Close

Kaynar su musluğu almalı mısınız?

Su ısıtıcısının kaynamasını beklemekten bıktıysanız veya yemek pişirmek için suyu ısıtmak için ocağa bir tava koymak zorunda kalmaktan bıktıysanız, kaynar su musluğu gitmenin yolu olabilir. Kaynar su muslukları, her iki yolu da atlamanıza ve tezgahınıza oturacak ve ihtiyacınız olduğunda harekete hazır olacak kaygan ve şık bir entegre tasarım kullanarak işi bitirmenize olanak tanır.


Kaynar su muslukları, mutfak alanınızı daha verimli hale getirmenin kesinlikle harika bir yoludur ve gerçekten de iyi görünürler. Ancaken iyi kaynar su musluklarıgeleneksel mutfak krom işlerinden daha maliyetlidir. Ayrıca, bir tane istediğinizden emin olmanız gerekir, çünkü kaynar su musluğunun takılması, yalnızca çıkışa değil, aynı zamanda tezgah altı sıhhi tesisatına da takma açısından oldukça fazla hile gerektirebilir.

Franke Minerva

(İmaj kredisi: Franke)

Neden kaynar su musluğu almalıyım?

Kaynar su musluğuna sahip olmanın en iyi yanı, ihtiyaç duyduğunuz anda ve bol miktarda sıcak su alabilmenizdir. Bu isteğe bağlı tedarik, su ısıtıcısını kaynatma veya ocakta bir tencere suyu ısıtma zorunluluğundan kurtarır. İtiraz eklemek, tam olarak ihtiyacınız olan miktar için musluğu açıp kapatabilmenizin yoludur. Zamanla bu, su israf etmediğiniz ve ayrıca daha az enerji kullandığınız için paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Üstelik kaynar su musluğu mutfağınıza ekstra bir serinlik katacaktır. Tezgahın altında yapılması gereken bazı sıhhi tesisat olmasına rağmen, bir tane taktıktan sonra tezgah alanınız harika görünmelidir. Kaynar su muslukları da çeşitli tasarımlarda mevcuttur, bu nedenle çoğu zaman mutfağınızın tasarım stiline uyan bir musluk bulabileceksiniz.


Bununla birlikte, eksiksiz bir mutfak tadilatı yapacaksanız, kaynar su musluğu, yeni görünümünüz için harika bir merkez parçası olabilir. Doğru tasarımı hayal edin ve bu, çalışma yüzeyleri ve üniteleri için gerçek bir iltifat olacaktır. Kaynar su muslukları, geleneksel su ısıtıcılarla mücadele eden veya suyla dolu bir tavayı mutfakta hareket ettirmeyi zor bulan herkes için de pratik bir çözümdür.

Kaynar su muslukları genellikle çocuk dostu bir tasarıma sahiptir, bu da gençlerinizin yanlışlıkla kendilerini azarlaymayacağı anlamına gelir. Eviniz için almayı planladığınız tüm yeni kitlerde olduğu gibi, kaynar su temasında birçok varyasyon olduğundan, satın almadan önce bireysel özellikleri kontrol etmek her zaman en iyisidir.


Son olarak, sizi kaynar su musluklarının çekiciliğine ikna etmek için yeterli değilmiş gibi, dahili filtreleri sayesinde suyunuzu da daha iyi hale getirebilirler.

GROHE Kırmızı


(İmaj kredisi: Grohe)

Neden kaynar su musluğu almamalıyım?

Ana nedenler, maliyet, bir zorunluluktan çok lüks olmaları ve bunları sığdırmak için gereken alan olacaktır.

Bir su ısıtıcısına ihtiyacınız olmadığı için kaynar su musluğunun yerden tasarruf sağlayan kullanışlı bir yöntem olduğunu söylediğini duyduk. Ancak, lavabonuzun altındaki dolabın boyutu ile su ısıtıcınızın boyutunun hızlı bir karşılaştırması, durumun böyle olmadığını açıkça ortaya koyacaktır. Kaynar su musluğunun ısıtma ve filtre elemanları, lavabo altı depolama gayrimenkulünüzün çoğunu kaybedeceğiniz anlamına gelir.

Kuşkusuz, bu, kaynar su musluğu almayı düşünen çoğu insan için yürek parçalayıcı bir sonuç olmayabilir, ancak bilmeye değer.

Kaynar su muslukları gerçekten kaynar su dağıtıyor mu?

İşin garibi, birçoğu yok; çok, çok sıcak ama kaynamayan su dağıtıyorlar. Bu çoğu durumda gerçekten önemli mi? Muhtemelen değil. Bununla birlikte, çay severler, uygun bir fincan çayın kaynar su gerektirdiğinin farkında olacaklar ve bu nedenle yaklaşık 95°C'deki su işe yaramayacaktır.


Bununla birlikte, gen-u-şarap kaynayan H2O dağıtan musluklar vardır. Yani ihtiyacınız olan buysa, satın almadan önce kontrol ettiğinizden emin olun.

Kaynar su musluğu bana neye mal olacak?

Kaynar su musluğu almanın potansiyel dezavantajlarından biri belki de maliyettir. İlk etapta musluğu ve ilgili montaj kitini satın almak için oldukça fazla para ödemeniz gerekecek, en ucuz modeller bile yüzlerceye mal oluyor. Kaynar su musluklarının birinci sınıf versiyonlarına yönelin ve binden fazlasına bakıyor olabilirsiniz.

Kaynar su muslukları bir profesyonelin yardımı olmadan kurulabilirken, ne yaptığını bilen birinin hizmetlerini almak daha iyidir. Bu ek maliyet getirecek, ancak özellikle kurulumda yapılan hataları önlemeye yardımcı oluyorsa, uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Musluğun üstünde, onunla birlikte gelen kit ve kurulum, ayrıca kaynar su musluğunun ve ilgili sıhhi tesisatın bakımını da hesaba katmak isteyeceksiniz. Kaynar su muslukları kolaylık sağlar, ancak aynı zamanda servise tabi tutulmaları ve filtrelerinin değiştirilmesi gerekir.

Çünkü kaynar su musluğundan aldığınız keyif üzerinde oldukça dramatik bir etkisi olabilecek başka bir şey de kireçtir. Suyun sert olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, kireç oluşumunun yıkıcı doğasını çok iyi bilirsiniz. İşaretlenmeden bırakıldığında, muslukları ve diğer donanımları kelimenin tam anlamıyla yok edebilir.

Buna karşı koymak için, kaynayan su musluklarının çoğunda kireç filtresi bulunur - bunu muazzam, endüstriyel güçte bir Brita olarak düşünün. Bunun dezavantajı, Brita'da olduğu gibi, yedek filtreler için ödeme yapmaya devam etmeniz gerekmesidir. Brita'nın aksine, çoğu muslukta bu sadece altı ayda bir olur.

Quooker

(İmaj kredisi: Quooker)

Kaynar su musluğu için başka masraflar var mı?

Üreticiler, su ısıtıcısını kullanmaya kıyasla ne kadar verimli olduklarını size hatırlatmayı sevseler de, kaynar su musluğu kullanmak ücretsiz olmayacak. Ortalama bir gün boyunca sonsuz bardak çay içen biriyseniz ve hatta dahası, şimdi evden çok daha fazla çalışıyorsanız, kaynar su musluğu, su ısıtıcınızı tüm gün boyunca açma ihtiyacını ortadan kaldırır. zaman.

Son zamanlarda yaptığımız incelemedeQuooker Füzyon Yuvarlakşirket, musluğun bekleme modundayken günde sadece 3 peni olduğunu açıkladı. Açıkçası, günde birkaç kez kaynar su dağıtıyorsanız, biraz daha pahalıya mal olur.

Bununla birlikte, kaynar su musluğuna sahip olmak, her şey kadar deneyim ve rahatlık faktörü ile ilgilidir. Sıkıcı bir işi çabucak bitiren bir stil ifadesidir.

su ısıtıcısı

(İmaj kredisi: Quettle)

Hangi kaynar su musluğunu alayım o zaman?

Piyasadaki çeşitli kaynar su muslukları söz konusu olduğunda seçim yapmakta oldukça zorlanıyorsunuz. Tabii ki, geleneksel mutfak krom işleri kadar çok varyant yoktur ve bunların tasarlanma şekli, bazen nasıl göründüklerini ve onları nereye sığdırabileceğinizi belirleyebilir.

Bu bakımdan, bizimen iyi kaynar su musluklarıneler bekleyebileceğinize dair bir genel bakış elde etmek için kılavuz. Mutfak tezgahının altına girmesi gereken çeşitli borular ve diğer sıhhi tesisat işleri için yeriniz olduğundan emin olun. Bazı modellerde, aynı zamanda yerleştirilmesi gereken çeşitli boyutlarda tanklar bulunur. İnce bir mutfak mutfağınız varsa, daha da dikkatli olmanız gerekir.

Markalar söz konusu olduğunda, premium isimlere gidin ve en iyisini elde etmek için bütçenizin en üstüne yakın harcama yapmaya hazır olun. Günlük krom musluklar gibi, görünümler de genellikle aldatıcı olabilir ve satın aldığınızda parlak ve pratik görünen şey, bir süre sonra, korkunç kireç tortusu çirkin yüzünü ortaya çıkarırsa, herhangi bir şey olabilir.

Takıldığımız markalar arasında Quooker, Grohe, Franke, Abode, Quettle ve merakla lakaplı InSinkerator var.