Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • Canon EOS Rebel T100'ü satın almalı mıyım?

Canon EOS Rebel T100'ü satın almalı mıyım?

Giriş seviyesi kameralar var ve muhtemelen hiç olmaması gereken giriş seviyesi kameralar var ve Canon EOS Rebel T100 ikincisine çok benziyor. En azından, gerçek dijital kameralara rakip olmaya çalışan akıllı telefonlar çağında değil.

2018'in başlarında piyasaya sürülen Canon EOS Rebel T100’ün kemerinin altında yalnızca üç yıldan az bir süre kaldı. Ancak, raflara çarpmadan önce çoktan tarihli hissetti. Açıkçası, çok fazla öne çıkan özelliği yoktur. Canon bile biliyor ki, özellik sayfasını belirsiz ayrıntılarla doldururkençarpıcı fotoğraflar, sinematik filmler,vezahmetsiz yaratıcılık.

Merak ediyorsanız, belki biraz fazla eleştiriyor muyuz - sonuçta hala giriş seviyesi bir yapı - bunu okuduktan sonra farklı hissedebilirsiniz. Ancak özetlemek gerekirse, Canon EOS Rebel T100, süper hızlı otomatik odaklama ve seri çekimler, etkileyici ölçüm, mükemmel görüntü kalitesi ve 4K çekim yetenekleri gibi etkileyici kameralar sunan en yeni iPhone'lar, Samsung Galaxies ve Google Pixels ile ikna etmek için mücadele edecek. hedef pazarı.

Canon EOS Rebel T100


(Resim kredisi: Canon)

CANON EOS REBEL T100 KİMLER İÇİN?

Bununla birlikte, Canon EOS Rebel T100 son derece uygun fiyatlı bir DSLR. 379,99 ABD doları fiyatıyla, özellikle akıllı telefonlarından uzaklaşıp fotoğrafçılığın temellerini öğrenmek isteyenler olmak üzere tüketicilerin tasarrufunu sağlamak için kesinlikle çekici bir teklif.

Akıllı telefonu olan herkesin bundan etkileneceğini söylemem. İPhone 11'ler birçok yönden çok daha iyi fotoğraflar çekiyor ve Canon EOS Rebel T100'den daha yüksek çözünürlüğe rağmen daha iyi bir kullanıcı arayüzüne sahip. Bu kullanıcıların çoğu muhtemelen akıllı telefonlarına peynir diyebileceğinizden daha hızlı dönecektir.


Bununla birlikte, fotoğrafçılığın temelleri hakkında fazla bir şey bilmiyorsanız ve öğrenmeyi çok seviyorsanız, bu, başlamak için inanılmaz derecede ucuz bir yol. Canon EOS Rebel T100, kameralı telefonların anlık doğasından uzaklaşıp işleri yavaşlatmak isteyen yeni başlayan fotoğrafçılar için iyi bir DSLR.

Yani, yaşlanma özelliklerine ve özelliklerine katlanabilirseniz.


Canon EOS Rebel T100

(Resim kredisi: Canon)

CANON EOS REBEL T100'Ü SATIN ALMALISINIZ: TEMEL ÖZELLİKLER

Canon EOS Rebel T100'de öne çıkan pek çok özellik yoktur ve önerilecek daha da az şey vardır. Aslında, Canon web sitesindeki ürün sayfasına giderseniz, kayan yazı tabelasında eksik olduğunu göreceksiniz.

Ancak, bu DSLR ile ilgileniyorsanız bahsetmeye değer birkaç özellik vardır. Bunlardan ilki fiyattır. 379,99 dolarlık fiyat etiketi, DSLR dünyasına ucuz bir giriş niteliğindedir ve küçük bir bütçeye sahip olmak isteyen fotoğrafçılar için mükemmeldir. Eğer böyle biriyseniz, zaten daha gelişmiş bir DSLR'ye çok para harcamak istemezsiniz. Sadece pahalı olmakla kalmayacak, aynı zamanda işlem yeni başlayanlar için biraz fazla karmaşık olabilir.

Bu şekilde de Canon EOS Rebel T100 mükemmel bir aday. Yeni DSLR kullanıcıları için basitleştirilmiş ve kolaylaştırılmış bir düğme yapılandırmasına sahiptir, Kapalı düğmesi de artık kameranın mod kadranının bir parçasıdır. Ayrıca Canon’un giriş seviyesi serisinde biraz daha yüksek bir konumda bulunan EOS Rebel T7 / EOS 2000D'den 436g daha hafiftir.


Ve hedef pazarı DSLR oyununa girmek isteyen akıllı telefon kullanıcılarını içerdiğinden, Wi-Fi ve Canon Connect uygulaması aracılığıyla hareket halindeyken görüntü ve video aktarımları sunar. Bu, hızlı mobil düzenleme ve sosyal medya paylaşımı içindir.

Telefonunuzun görüntü çözünürlüğü tatmin edici değilse (çoğu akıllı telefon 12 MP'dir) Canon EOS Rebel T100 18 MP sunar. Bu, özellikle görüntülerinizi dizüstü bilgisayarınızda veya masaüstü bilgisayarınızda görüntülerken büyük bir fark yaratır.

Canon EOS Rebel T100

(Resim kredisi: Canon)

CANON EOS REBEL T100: THE DOWNSIDES'I SATIN ALMALISINIZ

Ne yazık ki, giriş seviyesi kameralar söz konusu olduğunda (DSLR'ler, bas-çek ve aynasız olanlar dahil), Canon EOS Rebel T100'ün pek çok dezavantajı var. O kadar çok tarihli dahili kişi var ki, Canon'un bunu yalnızca büyük bir eski parça envanterinden para kazanmak için yaptığını düşünmeniz affedilebilir.

Çok daha eski bir sensöre, daha eski bir işlemciye, yalnızca 9 AF noktasına sahip eski bir otomatik odaklama sistemine, yalnızca 3 fps'lik yavaş bir seri çekim hızına, yalnızca ISO 100 ila 6.400 arasında doğal hassasiyete, yalnızca 1080p video çekim özelliğine ve bir hit-or- ölçüm sistemini özledim. Bu, dokunmatik ekran özelliklerine ve Bluetooth bağlantısının eksikliğine sahip daha küçük bir 2,7 inç ekrandan bahsetmeye gerek bile yok. Dahası, pil ömrü yaklaşık 500 çekimle derecelendirilmiştir.

Kameralı telefonları unutun. Bu özellikleri rakip giriş seviyesi kameralarla karşılaştırdığımızda, kesinlikle biraz modası geçmiş hissedecekler. Bununla birlikte, eğer yeni başlayan biriyseniz, bunlar muhtemelen fiyat için öyle hissetmeyecektir.

Canon EOS Rebel T100

(Resim kredisi: Canon)

CANON EOS REBEL T100: VERDICT SATIN ALMALISINIZ

Canon EOS Rebel T100, yeni başlayan fotoğrafçılar ve daha küçük bir bütçeyle çalışan akıllı telefon atıcılar için büyük bir para değeridir. Elbette, o eski sensör, süper yavaş 3 fps çekim ve dokunmatik ekran ve Bluetooth özelliklerinin olmaması da dahil olmak üzere bazılarını 2010 yılına kadar izleyebileceğiniz parçaları ve özellikleri var.

Bununla birlikte, 500 doların altındaki fiyat etiketi, akıllı telefonunuzdan daha yüksek bir çözünürlük, çok çeşitli uyumlu lenslere sahip değiştirilebilir bir lens sistemi ve telaşsız, anlık olmayan fotoğraf çekme yöntemi elde ettiğinizde, onu karşı konulmaz bir satın alma haline getirir. Aradığınız şey buysa, Canon EOS Rebel T100 mükemmel bir eştir.

Bugünün en iyi Canon EOS Rebel T100 fırsatları Canon EOS 3000D (Rebel T100) ... Amazon 459 $ Canon EOS Rebel T100 DSLR'yi görüntüleyin ... Amazon Prime 469 $ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?