Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • Smeg, ilk yapışmaz pişirme kapları serisiyle o tatlı Le Creuset premo pişirme pazarından bir dilim istiyor

Smeg, ilk yapışmaz pişirme kapları serisiyle o tatlı Le Creuset premo pişirme pazarından bir dilim istiyor

Benim gibi, pahalı pişirme kaplarına bakmaktan biraz daha fazla zevk alıyorsanız, Smeg'in ilk tava yelpazesinin çıktığını bilmek sizi memnun edecektir. İtalyan marka, açıkçası Le Creuset'in başarısına uzun uzun baktı ve 'Bundan bir pay alacağız!' diye düşündü. Ve sonra muhtemelen 'Mama mia!' dediler. ve büyük bir şefin öpücüğü verdi. Mwah!


Smeg aslında Smalterie Metallurgiche Emiliane Guastalla'nın kısaltmasıdır – bunu zaten bildiğinizi umuyorum. İnce yapı kalitesini şık tasarımla birleştiren ve ardından büyük dozlarda stil, tutku, yetenek ve diğer basmakalıp İtalyan şeyleri ekleyen büyük ve küçük mutfak aletleriyle haklı olarak ünlüdür. Küçük aletleri - kahve makineleri, su ısıtıcıları ve benzerleri - örneğin art deco ve 50'lerin Americana arasında bir yerde bir havası var. Dolce y Gabbana ile işbirliği içinde, güzel bile yaparboyalıbir rönesans kilisesinde bulabileceğiniz bir şeye benzeyen aletler. SenGerçektenbundan daha fazla İtalyan olamaz.

Bu, Smeg'in pişirme kaplarına ilk girişidir ve doğru biçime sahiptir, sonuçlar şık, zevkli bir şekilde renklendirilmiş ve kanlı güven verici bir şekilde pahalıdır. Daha ne sorabilirsin?

Smeg tencere seti

Mm-mmm


(İmaj kredisi: Smeg)

Smeg'in tencere koleksiyonu, bir güveç kabından – veya Amerika'dan geliyorsanız Hollanda fırınından – yapışmaz bir kızartma tavasından ve yapışmaz bir woktan oluşur. Floransalı fresklerin baskılarında ve İtalyan tasarım süslemelerinde onu boğma dürtüsüne direnen Smeg, burada daha ölçülü bir estetik için gitti. Aslında, isimsiz koleksiyonun Danimarka'dan ve hatta Almanya'dan geldiğini düşündüğünüz için affedilebilirdiniz. Bununla birlikte, markanın ikonik renklerinden bazıları kullanılmaktadır.

Smeg güveç üç renk seçeneğiyle gelir

Resim 1 / 3

Smeg tencere seti


(İmaj kredisi: Smeg)

Smeg güveç üç renk seçeneğiyle gelir

Resim 1 / 3

Smeg tencere seti

(İmaj kredisi: Smeg)
Resim 2/3

Smeg tencere seti


(İmaj kredisi: Smeg)
Resim 3 / 3

Smeg tencere seti

(İmaj kredisi: Smeg)

İtalya'da gururla üretilen Smeg'in güveç, wok ve tavası, altı kat paslanmaz çelikten ve soğuk dövme alüminyumdan, 'mükemmel kalınlaştırılmış' bir tabanla - bu ne anlama geliyorsa olsun - üretilmiştir. Katmanlı metaller, çok uzun süre beklemek zorunda kalmadan eşit ısı dağılımı elde etmeniz gerektiği anlamına gelir. Tüm bu metallerin üzerine yapışmaz bir astar kaplama var, bu yüzden köftelerinizin yapışması konusunda endişelenmenize gerek yok.

Smeg ayrıca, ağır hizmet tipi konstrüksiyonun, 'ürün şeklini yüksek sıcaklıklarda muhafaza ettiği' anlamına geldiğini ve hepimizin hemfikir olabileceğini düşündüğümüz iyi bir özellik olduğunu da ekliyor. Bu aynı zamanda tencerenin yeni aldığınız o parlak yeni indüksiyonlu ocakla uyumlu olduğu anlamına gelir.

Ek olarak, Smeg'in pişirme kapları bulaşık makinesinde yıkanabilir –en iyi yapışmaz tavad-wash'da çok sık yıkamak harika bir fikir değil - ve çok güvenilir 250ºC/480ºF'ye kadar fırına dayanıklı.


Bu tavalar hakkında size başka ne söyleyebilirim? Kızartma tavası/tava, 'pişirme sırasında ekstra kontrol sağlamak' için uzun paslanmaz çelik bir tutamağa sahiptir. Güveç kabının 'aşırı kaynamayı veya tıkırdamayı önlemek için' bir havalandırma deliği vardır. Neredeyse kesinlikle daha fazla kullanım, kulpların hepsinde, yıkama sırasında drenaja ve kurumaya yardımcı olmak için delikler vardır.Şefin öpücüğü!

Le Creuset dökme demir güveç tabağı

(İmaj kredisi: Le Creuset)

Smeg'in dünyanın en sevilen birinci sınıf pişirme gereçleri markası olarak Le Creuset'in tacını ele geçirmeye çalışırken, bunu Le Creuset'i kopyalayarak yapmadıklarını görmek şaşırtıcı değil. Bu tavalar çok daha modern ve çok daha az Fransız görünüyor.

Le Creuset'in tutarlı kalitesi ve yaygın çekiciliği ile eşleşip eşleşmeyeceklerini elbette göreceğiz, ancak bir de şu açıdan bakın –herkesLe Creuset tavalara sahiptir; insanlar bile Pingtwitter'ten Paul Douglas'ı seviyor. Smeg çok daha fazlası, nasıl dersiniz?Özel. Yoksa öyle miözel? Her neyse. Kesinlikle sıradan değiller vekesinlikletemel değil.

Smeg tencere seti: fiyat ve bulunabilirlik

Smeg tencere seti

Yemek pişirmek için neredeyse çok seksi

(İmaj kredisi: Smeg)

Güveç tabağı 169,95 £ (24cm) veya 189 £ (26cm) değerindedir. Kızartma tavası 99,95 £ (24 cm), 109 £ (26 cm) veya 119,95 £ (28 cm) değerindedir. Son olarak 30cm Wok £139,95. Gerçekten bir İtalyan wok alacak olan var mı? Göreceğiz…

Tencere serisi ABD'de de 99$'dan başlayan fiyatlarla mevcuttur. Avustralya'da henüz mevcut değil, ancak ne zaman ve ne zaman kullanılabilir olursa, yaklaşık 250 AU sterline mal olması gerekir.

İyi haber - özellikle benim için - yolda bir Smeg tavam var ve size bunun hakkında daha fazla bilgi verebileceğim.çokyakında.

£99,95'ten başlayan fiyatlarla Smeg tencere satın alınİngiltere'de

• Daha fazlasını öğrenin ve ABD'deki stokçuları arayın

Şimdi, birazucuz Le Creuset fırsatları?