Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Sea of ​​Thieves incelemesi: usta bir korsan mı yoksa hücre soygunu mu?

Sea of ​​Thieves incelemesi: usta bir korsan mı yoksa hücre soygunu mu?

İster klasik Maymun Adası oyunlarında efsanevi bir hazine arıyor, ister Assassin’s Creed IV: Black Flag'in açık okyanusunda yelkenliler arıyor olsun, ana yelkeni kaldırıp bir korsan yolculuğuna çıkmak gibisi yoktur.


Yalnızca saygıdeğer İngiliz stüdyosu Rare'in sağlayabileceği tuhaf çekiciliği ve çevrimiçi çok oyunculu için cömert bir yardımı ekleyin ve yılın en sıra dışı ve en ödüllendirici sanal yolculuklarından birine sahip olursunuz.

Diğer korsan maceralarının aksine Sea of ​​Thieves, başkalarıyla yaşanacak bir şey. Elbette, tek kişilik bir teknede yelken açmayı, görevler üstlenmeyi ve birçok gizemli yeri tek başınıza ziyaret etmeyi tercih edebilirsiniz, ancak deneyimin yarısından azını alıyorsunuz.

Mürettebat üyelerinizle birlikte bir kalyonun her yönünü kontrol etmekten, gece yarısı pusu sırasında diğer korsanları alt etmeye kadar, SOT, çevrimiçi dünyasının işbirlikçi ve rekabetçi doğasını kucakladığınızda en iyi ve en dolu haldedir. Bu, o ortamın serbest biçimli tasarımı etrafında inşa edilmiş bir başlık ve onu hayata geçiren, içinde ortaya çıkan oyuncu odaklı hikayeler.

Sea of ​​Thieves incelemesi


Hırsızlar Denizi (Xbox One)

Nadir'in yeni korsan çevrimiçi macerası

Satın alma nedenleri
+ Bir kulaklıkla en iyi şekilde çalışır + Xbox One X'te çarpıcı görünür /sea-of-thieves-xbox-one /sea-of-thieves-xbox-one$ 35.98 Amazon'da Görüntüle $ 39.99 Best Buy'da görüntüle 241 Amazon müşteri yorumu

Sea of ​​Thieves incelemesi

Her maceraya dostça bir limanın kıyılarında, görevleri üstlenebileceğiniz güvenli bir sığınakta başlarsınız (SOT'ta `` yolculuklar '' olarak bilinir), yeni silahlar ve giysiler satın almak için altın kullanırsınız ve yardımcı olacak ekstra öğeler elde edersiniz Yolculuk ile dışarı çıkın. Daha sonra istediğiniz adaya gidebilir ve yelken açabilirsiniz, ancak bu görevler - her biri kendi ödülleri ve avantajları olan çok farklı üç grup tarafından dağıtılır - sizi doğru yöne yönlendirmeye yardımcı olur.


Daha küçük gemiler daha az mürettebat üyesine ihtiyaç duyar, ancak batmaları büyük kalyonlara göre daha kolaydır. Öte yandan, daha büyük gemiler, her oyuncu arasında daha fazla işbirliği gerektirir. Biri tekerleği alıp yönlendirirken, diğeri güvertede bekler ve ana yelkeni rüzgarı yakalamak için ayarlar. Bir diğeri toplara hakim olurken, dördüncüsü uzaktaki tehlikeleri tespit etmek için casus camını kullanır. Ya da hepiniz zamanınızın çoğunu güvertede dans ederek, akordeon çalarak ve o kadar çok içki içerek geçirirsiniz ki, muhteşem bir şekilde yan tarafta kustunuz. SOT'nin kendisini fazla ciddiye almasını engelleyen şey, bu içsel çocuksu aptallıktır. Elbette, savaşacak iskeletler ve açık dünyasında serbest bırakılacak küfürler var, ama oraya gitmeden önce arkadaşlarını toplardan kovabiliyorken neden bu kadar ciddileşsin ki?

Sea of ​​Thieves incelemesi


Xbox One S 1 TB Konsol Sea of ​​Thieves Paketi

Bu harika paketi yağmalayın

Satın alma nedenleri
+ Muhteşem HDR efektleri + Tatlı beyaz konsol kaplaması Amazon'u kontrol edin

Sea of ​​Thieves incelemesi

Bu sevimli dış görünüş de sizi kandırmamalı. Rare'in yıllardır ilk uygun oyunu için bir araya getirdiği mekaniğin güçlendirici bir derinlik duygusu var ve oyun tarzınızı değiştiren de bu küçük sırlardır. Örneğin, belirli bir hızda demir atıp denizde el frenini çekebildiğinizi (ganimetinizi çalmaya çalışan bir mürettebatı düşürmek için mükemmel) veya bir kovanın içinde hasta olmanın nasıl bir silah olarak kullanılabileceğini keşfettiğinizde olduğu gibi. Ne zaman ganimetlerle dolu sandıkların, onları her elinize aldığınızda veya aldığınızda sizi kör bir şekilde sarhoş edecek veya onlara dokunmaya cesaret ederseniz sizi dokuzlara kadar lanetleyecek. Orada bir kraken bile var, eğer onunla karşılaşacak kadar cesur / şanssız olursan.

Yolculuklar, SOT'un temel döngüsünü oluşturur ve üç ana şirketi - Altın İstifçiler, Ruhlar Düzeni ve Tüccar İttifakı - her biri üstlenmek için farklı bir görev türü sunar. Altın İstifçiler, hazine avlamanız ve geri almanız için haritalar sağlar; Merchant Alliance size kargo teslim etme görevini verir ve Order of Souls parlayan kafatasları karşılığında altın öder (doğal olarak iskelet sahiplerinin boynundan çıkarmanız gerekir). Bu görevler birbirinden yeterince farklıdır ve yelken açmak için itici güç sağlar, ancak şablon çok nadiren değiştiği için bir süre sonra tekrarlanır hale gelirler.

Sea of ​​Thieves incelemesi


Sea of ​​Thieves Limited Edition Xbox One Oyun Kumandası

Piyasadaki en iyi görünen pedlerden biri

Satın alma nedenleri
+ Harika SOT temalı kaplama + Tüm Xbox One konsollarıyla çalışır Amazon'a göz atın

Sea of ​​Thieves incelemesi

Gerçek bir ilerleme sisteminin olmaması ilerlemenizi sağlar, korsanınızın ve geminizin özelleştirilmesini engeller, zaman zaman ölçülmesi zor. Belirli bir şirket için yolculukları tamamlamak, sıralamanızı her biri için iyileştirir, ancak kendi avatar çubuğunuzu estetiklerini veya taşıdıkları gösterişli çakmaklı tabancayı geliştirmek için yapacak çok az şey vardır. Bu açıkça bilinçli bir karar - Nadir, kendi karakterinizin ilerlemesinden ziyade ekibinizle çalışmanın ödüllerine ve burada gelişen oyuncu hikayelerine odaklanmanızı istiyor - ancak korsan ortamına daha fazla zorlamayı daha az çekici hale getirebilir eğer bir ekip arkadaşınız yoksa.

Oyun oynarken de teknik zorluklardan adil payımızı yaşadık. Oyun mekanik olarak hiçbir yavaşlama ile çalışmazken - ve SOT'un dinamik dalgalarının güzelliğini ve gün batımının sıcak parıltısını gördüğünüzde gerçekten nefesinizi alacaksınız - ancak tutarlı sunucu sorunları bizi saatlerce oyunun dışında tutuyor. zaman. Rare şu anda karışıklıkları gidermek için çalışıyor ve her çevrimiçi merkezli başlık bu tür lansman zorlukları yaşıyor, ancak daha ilk günden gereksiz derecede zor bir deneyime giriş yapmaya bile girişti. Ayrıca, tamamlandığında ve teslim edildiğinde bile altın üretmeyen yolculuklarla ilgili sorunlarla karşılaştık. Yine, Rare bir düzeltme üzerinde çalıştığını söylüyor, ancak görevinizi bitirmek için çok çalıştığınızda dişlerinize bir tekme atabilirsiniz.

Sea of ​​Thieves incelemesi

Seagate 2 TB Sea of ​​Thieves Özel Sürüm Harici Sabit Disk

Xbox One'ınızın belleğini genişletin

Satın alma nedenleri
+ Kullanımı kolay ekstra depolama + SOT temalı tasarım Amazon 210 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Bu sunucu sorunlarına ve somut ilerleme izleme eksikliğine rağmen, gerçekten de Sea Of Thieves gibi bir şey yok. İşbirliğine dayalı yağma ve rekabete dayalı baskınların karışımı, bazı harika çevrimiçi deneyimler için olgunlaşmıştır, ancak aynı zamanda oldukça ağır bir keder ve trollemeye de duyarlıdırlar. Bununla birlikte, kendinize iyi, benzer düşünen bir ekip ve açık okyanuslarının özgür tasarımını yakalayın. Ortaya çıkarılacak o kadar çok sır var ki ve bu özlü Nadir sihrin çoğu, tüm denizcilik ihtişamıyla deneyimlemek için her hıçkırığın üstesinden gelmeye değer bir oyun.

  • Neden kontrol etmiyorsunuz ...Star Wars Battlefront 2 incelemesi: sinematik kampanya, çok oyunculu ve ganimet kutuları hakkındaki kararımız
Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın