Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Segway Ninebot MAX G30LP e-scooter incelemesi: hızlı ve lüks

Segway Ninebot MAX G30LP e-scooter incelemesi: hızlı ve lüks

Segway Ninebot Max G30LP'yi tercih etmek için pek çok zorlayıcı neden var, ancak en iyisi sadece fiyat-performans oranı olabilir.

Açık olmak gerekirse, konu en iyi e-scooter'lar olduğunda bu listenin başında olmayacak. Büyük ölçüde aynı - veya belki biraz daha iyi - performansı biraz daha ucuz fiyatlarla sunan en az iki tane daha düşünebiliriz. Aynı zamanda, o listede artırılmış güçle gelenlerin çoğu da yok, yani aradığınız şey buysa çok fazla seçeneğiniz yok.

Daha da önemlisi, size 800 dolardan fazlaya mal olmayacak güçlü bir elektrikli scooter bulmanın söylemesi yapmaktan daha kolay, özellikle de bir kalite bulmak için daha az bilinen bir markaya neredeyse tökezlemek zorunda kaldığınız ABD'de. ve uygun fiyatlı e-scooter. Bu, Segway Ninebot Max G30LP'yi sadece harika bir keşif değil, aynı zamanda kolay bir keşif haline getiriyor.

Yine de, bu tantanaya değer Segway'in Max serisine nispeten yeni bir ekleme mi? Los Angeles'ın kısmen engebeli sokaklarında daha yeşil bir ulaşım modu olarak kullanarak birkaç aydır sahibiyim ve kullanıyorum. Ve dürüstçe söyleyebilirim ki, mükemmel olmasa da, kesinlikle henüz pişman olmadığım bir satın alma.


Segway Ninebot Max G30LP incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Segway Ninebot MAX G30LP incelemesi: tasarım

Segway Ninebot MAX G30LP hakkında dikkat edilmesi gereken ilk şey, görmeye alışmış olabileceğiniz e-scooter'lardan daha büyük ve daha ağır olmasıdır. 43,7 x 18,6 x 45,1 inç katlanmamış ve 38,6 lbs'de, Bird veya Uber'den kiralık scooterlardan daha büyük. Bu nedenle, hafif ve taşıması kolay bir şey bekliyorsanız, taahhütte bulunmadan önce diğer seçenekleri düşünmek isteyebilirsiniz.


Bununla birlikte, bu ekstra ağırlık ve boyut iyi bir nedendir. Sonuçta bu, daha uzun pil ömrüne, daha yüksek maksimum hıza ve daha büyük lastiklere sahip daha ağır hizmet tipi bir e-scooter. İyi haber şu ki, bu katlanabilir bir ünitedir, böylece saklamanız gerekiyorsa veya toplu taşımaya binerken üç tıklamayla (43,7 x 18,6 x 21,0 inç'e kadar) katlayabilirsiniz. Arka tampondaki plastik kanca, siz açılmaya hazır olana kadar onu sabitlemek ve yerinde tutmak için iyi bir iş çıkarır.

Katlama işlemiyle ilgili tek şey, kilitleme mekanizmasının kilidini açmak için biraz güç gerektirmesidir, bu da bir trene binmek için acele etmeniz gerektiğinde sizi potansiyel olarak geciktirebilir. Yine de, ya öyle ya da direksiyon kolonunuz yerinde kalacak kadar güvenli olmadığı için kaza riski var.


Hem gidon hem de güverte bir rahatlık meselesidir. Her ikisi de ellerinizi ve ayaklarınızı sabit tutan, kaymayı önleyen ve uzantı yorgunluğunu en aza indiren mükemmel dokulu kauçuk bir tutuş sunar. Ve diğer e-scooter'ların aksine, güverte de geniştir ve yedi inç genişliğinde bir platform sunar.

Segway Ninebot Max G30LP incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Gidonun ortasında, kilometre veya mil cinsinden mevcut hızınızı, seçilen hız modunu, pil ömrünü ve LED farınızın açık olup olmadığını ve e-scooter'ınızın Segway-Ninebot'a bağlı olup olmadığını gösteren güzel bir LED dijital gösterge paneli var. uygulama. Yaya modunun (en yüksek hız 3,7mph) etkinleştirildiğini size gösterecek ve ayrıca e-scooter'ınızın ne zaman bakıma ihtiyacı olduğunu veya motorunuzun aşırı ısındığını size bildirmek için uyarılar gösterecektir.

Bu gösterge paneli inanılmaz derecede basit ve kullanımı kolaydır. Segway Ninebot MAX G30LP'yi sürerken, hızınızı kontrol ederken veya modları değiştirmeniz gerektiğinde size hızlı erişim sağlar. Bu gösterge panelinde yalnızca bir düğme var ve güç düğmesi ve far açma/kapama işlevinin yanı sıra Eco (12.6mph maksimum hız), Standard (maksimum 15,6mph hız) ve Sports (18.6mph maksimum hız) arasında hızla geçiş yapmak gibi işlev görüyor. hız) modları.


Bu bilgiler kılavuzda bulunmadığından modlar arasında nasıl geçiş yapacağımı bulmam biraz zaman aldı. Ancak, bunu bir kez öğrendikten sonra yapmak oldukça kolaydır – bir moddan diğerine geçmek için iki kez basmanız yeterlidir; bu, sürüş sırasında bile hızlı bir şekilde yapabileceğiniz bir şeydir.

Direksiyon kolonunun hemen altında, gidonun hemen altında yerleşik bir 2.5w farın yanı sıra, arka tamponun hemen üzerinde, uygulama aracılığıyla her zaman açık olacak şekilde ayarlayabileceğiniz bir arka lamba vardır. Her zaman açık olarak ayarlandığında, frenlerinizi kullandığınızı belirtmek için yanıp söner.

Segway Ninebot Max G30LP'nin tasarımı hakkında takdir ettiğimiz birçok şeyden biri rengidir. Siyah süslemeli gri renkte olması, onu diğer düz siyah e-scooter'lardan ayırıyor. Verilmiş, Bird ve Unagi'den e-scooter'lar daha canlı renklerle geliyor. Yine de, farklı görünmek için hala güzel bir girişim.

Segway Ninebot Max G30LP incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Segway Ninebot MAX G30LP incelemesi: özellikler

Segway Ninebot Max G30LP tam olarak ekstra fırfırlar ile dolu olmasa da, sahip olduğu ek özellikler işlevselliğine katkıda bulunur. Her şeyden önce IPX5 su geçirmezlik derecesine sahiptir. Bu, selden tam olarak kurtulamasa da, düşük basınçlı su jeti spreyiyle gayet iyi yaşayabileceği anlamına gelir. Bu ayrıca, hafif ila orta şiddette yağmur sırasında sürerken takılıp kalırsanız, çalışmaya devam edebileceği anlamına gelir.

Buradaki bir diğer dikkat çekici ve son derece kullanışlı özellik ise rejeneratif fren sistemidir. Birçok e-scooter, bu enerji geri dönüşüm özelliğinin bir versiyonuna sahiptir, bu nedenle Segway Ninebot Max G30LP'ye özgü değildir. Ancak, kullanıcılara biraz pil desteği sağladığı için kesinlikle bahsetmeye değer.

Bu özelliğin nasıl çalıştığı, scooter'ın fren sisteminin sürüşten kaynaklanan bir miktar enerjiyi geri dönüştürmesi ve size daha iyi bir frenleme deneyimi ve biraz daha uzun menzil sağlamak için yeniden dağıtmasıdır. Şu anda, e-scooter'ların daha sürdürülebilir bir ulaşım yolu teklifini genişletmek için cesur bir girişim, ancak şu anda kullanıcılar üzerinde büyük bir etkisi yok. En azından dikkat çekmek için yeterli değil. Yine de fikir orada ve Segway-Ninebot'un bunu daha çekici bir şekilde genişletmesini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Son olarak, Segway Ninebot Max G30LP'ye bağlanmak için Bluetooth kullanan Segway-Ninebot uygulaması var. Bu uygulamanın sizi diğer sürücülere bağlayan bazı topluluk yönleri ve ayrıca puan kazanmak ve madalya almak için günlük görevleri tamamlayabileceğiniz bir Görev Merkezi vardır.

Segway Ninebot Max G30LP incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bununla birlikte, ilgilenmeyenler bu uygulamayı hız sabitleyici, enerji geri kazanımı, yürüme modu ve araç kilidi gibi e-scooter ile ilgili şeyleri yapmak ve ayrıca pil ömrünü kontrol etmek ve aygıt yazılımını güncellemek için kullanabilirler.

Bu uygulamada en sevdiğim özellikler kesinlikle kilit, yürüme ve hız sabitleyici modları. Sadece aracı çalışmaz hale getirmekle kalmayıp, aynı zamanda birisi onu sürmeye çalıştığında bu sürekli bip sesini çıkarmasını sağlayan kilit modu, hırsızları uzak tutmak için kesinlikle yararlıdır. Yine de bu ağır hizmet tipi U kilitlerden birine yatırım yapmanızı kesinlikle tavsiye etmeme rağmen.

Yürüyüş ve hız sabitleyici modları, Segway Ninebot Max G30LP'yi sabit bir hızda, sırasıyla 3,7 mil/saat ve mevcut hızınızda ayarlar. Yürüyüş modu, bir yaya bölgesindeyseniz veya yaya olan insanlarla birlikteyseniz harikadır. Bu arada, hız sabitleyici, özellikle uzun sürüşlerde başparmağınızı gazdan uzak tutmak için harikadır. Gaz pedalına erişmek ve çalıştırmak kolay olabilir, ancak uzun süre basmak hala başparmak yorgunluğuna neden olabilir ve hız sabitleyici bunu en aza indirmenin harika bir yoludur – ayrıca pil ömründen tasarruf etmenizi sağlar.

Segway Ninebot Max G30LP incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Segway Ninebot MAX G30LP incelemesi: performans

Segway Ninebot Max G30LP 700 W (0,7 kW) motora, 367 Wh pile ve 10 inç havalı lastiklere sahiptir. Bunlar, ona çok fazla güç vermek için birlikte çalışır - daha spesifik olarak, maksimum 18,6 mil hız, 24,9 mil (40 km) menzil ve %20'lik bir tepe derecesi derecesi. Bunlar oldukça etkileyici rakamlar.

Ancak Segway Ninebot Max G30LP, gerçek hayat senaryolarında nasıl ölçüyor? Çok iyi. 1mph'den 15mph'ye yaklaşık 5 saniyede çıkıyor; bu, yoğun bir caddedeyken veya henüz e-scooter kullanma veya kullanma konusunda usta değilseniz, aklınızda bulundurmanız gereken iyi bir şey. Ancak bu hala bir kickscooter ve onu çalıştırmak için uygun bir tekme atmanız gerekiyor - hafif, gönülsüz bir tekme işe yaramaz.

Segway-Ninebot, asfaltta veya düz kaldırımda kullanılması gerektiğini belirtmiş olsa da, ister çukurlu asfalt bir yol isterse çakıllı bir yol olsun, engebeli arazide iyi sonuç verir. Bu iki 10 inçlik Pnömatik lastiğin bununla çok ilgisi var. Daha iyi şok emilimi sunarak ve sürüş güvenliğini artırarak sürücülerin konforunu iyileştirmeleri gerekiyor.

Şok emilimi konusunda, burada iyileştirmeye yer olduğunu düşünüyoruz. Karşılaştığımız her çukurda sarsıldığımızdan değil, ama kesinlikle orada biraz titrediğimizi hissettik. Ancak çakıllı bir yolda sürmek o kadar da kötü değildi - lastikler kesinlikle harika bir iş çıkardı ve bu deneyimi düşündüğümüzden çok daha pürüzsüz hale getirdi. Ve bu lastiklere karşı adil olmak gerekirse, üzerlerinde çok fazla tutuş var. Bu nedenle, bir çukur savrulmanıza neden olsa bile, kolayca rayına geri dönersiniz ve düşmekten kaçınırsınız.

%20 tepe derecesi derecesine rağmen, Segway Ninebot Max G30LP'nin daha dik tırmanışlarda pek başarılı olmadığını gördüm. Gerçekten bir tepede yaşayacak kadar şanslı olduğum için, yaklaşık %11'lik bir tepe eğimi olan bir yokuşta test edebildim. Performansı sürücünün ağırlığına bağlı olarak biraz değişse de, hızları 13mph'ye kadar başlasa bile, 56 fit yükseklikte bir tepede 500 fitte 8mph ila 9mph'ye kadar çok hızlı bir şekilde yavaşladı. Sarp yokuşlarda beklentilerini tam olarak karşılayamasa da daha yumuşak yokuşlarda herhangi bir sorun yaşamadım.

Bu frenleri kullanırken biraz dikkatli olun. Segway Ninebot Max G30LP, ön tekerlekte bir mekanik fren ve arka tekerlekte bir E-ABS elektronik frenden oluşan ikili bir fren sistemine sahiptir ve çoğu tipik durumda oldukça iyidirler. Ancak, gerçekten hızlı gidiyorsanız, özellikle yokuş aşağı gidiyorsanız, bu frenlerde ani durmalar yapmak için yeterli güç olmayacaktır. Defansif sürüş yaptığınızdan emin olun ve dikkatli olun.

Segway Ninebot Max G30LP incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Segway Ninebot MAX G30LP incelemesi: pil ömrü

Segway Ninebot Max G30LP'yi tam olarak şarj etmek yaklaşık altı buçuk saat sürer ve bu, bunun gibi orta sınıf e-scooter'larda oldukça standarttır. Bu kulağa özel bir şey gibi gelmeyebilir, ancak şarj edilmesi daha uzun süren scooterlar var. Scooter'ınızı günlük işe gidip gelmeniz için kullanmayı planlıyorsanız ve işteyken tam kapasite şarj etme seçeneğine sahip olmak istiyorsanız, yedi saatten az şarj süresi bir nimettir.

Segway Ninebot Max G30LP'deki 40 367Wh lityum pil, ona 25 milin (40 km) hemen altında bir menzil sağlar. Varsayımsal olarak, bu beni kasabanın her yerine ve geri götürmek için yeterli, dönüş yolculuğumu yapmadan önce sadece yarıya kadar şarj ediyorum. Los Angeles gibi tepelik kısımları olan devasa bir şehirde bu çok şey söylüyor.

Ancak Segway Ninebot Max G30LP, uzun pil ömrü ve uzun menzilden daha fazlasını sunar. Ayrıca, Segway-Ninebot'un dediğine göre, pil durumunu yakından izlemek ve uyarılar göndermek için tasarlanmış bir Akıllı Pil Yönetim Sistemi ile birlikte gelir. Bu şekilde, devam etmek için gücünüz olmadan seyahatinizin ortasında kalmazsınız. Ayrıca pil sorunları olduğunda anında bildirim alırsınız.

Henüz herhangi bir pil sorunu yaşamadım, bu yüzden bu yönetim sisteminin ne kadar iyi çalıştığını size söyleyemedim. Bununla birlikte, herhangi bir sorun yaşamamak, bu e-scooter'ın bana bir süre dayanacak kadar iyi yapıldığının da iyi bir işareti. Satın aldıktan birkaç ay sonra e-scooter'larının çalışmayı durdurduğunu veya pil sorunları geliştirdiğini söyleyen insanlardan korku hikayeleri okudum.

Segway Ninebot Max G30LP incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Segway Ninebot MAX G30LP incelemesi: Karar

769,99 ABD doları olan Segway Ninebot Max G30LP, daha yüksek orta sınıf e-scooter pazarında oturuyor ve daha fazla paranız olsa bile, onu en çekici seçeneklerden biri haline getiriyor. Dahası, büyük perakendecilerin büyük indirim günlerinde MSRP'lerinde 100 dolardan fazla indirim yaptığını gördük, bu yüzden sabırlıysanız çok daha ucuza alabilirsiniz.

Dışarıdaki bazı büyük marka e-scooter'lar, Segway Ninebot Max G30LP'nin yapabileceğinden çok daha azına 800 $ veya daha fazlasını geri getirecek. Bu nedenle, yapısından gücüne kadar iyi bir ağırlıkla gelen yeşil bir şehir içi ulaşım çözümü arıyorsanız, bununla yanlış gidemezsiniz.