Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Segway eMoped C80 incelemesi: daha az cesur için bir e-bisiklet

Segway eMoped C80 incelemesi: daha az cesur için bir e-bisiklet

Adına rağmen Segway eMoped C80,elektrikli bisikletyasallık söz konusu olduğunda bir mopedden ziyade. Spesifik olarak, bu bir Sınıf 3 e-bisiklettir ve bu nedenle çoğu eyalette C Sınıfı ehliyet veya motosiklet ehliyeti gerektirmez. Bu, birçok insan için birçok kutuyu işaretlemesine izin verir.

Bu günlerde, arabalara uygun ve çevre dostu bir alternatif bulmak hiç olmadığı kadar kolay. Örneğin, işe giderken pedal çevirmeyi ve terlememeyi tercih ediyorsanız,elektrikli scootermüthiş bir çözümdür. Öte yandan, dar bir platformda durmak ve yoldaki her bir tümseği hissetmek, rahat bir yolculuk fikriniz değilse, e-bisikletler de elinizin altında.

Segway eMoped C80, bloktaki yeni e-bisiklettir ve çevre bilincine sahip birçok insanın opsiyonsuz olarak oturduğu pazardaki o tatlı noktaya ulaşır. Birçok yüksek kaliteli elektrikli bisikletten daha ucuzdur ve kullanımı çok daha kolaydır. Ayrıca e-scooter'lardan daha rahat ve üzerinde sürüşü çok daha yumuşak.

Soru şu ki, beklentileri karşılıyor mu? Birkaç küçük kusura rağmen - hangi ürün değil? – dürüstçe Segway eMoped C80'in paraya değdiğini söyleyebiliriz. O kadar ki, ona gıptayla bakılan mükemmel puanı verdik.


Segway eMoped C80

(İmaj kredisi: Segway)

Segway eMoped C80 incelemesi: Tasarla ve inşa et

Segway eMoped C80 bir güzelliktir. Ducati motosikletlerinin sahip olduğu zarif fütürist anlamda çok fazla değil, hayranlık uyandıran Vespas tarzında. Bunun dışında, daha az gösterişli ve daha minimalist ve modern.


Bisiklet dört renk kombinasyonu seçeneğiyle geliyor: gri, akuamarin sarısı, limon ve mavi-turuncu. Herkesin zevkine göre olmayacak, ama sokaklarda bana iltifat eden tekne dolusu insan gibi estetiğini seviyorum. Aslında, bir avuç dolusu bu şık sürüşe hayran olmak için yanıma çekilecek kadar ileri gitti.

Ancak bu moped tarzı tasarım sadece dikkat çekmek için değil. Aynı zamanda konfor ve kolay kullanım içindir. Bu çoğunlukla bir e-bisiklettir - ancak, sınıf 3 olmakla birlikte, pedal yardımını açmak yerine, gaz pedalını çevirip gidebilirsiniz. Ayrıca, korkak ve rahat bir e-bisiklet için kasvetli ve en konforlu olmayan e-bisiklet form faktörü terk edildi.


Dar, ince minderli bir koltuk yerine büyük ve kabarık bir koltuğunuz var. Ayaklarınızı tüm sürüş boyunca pedallara koymak yerine, geniş bir platformunuz ve onları dinlendirmek için ekstra geri çekilebilir ayaklıklarınız var. Ve göz korkutucu görünen uzun ve uzun bir e-araç yerine, erişilebilir, davetkar ve asansör dostu görünen kısa, kompakt bir e-araçınız var. Cidden, bunu orta büyüklükteki asansörlere girip çıkarmak bir esinti.

Koltuğu, 24Ah çıkarılabilir bir pili ortaya çıkarmak için açılabilir. Bu e-bisikletin kapsamlı erişilebilirliğine uyduğu için çıkarılabilir pilin rahatlığını vurgulamak istiyorum. C80'i dairenize veya evin içine kolayca götürebilseniz de, her şarj etmeniz gerektiğinde bunu yapmak istemezsiniz. Neyse ki, gece şarj etmek için evinize götürmek üzere bu pili zahmetsizce çıkarabilirsiniz. Alarm pil olmadan çalışmayacağından, e-bisikletin kendisinin kilitli ve güvenli bir yerde tutulduğundan emin olun.

Segway eMoped C80 incelemesi

(İmaj kredisi: Michelle Rae Oops)

Arkada bir sepete veya çantaya takmak için küçük bir rafın yanı sıra oldukça parlak, oldukça büyük bir arka lamba ve bir arka reflektör var. Segway'in C80'e özgü aksesuarları piyasaya sürmemesi çok yazık. O arka rafa kolayca takılacak şekilde tasarlanmış güzel, sağlam bir sepete bayılırdım.


Önde, Segway eMoped C80'in durumunu göstermek için gidonun her iki yanında iki renk kodlu LED ışık halkası vardır (turuncu bekleme için, yeşil hazır için, mavi güç desteği veya seyir modu için ve hata için kırmızı ). İki dokulu koldan biri (sağda) kullanımı kolay bir gaz kelebeğidir. Bu kulpların yanında sağda açma/kapama ve custom buton işlevi gören, soldaki ise sadece kornaya ayrılmış olmak üzere iki adet buton bulunmaktadır. Ortada, pil seviyesi göstergesi, hız göstergesi, telefonunuza bağlı olup olmadığını gösteren bir simge ve bir hata kodu ekranı gösteren büyük bir LED ekran bulunur. Son olarak, bulunduğu ortamın parlaklığına akıllıca uyum sağlayan parlak hale şeklindeki far, ön reflektör ve iki yan reflektör görünümü tamamlıyor.

Segway eMoped C80

(İmaj kredisi: Segway)

Segway eMoped C80 incelemesi: Özellikler

Segway eMoped C80 özelliklerle dolu, ancak ben hırsızlık önleme korumasından başlayarak ana (ve belki de en iyi) olanlara odaklanacağım. Segway, C80'e, hırsızları sadece caydırmakla kalmayıp aynı zamanda hırsızların onunla birlikte havalanmasını önlemek için tasarlanmış dört aşamalı bir hırsızlık önleme işlevini düşünceli bir şekilde dahil etti. Birisi e-bisikleti çalmaya çalışırsa, LED halkaları bir uyarı olarak önce yeşil ve kırmızı renkte yanıp söner. Durmazlarsa, oldukça yüksek sesli ve kesinlikle insanların dikkatini çekecek olan alarm çalar ve tekerlekler kilitlenir ve hırsızın onu uzaklaştırmasını veya onunla birlikte gitmesini engeller. Son olarak, akıllı telefonunuzda Segway-Ninebot uygulaması aracılığıyla sizi bilgilendiren bir uyarı alacaksınız.

Bu işlevsellik olması gerektiği kadar tutarlı değil. Bazen, birisinin yalnızca ona dokunması bile alarmı tetikleyecek kadar hassastır. Bazen hiç tetiklenmiyor. Ayrıca, testlerimiz sırasında bir akıllı telefon kurcalama bildirimi almadığımız birkaç durum oldu. Bununla birlikte, çoğu zaman, şehrin etrafında park halinde bırakmak konusunda kendimize güvendiğimiz için yeterince iyi çalışıyor. Ve Segway henüz yapmadıysa, ürün yazılımı ve uygulama için basit bir güncelleme bu sorunu kolayca çözebilir.

Segway eMoped C80 incelemesi

(İmaj kredisi: Michelle Rae Oops)

Bahsetmeye değer başka güvenlik işlevleri de vardır, ancak bunlar daha çok yolcu ve araç güvenliğini sağlamak içindir. Hem akıllı koltuk algılama hem de destek ayağı algılama, sürücü düzgün oturmadığında veya destek ayağı düzgün bir şekilde kaldırılmadığında Segway eMoped C80'in hızlanmasını önlediğinden kazaları en aza indirir. Bu arada AirLock sistemi, e-bisikleti akıllı telefonunuza bağlayarak anahtar olarak kullanabilmenizi sağlar ve birlikte verilen iki NFC etiketi size araca daha güvenli erişim sağlar.

Özellikle AirLock sisteminin sağladığı rahatlığı seviyorum. Sadece akıllı telefonunuzu Segway eMoped C80'in kilidini açmak için anahtar olarak kullanmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda otomatik kilit açma, otomatik kilitleme, otomatik seyir ve itme yardımı için mesafeyi ayarlamanıza da izin verir. Ayrıca uzaktan kilidi kullanmanıza izin verir.

Karbon ayak izini azaltmak için C80'e bakanlar, panellerinin şu anda herhangi bir malzemenin en düşük çevresel etkileri arasında yer alan %100 çevre dostu polipropilen plastikten yapıldığını bilmekten mutluluk duyacaktır. Öte yandan, sürekli mobil cihazlarında olanlar, şarj için birlikte verilen USB bağlantı noktasını takdir edeceklerdir.

Segway eMoped C80 incelemesi

(İmaj kredisi: Michelle Rae Oops)

Segway eMoped C80 incelemesi: Performans ve pil ömrü

32 km/sa azami hızıyla Segway eMoped C80, yolun en hızlısı olmayacak. Aslında, en yüksek hızda gidiyor olsanız bile, muhtemelen yolda sizi geçen birçok 3. Sınıf e-bisiklet göreceksiniz.

Ancak, dedikleri gibi, yavaş ve istikrarlı olan yarışı kazanır ve burada elde ettiğiniz şey budur. Sizi gideceğiniz yere rahat ve daha da önemlisi güvenli bir şekilde ulaştırır. Ve 47 ​​ila 52,8 mil (yolcu ağırlığına bağlı olarak) menziliyle sizi şehrin bir ucundan diğer ucuna ve geri götürür.

Bu tabii ki şehrinizin büyüklüğüne bağlıdır, ancak Los Angeles kadar büyük bir şehir düşünün - bu aralıkla, şehir sınırlarının en batı sınırından en doğu sınırına kadar gidebilir ve geri dönebilirsiniz ve yine de biraz meyve suyunuz olacaktır. bir veya iki işi yürütmek için artık.

O küçük tekerlekler için endişelenme. Segway eMoped C80, dürüstçe oradaki herhangi bir e-bisikletten çok daha yumuşak bir sürüş sağlayan iki aşamalı bir merkezi amortisöre sahiptir. Aslında o kadar pürüzsüz ki, bir dalgaya biniyormuş gibi çukurların ve kaldırım rampalarının üzerinden süzüleceksiniz.

Bu gaz kelebeği aynı derecede yumuşak, duyarlı ancak çok hassas değil, sadece hafif bir dönüşle sıfırdan 10'a gidecek, bu da onu deneyimsiz sürücüler için henüz güvenli hale getiriyor. Aynı şekilde, eliniz de 20mph'ye ulaşmak için çok çalışmak zorunda kalmayacak, bu da daha yoğun bir yolda o en yüksek hıza çıkmanız gerektiğinde, o motorun oraya gitmekte gecikmeyeceği anlamına geliyor.

Benzer şekilde, fren sistemi son derece etkilidir ve sizi bisikletten atabilecek aşırı ani duruşlara başvurmadan acil duruşlar yapmak için fazlasıyla yeterli ısırmaya sahiptir. Ön disk frenli ve arka kampanalı frenli ikili bir fren sistemidir, her ikisi de sizi yavaşlatabilir, hatta %20 ila %30'luk bir yokuştan aşağı inerken bile - yine de deneyimsiz veya korkak olanlar için bir başka avantaj. hız gelir. Bu sistem aynı zamanda rejeneratiftir, yani bu enerjinin bir kısmını geri dönüştürür ve menzilinizi genişletmek için pile geri gönderir. Çok değil, ama bir şey.

Ancak bir tepede yaşıyorsanız, bunun yokuş yukarı gitmek için en iyi araç olmadığını unutmayın. %15 yokuş eğimi olan birinde gayet iyi olacak, ancak %20'lik bir yokuş için ondan yeterince güç alamadım. Ne zaman bir tane yükseltmeye çalışsam, yaklaşık 3mph'ye (4kph) yavaşlıyor. Bu kesinlikle hayal kırıklığı yaratıyor, ancak o yokuşta 10 metreden fazla yokuş çıkmak zorunda değilseniz, bu muhtemelen sizin için pek sorun olmayacaktır.

Segway eMoped C80'e bağlı pedallar var ve aracınız açık olmasa bile iyi çalışıyorlar, bu da demektir ki, kendinizi bir gün enerjiniz tükenirse, eve gitmenin eski usul yolunu bulursunuz. el. Ancak, kesinlikle gerekmedikçe onlara güvenmenizi tavsiye etmem. C80'in daha geniş form faktörü, pedal çevirmeyi zor ve dağınık bir iş haline getirir.

Segway eMoped C80

(İmaj kredisi: Segway)

Segway eMoped C80 incelemesi: Fiyat ve karar

Segway eMoped C80, özellikle bir dizi parlak renk seçeneği ile başka bir hile gibi görünebilir. Ancak bu, bir kitabı kapağına göre gerçekten yargılayamayacağınız zamanlardan biridir.

Bu moped tarzı ebike, fiyatından çalışmasına kadar her yerde erişilebilir. Yaptığı işte harika, bu da daha yeşil ama çok güvenilir bir ulaşım modu sunmak. Ayrıca göründüğünden çok daha güçlüdür; gaz kelebeği, frenler ve pil ömrü, hızınızı sadece 20mph ile sınırlandırsa bile, birçok benzer elektrikli araçla rekabet eder. Her ne kadar bu sınır muhtemelen güvenlik düzenlemelerini karşılayacak şekildedir.

Ayrıca, parlak kuyruk ve farlar gibi temel özelliklerden, şarj için USB bağlantı noktası ve güvenlik için AirLock sistemi gibi son derece kullanışlı özelliklere kadar özelliklerle doludur.

2.199$'lık fiyatıyla (şu anda Birleşik Krallık veya Avustralya'da mevcut değildir), Segway eMoped C80, çoğu orta-üst seviye e-bisikletten çok daha düşüktür. Bu, özellikle çok fazla bisiklet sürücüsü değilseniz veya gerçekten pedal çevirmek zorunda olmadığınız bir şeyi tercih ediyorsanız, onu çekici bir teklif haline getirir.

Segway eMoped C80 incelemesi: Ayrıca düşünün

Segway eMoped C80, piyasadaki tek moped tarzı e-bisiklet değil, yani bunun sizin için en ideal seçenek olmadığını düşünüyorsanız, yine de başka seçenekleriniz olacak.

Örneğin, bir bütçeniz varsa,Sulu Akrephızınız daha fazla olabilir. En yüksek 28mph hıza ve 45 mil menzile sahipken, yalnızca 1,699 $ geri getiriyor. Ancak, kesinlikle C80'in görünümüne sahip değil.

Hala daha ucuz bir şeye mi ihtiyacınız var?RadRunner 1Rad Runner'dan C80'in en yüksek hızına ve Scorpion'un aralığına yalnızca 1.299 $ karşılığında eşleşir. Ve bir arazi bisikleti olarak, 300 pound daha yüksek bir yük kapasitesine sahiptir.

Daha ağır ve daha sağlam bir şey için,Zug Gergedanı2.499 $ olabilir, ancak 90 mile kadar uzun menzil, yedi seviyeli elektronik Pedal Destek Sistemi ve bir kodla açabileceğiniz 28mph'ye kadar maksimum hız ile birlikte gelir.