Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Atlamak harika bir tam vücut egzersizidir: İşte nasıl atlanacağınız ve sizin için neden bu kadar iyi olduğu

Atlamak harika bir tam vücut egzersizidir: İşte nasıl atlanacağınız ve sizin için neden bu kadar iyi olduğu

Güçlü atlama ipi, yıllardır bir oyun alanı elyafı olmuştur. Bu arada boksörler, antrenmanlarının bir parçası olarak dayanıklılık, koordinasyon ve hız geliştirmek için uzun zamandır atlama ipini ya da sık sık dedikleri gibi ip atlama ipini kullandılar. Bu, onu birkaç yoğun kardiyo ve tam vücut egzersizlerinden biri yapar - çünkü etkili olan budur - bu, her iki küçük kız arasında da popülerdir.vemuazzam boksörler.


Ana akım fitness dünyasında atlamanın kült statüsü yalnızca son birkaç yılda ortaya çıkıyor, ancak neden popülerlik kazandığını görmek kolay. Bu kalori yakma egzersizi, ortalama bir kişinin her 30 dakikada bir 300'den fazla kalori yakmasına yardımcı olabilir.

Kalbiniz hiçbir şekilde sıkı çalışan tek kas değildir - bir atlama ipi,en iyi tam vücut egzersizi. Çekirdeğiniz iniş için sizi dik ve sabit tutmak için çok çalışırken kendinizi yerden fırlattığınızda dörtlüler ve kalçalar ateşlenir. Halatı sıkı bir şekilde tuttuğunuz için kollar, omuzlar ve bilekler devreye girer.

Eğer spor salonlarından kaçınıyorsanız, atlama ipi de çok 'güvenli' bir egzersizdir. Toplanabilirliği ve her yerde yapabilme kolaylığı, parkta kalori yakmak için harika bir egzersiz olmasını sağlar. Yağ yakmak için harika bir HIIT egzersizi olarak bile yapılabilir. Aralıklı egzersiz seansının ardından vücudunuz 24 saate kadar kalori yakmaya devam edecektir.

  • Amazon UK'de ip atlamak için alışveriş yapın
  • Amazon ABD'de atlama ipleri satın alın
  • Onlara dikkat edinen iyi Prime Day fırsatları

Yeni başlayanlar için atlama

Tam vücut egzersizini atlama


Yeni 'spor salonunuza' hoş geldiniz

(Resim kredisi: Dom J / Pexels)

Çocukluğunuzdan beri atlamadıysanız, ilk başta garip görünebilir. Sebat et. Bisiklete binmeye benzer şekilde, ip atlama sanatında ustalaştığınızda, asla unutamayacaksınız.


Atlamak tamamen ritim ve zamanlamayla ilgilidir. İpin her iki kolunu bir elinizle tutarak vücudun yanına dairesel bir hareketle döndürerek ikincisini uygulamaya başlayın. İp yere çarptığında zıpla. Dizlerinize ve ayak bileğinize olan etkiyi en aza indirmek için atlamalarınızı düşük tutun. Zamanlamanızdan emin olduğunuzda ipin üzerinden atlayın.

Tutarlılığınızı artırmak için uygun bir tempoda ritmik müzik dinlemeyi deneyebilirsiniz - bir çiften iyi çalışan kulaklıklar!


Pratik yaparak, atlama atlama (bir ayağınızı öne atarken diğerini tekme atarken umut edin), koşu zıplaması (bir koşu hareketinde ayaklarınızı değiştirerek) ve zıplama (bir ayak üzerinde birkaç kez zıplama) gibi ilginç hareketlerle antrenmanınızı hızlandırabilirsiniz. diğerine geçmeden önce atlar).

HIIT egzersizlerini atlamak: evet, bu bir şey

Bir fitness tutkunu değilseniz ve spor salonunda vücudunuzu şekillendirmek için bolca saat harcamaktan mutlu değilseniz, muhtemelen yaktığınız kaloriyi en üst düzeye çıkarmak istersiniz. Daha kısa sürede daha fazla sonuç. HIIT (yüksek yoğunluklu interval antrenman) burada arkadaşınız!

Kardiyo ve gücün faydalarından yararlanan HIIT antrenmanı, formda kalmanın çok zaman açısından verimli bir yoludur. Kısa dinlenme süreleri ve genellikle biraz daha kısa yoğun efor patlamaları arasında geçiş yapmayı içerir.

Yoğun egzersiz sırasında metabolizmanız daha yüksek bir hıza sıfırlandığı için işe yarıyor, bu da vücudunuzun tekrar soğumasının saatler alması anlamına geliyor. Sürece EPOC - egzersiz sonrası aşırı oksijen tüketimi denir. Uzman olmayanların terimleriyle, bu, egzersizinizi bitirdikten uzun süre sonra da kalori yakmaya devam edeceğiniz anlamına gelir. Bu, örneğin & lsquo; o anda & rsquo; kalori yaktığınız tek adımda koşmanın tersidir. HIIT ile kilo kaybı hızlanır, böylece paranızın karşılığını daha fazla alırsınız.


Atlamak, harika bir HIIT antrenmanı yapmanın ideal bir yoludur, çünkü bir kez bu konuda iyi olduğunuzda, atladığınız hızı karıştırmak çok kolaydır. Olabildiğince hızlı bir şekilde 15 saniyelik atlama yapmayı deneyin - yanlışlıkla kendinizi boğmadan - çok daha düşük bir hızda 30 ila 45 saniye atlama yapın.

Zaman içinde alıştırma yaparak, hız atlama sürelerini artırmaya ve kurtarma sürelerini azaltmaya başlayabilirsiniz. Hissedeceksin, inan bana!

Atlamaya başlamanız için 8 harika neden

Atlamak, kelimenin tam anlamıyla herkes tarafından yapılabilecek harika bir egzersizdir. Aşağıda, bu konudaki eğlenceyi tekrar formda tutmanız için 8 neden özetledik. Bu yüzden atlama ipinizin tozunu alın ve kalori yakarken kendinizin çocukluğunuza geri dönmesine izin verin.

1. Her yere gitme kolaylığı sağlayan çok ucuz bir egzersiz

Zorlu spor salonu ücretlerine veda edin çünkü bir ip satın aldığınızda, atlama sıfır maliyetli bir egzersizdir. Halatlar, üç pound / dolar gibi düşük bir maliyetle standart naylon olan çiplerde ucuz olabilir. İpinizi aldığınızda, ihtiyacınız olan tek şey, onu önünüzde ve üstünde döndürmek için etrafınızda yeterli boşluktur. Atlama işlemi hem içeride - tavan yüksekliği ve izin verilen alan izin verirse - hem de dışarıda yapılabilir. Paketlenebilirliği sayesinde antrenman yardımcısı çantanıza atılabilir, böylece seyahat ederken asla antrenmanı atlamanıza gerek kalmaz.

2. Koşmaktan daha iyidir

Koşmaktan hoşlanmıyorsanız ancak bunun faydalarından yararlanmak istiyorsanız, en iyi arkadaşınızı atlayın. İp atlama ipi, hiçbir yere gitmenize gerek kalmadan, koşmakla aynı miktarda kalori yakabilir.

3. Kilo vermeye yardımcı olur

Kilo vermek, atlama yapmak için popüler bir nedendir. Kilonuza ve çabanıza bağlı olarak, ortalama bir kişi dakikada 10'dan fazla kalori yakmayı bekleyebilir.

Tam vücut egzersizini atlama

(Resim kredisi: Cottonbro / Pexels)

4. Tam vücut egzersizi!

Atlamak, tam vücut egzersizi olduğu için kilo vermeyi hızlandırır. Vücudu stabilize etmek için karın kaslarınız harekete geçirilir, bacaklar dörtlüleri ve kalça kaslarını ateşler ve siz ipi döndürürken omuzlarınız, kollarınız ve bilekleriniz devreye girer. Atlamak ayrıca kalbinizi ve ciğerlerinizi de pompalar.

5. Fitness rutinlerinize iyi uyum sağlar

Boksörler, halatı eğitimlerinin bir parçası olarak uzun yıllardır eğitim yardımı olarak kullanıyorlar. Siz de herhangi bir antrenmanın bir parçasını oluşturmak için karıştırabilirsiniz. Yani bir devre şöyle görünebilir. 30 saniye, vücut ağırlığı egzersizi (ağız kavgası, ciğerler, şınavlar, tricep-dips) 30 saniye boyunca atlayın ve 30 saniye dinlenin. Vücut ağırlığı egzersizini her geldiğinizde değiştirebilirsiniz.

6. Koordinasyonu geliştirir

İp atlama, koordinasyonu, odaklanmayı ve dayanıklılığı artırmaya yardımcı olur. Dikkat edin ya da etmeyin, beyniniz ayaklarınıza odaklanır ve ne yaptıklarının farkındadır. Zamanla, devam eden uygulama sizi kelimenin tam anlamıyla ayağınızın üzerinde hafifletecektir.

Tam vücut egzersizini atlama

(Resim kredisi: Rawpixel)

7. Ayak ve ayak bileği yaralanmalarını azaltır

Ayak koordinasyonunun yanı sıra, atlama, ayak ve ayak bilekleri etrafındaki kasları güçlendirir. Bu, yaralanma olasılığını azaltmaya yardımcı olur. İp atlama ipi, topuklar üzerinde ya da düz ayaklı olmanın aksine, ayak parmaklarınızın üzerinde kalmanızı sağlar. Atlamadan uzakta, ayak parmaklarınızın üzerinde kalmak daha kolay hale gelecek ve ayağın tamamına uygulanan baskıyı hafifletecektir.

8. Ruh sağlığınızı iyileştirir

Çoğu egzersizde olduğu gibi, atlama, ruh halini değiştiren hormon endorfinlerini serbest bırakarak zihinsel sağlığınızı iyileştirebilir. Bu, depresyonu önlemeye yardımcı olur. İp atlama, aynı zamanda vücudunuzu ve beyninizi eş zamanlı olarak çalıştırdığınız için sakin kalma yeteneğinizi de geliştirir. Hatta bazı uzmanlar, atlamanın sizi daha akıllı yapabileceğini bile öne sürüyor. Evet, atlama beyninizin hem sağ hem de sol yarıkürelerinin gelişimini teşvik ettiği için sizi zihinsel olarak uyarabilir, okuma becerilerini geliştirebilir, hafızayı artırabilir ve özel farkındalığı artırabilir. Bunun nedeni, ayak parmaklarınızın üzerinde zıpladığınızda, zihninizin ve vücudunuzun yaratılan dengesizlikleri düzeltmek için ayarlamalar yapması gerektiğidir.

Theragun Elite Perküsyon Masajı |Theragun'da 375 £ 'a satın alın
Ağrılı mı hissediyorsun? Theragun Elite ile iyileşmeyi hızlandırın, Bu vurmalı masaj aletinin ergonomik sapı, vücudunuzun tüm bölgelerine kolaylıkla baskı uygulamanızı sağlar. Bluetooth ile çeşitli vücut bölgelerine özel masaj rutinleri de ekleyebilirsiniz.Anlaşmayı Görüntüle

Bugünün en iyi Theragun Elite fırsatları Theragun ELITE Perküsyon ... Wildfire Sports649 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Pingtwitter'te Sağlık Haftası
Yeni kardeş sitemiz Fit & Well ile birlikte Wellness Week'i sizlere sunuyoruz.Salla. Yeni bir sağlık çağı için yeni bir standart olan Fit & Well, daha iyi, daha sağlıklı, daha mutlu ve daha uzun bir yaşam sürmenize yardımcı olur. Bugün şu adresten kontrol edin:www.fitandwell.comve sağlıklı yaşam yolculuğunuzu hızlandırın.

Tercih sırasına göre güncel en iyi Fitbit fitness takipçilerinde bugünün en iyi fiyatları İndirimli Fiyat Fitbit Sense Gelişmiş Sağlık ... Fitbit Sense Amazon $ 499,95 $ 429,19 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Versa 3 Advanced ... Fitbit Versa 3 Amazon $ 399.95 $ 301.97 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Ücreti 4 Gelişmiş ... Fitbit Ücreti 4 Amazon $ 249.95 $ 197 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Ionic Smart Fitness ...Fitbit İyonikEbay209,90 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit FB418BKCR Inspire 2 ... Fitbit Inspire 2 Amazon $ 179.95 $ 112.35 GörüntüleTüm fiyatları görünHer gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz Bugünün en iyi fiyatları en eski Fitbit fitness takipçilerinde tercih sırasına göre Yeni Fitbit 4553390 Versa 2 ...Fitbit Versa 2Ebay234,99 Görünüm Tüm fiyatları görünFitbit Versa Lite Smart ...Fitbit Versa LiteEbay150 $ Görünüm Tüm fiyatları görünFitbit şarj 3 spor ... Fitbit Charge 3 Amazon $ 221,91 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Inspire HR (Leylak)Fitbit Inspire HRDick Smith179 ABD doları 129 $ Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Inspire Health and ... Fitbit Inspire Amazon $ 129.95 $ 118 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Blaze Boyut LFitbit BlazeEbay249 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünAnlaşma 23 Aralık Çarşamba günü sona eriyor İndirimli Fiyat Fitbit Alta İK Aktivitesi ...Fitbit Alta İKKogan.com199 $ 136,80 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünFitbit Dalgalanması, Mandalina, Küçük Fitbit Dalgası Amazon $ 266,18 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Flex 2 Aksesuar ...Fitbit Flex 2Kogan.com99 $ 57,80 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünFitbit FB158RCC Alta Şarj Ediliyor ... Fitbit Alta Amazon $ 28.70 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Fitbit ayrıca bu kaliteli banyo tartılarını, kulaklıkları ve çocuklar için fitness takip cihazlarını da yapıyor Fitbit Aria 2 Wi-Fi Smart ... Fitbit Aria 2 Amazon $ 198 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Flyer Bluetooth ... Fitbit Flyer Amazon $ 129,67 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit Ace 2 Activity Tracker ... Fitbit Ace 2 Amazon $ 88.54 $ 73.90 İnceleTüm fiyatları görünFitbit Ace Çocuk Aktivitesi ... Fitbit Ace Amazon $ 131,62 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz