Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Apple Watch Series 3'ü satın almalı mıyım?

Apple Watch Series 3'ü satın almalı mıyım?

22 Eylül 2017'de yayımlananApple Watch Series 3şimdi üç yaşında. Yine de bu dördüncü nesil model,Seri 4veSeri 5, yeni vaftiz edilen giriş seviyesi akıllı saat olarak Apple’ın 2020 saat serisine katıldı.

Apple’ın bu kararın arkasındaki nedeni, üretim maliyetleri olabilir - bu onların yapması daha az maliyetlidir, ancak yine de çok daha ucuz bir fiyat etiketiyle bile kâr sağlayacaktır. Elbette bundan faydalanan sadece Apple değil. Şu anda 199 ABD doları olan bu iki yeni modelden daha ucuzdur ve sınırlı bütçeye sahip tüketicilere Apple Watch serisine çok daha uygun fiyatlı bir giriş sağlar.

Yine de, Apple Watch Series 3 satın almaya değer mi?6 Serisive SE çıktı, yükseltilmiş özellikleri ve daha yeni özellikleri mi öne sürüyor? Kısa cevap evet. Ancak, bu yalnızca temel şartlar sizi tatmin etmeye yetiyorsa.

Apple Watch Series 3 Kimler İçin?

Daha ucuz bir fiyatla, Apple Watch Series 3 kesinlikle pazarlık avcıları için, eski modellerini 250 dolardan fazla harcamak zorunda kalmadan eski modellerini yükseltmek isteyen Apple Watch sahiplerinden, sadece içine girmek isteyenler için. Ucuz Apple Watch serisi.


Ancak, daha ucuz olması aslında iyi bir değer anlamına gelmediğinden, şu soru sorulmalıdır: 3. Seri, paranızın karşılığını en iyi şekilde alıyor mu? Bu büyük ölçüde neye ihtiyacınız olduğuna bağlıdır. Tüm gösterişli süslere ihtiyacınız yoksa ve temel özelliklere sahip bir Apple Watch, ihtiyaçlarınız için fazlasıyla yeterli olacaktır, o zaman kesinlikle.

Öte yandan, EKG, Kan Oksijen tespiti, Düşme Algılama ve hatta bir pusula gibi hayati, hayat kurtaran işlevlere ihtiyacınız varsa, o zaman Seri 6 için birkaç yüz dolar daha fazla para harcamanız gerekir. EKG ve Kan Oksijen uygulaması olmadan yapabilirseniz.)


Apple Watch Series 3

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 3'ü Satın Almalısınız: Temel Özellikler

Apple Watch Series 3'te arama yapma ve ödeme yapma, kısa mesaj gönderme, bildirim alma, antrenmanlarınızı ve aktivitelerinizi izleme, müzik çalma ve Siri'yi kullanma gibi temel Apple Watch özellikleri elinizin altında.


SE ve Series 6'ya çok benzer şekilde, 1000 nit parlaklığa, 50 metreye kadar suya dayanıklılığa, 18 saate kadar kullanım sağlamak için Apple tarafından derecelendirilmiş pil ömrüne ve uyumlu olduğu bir dizi Apple Watch aksesuarına sahip bir ekrana sahiptir. . Aynı zamanda yüksek ve düşük kalp atış hızı bildirimleri, düzensiz kalp ritmi uyarıları ve acil SOS gönderebilir. Ve SE gibi, aynı 2.4'e sahipGHzWi-Fi bağlantısı ve yalnızca Alüminyum kaplamada mevcuttur (SE'nin bir renk seçeneği daha olmasına rağmen: Altın).

Ayrıca, gerçek konumunuzu belirlemek için bir altimetre, GPS ve 16 g-kuvvetine kadar ölçen bir ivmeölçerin yanı sıra bir jiroskop ve bir ortam ışığı sensörüne sahiptir. Hatta adet döngülerini izleyebilir ve Mac'inizin kilidini açabilir.

WatchOS 7 ile uyumlu olduğu için, isabetli el yıkama detektörü, uyku izleyici ve dil çevirmeni dahil olmak üzere en son watchOS'un masaya getirdiği birçok yeni işlev ve uygulamaya sahip olacak.

Diğer bir deyişle, Series 3, Apple Watch serisini ilk etapta bu kadar popüler kılan tüm temel fitness, sağlık ve bağlantı özelliklerini övünerek, kendi başına hala oldukça yetenekli bir akıllı saattir.


Apple Watch Series 3

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 3'ü Satın Almalısınız: Downsides

Apple Watch Series 3'te bulamayacağınız şeyler, ECG uygulaması, dokunsal geri bildirimli Digital Crown, Düşme Algılama, pusula, geliştirilmiş hoparlör, Gürültü İzleme ve ikinci nesil optik gibi Apple Watch amiral gemilerinde daha yeni özelliklerdir. kalp sensörü. Ayrıca Series 6'nın 2020'de sunduğu Blood Oxygen uygulaması da olmayacak.

Bunun bir dezavantaj olup olmadığı tamamen tercihe bağlıdır, ancak Seri 3'ün daha küçük yüzleri - 38mmm ve 42mm - ve daha küçük ekran alanları vardır. Ayrıca yine bir tercih meselesi olan Seri 6’nın Her Zaman Açık retina görüntüleme özelliğine sahip değildir.

2017 modeli olduğu için, aynı zamanda yonga üzerinde çok daha eski Apple S3 sistemine de sahip (şimdi% 70'e kadar çok daha hızlı S6 kullanıyoruz). Bu, Series 3'ün uygulamaları çalıştırırken çok daha yavaş olacağı ve bir avuç watchOS 7 özelliğini kullanamayacağı anlamına gelir. Sadece 8 GB depolama alanına sahip, 2020 modellerinin sahip olduğu 32 GB depolama alanının yanında yetersiz bir miktar. Bluetooth 4.2'de de takılı kaldı, ancak Bluetooth 5 geriye dönük uyumlu olduğu için bu büyük bir sorun değil.

Ne yazık ki Seri 3'ün hücresel modelleri gitmiş durumda. Bu nedenle, uluslararası acil durum çağrısı ve Aile Kurulumu özellikleri kullanılamaz. Ayrıca, yürüyüşe çıkarken veya koşuya çıkarken iPhone'unuzu evde bırakma seçeneğiniz de olmayacak - bu, birçok potansiyel alıcı için biraz anlaşmayı bozabilir.

Apple Watch Series 3

(Resim kredisi: Apple)

Apple Watch Series 3'ü Satın Almalısınız: Karar

Apple Watch Series 3'ün eksik olduğu birkaç yeni özellik olabilir. Bununla birlikte, eksiklikler listesi, özellikle bütçeye duyarlı kalabalığın içinde olanlar için, yükseltmeye (ve 300 dolara kadar daha fazla harcamaya) değecek kadar uzun değil. Aslında, bu yeni özellikler olmasa bile, çoğu insanın Apple Watch serisinden beklediği her şeyi ve daha fazlasını yapan inanılmaz bir akıllı saattir.

Yani, gerçekten, Series 3'ü satın almanız gerekip gerekmediği, iki şeye indirgeniyor: geleceğe hazır olma ve bu yeni özelliklerin günlük hayatınız için ne kadar kritik olduğu.

Eskiyen yongası, düşük depolama kapasitesi ve eski Bluetooth standardı ile Series 3, geleceğe hazır değil - üç yaşında olduğu için şaşırtıcı değil. Yaklaşık bir yıl içinde, Apple'ın sunacağı yeni güncellemeleri kaldıracak kadar güçlü olmayacak. Bir sonraki watchOS ile uyumlu bile olmayabilir. Onu değiştirirseniz, bu güncellemelerden yararlanmak için şimdi biraz daha fazla harcayabilirsiniz.

Benzer şekilde, bir EKG, Kan Oksijen tespiti, Düşme Tespiti ve hatta bir pusulaya sahip olmak, sizin için yaşam ve ölüm arasındaki fark anlamına gelebilir - ister uzun mesafeli bir yürüyüşçü, bir yaşlı veya ciddi sağlık sorunları olan biri olun - o zaman Bu senin için değil.

Bununla birlikte, hayat kurtaran bu işlevlere ihtiyaç duymayan veya en son ve en iyi teknolojiye sahip olmak zorunda olmayan insanları ekonomik hale getiren geri kalanımız için, Apple Watch Series 3 gitmenin yoludur.

Bugünün en iyi Apple Watch Series 3 fiyatları 568 Amazon müşteri yorumu Apple Watch Series 3 GPS, ... Apple199 $ GörünümApple Watch Serisi 3 38 mm ... BHPhoto199 $ Görünümİndirimli Fiyat Apple Watch Series 3 (GPS, ... Amazon Prime 229 $ 209 $ Apple Watch Series 3'ü Görüntüleyin ... Verizon Wireless 299,99 $ Ön Sipariş Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?