Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Erkekler göz kremi kullanmalı mı?

Erkekler göz kremi kullanmalı mı?

İyi uyuyamadığınızda, çok stres altındayken veya genellikle iki ucundaki mumu yaktığınızda, ilk gösterdiği yer yüzünüzdür - özellikle göz çevreniz.


Bunun nedeni, gözlerinizi çevreleyen cildin özellikle hassas olmasıdır - aslında, yüzünüzün herhangi bir yerinden %10 daha incedir, yani kolajen seviyeleri daha düşüktür ve ince çizgiler, şişlikler ve koyu halkalar daha belirgindir.

Uyku, diyet ve stres azaltma, göz çevresinde daha iyi görünen bir cilt için harika önleyici yöntemler olsa da, iyi bir göz kremi de büyük bir etkiye sahip olabilir - daha pürüzsüz, daha sıkı ve daha parlak görünmesini sağlamaya yardımcı olur.

Girişen iyi göz kremleri. Bununla birlikte, bu tür cilt bakım ürünlerinin sadece kadınlar için olduğu hala yaygın bir yanılgıdır. Güzellik endüstrisinin en iyi uzmanlarından bazılarına göre, bu mutlak bir ahmaklıktır.

“Göz kremi sadece kadınlarla sınırlı değil, erkekler de kullanmalı” London's'ta oküloplastik ve oftalmik cerrah danışmanı olan Bayan Elizabeth Hawkes'a danışmanlık yapıyor.Cadoğan Kliniği.

“Göz çevresindeki cilt, yağ bezlerinin sayısındaki azalma nedeniyle hem erkeklerde hem de kadınlarda kuruluğa eğilimlidir ve bu nedenle yaşlanmanın yanı sıra yorgunluk belirtilerini de hızla ortaya çıkaracaktır.”


Aslında, bazı uzmanlar erkeklerin göz kreminden kadınlardan daha fazla fayda görebileceğine inanıyor.

Dr Ross Perry, Tıbbi Direktörkozmetik cilt klinikleri, bunun nedeni erkek cildinin, ona çok farklı bir yapı kazandıran testosteron hormonu nedeniyle kadınlara göre daha sert ve kalın olmasından kaynaklandığını söylüyor.

“Erkeklerde, sarkma gibi bazı sorunlar aslında kadınlardan daha belirgindir, yani göz çevresinin görünmesini ve sağlam görünmesini sağlayan tek ürün bir göz kremidir,” açıklıyor.


Sıradan Göz Kremi

(İmaj kredisi: Sıradan)

Erkekler için göz kremi seçimi

Peki ya ilk göz kreminizi satın almak isteyen bir erkekseniz ve nereden başlayacağınızdan emin değilseniz?

Estetik sanatçısı ve kurucusuEntrika Kozmetik Kliniği, Amish Patel, ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi gözle görülür yaşlanma belirtilerinden endişe duyanların hyaluronik asit içeren bir ürün seçmelerini tavsiye ediyor.


'Cilt bakımında bu kadar çok seçenek varken seçim yapmak zor olabilir, ancak hyaluronik asitin yanı sıra A ve C Vitaminleri içeren bir göz kremine gitmenizi öneririm.

Patel, Hyaluronik Asit vücutta doğal olarak bulunur, ancak topikal olarak uygulandığında önemli faydaları olabilir, diyor Patel, Vitamin A iyileşmeyi hızlandırmaya, çatlakları önlemeye ve cildin bağışıklık sistemini doğal nemlendirmeyi teşvik etmek için desteklemeye yardımcı olur. C vitamini ayrıca cilt tonunu eşitlemek, pigmentasyon sorunlarıyla mücadele etmek ve kompleksinizi aydınlatmak için harikadır.

“Üçünün kombinasyonu, ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmaya yardımcı olabilir, doğal olarak kaybedilen kolajen oranını azaltmaya yardımcı olabilir,” diyor.

Ancak Patel, hiçbir göz kreminin anında sonuç vermeyeceğini açıkça belirtiyor:


'Cildinize yatırım yapmak uzun vadeli bir taahhüttür” o ekler. “Hızlı bir düzeltme veya kalıcı bir şey yoktur, bakım gerektirir. Birçok erkek müşterimiz için kişiye özel cilt rejimi oluşturuyoruz ve göz kremleri onların bakım rejiminin merkezinde yer alıyor.”

LAB Serisi Göz Kremi

(İmaj kredisi: LAB Serisi)

En sevdiğimiz göz kremleri

Bu alandaki uzmanların tavsiyelerine ve çok sayıda ürünü test etme deneyimimize dayanarak, koyu halkalar, kırışıklıklar ve genel yaşlanma belirtilerine yardımcı olması gereken bir dizi göz kremi önerebiliriz.

Bizim favorilerimizden biri Kiehl's (derin nefes)Güçlü Mukavemet Çizgi Azaltıcı ve Koyu Halka Azaltıcı C Vitamini Göz Serumu. Bu uzun süredir adlandırılmış ve güçlü serum, hassas göz bölgesi için formüle edilmiştir ve daha taze, daha parlak görünen bir göz bölgesi için çizgileri ve kaz ayaklarını gözle görülür şekilde düzeltirken, zamanla koyu halkalardan kurtulmaya gerçekten yardımcı olur.

Sonra Daimon Barber's varCanlandırıcı Göz FormülüGöz çevresindeki cildin görünümünü kaldırmak ve sıkılaştırmak için çalışır. Erkek bakım markasının başındaki Louis Hayes-Davies, formülün 'göz çevresindeki hassas mikrovasküler ağı pekiştirerek ve detoks sistemlerini uyararak' çalıştığını söylüyor. Bunu, kılcal sızıntıları ve düzensiz renklenme ve yorgun bir görünümden sorumlu pigment birikimini azaltarak yaptığını söylüyor.

Biz de gerçekten seviyoruzCosmydor'un göz çevresi serumuHidrasyon için shea yağı ve gliserin de dahil olmak üzere tamamen doğal bileşenlerden yapılmıştır. Bununla birlikte, temel bileşen, kafein ile güçlendirilmiş hamamelistir (cadı ela).

Bir diğer favori iseLümen erkek cilt bakım markasıve göz şişmesi söndürücüsü - göz şişkinliğine, ince çizgilere ve kaz ayaklarına yardımcı olan gerçekten uygun fiyatlı bir ürün. Ve son olarak, biz de büyük hayranlarıyızVitruvian Man Yüce Göz Kremi. Bu son derece konsantre ancak hafif antioksidan, cildin dermal yapısını güçlendirerek yorgun gözleri besler ve buna karşılık kırışıklıkları azaltır ve sarkmayı önler - kıymalı turtalarınızın altında isteyeceğiniz son şey!

Şimdi, Pingtwitter'ün kılavuzunu kontrol ettiğinizden emin olun.en iyi erkek göz kremleridaha fazla öneri ve bilgi için.

Bugünün en iyi Olay Ultimate Göz Kremi, CeraVe Göz Onarıcı Krem, OLAĞAN KAFEİN ÇÖZÜMÜ %5 + YUMURTA ve LA MER THE GÖZ KONSANTRE fırsatları İndirimli Fiyat Olay Eyes Ultimate Göz Kremi... Olay Ultimate Göz Kremi Amazon £25 £12.45 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat CeraVe Göz Onarıcı Krem | 14... CeraVe Göz Onarıcı Krem Amazon £12 £9.60 GörünümTüm fiyatları görSıradan Kafein... Sıradan Kafein Çözümü %5 + EGCG Amazon £8.34 GörüntüleTüm fiyatları görEyes by LA MER The Eye... La Mer The Eye Concentrate Amazon £172.23 GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?