Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • Bir Canon EOS Rebel SL3 almalı mıyım?

Bir Canon EOS Rebel SL3 almalı mıyım?

Basitçe ifade edersek, Canon EOS Rebel SL3, pazarın yeni başlayanların becerilerini geliştirmek için istekli olduğu bölümünü vurur. Deneyimli fotoğrafçılar, giriş seviyesindeki tekliflerden pek bir şey beklemiyor ve bunun iyi bir nedeni var. Bu kameralar tipik olarak çok fazla gelişmiş fotoğrafçılık özelliğine sahip değildir ve en deneyimsiz atıcılar için bile yeterince basit olacak şekilde tasarlanmıştır.


Canon EOS Rebel SL3 farklı olmak için yalvarıyor. Yalnızca Mayıs 2019'da piyasaya sürülen bu DSLR, piyasadaki en güçlü kamera veya en dikkat çekici kamera da değil. Bununla birlikte, müthiş özellik seti aslında yeni başlayanların fotoğrafçı olarak onlara bir servete mal olmadan büyümeleri için çok fazla alan bırakıyor.

Yine de, özellikle aynı tüketicileri hedefleyen oldukça sert rakipler söz konusu olduğunda bu herkes için olmayacak. Öyleyse, soru şu: bir Canon EOS Rebel SL3 almalı mısınız? Hedef kullanıcıları için kesinlikle bankayı bozmayacak harika bir şey.

Canon EOS Rebel SL3 Kimler İçin?

Bölgeye bağlı olarak EOS 250D ve EOS 200D II olarak da bilinen Canon EOS Rebel SL3, ultra kompakt ve kullanımı kolay bir DSLR isteyen giriş seviyesi atıcılar için tasarlanan 2017’nin EOS Rebel SL2'sinin yerini aldı.

Canon EOS Rebel SL3 aynı kullanıcıları mı hedefliyor? Sonuçta, SL2'nin bazı özelliklerini miras almıştır. Cevap kesinlikle. Aynı zamanda pazarını da genişletiyor. Ayrıca, tasarımı basitleştirme çabasıyla SL2'nin bazı özelliklerini atlarken, 4K kayıt gibi modern olanları ve daha iyi pil ömrü için daha hızlı, daha verimli bir işlemci ekledi.


Genel olarak, aşırı taşınabilirlik, daha kolay kullanım ve daha sağlam iç kısımları dengeler. Daha sonra ele alacağımız bazı küçük dezavantajları olabilir, ancak bunlar hedef kullanıcılarının anlaşmayı bozacakları bir şey değildir. Daha da iyisi, 18-55 milimetre lensle 650 ABD Doları / 600 £ 'dan piyasaya sürüldüğünde önceki modelden biraz daha ucuz.

Bu nedenle, ister aile ile egzotik bir tatile çıksınlar, ister evlerine dönerken güzel bir gün batımına denk gelsinler, her fırsatta öğrenmeye istekli yeni başlayan fotoğrafçılar ve sıradan atıcılar için sadece bir bilet. işten. Buna ek olarak, ticaretin araçlarına ihtiyaç duyan, ancak daha başarılı meslektaşlarının karşılayabileceği daha pahalı DSLR'ler veya aynasız kameralar için savurganlık yapacak parası olmayan küçük blog yazarları ve vlogger'lar için harika.


Canon EOS Rebel SL3 7

(Resim kredisi: Canon)

Canon EOS Rebel SL3'ü Satın Almalısınız: Temel Özellikler

Canon tarafından sokaklara çıktığında hareketli bir ekrana sahip dünyanın en hafif DSLR'si olarak lanse edilen Canon EOS Rebel SL3, gerçekten de bugüne kadarki en hafif ve en küçük DSLR'ler arasında yer alıyor. Bu, ana satış noktalarından biridir: Bu kamerayı satın alın, istediğiniz yere götürün ve piyasadaki pek çok meraklı ve profesyonel düzeydeki vücutların aksine bir yük gibi hissetmeyecektir.


Konforlu kullanım, kolay kullanım ve bir dizi lensle uyumluluk sunmasıyla birleştiğinde, ya normal bak-çeklerden ilerlemek ya da gerçekten keskinleştirmek isteyenler için, gerekirse harika bir basamak taşıdır. fotoğrafçılık becerileri.

Canon EOS Rebel SL2'den o kadar büyük bir yükseltme değil. Ancak, önemli olduğu yerlerde bu güncellemeleri var. Bu 24 MP APS-C kamera, artık Canon'un EOS M aynasız serisinin sahip olduğu ile aynı, daha hızlı ve daha enerji verimli bir işlemciye sahip ve daha uzun pil ömrü sağlıyor - tek bir tam şarjla (CIPA derecesi) 1.070 çekim kullanılırken tam olarak optik vizör.

Bunun da ötesinde, çekim esnekliği için birçok farklı açıda döndürüp döndürebileceğiniz çok duyarlı Değişken açılı dokunmatik LCD ekranı gibi, vlogger'lar ve blog yazarları için kullanışlı olan 4K kayıt özelliği ve sürekli göz algılama AF'ye sahiptir.

Tercihinize bağlı olarak, elektronik olanın aksine daha geniş bir dinamik aralıkla doğal bir görüntü sunan Canon EOS Rebel SL3’ün optik vizörünü sevebilirsiniz - ancak bu tipin kendi avantajları da vardır.


Kendilerini fotoğrafçılığın temelleri ile tanıştırmak isteyen deneyimsiz DSLR atıcılar için, bazılarının orada en iyiler arasında olabileceğini söylediği gerçekten yararlı bir kılavuzla birlikte geliyor.

Bu arada, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı, her kullanıcıya hareket halindeyken mobil düzenleme ve sosyal medya paylaşımının yanı sıra çekimleri ayarlarken ve yakalarken uzaktan kamera kontrolünü anında tatmin eder.

Canon EOS Rebel SL3 7

(Resim kredisi: Canon)

Canon EOS Rebel SL3'ü Satın Almalısınız: Dezavantajlar

Canon EOS Rebel SL3, özellikle hedef kullanıcıları için oldukça etkileyici özelliklere ve yeteneklere sahiptir. Aynı zamanda bazı eski özellikleri de koruyor. Örneğin, bu otomatik odaklama sistemi günümüzde ve çağda oldukça etkisizdir, özellikle fotoğrafçılıkta odaklamanın temelleri konusunda bilgili olmayan yeni başlayan fotoğrafçılar için. Hayır, özellikle dışarıda çok daha iyi ve çok daha hızlı bir otomatik netleme sistemi kullanan çok sayıda nokta ve çekim olduğunda.

Bunun da ötesinde, 4K video özelliği gerçekten evde yazılacak bir şey değil. Sadece kırpılmış değil, aynı zamanda panjur sorunları olduğu da biliniyor. 4K çekim bazı vlogger'lar için kullanışlı olsa da, bu daha seçici görme keskinliğine sahip olanlar için bir hayal kırıklığı olabilir.

Son olarak, Canon’un EF-S lens serisi var. Canon EOS Rebel SL3, kullanıcılarına farklı lenslere geçme olanağı sunsa da - ve bunların birçoğu sunuluyor - serideki lensler o kadar da etkileyici değil. Sonra tekrar, bu kamerayı kullanacak olan kişiler, muhtemelen bu lensler ile yüksek kaliteli meslektaşları arasındaki farkı hemen hemen hiç fark etmeyecektir.

Canon EOS Rebel SL3 7

(Resim kredisi: Canon)

Canon EOS Rebel SL3'ü Satın Almalısınız: Karar

Bu giriş seviyesi DSLR, daha gelişmiş atıcılar için bir anlaşma kırıcı olabilecek bazı sınırlamalarla birlikte mükemmel olmayabilir. Bununla birlikte, hedef kitlesi için, Canon EOS Rebel SL3 zaten kendi başına oldukça harika bir fotoğraf makinesi, ya fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirmenize ya da blogunuz ya da YouTube kanalınız için iyi içerikler üretmenize yardımcı olacak bazı şık özellikler getiren ve erişilebilir bir fiyat etiketi ile birlikte gelir.

İster uygun fiyatlı bir DSLR'ye yükseltmek isteyen sıradan bir nişancı, ister becerilerinizi geliştirmek için kullanmak üzere giriş seviyesi bir gövde arayan yeni başlayan bir fotoğrafçı veya daha ucuz bir ticaret aracına ihtiyaç duyan yeni gelişen bir vlogger veya blog yazarı olun, Canon EOS Rebel SL3 harika bir seçenektir.

Büyük ölçüde aynı özellikleri ve performansı sunan oldukça zorlu bir rekabetle, yine de kişisel tercihlerinize bağlı kalıyor - örneğin daha minimalist tasarımını veya optik vizörünü sevseniz de sevmeseniz de. Canon EOS Rebel SL3'ün sizin için ideal kamera olup olmadığı tamamen size bağlıdır.

Bugünün en iyi Canon EOS Rebel SL3 fırsatları Canon EOS Rebel SL3 (lens yok ... Crutchfield 499 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle CANON EOS REBEL SL3 DSLR ... Amazon Prime 599 $ 549 $ Canon EOS Rebel SL3 DSLR'yi görüntüleyin ... BHPhoto549 ABD doları GörünümCanon EOS Rebel SL3 DSLR ... Odak Kamera649 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?