Close

HP Stream 14'ü satın almalı mıyım?

HP Stream 14,en iyi dizüstü bilgisayarlarşu anda rehber: bundan daha ucuz pek çok Windows dizüstü bilgisayar yok ve paranızın karşılığını size veren pek çok dizüstü bilgisayar da yok. Dahası, güvenebileceğiniz bir markanın dizüstü bilgisayarıdır.


Burada, HP Stream 14'ün sizin için en iyi dizüstü bilgisayar olup olmadığını özetleyeceğiz - size bu makinenin özelliklerinin ve özelliklerinin neler olduğunu, rekabete karşı ne durumda olduğunu ve diğer her şeyi anlatacağız. bu model hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

HP Stream 14'ü satın almalı mıyım?

Mümkün olduğunca az paraya bir Windows dizüstü bilgisayar istiyorsanız, kesinlikle satın almalısınız - piyasada bundan daha ucuz hiçbir şeyi aldırmayacaksınız. Düşük fiyata rağmen, HP Stream 14 dizüstü bilgisayar dayanıklıdır ve tüm günlük görevlerinizi yerine getirebilir.

HP Stream 14'ün zarar görmeye başlayabileceği günlük görevlerden daha fazlası için bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa - dizüstü bilgisayarı bu fiyat noktasına getirmek için teknik özellikler açısından açıkça tavizler verildi, bu nedenle oyun ve ağır video ve görüntü düzenleme bitti.

HP Stream 14'ün özellikleri nelerdir?

HP Stream 14, bir Intel Celeron N4000 işlemci, 4 GB RAM ve 32 GB dahili depolama ile donatılmış olarak gelir - bu günlerde Windows'u çalıştırmak için yapabileceğiniz kadar az (akıllı telefonunuz daha iyi özelliklere sahip olabilir). Temellere sadık kaldığınız sürece, o zaman iyi olmalısınız.


14 inçlik ekran, bu fiyat seviyesinde bir dizüstü bilgisayar için cömert bir boyuttur ve 1366 x 768 piksel gibi oldukça kabul edilebilir bir çözünürlükte çalışır. Bu, web sayfaları, elektronik tablolar ve ekrana yansıtmak isteyeceğiniz diğer her şey için en fazla yer değil, ancak çoğu insan için yeterli olacaktır.

Bağlantılar ve bağlantı noktaları açısından, 1 x HDMI 1.4, 2 x USB 3.1 (USB-A), 1 x USB 2.0 (USB-A), bir kulaklık jakı ve bir hafıza kartı okuyucumuz var. Hepsi dizüstü bilgisayarın aynı tarafında, ancak bu konuda endişelenmiyoruz - HP Stream 14 için ödediğiniz bedeli göz önünde bulundurarak, burada birçok bağlantı seçeneğiniz var.


HP Akış 14

(Resim kredisi: HP)

HP Stream 14'ün en iyi özellikleri nelerdir?

HP Stream 14 ile makul bir tasarıma ve çok sayıda bağlantı noktasına ve bağlantıya sahip bir dizüstü bilgisayar alırken, buradaki en büyük avantaj kesinlikle düşük fiyattır - daha büyük bir bütçeniz varsa, o zaman yapabileceksiniz. burada sahip olduklarımızdan biraz daha hırslı ve güçlü bir şey elde etmek için. Paranızın karşılığını olabildiğince çok almak istiyorsanız, HP Stream 14'ü kısa listenize alın.


HP Stream 14, S Modunda Windows 10 ile birlikte gelir; bu, programları yalnızca resmi Microsoft Mağazasından yükleyebileceğiniz anlamına gelir. Daha az çok yönlü ancak daha güvenli bir bilgi işlem deneyimi sağlar; bu, aradığınız şey olabilir veya olmayabilir. S Modunun kilidini ücretsiz olarak açabilir ve bunun yerine standart Windows 10 yazılımını kullanabilirsiniz, ancak bu, geri alamayacağınız tek seferlik bir işlemdir.

Daha az güçlü özellikler ve daha düşük ekran çözünürlüğü, kullanıcılar için önemli bir fayda anlamına gelir ve bu ekstra pil ömrü - HP tarafından belirtilen maksimum pil ömrü 14 saatin biraz üzerindedir, yani bu çalışacak ve çalışacak bir dizüstü bilgisayardır. Gün içinde meyve suyunun bitmesi konusunda endişelenmenize gerek yok ve dikkatli olursanız ikiye kadar uzayabilir.

HP Akış 14

(Resim kredisi: HP)

HP Stream 14 hakkında bilmem gereken başka ne var?

HP Stream 14 hakkında bilmeniz gereken pek bir şey yok - belki de bunun birkaç modelden oluşan bir dizüstü bilgisayar serisi olduğunu söylemek dışında, daha önceki nesillerden karşılaşabileceğiniz eski modellerle kafanızı karıştırmayın. perakende siteleri. Burada bahsettiğimiz spesifik dizüstü bilgisayar 14-cb181nr modelidir.


Dizüstü bilgisayarı siyah, beyaz, pembe veya mavi olarak alabilirsiniz, ancak bulunabilirliği perakendeciler arasında farklılık gösterebilir - HP Stream 14 için sunulan en son fırsatlardan bazılarını bu sayfada bulunan pencere öğeleri aracılığıyla görebilirsiniz. Dizüstü bilgisayarın boyutları 338 mm x 226 mm x 17,8 mm (13,3 inç x 8,9 inç x 0,7 inç) ve ölçekleri 1,4 kg (3,17 lbs) ile eğiyor.

HP Stream 14'ü satın alırsanız bazı perakendecilerden alabileceğiniz ilginç bir yazılım teklifi vardır: Etrafta alışveriş yaparsanız, 1 TB OneDrive alanı ve tüm Office uygulamalarını içeren bir yıl boyunca Microsoft 365'e sahip dizüstü bilgisayarı bulabilmeniz gerekir. İlk yıldan sonra kullanmaya devam etmek için ödeme yapmanız gerekecek, ancak dizüstü bilgisayarla birlikte verilen 12 ay, ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını size söylemek için yeterli olacaktır.

  • İşte hepsi best-laptop-2020-best-laptops-available-now-bag

HP Stream 14'ün alternatifleri nelerdir?

Windows dizüstü bilgisayar pazarının en bütçeli ucunda kalmak istiyorsanız, HP Stream 14'e bazı iyi alternatifler vardır: Acer ve Asus'un yanı sıra HP'nin de bazı iyi seçenekleri olacaktır. favori bayinize danışın. Başka bir seçenek deMicrosoft Surface Go 2, doğrudan Microsoft'tan yaklaşık 400 £ veya 400 $ karşılığında sizinki.

Tüm bilgisayar işlemlerini bir web tarayıcısı içinde yapanlarınız, aşağıdakilerden birini seçmenin faydalarını düşünmek isteyebiliren iyi Chromebook'larşu anda piyasada. Bu dizüstü bilgisayarlar genellikle eşdeğer Windows ve macOS bilgisayarlardan daha ucuzdur, ancak esasen sadece birkaç ekstra olan bir web tarayıcısıdır (bu ekstralardan biri Android uygulamalarını çalıştırma yeteneğidir).

Bakmak isteyebileceğiniz diğer bütçe Windows dizüstü bilgisayarları arasında HP'den Pavilion x360 var - yalnızca 11.6 inç ekrana sahip, ancak ikisi bir arada form faktörüne sahip - ve AMD ile 15.6 inç Asus VivoBook Ryzen içeride. Biraz daha fazla harcamayı göze alabiliyorsanız,Acer Swift 3HP Stream 14 ile uyumlu parlak ve keskin 14 inç ekranıyla tavsiye edecek çok şey var.