Close

Ağırlık rafı olan veya olmayan bir ağırlık sehpası almalı mısınız?

Yeni bir ağırlık sehpası satın almak için en yakın çevrimiçi satıcınıza gitmeden önce, yeni ağırlık sehpanızda bir ağırlık sehpasına ihtiyacınız olup olmadığını düşünmeye değer.

yatırım yapmaken iyi ağırlık tezgahlarıtemelde para ödüyorbüyük göğüsler almakvebüyük kollar. Söylemeye gerek yok, bir yedek kulübesi almak sizi sihirli bir şekilde Chris Hemsworth'a dönüştürmeyecek ama bu iyi bir başlangıç ​​ve vücudunuza bir ağırlık sehpası eklemek.evde spor salonukurulum, çoğu durumda kesinlikle bir gelişmedir.

Raflı ağırlık sehpası

Ağırlık tezgahlarını genellikle ağırlık egzersizleri gibi ağır bileşik egzersizlerle ilişkilendiririz.yatarak halter kaldırmaiçin tasarlanmış çoğu modelev egzersizlerientegre bir ağırlık rafı ile gelmeyin. Bunun nedeni çoğu insanın sahip olmadığıhalterveağırlık plakalarıevde uzanmak. senin yapman daha olasıhalterya dasu ısıtıcısıevde egzersiz yaparken bankta egzersizler.

Ancak entegre raflı ağırlık tezgahları sadece tezgah presleri için iyi değildir. Örneğin, bağımsız 'rafsız' ağırlık tezgahları genellikle, ağırlık sehpasını içeren egzersizler yaparken halteri tutmanın yanı sıra ağız kavgası için kullanılabilecek yarım bir kafes ile birlikte gelir. Bu tezgah artı kafes sistemleri, en fazla esnekliği sundukları için ev egzersizleri için en iyisidir, ancak aynı zamanda fiyattan bahsetmeye gerek yok, aynı zamanda çok yer kaplarlar: rafsız bağımsız ağırlık tezgahlarına kıyasla, ağırlık sehpası sistemleri oldukça olabilir. pahalı. Bunun iyi bir örneği, size 599 £ geri kazandıracak çok yetenekli bir kurulum olan ProForm Karbon Olimpik Güç Sistemidir.


Ağırlık sehpası: Ağırlık raflı mı yoksa ağırlık rafsız mı satın almalısınız?

(İmaj kredisi: Getty Images)

Bu, entegre raflara sahip ağırlık tezgahlarının her zaman pahalı olduğu anlamına gelmez. Mirafit M1 tezgahı 100 sterlinin altında ve bir rafla donatılmış olarak geliyor, ayrıca katlanabilir ve eğim de üretebiliyor: tezgahın sonunda bir dip istasyonu bile var. Bununla birlikte, Mirafit M1 en sağlam banklar değil ve sadece daha kısa barbelllerle çalışacak. Dedikleri gibi biraz kazanırsın, biraz kaybedersin.


Rafsız ağırlık sehpaları

Rafları olmayan ağırlık tezgahlarına ne dersiniz? Herhangi bir şey için iyiler mi? Nitekim, özellikle başlangıçta evde yapacağınız çoğu kuvvet egzersizi türü için iyidirler. Fitness yolculuğunuza 200 lbs / 100 kg bench press ile başlayacaksınız gibi değil. Bu kadar ağır ağırlıklarla düzenli olarak çalışabileceğiniz zaman – ki bu bir yıldan birkaç yıla kadar sürebilir – ağırlık raflı bir sehpaya ihtiyacınız olup olmadığını bileceksiniz.

Ev egzersizleri için entegre raflı bir ağırlık sehpasına mı ihtiyacınız var? Kısa cevap, özellikle ağırlık kaldırmada yeniyseniz, hayır. Rafsız sağlam bir tezgah almak ve daha sonra daha ağır ağırlıklarla çalışmaktan daha emin hissettiğinizde bir kafes/yarım raf eklemek daha iyidir. Yeni bankınızla birlikte bir raf almakta ısrar ediyorsanız, biraz daha fazla yatırım yapın ve bir ağırlık sehpası artı kafes sistemi edinin: bu kurulum sizetüm vücut egzersizisadece birkaç aydan daha uzun süre.


Bugünün en iyi Weight Benches fırsatlarıBowflex 5.1S İstiflenebilir Bank Bowflex 329 $ GörünümBowflex 5.1s Bench Amazon Prime 349 $ İndirimli Fiyatı GörüntüleBowflex 5.1S İstiflenebilir 6... Walmart 499 $ 349 $ Görünümİndirimli Fiyat Bowflex - 5.1S İstiflenebilir Bank... Best Buy $399.99 $349.99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzBugünün en iyi Barlar ve Ağırlıklar fırsatları CAP Barbell Coated Hex... Amazon Prime 14,99 $ İndirimli Fiyatı GörüntüleCAP Halter Kaplamalı Altıgen... Walmart 29,99 $ 19,58 dolar GörünümHawk Sports Arm Blaster için... Amazon Prime $19.99 GörüntülePowerBlock Spor 24... DICK'S Spor Malzemeleri 169,99 $ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzBugünün en iyi Dumbbells fırsatları 151 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ CAP Barbell Coated Hex... Amazon Prime 14,99 $ İndirimli Fiyatı GörüntüleCAP Halter Kaplamalı Altıgen... Walmart 29,99 $ 19,58 dolar GörünümHawk Sports Arm Blaster için... Amazon Prime $19.99 GörüntülePowerBlock Spor 24... DICK'S Spor Malzemeleri 169,99 $ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz