Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Apple TV ve Apple TV + 'nın Netflix'i yenmek için yapması gereken altı şey

Apple TV ve Apple TV + 'nın Netflix'i yenmek için yapması gereken altı şey

'Gösteri Zamanı' ndaApple etkinliğiBugün Dünyanın En Büyük Markası, Apple'ın yeni film ve TV stüdyosu Apple TV + ile birlikte piyasaya sürülen Apple TV uygulamasının (Apple TV kutusu değil) yeni bir sürümü olan yeni bir video yayın hizmetini tanıttı.


Apple TV, Netflix, Amazon Prime Video ve şüphesiz ki Apple, dünyanın tüm kablo, uydu ve karasal yayıncılarına rakip olmayı amaçlıyor. En azından, TV ve film akışı 'alanında' 1 numara olmak isteyecektir. Bu noktada, Apple'ın bir Netflix rakibi mi yoksa daha büyük bir yakalama ve orijinal TV hizmetine benzer bir şey mi başlattığı konusunda bazı sorular olsa da.

Apple, içerik akışlı dünya hakimiyeti hedeflerine ulaşmaya nasıl başlayabilir? Lansmandan birkaç saat önce aşağıdaki önerileri buldum ve bazılarını tamamen kullandıkları için Apple bana gerçekten ödeme yapmalı.

  • Apple etkinliği canlı akışı: abonelik gerekmez

1. Her şeyi 4K UHD yapın

Bu, bugün dünya nüfusunun çoğu için önemli bir fayda sağlamayabilir, ancak 2020'lerin ortalarında, TV markalarının araştırması 4K'nın her yerde mevcut olmasa da en azından daha baskın bir güç olacağını öne sürüyor. Apple'ın yeni hizmetinde tüm içeriği 4K yapmak, teknolojiyi erken benimseyenlerin, daha zengin tüketicilerin, HD dizüstü bilgisayar ekranlarından daha iyi olanların dikkatini çekecek ve en azından herkes benimseyinceye kadar hizmeti gelecekte kanıtlayacak8K.

Apple Movies & TV (şimdilik adını vermeye karar verdiğim gibi) başarılı olursa ve Apple 'halo etkisi' geçmişte sık sık olduğu gibi çalışıyorsa, bu aynı zamanda 4K televizyonların satışını artırarak erdemli bir ultra yüksek tanımlılık çemberi.


Her neyse, 'Apple'ın video hizmeti Netflix veya Amazon'dan daha yüksek kaliteli' mesajını gönderecek. Ayrıca bkz: tüm uygun içerikte Dolby Atmos, Dolby Vision ve diğer HDR formları dahil.

2. Daha olgun bir kitle için orijinal içerik oluşturun

Aslında Oprah Winfrey, M Night Shyamalan, yönetmenlik yaparsaLa La Landve bir Steven Spielberg antolojisinin yeniden başlatılması (ama muhtemelen Spielberg'in kendisi değil), yarı doğrulanmış söylentilerin önerdiği gibi, büyük olasılıkla Apple zaten bu konuyu ele alıyor.


Netflix içeriğinin çoğu mükemmel ancak süper kahramanlar, gerçek suçlar ve çizgi filmler çok fazla ortaya çıkıyor gibi görünüyor. Netflix içeriğinin şöyle olduğunu ima etmeye çalışmıyorumolgunlaşmamış;genel olarak harika.Bununla birlikte, Apple'ın daha olgun bir demografiyi (40'lı-50'li yaşlardan büyük bir kitleye olduğu gibi) ve gençlerden 30 yaşına kadar olanlara yönelik içerik oluşturmaya çalışması tavsiye edilebilir.

Başka bir yararlı eklenti de Blu-ray tarzı ekstralar olabilir - yorumlar, belgeseller vb. Oh, peki ya basit bir tane: sizi rastgele bir şeye atlamak yerine jeneriği sonuna kadar izlemeyi mümkün kılın Netflix'te genellikle olduğu gibi izlemek istemezsiniz. Şimdi bahçemden çekilin çocuklar!


3. Tırnak içeriği önerisi ve arama

Apple, Apple TV'de bu konuda zaten oldukça iyi ve gerçekten, bu pazarı fethetmenin anahtarlarından biri. Teorik olarak sınırsız miktarda olduğundaşeyizlemek, hoşunuza gidecek sürekli bir dizi ve film akışına sahip olmak, bir sonraki harika yemini kendi başınıza bulmaya çalışmaktan çok daha kolaydır (tatmin edici olsa da).

Netflix ve Amazon Prime Video katalog filmleri açıkçası çılgınca bir şekilde ve bir lise metal işçiliği dersinde yapılmış gibi görünen ve daha sonra süet üzerinde çalıştırılan öneri 'motorlarını' kullanıyor. İzlemek istediğiniz filmleri labirent gibi dizilerde arka arkaya saklayan bir video mağazasında mahsur kalmak gibi olabilir.Bernie'de Hafta Sonuve öldürülen insanlarla ilgili belgeseller. Apple'ın daha iyisini yapmasını umarsınız.

Ayrıca, Mubi'ye benzer bir yaklaşım benimseyebilir ve kısa bir süre için mevcut olan film dizilerini veya YouTube / Spotify'ı seçebilir ve ya kişisel olarak sizin için algoritma tarafından oluşturulmuş ya da bir aptallar.

4. Gişe rekorları kıran filmleri Blu-ray ile aynı anda gösterin

Belki de şimdi sadece imkansız bir dilek listesi yapıyorum. Apple, daha yeni filmleri ve daha prestijli TV kutusu setlerini satın alabileceğiniz veya kiralayabileceğiniz iTunes'a zaten sahip; bu nedenle, muhtemelen Apple'ın mali bakış açısından bunları bir abonelik hizmetinin parçası olarak bulundurmak harika bir fikir olmayacaktır.


Yine de, belki Sky Now'a benzer, en son büyük filmleri, prestijli sanat evi ücretlerini, duvardan duvara izleyebileceğiniz daha pahalı aboneliklerle, katmanlı bir abonelik hizmetleri setine razı olabilirler.Thones Oyunuve gerçekekstraözel Oprah Winfrey tabanlı orijinal içerik.

Temel olarak Sky Now'ı kastediyorum, ancak 720p yerine 4K'da, ayda yaklaşık 20-30 £. Bu ne kadar zor olabilir? Ahem.

5. Her şeyde kullanılabilir hale getirin

Netflix'i bu günlerde çamaşır makinenizde camdan hemen hemen her şeyde izleyebilirsiniz. Ve bu muhtemelen yakında takip edecek. Birkaç yıl önce, Apple, bu film ve TV ürünlerini yalnızca Apple TV, Mac'ler ve iOS aygıtları üzerinden satarak, potansiyel erişimi derhal sınırlandırıyordu.

Şimdi, Apple, Samsung ile anlaşmaları kesiyor, böylece iTunes içeriği TV'lerinde görüntülenebiliyor, doğrudan buluttan çekilebiliyor ve çeşitli diğer TV markaları AirPlay'de oluşturuluyor, böylece iOS cihazınızdaki veya iTunes'daki içeriği bir Mac veya PC. Sonraki durak, daha fazla TV, Roku dongle'ı, Amazon Fire TV… ve sonra kim bilir nerede?

Apple'ın diğer teknoloji çocuklarıyla iyi oynamayı öğrenmeye devam etmesi gerekiyor. O zaman parlak ama mesafeli bir öğrenci yerine popüler bir öğrenci olacak.

6. Onu bize boşuna ver

Ücretsiz, çok cazip bir fiyat noktasıdır. Apple, şüphesiz, Apple Music'te olduğu gibi yeni hizmetinin ücretsiz deneme sürümünü sunacak. Ayrıca reklam destekli bir hizmeti de düşünebilir. Şimdi, televizyondaki reklamların daha önce kimsenin denemediği çılgınca bir fikir olduğunu biliyorum, ama bence işe yarayabilir. Apple olduğu için, bunlar yalnızca çok şık şeylerin reklamı olurdu.

Hiçbir şey değilse, insanlar yıllarca süren Netflix ve Amazon Prime Video'dan sonra reklam aralarına geri dönmeye gerçekten dayanamazlarsa, bu onları abonelik parasını öksürmeye hızla itmelidir.

Daha gerçekçi bir şekilde, çünkü bu en az & lsquo; Apple & lsquo; hiç fikir, bir tür iPhone Platinum, Total Apple Lifestyle paketinde bir araya getirebilirlerdi. Dolayısıyla, gerçekten 'özgür' olmasa bile, öyle olduğunu hissediyor.