Close

Sennheiser PC 360 G4ME incelemesi

Sennheiser PC 360 G4ME, Amazon UK fırsatları Görüntü 1/4

Sennheiser PC 360 G4ME incelemesi


Sennheiser PC 360 G4ME incelemesi
Resim 2/4

Sennheiser PC 360 G4ME incelemesi

Sennheiser PC 360 G4ME incelemesi
Resim 3/4

Sennheiser PC 360 G4ME incelemesi

Sennheiser PC 360 G4ME incelemesi
Resim 4/4

Sennheiser PC 360 G4ME incelemesi

Sennheiser PC 360 G4ME incelemesi

Sennheiser, onlarca yıldır kulaklık pazarına hükmetti ve şimdi oyun kulaklığı dünyasına giriyor. Peki, Sennheiser PC 360 G4ME hardalı keser mi?


Sennheiser, kulaklıklarla en çok eşanlamlı olan markadır - örneğin, DJ'lerin büyük çoğunluğu, 20 yılı aşkın süredir piyasada olan HD-25'lerine hala yemin etmektedir.

Ancak şirket, oyun kulaklıkları söz konusu olduğunda daha az bilinen rakipler tarafından geçilme tehlikesiyle karşı karşıyaydı - Xbox Live'ın yükselişi veSony Entertainment Networkbu günlerde çevrimiçi oyun oynamayı büyük bir iş haline getirdi.


Beğenileriyle karşılaştırıldığındaCreative Labs Sound Blaster Recon 3D OmegaveGioteck EX-05), Sennheiser PC 360 G4ME geç katılımcı olabilir, ancak 130 £ 'luk fiyat etiketi ile oyun kulaklığı pazarının ortasında bir sıçrama yapmayı hedefliyor. Ancak Sennheiser'ın iyi adı ve itibarı, uzman üreticilere karşı çıktığında çok önemli mi?

Sennheiser PC 360 G4ME: Tasarım

PC 360 G4ME, Sennheiser'den beklediğiniz gibi, ortasında biraz esnek olan dev, çok tıknaz bir mikrofon patlamasıyla oldukça yakışıklı bir nesne. Ancak en çarpıcı yönü, kulaklarınıza biraz hava akışı sağlaması için bir şans vermesi beklenen arkası açık bir tasarıma sahip kesinlikle iki büyük kulaklıktır.


Creative Labs Sound Blaster Recon 3D Omega ve Gioteck EX-05'in aksine, kablosuz kulaklıktan farklı olarak kablolu bir kulaklık, ancak en azından 15 fitlik iyi bir kabloya sahip.

Kulaklıkların üzerindeki ve kafa bandının alt kısmındaki dolgu, hoş bir kadife hissi verir ve ana gövdesini oluşturan plastik, şimdiye kadar karşılaşacağınız en dokunsal şey olmasa da kesinlikle sağlamdır. Tek hayal kırıklığı yaratan tasarım yönü, sağ kulaklığa yerleştirilmiş bir ses düğmesidir.

Bulması ve oldukça gevşek bir şekilde çalışması kolay olsa da, biraz dayanıksız görünüyor ve hissediyor. Yine de harika bir tasarım öğesi daha var: boom mikrofonu yukarı doğru çevirdiğinizde otomatik olarak sessizleşir.

Sennheiser PC 360 G4ME: Kurulum

Kablolu oyun kulaklıklarının iyi yanı, kurulumlarının kablosuz olanlara göre kaçınılmaz olarak daha kolay olmasıdır: dongle veya benzeri bir şey gerektirmezler. Gerçekten de, Sennheiser PC 360 G4ME, kulaklık ve mikrofon için standart jaklarla ve endişelenecek başka bir şeyle onu süper basit tutar. Ya da en azından hayal edersiniz.


FakatXbox 360'nin ilginç tasarımı, Xbox 360'ınızı bir HDMI kablosuyla TV'nize bağlamayı tercih ettiğinizi varsayarsak, oyun kumandanızdaki ses çıkışlarına uyan bir adaptöre yatırım yapmanın en iyi yolu olduğu anlamına gelir.

Kulaklığı bir PC'ye veya Mac'e bağlamak, Creative Labs'ın (daha pahalı) Sound Blaster Recon 3D Omega'nın aksine, bilgisayarınızdaki ses kartının kalitesinin insafına kalacak olsa da, en azından daha kolay olamazdı. Sennheiser, kulaklıkla birlikte bir Xbox 360 denetleyici ses adaptörü eklemiş olsaydı güzel olurdu, ancak kuşkusuz bunları bir beşin altında bir fiyata alabilirsiniz.

Sennheiser PC 360 G4ME: Konfor

Sennheiser tasarımcılarının oturup PC 360 G4ME'nin taslağını çıkardıklarında akıllarında olduğunu hayal edeceğiniz bir kelime olsaydı, bu kelime 'rahatlık' olurdu. Büyük kulaklıklar ve kadifemsi yastıklama, insan kafasının akla gelebilecek tüm boyutlarına ve şekillerine uyacak şekilde bolca ayarlanabilirlikle bir araya geliyor ve gerçekten giymek çok hoş.

Arkası açık tasarım gerçekten de havanın içinden geçmesine izin veriyor ki bu ilk başta biraz tuhaf bir his - ve tabii ki etrafınızda olup biten her şeyi duymanıza izin veriyor, bu da çevrenize bağlı olarak iyi ya da kötü olabilir. bakış açısı.

Uzun süreler boyunca oyun oynamak size göreyse, bu oyun kulaklığı açıkça sizin düşünülerek tasarlandı. PC 360 G4ME ile Sennheiser, dünyanın dört bir yanındanWorld of Warcraftoyuncuları veya diğer MMO'ların adanmışları.

Sennheiser PC 360 G4ME: Ses kalitesi

Sennheiser, kulaklıkları nasıl iyi ses çıkaracaklarını bilecek kadar uzun süredir yapıyor ve PC 360 G4ME için durum bu. Teknik detaylara girmeyeceğiz, ancak arkası açık kulaklıkların, arkası kapalı olanlardan doğal olarak daha iyi ses kalitesi özelliklerine sahip olması gerekiyor ve PC 360 G4ME'yi taktığınızda buna inanmak kolay.

Derin, zengin bas, net bir şekilde tanımlanmış orta aralık ve tatlı, net tiz ile olağanüstü ses çıkarırlar. Ancak oyuncular açısından bir dezavantaj var: PC 360 G4ME 3D sesi desteklemiyor. Hala basit stereo ayırmadan biraz 3D efekti elde edersiniz, ancak bu, gelen sesleri kesin doğrulukla ayırt etmenize izin vermez, bu nedenle, birinci şahıs nişancılarla ilgileniyorsanız, başka bir şey satın almalısınız.

Bununla birlikte, birçok başka oyun türü vardır ve PC 360 G4ME, MMO'lardan, sürüş oyunlarından vb. Hoşlanıyorsanız, ses kalitesi gereksinimlerinizi kolayca karşılayacaktır. Ayrıca müzik ve filmleri dinlemek için de harikalar, ki bu artık giderek artan sayıda bizim konsollarımız veya bilgisayarlarımız aracılığıyla yapıyor.

Sennheiser PC 360 G4ME: Karar

3D ses eksikliği ve arkası açık tasarımıyla PC 360 G4ME, karışık bir çantadır. Bununla birlikte, rahatlığı, sesini kısan mikrofonu ve harika sesi, ayrıca uzun oyun sürelerini kolaylaştırmak için tasarlanma şekli, hayatlarının çoğunu kabul edeceklerinden daha fazla MMO oynayarak geçirenler için özellikle ideal olduğu anlamına gelir.

Sennheiser PC 360 G4ME: Şimdi mevcut

Sennheiser PC 360 G4ME fiyatı: £ 130