Close

Sennheiser Momentum Wireless incelemesi

Sennheiser Momentum Wireless fiyatları 564 Amazon müşteri yorumu Sennheiser Momentum Wireless ... Newegg299,95 ABD doları GörünümResim 1/8

Sennheiser Momentum Wireless incelemesi


Resim 2/8

Sennheiser Momentum Wireless incelemesi

Resim 3/8

Sennheiser Momentum Wireless incelemesi

Resim 4/8

Sennheiser Momentum Wireless incelemesi

Resim 5/8

Sennheiser Momentum Wireless incelemesi


Resim 6/8

Sennheiser Momentum Wireless incelemesi

Resim 7/8

Sennheiser Momentum Wireless incelemesi

Resim 8/8

Sennheiser Momentum Wireless incelemesi


CES 2012'de tanıtıldıklarından beri, Sennheiser'ın Momentum serisi, harika ses kalitesini dayanıklı bir yapı ile kusursuz bir şekilde birleştiren gerçekten olağanüstü kulaklıklar içeriyor. Peki en son çift nasıl birikir?

Sennheiser'ınİtmeürün serisi, seri için büyük bir değişikliğe işaret ediyor - artık kablo yok. Evet, bunlar artık Bluetooth kutuları, ama yine de kulaklarımızı muhteşem sesle dolduracaklar mı? Ve iki yıldan fazla bir süredir aynı genel tasarıma bağlı kalmak, bir zamanlar bu güzel kulaklıkların biraz eski moda hissettirdiği anlamına mı geliyor?

Sennheiser Momentum Wireless incelememizde öğrenin… ..

Aynı tasarım, rafine

İlk bakışta, Momentum Wireless ve Momentum Wireless arasındaki herhangi bir görsel farkı bulmakta zorlanacaksınız.kablolu versiyon, aslında sürüm 2'ye küçük bir darbe aldı. Metal ve deri karışımı sevdiğimiz gerçekten endüstriyel bir tasarım oluşturmak için birleştiğinden aslında bundan oldukça memnunuz. Paslanmaz çelik sırt sağlamdır, bükün ve çok az şey var. Bu kutulardaki tek plastik, kulak kapaklarının ön tarafında bulunabilir, ancak bu bile sağlam ve çizilmelere karşı dayanıklıdır.

Biraz daha derinlemesine araştırın ve genel tasarımda birkaç değişiklik var. En büyük değişiklik, orijinal çift ile yaşadığımız şikayetlerden biri olan taşınabilirlik eksikliğini giderdi. Sert kafa bandı harikaydı, ancak bu, kutuların katlanamayacağı ve beraberindeki taşıma çantasının oldukça canavarca olduğu anlamına geliyordu. Bu sefer katlanabilir olmalarına rağmen, bu tasarımın hiçbirinden ödün vermeden etkileyici bir başarıdır. Telefonları katlamak, bir çantaya çok daha iyi sığabilecekleri anlamına gelir ve taşıma çantasının önceki gibi yarı yarıya boyutta olmasına yardımcı olur.

Diğer değişiklik, boyutları her zamankinden biraz daha büyük olan yumuşak kulak kaplarını içeriyor. Sennheiser, bize bunun tüketici (yapıcı) eleştirilerine hitap etmek için yapıldığını ve değişiklik anında açık olmasa da (eski çifti hiç giymediyseniz, hiçbir şey fark etmeyeceksiniz) hızlı bir karşılaştırmadan sonra daha uygun olduklarını söyleyebilirsiniz. daha önce olduğundan çok çeşitli kulak boyutlarında rahatça.

İnceleme modelimiz kremsi beyaz kulak kaplarıyla geldi, ancak biraz daha ince siyah bir model de mevcut.

Yine de her şey mükemmel değil. Kabloların atılmasıyla, sıralı uzaktan kumanda ve yeni Bluetooth kontrolleri kulaklığa taşındı, ancak düğmelerin kendisi biraz plastik ve duygusal. Açmak için Bekleme düğmesini basılı tutarsınız ve eşleştirme moduna geçirmek için basılı tutarsınız.

Ayrıca NFC de var, böylece eşleştirmeyi başlatmak için bir Android veya Windows 8 akıllı telefonu kupaya dokundurabilirsiniz. Beklediğiniz gibi, bu iyi çalışıyor ve bağlantı kurmanın en hızlı yoludur.

Kulak kucaklayıcılar

Konfordan bahsetmişken, Sennheiser Momentum Kablosuz Kulak Üstü kutuları bizi gerçekten etkiledi. Kablolu çifti yaklaşık bir yıldır günlük olarak kullandık, buna şaşırmadık, ancak kulak kabı boyutundaki hafif artış kulaklarımızın biraz daha iyi oturmasına yardımcı oldu.

Aslında o kadar rahatlardı ki, birkaç saat boyunca oturduktan sonra orada olduklarını unuttuk. Müzik çalmayı bıraktıktan çok sonra. Şimdi, bu rahatlığın çınlayan bir onayı değilse, ne olduğundan emin değiliz.


Harika ses, kablo yok

Mükemmel bir yapıya, yapıda şık malzemelere ve güneşin altında eklenen tüm ekstralara sahip olabilirsiniz, ancak bir çift kulaklık, yine de 379 sterlinlik bir çift kulaklık, ne kadar iyi ses çıkardıklarına göre yaşar veya ölür.

Spoiler: Bunlar çok çok etkileyici.

Kablolu modelle aynı arkası kapalı tasarıma sahiptirler, ancak bu, her ne müzik verirseniz verin, gerçekten etkileyici olan fevkalade dengeli bir ses getiriyor. Türler arasında gidip geldik, yüksek sesli, canlı poptan güçlü bas ağır rap'e kadar her şeyi çaldık ve tüm hesaplarda kutular parlıyordu.

Evet, söyledikleri kadar bas ağır değiller.Beats By Dre Studio Kablosuz, bariz bir rakip, ancak biraz daha ucuz (ahem) 329 £ 'dan, ancak yine de yeterince var, güçlü ve ayrıntılı. Aslında, Studio Wireless'ın telefonları uzun süreli dinlemeden sonra kulaklarımızda bir çınlama bıraktığı için, tonun azaltılması bir artı noktadır.

Çok sayıda Bluetooth kulaklık denedik, ancak bunların en iyisi, sürekli büyüyen grubun en iyisi olduğunu söylemek kolay bir şey. Orta ve yüksek tonlar mükemmel, parazit hiç olmadı ve bağlandığınızda ve gitmeye hazır olduğunuzda sizi uyaran şık İngiliz sesi hoş bir dokunuş.

Burada da aktif gürültü iptali var, böylece tamamen bölgeden ayrılabilir ve sadece kulaklarınızın derinliklerine kadar mükemmel şekilde yeniden oluşturulmuş melodilere konsantre olabilirsiniz. İzolasyon oldukça etkileyici ve Sennheiser'ın NoiseGuard dediği bazı teknolojileri kullanıyor.

Neyse ki, ses kalitesi gürültü iptalinden etkilenmez (bazen diğer kutularda sürekli bir uğultu duyarsınız) ve kulaklarımızda Drake'in rahatlatıcı vokallerinden başka bir şey duymadan tüm bir tüp yolculuğunu geçirebildik.

Bardaklar ayrıca mikrofonları da barındırır ve bu kutuları en iyi sesli konferans aracı olarak kullanmanıza izin verir ve Sohbetler net ve net bir şekilde gelir. Daha azını beklediğimizden değil.

Tek bir şarjla tüm dünyada

Bluetooth kulaklıkların uzun pil ömrüne ihtiyacı vardır. Her gece telefonlarımızı şarj etmeye alıştık, belki bir akıllı saati ve / veya tableti doldurmaya başladık, ama kulaklıklar - o kadar değil. Evden kaçtığınız ve kutularınızın kırmızı olduğu bir duruma girerseniz, bir dahaki sefere her zaman hazır olan kablolu tomurcukları alacaksınız.

Neyse ki, Sennheiser bu kategoride de bizden tam not alıyor. Bu kulaklıkları yaklaşık bir buçuk hafta boyunca gün boyunca kullandık ve yalnızca bir kez şarj etmemiz gerekti. Belirtilen 22 saatlik pil ömrü, biraz karamsar olsa da, çoğunlukla doğrudur.

Ve pil boşaldığında bile, birlikte verilen kablo müziğin durmamasını sağlar. Bu, şaşırtıcı bir şekilde pek çok kablosuz, aktif gürültü engelleme özellikli kulaklığın dışında bırakılan bir özelliktir, ancak buraya dahil edilmesine sevindik.

Dayanıklı kutular

Bu telefonlar kablosuz olduğundan, kullanımdan sonra kablonun yıpranması veya sürtünmesi ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız, ancak birlikte verilen 1,4 m kablo sağlam ve yeterince kaliteli. Dik açılı kriko küçük bir ayrıntı gibi görünebilir, ancak bu hayati bir ayrıntıdır ve bu kutuların dayanıklılık hissini daha da arttırır.

Fırçalanmış alüminyum ve deri kombinasyonu, yeni katlanabilir mekanizma ile birlikte, oldukça iyi dayanacağını düşündüğümüz bir çift kulaklık yaratıyor. Testlerimizde şimdiye kadar malzemeler aşınmamışken, gerçekten çok çabalamadığınız sürece viraj yok.

Açıkçası, tüm bunlar değişebilir. Ancak, Momentum serisindeki önceki girişlerle ilgili deneyimlerimize dayanarak, bunları alırsanız iyi bir yatırım yapacaksınız.

Genel

Evet, bunlar çok pahalı kulaklıklardır. Ancak, her alanda kalite ve kalite için para ödüyorsunuz. Yapı sağlam ve dayanıklıdır, kullanılan malzemeler birinci sınıftır ve katlanabilir çerçeve gibi düzgün eklemeler, önceki kablolu modellere göre gerçek gelişmelerdir.

Yaklaşık 400 sterline mal olmuş gibi geliyorlar. Pek çok insanın bunları takıp hayal kırıklığına uğrayacağından şüpheliyiz. Derin, zengin ses, kitleleri memnun etmeye yetecek kadar basla kulaklarınıza pompalanır.

NFC, aktif gürültü engelleme ve mikrofonların tümü harika pakete katkıda bulunur, ancak burada gerçek kazanan ses.