Close
  • Ana
  • /
  • Aletleri
  • /
  • Smeg A Modo Mio Lavazza incelemesi: Nespresso'yu kendi kapsül oyununda geride bırakan seksi bir pod kahve makinesi

Smeg A Modo Mio Lavazza incelemesi: Nespresso'yu kendi kapsül oyununda geride bırakan seksi bir pod kahve makinesi

Smeg A Modo Mio Lavazza fırsatları Lavazza A Modo Mio Smeg ... JD Williams £ 199 Görüntüle Amazon İngiltere

Acele edenler için Smeg A Modo Mio Lavazza incelemesi: Daha seksi ve belki de aynı zamanda bir pod kahve makinesi istiyorsanızdaha lezzetliherhangi bir Nespresso makinesinden daha fazlasını aramayın…


Piyasada hepsi belirli kahve markalarına bağlı birçok farklı kahve kapsülü makinesi bulunmaktadır. Bu, onu bulmaya çalışırken oldukça kafa karıştırıcı hale getirebilir.en iyi pod kahve makinesi.

Nespresso makineleriMagimix ve Krups'tan De'Longhi ve Sage'e kadar markaların ürettiği makinelerle pazarın en büyük ve en popüler bölümünü oluşturuyor. Lavazza, Illy, Tassimo ve ESE kapsüllerini kullanan büyük rakipleri de var. Bu kahve kapsüllerinin hiçbirini başka türde bir kapsül için tasarlanmış makinelerde kullanamazsınız, ne yazık ki.

Sonuç olarak, kahve kapsüllerinin rahatlığını ve tutarlılığını seviyorsanız, seçimi önce en sevdiğiniz kahve karışımı türüne göre daraltmanız ve ardından bunun için tasarlanmış makine türünü seçmeniz gerekecek.

Nespresso, çoğunlukla çok iyi olan çok çeşitli kahve karışımları üretir, ancak bu yazarın parası için, kapsül kahvede en iyi köpek şüphesiz Lavazza A Modo Mio'dur. Birincisi, Lavazza kahvesi genellikle mükemmel olduğundan ve çoğu nezih süpermarkette yaygın olarak bulunabildiğinden ve ikincisi de kapsüllerine yeterli miktarda çekilmiş kahve koyduklarından; yani standart bir Nespresso kapsülünün 4 gramına karşı 7 gram.


Bugüne kadar sadece Sage, mutfağımda olmasını istediğim tarza sahip kapsül makineleri üretti - ancak bu yalnızca Nespresso kapsülleri için. Buna karşılık, birçok Lavazza kapsül kahve makinesi tasarım açısından özellikle şık değildir.

Ancak bu yeni Smeg A Modo Mio Lavazza makinesinin tasarımı farklı bir ligde ve kendi sınıfında. Herhangi bir açıdan bakmak sadece çarpıcı. Ama her şey içerikten çok tarz mı yoksa bu yeni İtalyan bambino, A Modo Mio ahırındaki diğer tüm makinelerle gerçekten rekabet edebilir mi?


Smeg A Modo Mio Lavazza incelemesi: Fiyat ve bulunabilirlik

Smeg A Modo Mio Lavazza, İngiltere'de 200 £ ve Avustralya'da 350 Avustralya Doları tutarındadır. ABD'de mevcut görünmüyor. Kullanışlı fiyat widget'larımız her zaman olduğu gibi bugün de çevrenizdeki en iyi fiyatları gösterecek.

Smeg A Modo Mio Lavazza incelemesi: Abonelik hizmeti

Birleşik Krallık'ta, Lavazza'nın abonelik sisteminde yer alırsanız, bu makineyi evinize sadece 1 £ (198 £ tasarruf) karşılığında teslim ettirebilirsiniz. Her sipariş için 10 kutu olmak üzere en az dokuz ücretsiz teslimat siparişine tabidir ve istediğiniz çeşitli karışımları seçebilirsiniz. Ayrıca her iki, dört, sekiz veya 12 haftada bir sipariş almayı ve istediğiniz zaman sıklığı değiştirmeyi seçebilirsiniz. 16 kapsüllük kutu başına 4,40 sterlin (normalde maliyeti aynı fiyat), bu da sipariş başına 44 sterline veya sözleşmeye dayalı abonelik süresince toplam 397 sterlin harcamaya eşittir. Tüm niyet ve amaçlar için makine tamamen ücretsizdir.


Bu yazar ve ortağı gibi bir espresso canavarıysanız, bu gerçekten iyi bir anlaşma gibi görünüyor. 12 haftalık teslimat sıklığını kullanarak bir yıllık bir Lavazza aboneliğinin yaklaşık 1.440 kapsüle eşit olduğunu öğrendim. Bu yazar ve ortağı, yılda ortalama 2,190 kapsüle eşit olan, günde ortalama altı kapsülden geçerler. Vay canına, biraz daha kessek iyi olur.

Smeg A Modo Mio Lavazza incelemesi: tasarım

Smeg A Modo Mio Lavazza incelemesi

Hepsi 24 Numara'da

(İmaj kredisi: Smeg)

Kasıtlı olup olmadığından emin değilim ama yeni Smeg A Modo Mio Lavazza'nın ön yüzü, yeni Londra otobüsünün arka ucuna benziyor. Ve bu biraz garip bir yan yana, çünkü normalde 'otobüsün arka ucu' hakaret olarak kabul edilir. Ama aslında her yönden mükemmel olan yeni Londra otobüsü durumunda değil.


Başka bir deyişle, Smeg'in parlak ve muhteşem pürüzsüz konturları o kadar incelikli bir şekilde tasarlanmıştır ki, kendinizi bir espressoyu çıkarmak için gereken 30 saniyeyi her yere nazikçe masaj yaparak geçirirken bulursunuz. Arkadaki 0,9 litrelik su haznesinin ana gövdeyle birleştiği yerde bile hiçbir yerde bulunacak bir sırt yok. Aslında bir yalan söylüyorum, üst kısmı çevreleyen gümüş bantta hafif bir çıkıntı ve arkadan aydınlatmalı iki çıkarma düğmesinin çevresinde küçük bir çıkıntı var - kör veya kısmen görüyorsanız iyi bir şey. Gerçek şu ki, normalde ev aletlerime masaj yapmam ama bu 'bana dokun' diye bağırıyor.

Smeg A Modo Mio Lavazza üç renkte mevcuttur – kırmızı, siyah ve fildişi. Kırmızıyı aldım (dolayısıyla Londra otobüs referansı) ve görülmesi gereken bir manzara. Bununla birlikte, derin siyah da büyüleyici bir şekilde dokunaklı görünüyor. Markalaşma, bir şirketin sahip olabileceği en önemli yönlerden biridir ve Smeg'in tasarımcıları kesinlikle kendilerininkini çivilemiştir. Bu makinedeki büyük kabartmalı S M E G logosu, gerçekten ekstra bir sınıf dokunuşu katıyor. Bu da çok dokunaklı.

Smeg A Modo Mio Lavazza incelemesi: özellikler

Smeg A Modo Mio Lavazza incelemesi

Lezzetli siyah renkte Smeg A Modo Mio Lavazza

(İmaj kredisi: Smeg)

Bu A Modo Mio Lavazza modeli, kısa ve uzun olmak üzere iki tür ekstraksiyon sağlar. Bununla birlikte, bardağın boyutuna uyacak şekilde belirli bir miktarda espresso çıkarmak için de programlayabilirsiniz. Bardak dolana kadar uzun çıkarma düğmesini basılı tutun ve bırakın. Yeni ayar, sonraki tüm ekstraksiyonlar için kaydedilecektir. Fincan tepsisi, daha uzun fincanları ve bazı kupaları yerleştirmek için de çıkarılabilir.

Arkaya takılan 0,9 litrelik su deposu yeterli büyüklüktedir ve gömme tutamak ile kolayca çıkarılabilir. Çoğu kahve kapsül makinesi gibi, Lavazza kapsülleri de geniş krom kolun altındaki bir üst kapaktan beslenir. Tek yapmanız gereken kolu kaldırmak, apod'u düşürmek ve tekrar kapatmak (kolun kapanması oldukça sert çünkü içerideki mekanizmanın kompostlanabilir bölmeyi delmesi gerekiyor). Makineyi bir sonraki kullanışınızda, kolu kaldırın ve pod – teorik olarak – alttaki kullanılmış kapsül tepsisine çıkmalıdır. Bununla birlikte, çoğu Lavazza makinesinde olduğu gibi, kapsül soğuduysa bu her zaman gerçekleşmez, parmakla hafif bir dürtü onu kullanılmış kapsül tepsisine zorlayacaktır. Aslında Lavazza, kullanıcılara 'Kahveniz hazır olduğunda kapsülünüzü daima makine kolunu kullanarak boşaltmalarını' tavsiye etme noktasına bile geldi.

Kaçırdığım bir şey, dolduğunda bana haber veren kullanılmış bir kapsül tepsisi sensörü. Bu bir anlaşma bozucu değildir, ancak bir uyarı ziline sahip olmak, boşaltmak için çıkarmaya çalıştığınızda tepsinin sıkışmasına neden olabilecek aşırı doldurmayı önler.

Ve bununla ilgili. Smeg'de bazı makineler gibi zil ve ıslık yok ve süt köpürtücü de yok. Porta filtrelerinin yaygarası ve kokusu ve mutfak tezgahının her tarafında gevşek kahve telvesi olmadan çok güzel bir fincan espresso yapar.

Smeg A Modo Mio Lavazza incelemesi: performans

Smeg A Modo Mio Lavazza incelemesi

Fildişi rengindeki Smeg A Modo Mio Lavazza

(İmaj kredisi: Smeg)

Lezzet testi söz konusu olduğunda bir A Modo Mio Lavazza makinesini diğerinden ayırt etmek çok zor. Sonuçta hepsi aynı markalı kahveleri kullanıyor. Bununla birlikte, bu makinede En İyi Kahve Kapsül Makineleri kılavuzumuzda incelediğim Deséa modelinden biraz daha iyi özütleme üreten bir şey var. Smeg, ekstraksiyon başına daha az fazla su üretir ve bunu, kapsül yakalayıcının altındaki su haznesindeki azaltılmış su miktarından görebiliyorum. Tüm kapsül makineleri bir nedenden dolayı fazladan su atar ama bu daha az yapar.

Şu ana kadar tek bildiğim, Smeg'in sabah, öğle ve akşam olmak üzere birbiri ardına bir fincan nefis espresso ürettiği. Isınmak yaklaşık bir dakika sürer ancak ekstraksiyon yaklaşık 30 saniyede tamamlanır; İlgileniyorsanız, makine yaklaşık 10 bar basınç üretir. Değilim, sadece içiyorum.

Burada süt köpürtücü yok, bu nedenleen iyi süt köpürtücülerdaha çok cappuccino ve latte aşığıysanız

Smeg A Modo Mio Lavazza incelemesi: önerilen karışımlar

Smeg Lavazza ve Modo Mio incelemesi

Lavazza Kapsüller 4 U

Kredi: Lavazza

Tüm A Modo Mio Lavazza artık tamamen kompostlanabilir ve bazı mükemmel karışımlar ve tatlar mevcut, bu yüzden size en azından hangilerini önerdiğimi söyleyeceğim. Passionale kırmızı bir kutu içinde gelir ve Lavazza yoğunluk ölçeğinde 13'e kadar 11 numaradır. Bu, midede bir delik açmadan sizi uyandıracak mükemmel bir sabah vuruşu sağlar. Passionale, aynı zamanda kırmızı bir kutu içinde gelen ancak o kadar da hoş olmayan Qualita Rossa karışımı ile karıştırılmamalıdır.

Çok güçlü bir espresso sevmiyorsanız, o zamanuzun tatlı mor kutuda. Bu, Yoğunluk 6 ve kremsi ve pürüzsüz olarak kabul edilebilecek her şey kadar kremsi ve pürüzsüz. Birkaç basamak yukarı çıkan, turuncu kutudaki Delizioso, Intensity 8'dir ve palette kalan zengin, cevizli, likör benzeri bir aromaya sahiptir. Lezzetli.

Son olarak, özellikle sert bir espressodan hoşlanıyorsanız - yani bir kapsülden - o zaman doğrudan bordo kutuya gidin. Intenso, 13'lük bir Yoğunluk derecesine sahiptir ve az önce sizi sıkan kızgın bir katır gibi tekmeler. Dolgun gövdeli, dudak şapırdatan ve Doğu vaatleriyle dolu bu Orta ve Güney Amerika Arabica ile Asya ve Afrika Robusta çekirdeklerinin karışımı, bir fincan çayın yerine yeni bir öğleden sonra alternatifiniz olacak. Çay? Hala çay içen var mı?

Smeg A Modo Mio Lavazza incelemesi: karar

Smeg A Modo Mio Lavazza incelemesi


(İmaj kredisi: Smeg)

Smeg A Modo Mio Lavazza, herhangi bir mutfak çalışma yüzeyinde göz kamaştırıcı görünen muazzam bir kit parçasıdır. Her seferinde ve sıfır güçlükle ve kesinlikle karışıklık olmadan ases espressolar üretir. Evet, süt köpürtücü ve daha geniş kahve stilleri ile gelen daha donanımlı Lavazza Deséa ile aynı fiyata geliyor, ancak üzgünüm, görünüşe göre paramın hangisinde olduğunu biliyorum.

Fiyatlar - Smeg A Modo Mio Lavazza: ▼