Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Sharp HT-SBW800 Dolby Atmos soundbar incelemesi: yükseltmeye değer uygun fiyatlı gerçek Dolby Atmos seçeneği

Sharp HT-SBW800 Dolby Atmos soundbar incelemesi: yükseltmeye değer uygun fiyatlı gerçek Dolby Atmos seçeneği

Sharp HT-SBW800, son yıllarda Monopoly'deki bir mülkten daha fazla el değiştiren bir şirketin ilk Dolby Atmos ses çubuğudur. Bugünlerde en çok büyük ekran TV yelpazesiyle tanınan Sharp, yeni SBW800 serisine sürükleyici Dolby Atmos ekleyerek bir dizi mükemmel ses çubuğu da yayınladı.


Soundbar, Sharp'ın Ev Sineması serisinin bir parçasını oluşturur ve tepegöz efektleri için yukarı doğru ateşleyen hoparlörler içerirken, kablosuz bir subwoofer bası idare eder. Ortaya çıkan sistem, Sharp'ın neredeyse on yıldır öncülük ettiği büyük ekran TV'leri mükemmel şekilde tamamlamak için geniş bir ses duvarı oluşturmak üzere tasarlandı.

Arka hoparlörlerin olmaması, tam bir surround deneyimini benzerlerinden elde edeceğiniz şekilde bekleyemeyeceğiniz anlamına gelir.Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbarveya Samsung HW-Q90R listemizdenen iyi ses çubukları, ama bunlar daha pahalı ve Sharp, masaya getirdikleriyle gerçekten etkileyicidir.

Bugünün en iyi Sharp HT-SBW800 fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Sharp HT-SBW800 Dolby Atmos Soundbar İncelemesi: Fiyat ve Özellikler

Sharp HT-SBW800, 449 £ 'dan çok uygun fiyatlıdır. Dolby Atmos kod çözme işleminin dahil edilmesi, açıkça büyük bir satış noktasıdır ve en önemlisi, Sony ve Panasonic'in rakip ses çubuklarında bulunan daha az etkili psikoakustik işlemenin aksine, bu son teknoloji nesne tabanlı ses formatı gerçek genel gider kanalları kullanılarak elde edilir.

Soundbar'ın kendisi en az yedi hoparlöre sahiptir: ses sahnesine daha fazla genişlik sağlamak için üçü öne dönük, ikisi yukarı doğru ve ikisi yanlarda. Yukarı doğru ateşleyen sürücüler, tepegöz efektleri yaratmak için sesleri tavandan yansıtır - bu nedenle tavanınız ne kadar alçak ve düz olursa, sonuçlar o kadar iyi olur.


Dahil edilen aşağı doğru ateşlemeli kablosuz alt, 40 Hz'e kadar düşük frekanslar üretir ve tüm sistemi çalıştırmak için toplam 570 W dahili amplifikasyon vardır.

SBW800, Dolby'nin herhangi bir çeşidini işleyebilir ve ayrıca DTS'nin kodunu çözebilir, ancak daha sürükleyici DTS: X'i desteklemez. Bunun önemli olup olmadığı, gerçekten izleme alışkanlıklarınıza bağlıdır.


İçeriğinizin çoğunu yayınlıyorsanız, bu önemsizdir çünkü Dolby hakimdir, ancak Blu-ray disklerin hayranıysanız, DTS: X eksikliği daha çok bir sorun olabilir. Diğer özellikler açısından, Sharp ayrıca bir dizi Dolby ses geliştirmesi ve dört ses modu içerir.

Sharp HT-SBW800 Dolby Atmos soundbar incelemesi(Resim kredisi: Sharp)

Sharp HT-SBW800 Dolby Atmos Soundbar İncelemesi: Ses Kalitesi

Sharp HT-SBW800, TV'nizin her iki tarafına da uzanan, zevkli ve geniş bir ses alanı sunar. Ekranınız ne kadar büyükse, performans o kadar etkili olur, ancak TV sesini güçlendirmek isteyen herkes bu yetenekli soundbar sisteminden memnun olacaktır.

Soundbar'ın genişliği sayesinde, hoparlörler arasında mükemmel bir ayrım ve dolayısıyla çok iyi stereo görüntüleme var. Bu, SBW800'ü müzikte harika bir sanatçı yapar, sürücüler temiz bir orta menzil ve üst seviyede net bir tiz tutar. Özel bir merkez hoparlörün dahil edilmesi, karışım ne kadar meşgul olursa olsun, diyaloğun net kalmasını sağlar.

Subwoofer, genel ses aşamasını bas katmanlarıyla destekleyen güzel bir şekilde entegre edilmiştir. Bu, silah sesleri ve patlamalara aksiyon sahnelerini daha içgüdüsel hale getiren sismik bir darbe verir. Bununla birlikte, alt uç müzikle de sıkı ve hızlıdır, davullara hassas bir vurmalı vuruş verir.


Dolby Atmos film müzikleri iyi işlenir ve efektler odanın ön tarafına hassas bir şekilde yerleştirilir. Yukarı doğru ateşleyen sürücüler kesinlikle çalışır, tavandan sıçrayan sesler ve üstünüzde hoparlörler olduğu yanılsaması yaratır. Ancak, bu yaklaşımın etkinliği tavanınıza bağlıdır - ne kadar düşük ve yansıtıcı olursa o kadar iyidir.

Genel performans iyi olsa da, bu sistem gerçek surround kanalların olmaması nedeniyle sınırlıdır. Sonuç olarak, ses sahnesi önden çok ağırdır ve tüm efektler odanın ilk üçte birinde lokalize edilmiştir. Bu, arka hoparlörü olmayan herhangi bir ses çubuğunun doğasında olan bir sınırlamadır, ancak bazı üreticilerin aksine Sharp, bunları daha sonra eklemek için bir yükseltme yolu sunmaz.

Uzaktan kumandadaki özel bir düğme aracılığıyla erişilen bir surround ses modu vardır, ancak bu yalnızca sese daha fazla açıklık sağlamak için işlemeyi uygular. Herhangi bir gerçek arka kanal efekti eklemez ve genellikle sesi daha yankılı hale getirir. Genel performansın ince ayarını yapmak için özel bas ve tiz kontrolleri de vardır.

Sese önceden ayarlanmış ekolayzer ayarlarını uygulayan bir dizi ses modu vardır. Bu modlar oldukça açıklayıcıdır: Film daha fazla bas ekler; Müzik iki kanalı vurgular; Haber, diyalog için merkez kanalına öncelik verir; ve Gece, gecenin ilerleyen saatlerinde yayın akışı sırasında aileyi uyandırmamak için kullanışlı olan dinamik aralığı sıkıştırır.

Sharp HT-SBW800 Dolby Atmos soundbar incelemesi

(Resim kredisi: Sharp)

Sharp HT-SBW800 Dolby Atmos Soundbar İncelemesi: Tasarım ve Kullanılabilirlik

Sharp HT-SBW800, kavisli kenarları ve sade siyah mat kaplamasıyla sade ancak şık bir tasarıma sahiptir. Çevresi metal bir ızgara ve yandan ateşlemeli gümüş renkli sürücülerin bulunduğu gri uç plakalar var. Genel mühendislik çok iyidir ve 4kg'da ses çubuğu kesinlikle sağlam bir şekilde yapılmış bir ürün gibi hissediyor.

120 cm genişlik SBW800'ü daha büyük TV'ler için iyi bir eşleme yapar, ancak 10,5 cm yüksekliğinde çubuğu engellemeden ekranın önüne yerleştirmek için bol miktarda açıklığa ihtiyacınız olacaktır. Alternatif olarak duvara montaj seçeneği vardır ve Sharp bu amaç için braketler ve vidalar içerir. Ayrıca, kutuda kullanışlı olan bir HDMI kablosu ve 3,5 mm ses kablosu da bulacaksınız.

Aşağıya doğru ateşleyen subwoofer, iyi derecede destek ve izolasyon sağlayan sağlam lastik ayaklar üzerine oturur ve arkada daha düşük uç etkisi için bir bas bağlantı noktası vardır. Alt yapının tasarımı ses çubuğunu yansıtır ve ilk kurduğunuzda ikisi otomatik olarak eşleşmelidir. Aksi takdirde, denizaltının arkasında bir eşleştirme düğmesi vardır.

Üstte güç, kaynak ve ses açma / kapama için bazı temel kontroller vardır. Kaynak, ses seviyesi, ses formatı ve ses modu gibi yararlı bilgileri açıkça gösteren uygun bir LED ekran da vardır. Hiç görüntülemeden veya hayal kırıklığı içinde kılavuza ulaşmanızı sağlayan karmaşık ışık kombinasyonlarından ferahlatıcı bir değişiklik yapar.

Tüm bağlantılar arkada girintili bir alanda bulunur ve burada iki HDMI girişi ve ARC ve CEC ile bir HDMI çıkışı bulacaksınız. Tüm bu bağlantılar, Dolby Vision dahil olmak üzere 4K ve HDR'yi destekler ve ARC'nin dahil edilmesi, uyumlu bir TV'den (destekleyen uygulamalardan Dolby Atmos dahil) ses göndermenize olanak tanır.

Bu fiyat için iki giriş oldukça iyi - yaklaşanSonos Arkhiç HDMI girişi içermez! - böylece bunu bağlarken TV'nizden bir HDMI bağlantı noktasını kaybetmezsiniz, aslında fazladan bir tane daha kazanırsınız.

Diğer bağlantılar arasında koaksiyel ve optik dijital girişler, 3,5 mm yardımcı giriş ve bir USB bağlantı noktası bulunur. Kablosuz müzik akışı için Bluetooth 4.2 de var, ancak Wi-Fi, akıllı yardımcılar veya uzaktan kumanda uygulaması yok. Ancak Sharp, tutması rahat ve kullanımı kolay, tüm düğmeleri sezgisel olarak yerleştirilmiş, iyi tasarlanmış bir uzaktan kumanda içerir.

HT-SBW800'ün kurulumu son derece kolaydır: Soundbarı TV'nin önüne yerleştirin ve stand veya duvara montaj arasında seçim yapın. Çubuğun üst kısmındaki yukarı doğru ateşleyen hoparlörleri hiçbir şeyin engellemediğinden emin olun. Ardından, köşelerden kaçınarak denizaltıyı odanın önüne konumlandırın ve soundbar ile kablosuz olarak konuşmasına rağmen, güç için yine de prize takmanız gerektiğini unutmayın.

Sharp HT-SBW800 Dolby Atmos soundbar incelemesi

(Resim kredisi: Sharp)

Sharp HT-SBW800 Dolby Atmos Soundbar İncelemesi: Karar

Sharp HT-SBW800, güçlü ve kapsamlı bir ses performansı ile büyük ekran deneyiminizi geliştirme vaadini kesinlikle yerine getiriyor. Dolby Atmos, ön tarafın çok ağır olması uyarısına rağmen ses sahnesinin uygun şekilde sürükleyici olmasını sağlar.

Gerçek bir surround varlığı yok ve ne yazık ki arka hoparlör ekleme seçeneği yok - bu nedenle orta menzilli bir fiyata tam daldırma arıyorsanız, daha iyi olabilirsiniz.Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbarve kablolu çevreleri.

Dolby Atmos'u hiç umursamıyorsanız, daha ucuz olanı öneririzSonos Kirişbaşlangıç ​​noktanız olarak ve hazır olduğunuzda surround için arka hoparlör olarak iki Sonos One SL hoparlörü ekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, insanlar öncelikle bir soundbar satın alırlar, TV'lerinin sesini salonun her yerine kablo döşemeden anında güçlendirmektir ve SBW800'ün kazanan olduğunu düşünür - bu, film müzikleri için göze çarpan bir yükseltme olan ancak yine de koruyan süslü 3D ses özellikleri sunar. basit şeyler.

Kurulumu kolaydır, çok sayıda bağlantıya sahiptir ve sezgisel bir uzaktan kumanda içerir. Ayrıca bu günlerde lüks bir şey olan bilgilendirici bir ekrana sahiptir. DTS: X desteğinin olmaması bir hayal kırıklığıdır, ancak öncelikle akış yapıyorsanız bir sorun olmasa da, aksi takdirde bu bir cracking soundbar sistemidir.

Bugünün en iyi Sharp HT-SBW800 fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz