Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Skyroam Solis vs Netgear Nighthawk M1: karşılaştırıldığında en iyi iki taşınabilir Wi-Fi erişim noktası

Skyroam Solis vs Netgear Nighthawk M1: karşılaştırıldığında en iyi iki taşınabilir Wi-Fi erişim noktası

Sürekli hareket halindeyseniz ve güvenilir, hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacınız varsa, o zaman şanslısınız: Aradığınızı bulmak için çeşitli modelleri test etmek için saatler harcadık.en iyi taşınabilir Wi-Fi noktalarıve bugün, doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için Skyroam Solis ve Netgear Nighthawk M1'i karşılaştırıyoruz.


Neden taşınabilir bir etkin noktaya ihtiyacım var, diye düşünebilirsiniz. Cevap basit: Telefonunuzun diğer cihazlara olan tüm pil bağlantısını hızlı bir şekilde tüketmek yerine, taşınabilir bir Wi-Fi ortak erişim noktası bu görevi kolaylıkla yerine getirir ve hiç aksatmadan saatlerce bağlantı sunar.

Skyroam'ın Solis'i ve Netgear'ın Nighthawk M1'i de dünyanın her yerinde sorunsuz ultra yüksek hız vaadiyle piyasadaki en iyilerden ikisi. Temel bilgilerin ötesinde, her ikisi de dizüstü bilgisayarınıza, tabletinize ve diğer cihazlarınıza mümkün olan en yüksek 4G hızlarını sunmanın farklı deneyimlerini ve yollarını sunar.

En iyi taşınabilir Wi-Fi etkin noktasını bir kez ve herkes için bulmak için Skyroam Solis ve Netgear Nighthawk M1 arasındaki karşılaştırmaya geçelim.

  • Çıkış yapmakPingtwitter'ün nihai seyahat rehberi

Skyroam Solis vs Netgear Nighthawk M1


(İmaj kredisi: Skyroam)

Skyroam Solis ve Netgear Nighthawk M1: özellikler

Hem Skyroam Solis hem de Netgear Nighthawk M1, aynı anda birden fazla cihazı bağlayabilen büyük bir pile sahip güçlü, yetenekli bir cihaz isteyen üst düzey taşınabilir Wi-Fi erişim noktası kullanıcıları için tasarlandı. Bu nedenle, bunların hiçbiri ucuz seçenekler değildir.

Teknik özellikler açısından Skyroam, beş adede kadar bağlantıya ev sahipliği yapabilir, 185 g ağırlığında, 20 saate kadar dayanır, bir USB-C bağlantı noktası içerir ve 6.000 mAh pili sayesinde diğer cihazlarınız için bir güç bankası olarak çalışabilir.


Netgear'ın M1'i 24 saate kadar dayanabilir, 20 adede kadar (evet, 20) bağlantıyı destekler, 240 g ağırlığındadır, verileri kolayca paylaşmak için bir microSD kart yuvası içerir ve büyük bir 5.040 mAh pil içerir, ancak olamaz diğer cihazları şarj etmek için kullanılır.

Söylediğimiz gibi, bunlar üst düzey pazara yönelik iki cihaz ve teknik özellikler de bunu yansıtıyor. Elverişli olarak, ikisi de biraz farklı şeyler sunar: Bağlantılar ve pil ömrü söz konusu olduğunda Netgear'ın üstünlüğü vardır; Diğer cihazları şarj etme, bağlantı ve toplam ağırlık söz konusu olduğunda Skyroam üstünlüğe sahiptir.


Hangisini tercih edeceğiniz, taşınabilir Wi-Fi ortak erişim noktasını ve sahip olduğunuz taşınabilir şarj cihazı gibi diğer teknolojileri nasıl kullanmak istediğinize bağlıdır.

Skyroam Solis vs Netgear Nighthawk M1

(Resim kredisi: Netgear)

Skyroam Solis ve Netgear Nighthawk M1: veriler

Taşınabilir etkin noktanızdan veri alamıyorsanız, dünyadaki tüm özellikler iyi değildir ve bu yüzden her cihazın nasıl çalıştığını inceleyelim.

Başlangıç ​​olarak, Skyroam's Solis en polarize seçeneği sunuyor. Bir SIM kart yuvasına güvenmek yerine, Skyroam size cihazla çalışan verileri aylık bir sözleşmeyle satacaktır. Ayda 8 € karşılığında 1 GB veri – ki bu fazla değil – ve gerektiğinde daha fazlasını satın alma seçeneği elde edersiniz. 80 €/ay için veri sınırı almazsınız (20 GB'den sonra hızlar 'düşebilir' olsa da).


Netgear's, hemen hemen tüm modern Yalnızca SIM planlarını kullanabilen bir SIM kartla çok daha geleneksel bir model sunar.

Dengede, Netgear'ın Skyroam'ın yerine büyük ölçüde tercih ediyoruz. Yerel taşıyıcılara dayalı olarak kendi veri planlarınızı yönetmek, veri planlarında gerçek bir sicili olmayan bir şirkete borçlu olmaktan çok iyi fırsatlar elde etmek için çok daha iyi bir sistemdir.

Hızlı bir bakışYalnızca Birleşik Krallık SIM fırsatlarıAyda yaklaşık 16 £ karşılığında sınırsız veri alabileceğinizi gösterir; bu, Skyroam'ın oldukça küçük miktarda veri için kısıtlama içeren pahalı planından çok daha düşük bir miktardır.

Skyroam Solis vs Netgear Nighthawk M1

(Resim kredisi: Netgear)

Skyroam Solis ve Netgear Nighthawk M1: karar

Sadece ham özelliklerle ilgili olsaydı (veya taşınabilir bir şarj cihazı da olsaydı), o zaman Skyroam'ın Solis'i bir şans olurdu, ancak şirketin sizi kendi pahalı veri planlarına bağlaması, Netgear Nighthawk M1'in net kazananımız olduğu anlamına geliyor.

Kendi Yalnızca SIM planınızı seçme, istediğiniz zaman değiştirme ve veri miktarlarını ayarlama esnekliği, hem fiyat hem de esneklik açısından Skyroam'ın sunduğu her şeyden çok daha ağır basar.

Bu nedenle, Wi-Fi etkin noktanızda kesinlikle taşınabilir bir şarj cihazına ihtiyacınız yoksa Skyroam'ı Netgear üzerinden önermek zordur.

Bu taşınabilir Wi-Fi ortak erişim noktası için biraz veriye mi ihtiyacınız var?