Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Sea To Summit Ether Light XT Extreme uyku matı incelemesi: gülünç derecede rahat ancak paketlenebilir bir kamp yatağı

Sea To Summit Ether Light XT Extreme uyku matı incelemesi: gülünç derecede rahat ancak paketlenebilir bir kamp yatağı

Denizden Zirveye Ether Light XT Extreme fırsatları Denizden Zirveye - Kadın Eteri... Alpinetrek İngiltere £203.95 Denizden Zirveye Görünüm Unisex_Adult... Amazon £229,95 Denizden Zirveye Görünüm Unisex_Adult... Amazon £249,95 Denizden Zirveye Görünüm Unisex_Yetişkin.. Amazon £ 249,95 Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.Sea To Summit Ether Light XT Extreme incelemesi

Sea To Summit Ether Light XT Extreme, klasik Ether Light XT uyku matının sulu bir versiyonu olan Sea To Summit serisinin en üstüne yakın bir yerde bulunur ve hafif bir ağırlık cezasıyla büyük konfor veya büyük yalıtım isteyenler için tasarlanmıştır. Süper kalın, sıcak tasarım, arasında oturabileceği anlamına gelir.en iyi kamp matları veyaNSen iyi kamp yatakları. Pratikte nasıl performans gösterdiğini görmek için teste tabi tuttuk. Sea To Summit Ether Light XT uyku matı incelememizin tamamı için okumaya devam edin.


Sea To Summit Ether Light XT Extreme: tasarlayın ve inşa edin

Sea To Summit Ether Light XT Extreme, farklı - veya tam olarak birkaç farklılığa sahip bir şişme yataktır. 10 cm kalınlığında, şişirilmiş, standart bir şişme yataktan çok daha ince ve hafif bir mattan çok daha kalındır. Piyasada benzer görünümlü çok sayıda hava yastığı tarzı paspas olmasına rağmen, bu, her hücrenin vücut şeklinize göre deforme olmasına izin veren Air Sprung Cell tasarımı nedeniyle öne çıkıyor. Bu ekstra kalın yineleme, kumaşın üst ve alt katmanlarını paspasın içindeki nokta kaynaklı Hava Yaylı Hücre bölmelerine bağlamak için birden fazla TPU döngüsü kullanır, bu da daha fazla paspas kalınlığına ve dolayısıyla daha iyi konfora olanak tanır.

Sea To Summit Ether Light XT Extreme, normal (burada test edildiği gibi), uzun ve benzer uzunluklarda iki dikdörtgen versiyon olmak üzere dört konfigürasyonda mevcuttur. Dikdörtgen versiyonlar ağırlık ve hacim pahasına biraz daha fazla konfor sunar, bu nedenle kullanımınıza en uygun olanı düşünmeye değer.

Denizden Zirveye Ether Light XT Extreme

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Sönük Denizden Zirveye Ether Light XT Extreme düzenli olarak makul bir boyuttadır, yaklaşık 500 gr'lık bir makarna torbası (11 x 24 cm'dir) kadardır, ancak taşınabilir olamayacak kadar hacimli değildir. Paspas, ister hafif lüks bir yatak arayan araba kampçıları için isterse büyük R-değerine ihtiyaç duyan kış yürüyüşçüleri için olsun, esas olarak maksimum konfor ve yalıtım sağlamayı amaçlamaktadır, özellik aynıdır - uyumak gibi 6.2'lik bir R değeri iyi bir kanepe.


Valf özellikle iyi tasarlanmış olup, tek yönlü şişirme valfini veya hızlı 'söndürme'yi seçmenize olanak tanıyan kauçuk bir çıkıntı sistemi (şişirme ve söndürme) özelliği vardır. Delik açmak. Bu, malzeme çuval pompasının oldukça iyi çalışmasına izin verir, fizik üzerinde valf tasarımının bir zaferi. Tek yönlü valf ayarının ortasında da ince ayarlar için turuncu bir düğme bulunur – büyük gündüz/gece sıcaklık değişiklikleriyle uğraşırken yardımcı olur.

Denizden Zirveye Ether Light XT Extreme


(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Ether Light XT Extreme incelemesi: performans

Bu devasa R değeri, bu matın muazzam derinliğine tünediğinizde oldukça gerçekçi görünüyor ve ertelemek için oturduğunuzda, devasa hava sahasının ciddi bir hacimde ısıyı geri yansıttığı açık. Derinlik, pozisyon değişiklikleri ve düz olmayan uyku seçenekleri ile kolayca başa çıkabildiğinden, yan traversler de memnun kalacak. Genel olarak, her ikisi de faturalı olarak son derece rahat ve gerçekten çok sıcak.

Sea To Summit Ether Light XT Extreme uyku matı incelemesi


(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Bahsedildiği gibi, malzeme çuvalı şişirme planı, biraz yavaş da olsa, yatağı tamamen şişirmek için çuvalın yaklaşık sekiz kez sıkılmasını alarak çalışır. Tabii ki sadece hile yapabilir ve havaya uçurabilirsiniz, ancak bu, sadece uyurken yalıtım değerleri için kötü olmayan, aynı zamanda uzun ömür için de ideal olmayan paspasın içine nem koyar. Testte bulduğumuz ilginç bir sorun, yatağın o kadar kalın ve derin olması ki, bu tamamen uyku tarzınıza ve kamp yerinizin düzlüğüne bağlı olmasına rağmen, aşırı derecede ağırmış gibi zaman zaman dengesiz ve güvensiz hissedebilir.

30/40D Naylon yüz kumaşı biraz 'kırışıktır'. kullanımda. Bazıları kadar kötü değil ama sessiz de değil, bir çadırı paylaşıyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken bir şey.

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Sea To Summit Ether Light XT Extreme: karar

Ether Light XT Extreme'de Sea To Summit'in, mevcut popüler bir modelin güçlendirilmiş bir versiyonu olduğu düşünüldüğünde, gerçekten yanlış yapması için çok az şey var ve gerçekten de durum bu. Amaç, sıcaklık ve rahatlık sağlamaktır ve burada bunlardan bolca alacaksınız.


Etrafta daha hafif, daha ince, daha fazla toplanabilir kamp matları var, ancak bunlar daha soğuk ve daha az rahat, bu yüzden eskilerin dediği gibi seçiminizi siz yaparsınız. Yaz veya sonbahar koşullarında gerçekten gram sayıyorsanız, daha hafif bir mat/şilte seçeneğiyle ağırlıktan tasarruf edebilirsiniz, ancak kışın bu kadar yalıtım ateş gücüne sahip çok fazla kamp yatağı veya matı yoktur, potansiyel olarakdaha hafif uyku tulumusonuç olarak.

Genel olarak, bu, aile ile araba kampından yaz yürüyüşlerine, kış gece maceralarından ana kamp konforuna kadar tüm durumlar için ideal kamp yatağına tehlikeli bir şekilde yakındır, bu sadece çok uç noktalarda biraz taviz verir.

Fiyatlar - Sea To Summit Ether Light XT Extreme:▼