Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • Amazon Smart Plug'i satın almalısınız: bu sizin için doğru akıllı priz mi?

Amazon Smart Plug'i satın almalısınız: bu sizin için doğru akıllı priz mi?

Amazon Smart fişi, Amazon'un Alexa aracılığıyla herhangi bir cihaza akıllı kontrol eklemenin kendi yoludur.Akıllı fişlerfevkalade kullanışlı küçük akıllı ev kiti parçalarıdır, lambalar gibi 'aptal' cihazları ve şebeke gücüne bağlayabileceğiniz diğer her şeyi kontrol etmenizi sağlar - bunlar akıllı telefonunuzdan veya otomatik bir programda açılıp kapatılabilir.


Aşağıya inmeden önce kahve makinesini çalıştırabilir, ev boşken birinin evde olduğu izlenimini verebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Burada piyasadaki en öne çıkan cihazlardan birine bakacağız: Amazon Smart Plug.

Günümüzün en iyi Amazon Smart Plug'i Amazon Smart Plug ile çalışıyor, ... Amazon Prime 24,99 $ Amazon'u Görüntüle - Smart Plug - Beyaz Dell24,99 GörünümAmazon - Akıllı Fiş - Beyaz En İyi Satın Al $ 24,99 Amazon Akıllı Fişini Görüntüle, Beyaz Ev Deposu24,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Akıllı prizler ne yapabilir?

Amazon Akıllı Fiş

(Resim kredisi: Amazon)

Eğer alışveriş yapıyorsanakıllı ev cihazları, o zaman akıllı prizlerin epeyce bahsedildiğini ve belki de tam olarak ne olduklarını ve nasıl çalıştıklarını anlamamış olabilirsiniz. Şu anda akıllı priz üreten ve satan birçok üretici var, ancak hepsi ortak bir dizi özelliği paylaşıyor.

Öncelikle ve en önemlisi, bu akıllı prizler, bir prize takıldıktan sonra telefonunuzdaki eşlik eden bir uygulama tarafından kontrol edilebilir. Birçoğu Wi-Fi bağlantısı üzerinden çalışır, ancak bazıları Wi-Fi'nin yanı sıra veya yerine Bluetooth kullanır. Akıllı priz açılıp kapandıkça, bağlı olduğu cihaz da açılır.


Piyasadaki hemen hemen her akıllı priz aynı zamanda bir programa göre çalışabilir, böylece (örneğin) belirli sayıda saat ve dakika sonra kapanabilir veya günün belirli bir saatinde açılabilir vb. Akıllı prizler, akıllı ev kurulumunun bir parçası olarak özellikle kullanışlı olmaya başlayabileceği yerdir.

Amazon Alexa veya Google Assistant aracılığıyla sesli kontrol ekleyin ve bu basit cihazlar aslında düşündüğünüzden daha fazla özellik ve işleve sahiptir. Belki de en çok ışıklar ve lambalarla kullanılırlar, 'aptal' cihazları daha sonra akıllı ev kurulumunuzun geri kalanıyla kolayca entegre olabilecek 'akıllı' cihazlara dönüştürürler.


Amazon Smart Plug'in hangi özellikleri var?

Amazon Akıllı Fiş

(Resim kredisi: Amazon)

Amazon donanım bölümünden bekleyebileceğiniz gibi, Amazon Smart Plug, yapabilecekleri konusunda aşırıya kaçmıyor - akıllı fiş temellerine bağlı kalıyor, bu iyi bir şey (ve akıllı prizler yine de oldukça basit). Temel işlevsellik uygun fiyata yansıtılır ve bu cihaz size çok pahalıya mal olmaz (en son fırsatlar için bu sayfadaki widget'lara bakın).


Amazon Smart Plug, elbette Alexa ile çalışır ve Alexa uygulaması aracılığıyla yapılandırılabilir. Bir kez kurulduktan sonra, bir Alexa cihazı varsa sesinizle kontrol edebilirsiniz (birAmazon Echo) işitme mesafesinde; aksi takdirde, iPhone veya Android cihazınızdaki Alexa uygulaması aracılığıyla buna ulaşabilirsiniz.

Amazon Smart Plug'i, örneğin sıcaklık değiştikçe bağlı bir fanı açıp kapatarak anında açabilir veya kapatabilir ya da bir programa göre çalışmasını sağlayabilirsiniz. Akıllı Fiş, Alexa ile kurduğunuz herhangi bir rutinin parçası da olabilir, bu nedenle Amazon'un dijital asistanını neşeli bir 'günaydın' komutuyla selamladığınızda diğer birkaç cihazla otomatik olarak açılabilir.

Ucuz bir fiyat noktası ve basit kullanımıyla Amazon Smart Plug, şu anda piyasadaki en iyi akıllı prizlerden biridir. Yine de Alexa'ya olan güvenini belirtmekte fayda var - Apple HomeKit veya Google Assistant ile çalışmayacak, bu nedenle akıllı ev seçeneklerinizi açık tutmak istiyorsanız belki de ideal seçim değil.

Günümüzün en iyi Amazon Smart Plug'i Amazon Smart Plug ile çalışıyor, ... Amazon Prime 24,99 $ Amazon'u Görüntüle - Smart Plug - Beyaz Dell24,99 GörünümAmazon - Akıllı Fiş - Beyaz En İyi Satın Al $ 24,99 Amazon Akıllı Fişini Görüntüle, Beyaz Ev Deposu24,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Hangi alternatif akıllı prizler var?

Amazon Akıllı Fiş


(Resim kredisi: Amazon)

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, akıllı bir priz seçme konusunda çok sayıda seçeneğiniz var. TP-Link'in Kasa fişleri ve HIve cihazlarınızın geri kalanıyla (beklediğiniz gibi) çok düzgün bir şekilde uyan Hive Aktif Fişi de dahil olmak üzere bir dizi üreticiden harika cihazlar alabilirsiniz.

Genel olarak benzer akıllı priz özellikleri ile, satın alırken en önemli hususlardan biri, her bir fişin hangi akıllı ev ekosistemlerini desteklediğidir: Amazon Alexa, Google Assistant veya tamamen başka bir şey. Diğer tüm cihazlarınızla çalışan bir cihaz almak isteyeceksiniz.

İyi haber şu ki, akıllı ev cihazları (Amazon gibi) yapan pek çok şirketin menzilinde akıllı bir fişi var (Amazon Smart Plug gibi). Örneğin bir Philips Hue akıllı fişi ve cihaza düzgün bir şekilde entegre olacak bir Innr akıllı fişi var.Innr akıllı ışıklarve evde kurmuş olabileceğiniz diğer benzer kitler.

Satın aldığınız akıllı prizin makul fiyatlı olduğundan ve zaten sahip olduğunuz şeyle iyi çalışacağından emin olun - yani akıllı eviniz zaten büyük ölçüde Alexa tarafından kullanılıyorsa, Amazon Smart Plug mantıklı bir seçimdir. Alexa'nın yanında veya yerine Google Assistant veya Apple HomeKit desteğine ihtiyacınız olabileceğini düşünüyorsanız, başka bir yere bakmak belki daha iyi bir fikirdir.

Günümüzün en iyi Amazon Smart Plug, Philips Hue Smart Plug, Innr SP222 Smart Plug ve TP-Link Smart Plug fırsatları Amazon Smart Plug, ... Amazon Smart Plug Amazon $ 24.99 GörüntüleTüm fiyatları görünPhilips Hue Akıllı FişPhilips Hue Akıllı FişAbt Elektronik39,99 Görünüm Tüm fiyatları görünTP-Link 5 Bağlantı Noktalı Gigabit Anahtarı ...TP-Link Akıllı FişNewegg24,99 Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz