Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Shark DuoClean Powered Lift-Away incelemesi: Bu kablosuz hibrit elektrikli süpürgenin dişleri var mı?

Shark DuoClean Powered Lift-Away incelemesi: Bu kablosuz hibrit elektrikli süpürgenin dişleri var mı?

Shark DuoClean Powered Lift-Away IC160TR fırsatları

Yeni elektrikli süpürgeler o kadar sık ​​gelmiyor, ancak Shark'ın sunduğu en son teklif, tozdan ezilenler için bir şekilde her şeyi yapan bir kahraman.


Shark DuoClean'i göz önünde bulundurmak için temelde iki iyi neden vardır - tamamen kablosuzdur ve standart görünümlü dikey birimin ana gövdesi, size arabayı, merdivenleri veya ulaşılması daha zor olan diğer noktaları temizlemek için ideal olan el tipi bir makine sağlamak için açılır. senin ev mülkün.

Dyson ve diğerleri, benzer bir ikili rol üstlenen vakumlar üretebilirler, ancak başka hiç kimse bunu tam olarak yapmadı. Ve süreDyson'ın kablosuz süpürgeleridaha zarif olabilir, bir elektrikli süpürgenin bu çirkin hayvanının etkinliğinden şüphe yok ...

Shark Duoclean

Boyut, ağırlık, yapı

Kısa bir mesafedenShark DuoCleangeleneksel bir dik elektrikli süpürgeye benziyor. Saklama için bir dolaba yerleştirmek için uygun olan bu ince silüet, yalnızca çeşitli vakum ağızlıklarını içeren küçük bir alışveriş çantasıyla (ürünle birlikte verilir) gölgelenir. Bunlar, adaletli bir şekilde küçüktür ve halılar için düzleştirilmiş bir yayıcı, fırça tipi bir bağlantı parçası ve örümcekler için düzleştirilmiş bir konik sivri uç içerir.


Toplam paket, makul bir 5,7 kg ağırlığındadır, 108 cm yüksekliğinde rahattır ve bir pil şarj yuvası ve nozül çeşitleri ile birlikte gelir. Fiyat erken almaya değer - şu anda 249,99 £, RRP'den 100 £ indirimli. Rehberimize göz atınen iyi Boxing Day fırsatlarıçok.

Pil ömrü 50 dakikadır, malikanenizi dolaşmak için yeterli zaman


Pil ömrü

Hoş bir sürpriz, pil ömrü - tam şarjdan 50 dakika sonra olduğu gibi - tabanda düzgün bir şekilde vantuzlara sahip olan ve ağır Lityum İyon pili yerinde iken devrilmeyen fincan tipi şarj yuvası gibi. Pilin üstündeki bir LED göstergesi, pilin tekrar tam olarak ne zaman sıkıldığını (boşaldığında 3,5 saat) ve ana üniteye takıldığında kalan şarjı da gösterir.

Pili, potansiyel olarak karmaşık bir arka bağlantı noktası aracılığıyla makinenin kendisinde şarj etmek de mümkündür. Yaklaşık olarak küçük bir su şişesi büyüklüğündeki pil takımı, hoş bir çevirme halkasına sahiptir ve ana gövdeye bir uzay gemisi yakıt çubuğu gibi girerek kesinlikle ekstra puan değerindedir.

Bir kene ile sert zemin ayarlarından yumuşak zemin ayarlarına geçin


Kontroller

Tutma yeri, kolayca başparmağa düşen bir dizi düğmeyi barındırır: aptalca dayanıklı bir güç düğmesi, güçlendirme ve halı veya sert zemin ayarları. İkincisi, hareket halindeyken saniyeler içinde ikisi arasında geçiş yapabileceğiniz için, karışık zemin yüzeylerine sahip bir eviniz varsa özellikle kullanışlıdır. Bu basit konsept, Shark DuoClean ile ilgili en iyi şeylerden biridir ve işin yapılması için gereken süreyi kısaltır.

Shark’ın çok övülen & lsquo; DuoClean ’sistemi, adından da anlaşılacağı gibi, iki silindir (önde yumuşak, arkada sert) anahtarlama görevleri ve hızları ile sorunsuz bir şekilde burada sergileniyor. Özellikle zarif bir dokunuş, yalnızca retro bir Scalextric hava eklemekle kalmayan, aynı zamanda bu karanlık köşelerde şaşırtıcı derecede kullanışlı olan LED far setidir. Silindirlerin üzerindeki anonim yeşil LED, her şeyin yolunda olduğunu gösterir; Silindirle ilgili bir tıkanıklık varsa kırmızı yanar.

Bak, kalkıyor ...

Buradaki diğer önemli teknoloji, pratikte biraz eksik olan & lsquo; Powered Lift-Away'dir. Teori, vakumun ana gövdesinin (toz toplayıcı ve batarya) fırça kafası tabanından uzağa kalkması ve bu zor, zemin olmayan parçalar için size taşınabilir bir el süpürgesi sağlamasıdır.

Gövde, makinenin üzerinde açıkça etiketlenmiş bir düğme ile kolayca klipslenir ve ana tutamak, işaret parmağına düşen hoş bir tetik halkası ile ayrılır - şimdiye kadar çok iyi. Bununla birlikte, buradan ilerlemek için alışveriş çantasına ihtiyacınız olacak, bu da biraz hokkabazlık eylemine ve ayrıca çantayı evinizin etrafında taşıma veya gidip bulma ihtiyacına yol açar.

Ekstra erişim için kolu orta direkle birlikte ayırma seçeneği de var, bu da avize temizliğini bir esinti haline getiriyor canım. Bu arada, zorunlu yarı opak toz toplayıcıyı doldurduğunuzda, boşaltmak basitliğin kendisi. Bir düğme, arabayı süpürgeden çıkarır, başka bir yaylı klips, alt kısmı tamamen aşağı ve etrafında sallar, rakip temizleyiciler yakın zamana kadar mükemmelleştirmek için uğraştıkları bir şey.

Genel etkinlik, görünüm ve his

Bakılacak en güzel cihaz değil, ancak yerleri, kanepeleri, merdivenleri ve koltukları başarılı bir şekilde temizliyor ve pil, bir malikaneden başka her şeyi temizlemek için yeterince uzun süre dayanıyor. Görsel bozulmanın bir kısmı, her bir düğmenin net bir şekilde etiketlenmesi ve stratejik konumlarda yararlı bakım ipuçlarıdır ve bu son derece pratik olmakla birlikte, yoğun bir genel izlenime katkıda bulunur. Diğer tarafta, aslında bunun üzerindeki filtreleri temizlemeyi hatırlayabilirsiniz.

Shark DuoClean, elektrikli süpürgeyi kesinlikle eğlenceli bir deneyim haline getiriyor

Shark DuoClean, kaçınılmaz olarak Dyson teklifleri ile karşılaştırılacak ve bir & lsquo; her şeyi yapma 'vakum olarak Shark iyi dayanıyor. Yapı kalitesi, oldukça dayak atacak kadar sağlam hissediyor ve gerçekten iyi tasarlanmış bir dizi eleman (örneğin, hortumun ucuna yakın daha büyük parçaları rahatça yakalayan vakum hortumunun altında keskin bir kıvrılma gibi) var. Bu çirkin ördek yavrusu, en azından ev temizliği söz konusu olduğunda, bekleyen bir kuğu olduğu anlamına gelir.

Shark DuoClean Liftaway: Karar

Shark'ta her zamanki gibi, temizlik hünerinden bahsediyorsak, bu elektrikli süpürge sağlar. Ve oldukça sert bir çirkinlikten ve tasarım tuhaflığından bahsediyorsak, bunu da sağlar.

Shark DuoClean Liftaway'in 'Liftaway' öğesiyle ilgili sorun, elde taşınan bir cihazınızın olmasıdır.tanım olarakher elinizde bir hortumla birbirine bağlanmış bir şey olmasını gerektirir. Oysa kelimenin tam anlamıylaherşeytürün tarihindeki diğer 'el tipi' elektrikli süpürgeler bir elde kaldırılabilir.

Buna aldırmazsanız, kablosuz ve torbasız olmanın tüm olağan faydalarına sahip, çok iyi bir dik elektrikli süpürge ve oldukça belirgin bir elde taşınır süpürge. Allah kahretsin, çirkin olsa da.