Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • 2020 Apple MacBook Air M1'i satın almalı mıyım yoksa 2021 Apple MacBook Air M1'i beklemeli miyim?

2020 Apple MacBook Air M1'i satın almalı mıyım yoksa 2021 Apple MacBook Air M1'i beklemeli miyim?

bizimApple MacBook Air (M1, 2020) incelemesisisteme maksimum 5 yıldız verdik ve ardından onu listemizin en üstüne koymaya devam ettik.en iyi dizüstü bilgisayarlar'çoğu insan için en iyi dizüstü bilgisayar' olarak rehberlik edin - bu, Air'in tam olarak ucuz olmadığı göz önüne alındığında, ne kadar iyi olduğunu gösterir.


Ama biliyoruz ki daha da güçlüMacBook Air'lerveMacBook Profesyonelleriufuktalar ve daha yüksek performans sunmaları da muhtemel. Bu nedenle, birçok Mac hayranının 'yine de MacBook Air M1 2020'yi satın almalı mıyım yoksa MacBook Air M1 2021'i beklemeli miyim?

Kısa cevap, yeni bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa, MacBook Air M1 2020 harika bir satın almadır: teknoloji her zaman daha iyi hale gelir ve henüz çıkmamış ürünleri beklerseniz, hiçbir zaman hiçbir şey satın almazsınız.

Ama dedi ki, Apple biraz yapmak üzereçok büyük değişikliklerTüm MacBook Air serisi için, bu yüzden ne olduklarını bilmekte fayda var: Daha yeni modelin bu yılın ilerleyen zamanlarına kadar beklemeye değer olabileceğine karar verebilirsiniz.

Apple MacBook Air (M1, 2020): En iyi fırsatlar

Bunlar, Apple MacBook Air M1 2020'de bugün mevcut olan en iyi fiyatlardır.


Apple MacBook Air (M1, 2020): Satın almalı mıyım?

Apple MacBook Air M1 vs MacBook Air Intel

M1 MacBook Air (solda) önceki modeliyle aynı görünebilir ancak yeni M1 işlemcisi inanılmaz derecede hızlı.


(İmaj kredisi: Apple, Intel)

Video oluşturma veya çok yoğun işlemci gerektiren görevlerle çalışma gibi çok ağır görevler yapmıyorsanız, MacBook Air çarpıcı bir performans sunar. İçindeki yeni Apple Silikon, şaşırtıcı bir hız sağlar ve birkaç yıl boyunca nispeten sönük olmayan yükseltmelerden sonra Havayı tekrar zirveye çıkarır.

İncelememizde Apple'ın en ucuz dizüstü bilgisayarının bir devrimin başlangıcı olduğunu söyledik: büyük performans, kötü pil ömrü, düşük taşınabilirlik veya gerçekten yüksek fiyatlar anlamına gelmez. Çoğu insan için MacBook Air'in tüm dünyaların en iyisini sunduğunu düşünüyoruz.


Dezavantajı, her zamanki gibi fiyattır. Tek bir MacBook Air'in maliyeti için şu anda en iyi dizüstü bilgisayar satın alma kılavuzumuzdaki en iyi bütçeli dizüstü bilgisayarlar olan üç ve biraz Lenovo IdeaPad 3s satın alabilirsiniz. Ancak IdeaPad aynı standartlarda oluşturulmamıştır, aynı işletim sistemini veya uygulamaları çalıştırmaz, aynı performansa sahip değildir ve Air ile aynı türde kullanıcılara yönelik değildir. Aynı işi yapmak için düşük özellikli bir Nokia satın almazsınız.Samsung Galaxy S21veya biriPhone 12.

MacBook Air M1 2020 kulaklık jakı

Slimline Air, iki Thunderbolt 4 / USB-C bağlantı noktasına ve bir kulaklık jakına sahiptir. Ve bu senin payın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Apple MacBook Air (M1, 2020): teknik özellikler

MacBook Air, CPU, grafik ve 8 GB RAM'i birleştiren bir Apple M1 sistemine sahiptir. Ekran 13.3 inç, 2.560 x 1.600 piksel çözünürlüğe ve depolama hızlı 256GB SSD'ye sahip. İki adet Thunderbolt 4 / USB-C bağlantı noktası vardır ve ekranın üzerinde 720p FaceTime kamera bulunur. 1,29 kg (2,8 lb) ağırlığında ve boyutları 11,97 x 8,36 x 0,63 inç (30,41 x 21,24 x 1,61 cm; G x D x Y) şeklindedir.


Apple MacBook Air (M1, 2020): özellikler

Buradaki temel özellikler, tüm gün pil ömrü ve gürültüsüz çalışmadır: Air'in fanı yoktur, bu nedenle onunla ne yaparsanız yapın bir iPad kadar sessizdir. Ancak asıl yıldız yeni M1 işlemci, yani Air artık daha önce yalnızca en pahalı MacBook Pro'lardan alabileceğiniz türden bir performans sunuyor. 5 kata kadar daha hızlı grafik performansı ile öncekinden 3,5 kat daha hızlıdır.

MacBook Air M1 2020 tasarımı

2021'in sonlarında veya 2022'nin başlarında yeniden tasarlanmış bir Air bekleniyor, ancak M1'den daha pahalı olacak.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Apple MacBook Air (M1, 2020): Bilmem gereken başka ne var?

Orada biryeni MacBook Airgeliştirme aşamasında, ancak en azından 2021'in sonuna kadar - muhtemelen daha sonra görmeyi beklemiyoruz. Mevcut MacBook Air'in giriş seviyesi seçeneği olarak kalmasıyla yeni bir tasarımla daha güçlü ve daha pahalı bir seçenek olarak gelmesi bekleniyor. Bu, mevcut MacBook Air'in akıllıca bir satın alma olduğuna dair size güvence vermelidir.

Genel olarak, yükseltme yapmak isteyen çoğu kişinin Apple MacBook Air M1 2020'yi satın alması gerektiğini düşünüyoruz, çünkü bu, teknoloji açısından geleceğe dönük harika bir dizüstü bilgisayar ve geleneksel kalitedeki Apple yapı kalitesi ile birlikte geliyor. Birçok Mac kullanıcısı için ideal olacak harika, taşınabilir bir sistemdir.

Evet, yeni bir 2021 MacBook Air M1 gerçekten bu yıl çıkarsa, daha hızlı olacak ve ince ayar yapılmış bir tasarıma sahip olabilir, ancak şu anda yalnızca en iyi topuklu alışveriş yapanların beklemeyi düşünmesi gerektiğini düşünüyoruz, çünkü tanıtıldığında olacağı gibi daha pahalı sistem.