Close

Dell XPS 13'ü satın almalı mıyım?

Şu anda bir dizüstü bilgisayar için alışveriş yapıyorsanız,Dell XPS 13bir noktada radarınızla karşılaşmış olmalı: geniş çapta,en iyi dizüstü bilgisayarlarşu anda piyasada ve her yıl Dell modele bazı mükemmel iyileştirmeler ekledi.


Dell XPS 13'ü satın almanız gerekip gerekmediğini merak edenler doğru yerdedir - bu Windows dizüstü bilgisayar söz konusu olduğunda göz önünde bulundurmanız gereken her şeyi size götüreceğiz, böylece satın alıp almayacağınız konusunda bilinçli bir seçim yapabilirsiniz. senin için doğru.

Dell XPS 13'ü satın almalı mıyım?

Kısa cevap kesinlikle, evet yapmalısın -çok etkilendikDizüstü bilgisayarın test için sunduğumuzda sunduklarıyla ve ekli bir yüksek fiyat etiketi ile gelmesine rağmen, bunu haklı çıkarmayı başarıyor.

Dell XPS 13, işaretlemek isteyebileceğiniz hemen hemen her kutuyu işaretler: Şık bir şekilde tasarlanmıştır, bol miktarda güç içerir, yanınızda taşıyabileceğiniz kadar hafiftir ve film izlemek ve web'de gezinmek için muhteşem bir ekrana sahiptir.

Dell XPS 13'ün özellikleri nelerdir?

Dell XPS 13 2020


(Resim kredisi: Dell)

Dell'den satın alabileceğiniz bilgisayarların çoğu gibi, XPS 13 de birkaç farklı bileşen yapılandırmasıyla mevcuttur. Ölçeğin en üst noktasında, dizüstü bilgisayarı 10. nesil Intel Core i7-1065G7 CPU, 16 GB RAM ve 1 TB SSD depolama ile, entegre Intel Iris Plus grafiklerle paketleyebilirsiniz - biraz ağır planlamadığınız sürece oyun veya video düzenleme, bu özellikler sizin için yeterli olmalıdır.

13.4 inçlik ekran, 3.840 x 2.400 piksel, 4K versiyonu ile birlikte farklı çözünürlüklerde mevcuttur. Dizüstü bilgisayar ekranının daha düşük çözünürlüklü 1.920 x 1.200 piksel sürümünde bile, bu gerçekten renk ve parlaklık ile öne çıkan bir ekran. 16:10 en boy oranına sahip ekranların büyük hayranıyız, çünkü bu, ister web siteleri ister belgeler olsun, dikey olarak daha fazlasını sığdırabileceğiniz anlamına gelir.


Bağlantı noktaları ve bağlantı açısından, burada iki Thunderbolt 3 / USB-C bağlantı noktasının yanı sıra geleneksel 3,5 mm kulaklık jakı ve hatta bir microSD kart okuyucu var. Bu boyuttaki bir dizüstü bilgisayar için bu hiç de kötü bir seçim değil ve farklı türde çevre birimleri bağlamanız gerekiyorsa, adaptörler ve dongle'lar mevcuttur.

Dell XPS 13'ün en iyi özellikleri nelerdir?

Dell XPS 13 2020


(İmaj kredisi: Gelecek)

Ekrandan daha önce bahsetmiştik ve piyasadaki diğer dizüstü bilgisayarlara göre Dell XPS 13'ü seçmenizin ana nedenlerinden biri budur. Bu modelde çerçeveler her zamankinden daha ince ve ekranın görsel etkisiyle hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Elbette daha büyük ekranlar size çalışmak için daha fazla alan sağlar, ancak aynı zamanda hacim katar ve dizüstü bilgisayarı taşımayı zorlaştırır.

Genel tasarım, Dell XPS 13'ü seçmenin başka bir nedenidir. Bunu bir kafede veya bir yönetim kurulu toplantısında ortaya çıkarmaktan hiçbir şekilde utanmayacaksınız ve yazmak da bir zevk. Bir sonraki dizüstü bilgisayarınız için biraz daha fazla ödemeye hazırsanız, buradaki malzeme ve yapının kalitesini gerçekten gösterir.

Dell XPS 13'ün sunduğu her özelliğin çekiciliğine katkıda bulunduğunu söylemek doğrudur - bu kadar iyi bir çok yönlü olması gerçeği, son birkaç yılda bu kadar çok sayıda en iyi dizüstü bilgisayar listesinde en üst sıralarda yer almasının nedenlerinden biridir. Testimiz sırasında onu kullanma deneyiminden kesinlikle etkilendik ve gemideki Windows yazılımının da zaman içinde daha iyi ve daha iyi olmaya devam ettiğini unutmayın.

Dell XPS 13 hakkında başka ne bilmem gerekiyor?

Dell XPS 13 2020


(Resim kredisi: Dell)

Dell XPS 13'ü, tercih ettiğiniz yapılandırmaya bağlı olarak beyaz veya siyah olmak üzere birkaç farklı renk seçeneğiyle alabilirsiniz. Siyah versiyonun o klasik, ince, sağduyulu bir görünümü var, ama biz de gerçekten beyaz versiyonun içindeyiz, bu yüzden birini diğerine tavsiye etmek zor.

Pil ömrü piyasadaki en iyisi değil, ancak bunu azaltmanın yolları var (ekran parlaklığını azaltmak vb.) Ve yine de iş gününün çoğunu bir şarj prizinden uzakta geçireceksiniz - bu sadece tek bir pil şarjıyla haftasonu sürmeyebilir. Beklediğiniz gibi, ekranda entegre bir web kamerası var, böylece ek bir aksesuar olmadan tüm bu video konferans aramalarına giriş yapmaya devam edebilirsiniz.

Özetle, bir sonraki dizüstü bilgisayarımız olarak Dell XPS 13'ü seçmekte biraz tereddüt yaşardık. Kesinlikle ölçeğin daha pahalı ucunda, ama aynı zamanda paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor - bu size iyi hizmet edecek ve yıllarca kullanmaktan keyif alacak bir dizüstü bilgisayar.

  • İşte hepsi best-laptop-2020-best-laptops-available-now-bag

Dell XPS 13'ün alternatifleri nelerdir?

MacOS'a sıçrama yapmak yerine Windows'a bağlı kalmak istiyorsanız, Dell XPS 13'ün en çekici alternatiflerinden biri de Intel sürümüdür.Samsung Galaxy Kitap S. Dell ile benzer boyuttadır, en yeni bileşenlerle birlikte gelir ve hemen her yere yanınızda götürmek için mükemmeldir.

Diğer bir seçenek de, mümkün olduğu kadar büyütmek olacaktır.LG Gram 17- bu büyük ama ince dizüstü bilgisayar size Dell XPS 13'ten çok daha fazla ekran alanı sağlar ve performans açısından ona rakip olur. Oyun oynamadığınız veya video düzenleme yapmadığınız sürece, LG Gram 17 ile hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Dell XPS 13'ten daha ucuza gitmek istiyorsanız, o zaman bir Chromebook gitmenin yolu olabilir: yazılım şişkinliği veya yavaşlaması yoktur ve tüm bilgisayar işlemlerinizi web üzerinde yaptığınız sürece, alabilirler. ihtiyacınız olan her şeye dikkat edin. Bir liste hazırladıken iyi Chromebook'larsenin için.