyum sağlar, ancak çamurla tıkarsanız temizlemesi en kolay yol değildir. Dış taban, olağanüstü kavrayan Vibram MegaGrip'tir ve ilave koruma ve kavrama için ek kauçuk, ayak parmaklarını ve ayağın yanlarını kaplar.


Mescalito ayakkabı

(İmaj kredisi: Scarpa)

Bu yaklaşım ayakkabısını değişen koşullarda ve arazide kullandım ve beni asla yarı yolda bırakmadı. Kaya tırmanışına gitmenin bir kısmı, genellikle gevşek kayalarda ve sarsılmaz kayalar arasında rotaları bulmak için yaptığınız yürüyüşlerdir. Ayak parmaklarının etrafındaki kavrayıcı taban ve kauçuk, ayağınızı çatlaklara sokmanıza ve kayaları tırmanırken kendinize güven duymanıza olanak tanır.


Tabanı bunu yapacak kadar sert, uzun bir yürüyüşe çıkıyorsanız sizi engellemeyecek kadar bağışlayıcı. Kuru, yaz koşullarında bu ayakkabı gerçekten parlıyor çünkü hem hafif hem sağlam hem de oldukça sığ pabuçlar sizin için taş toplamaz. Süet üst kısım suya dayanıklı olmasına rağmen dayanıklıdır ve sıcakta nefes alabilir.

Mescalito ayakkabı


(İmaj kredisi: Scarpa)

Çamurda ve şiddetli yağmurda, bu ayakkabı daha az iyi sonuç verir, ancak gerçekten bataklık zeminde kaymak için tasarlanmamıştır (daha sığ pabuç profiline bakın). Kayalar üzerinde tırmanırken ilham verici bir güven söz konusu olduğunda, yapmanız gereken uzlaşma olan çamurda artan tutuştan ziyade sığ çıkıntılardan gelen taş üzerindeki kauçuğun yüzey alanındaki artışı almayı tercih ederim.

Bu ayakkabıyla ilgili gerçekten sevdiğim şey, çabalamak için doğru türdeki sertliği, gün boyu rahatlık ve uzun bir günün ardından dik bir yürüyüşten aşağı inerken topukların etrafına sağladığı ek stabilite ile nasıl birleştirdiğidir (Scarpa buna denir). Topuk Gerginlik Sistemi). Dizleriniz kesinlikle teşekkür ederim!

Scarpa Mescalito incelemesi: Karar

Mescalito ayakkabı

(İmaj kredisi: Scarpa)

Zorlu ve kayalık patikalar için sağlam, güvenilir bir ayakkabı arıyorsanız, o zaman Scarpa Mescalito hem inişli çıkışlı teknik performans hem de uzun mesafe konforu için yenmek zor. Çamurlu bir ovayı geçmeyi planlıyorsanız, o zaman başka bir yere bakmanız daha iyi olur, ancak Vibram MegaGrip tabanı kaygan kirleri işleyebilir - derin türden değil.


Fiyatlar - Scarpa Mescalito ayakkabı:▼