Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • VPN'inizi her zaman açık bırakmalı mısınız?

VPN'inizi her zaman açık bırakmalı mısınız?

Listemizi zaten gözden geçirmiş olabilirsiniz.en iyi VPN'lerve sizin için bir tane buldum, ama soru, buna ne sıklıkla ihtiyacınız olduğu? VPN'inizi her zaman açık tutmalı mısınız? Bir VPN sistem kaynaklarını kullanabileceğinden ve performansı daha düşük hale getirebileceğinden, belki de her zaman açık olmak size göre değildir.


Bir VPN size maskelenmiş bir IP verir ve çevrimiçi olduğunuzda sizi anonim, güvende ve emniyette tutmak için güvenli sunucular üzerinden sinyalinizi gönderir. Ayrıca, başka bir yerde gibi görünmenize de izin verir, bu da onu Birleşik Krallık'tayken ABD Netflix gibi coğrafi kısıtlamalı içerik için ideal hale getirir. Ama her zaman açık bırakmalı mısın?

Kısa cevap, evet. VPN'inizi her zaman açık bırakmak, çalışmanın en güvenli yoludur. Elbette hız güvenlikten önce gelirse, o zaman başka türlü hissedebilirsiniz. Ancak, birçok iyi VPN'in performans üzerindeki artan etkisiyle, yine de mümkün olduğunca sık VPN kullanarak dikkatli olmanızı öneririz.

VPN'imi ne zaman kapatmalıyım?

Bir VPN'in yardımdan çok bir engel gibi hissettiği bazı durumlar olabilir. Bahsettiğimiz gibi, bu genellikle hız ile ilgili bir durumdur. Bir VPN, sinyalinizi diğer sunucular üzerinden, bazen çok uzak konumlarda geri döndürdüğünden, verilerin tesliminde hafif bir gecikme anlamına gelebilir.

Bu nedenle, oyun oynuyorsanız ve en ufak bir gecikmenin bile sizinle rekabette toplam bir engel arasına girmesini istemiyorsanız, o zaman VPN ideal olmayabilir. Veya belki de gerçekten çok büyük bir dosya yüklüyorsunuz ve en kısa zamanda yapılmasını istiyorsunuz.


Netflix'i 4K ve HDR olarak izlemek gibi şeyler için VPN'i açık bırakın çünkü gerçekten onu o kadar yavaşlatmaz - özellikle de aşağıdakilerden birini seçersenizNetflix için en iyi VPN'ler.

VPN'imi kapatmak ne zaman güvenli olmaz?

Potansiyel olarak risk altında olduğunuzda, VPN paha biçilmezdir. Dolayısıyla, bir kafede, otelde veya havaalanında olduğu gibi halka açık bir Wi-Fi bağlantısına bağlanıyorsanız - bu, açık ağa potansiyel olarak zararlı davetsiz misafirlerden korunmak için ideal bir zamandır.


Dosyaları torrentlemek için P2P platformlarını kullanmak istiyorsanız, anonim kalmak isteyebilirsiniz. Yasadışı torrentleri göz ardı etmiyoruz, ancak içerik hakkında emin değilseniz, güvenli oynamak en iyisidir.

Yurtdışındayken, yerel şovlarınıza yine de erişmek istiyorsanız, örneğin İngiltere'den ayrılıyorsanız ve BBC iPlayer istiyorsanız, o zaman bir VPN, coğrafi kısıtlamalara rağmen oturumunuzu açık tutacaktır.


Bağlantı üzerinden kritik e-postalar gibi hassas bilgiler gönderiyorsanız ve güvende olduğunuzdan emin olmak istiyorsanız, VPN'inizi açık bırakmak harika bir fikirdir.

Bırakılacak en iyi VPN hangisi?

VPN'inizi her zaman açık bırakmak istiyorsanız, tutarlı ve hızlı bir hizmet istersiniz - bu, bu açık veya kapalıyken performans farkını gerçekten fark etmeyeceğiniz anlamına gelir. Bu, ödün vermeden her zaman güvenlik anlamına gelir.

Kapsamlı inceleme deneyimimizde her zaman zirveye çıkmış gibi görünen, harika hızlar, en yüksek güvenlik ve gerçekten yararlı 7/24 müşteri canlı sohbet desteği sunan ExpressVPN'dir. Sadece bu değil, aynı zamanda 3 ay ücretsiz kullanım hakkınız olacakBu bağlantıyı kullanarak yıllık bir plana kaydolursanızve tam anlamsız para iade garantisi ile 30 gün içinde çıkabilirsiniz.

Spesifikasyonlara göre en iyi VPN hizmetlerini karşılaştırın: Express VPN 12 aylıkTam incelemeyi okuyunSurfshark 24 AylıkTam incelemeyi okuyunIPVanish 1 YılTam incelemeyi okuyunCyberGhost 3 YılTam incelemeyi okuyun12 aylık fiyatlandırma6,67 $ / ay Görünüm-deExpress VPN24 ay2,21 $ / ay Görünüm-deSurfshark12 ay2,34 ABD doları / ay Görünüm-deIPVanish VPN39 aylar2,25 $ / ay Görünüm-deCyberGhostHer Şey İçin En İyi - # 1 en iyi VPN Torrenting ve P2P trafiği Uyumlu Cihazlar MacOS ChromeFirefox, Konum Sayısı ile Çalışır 160 60 60 50 Eşzamanlı Bağlantılar 5 999999 5 5 Sınırsız Bant Genişliği P2p Trafik Dağıtımı Orta İndirmeDisk İndirmeDisk İndirmeDisk İndirmeDisk Durumu yenilenmişyeni yenilenmişyeni yenilenmişyeni yenilenmişYeni Deneme Süresi