Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • Smoovii incelemesi: Muhtemelen satın alabileceğiniz en iyi taşınabilir blender

Smoovii incelemesi: Muhtemelen satın alabileceğiniz en iyi taşınabilir blender

Kısacası Smoovii incelemesi: iyi yapılmış ve oldukça güçlü küçük bir şey, çoğu meyveyi kolayca patlatabilir.


İnsanlar bu aralar çok meşgul. Öyle ki, taşınabilir smoothie yapımcılarına talep var gibi görünüyor. Bu doğru, mutfağınızdaki kablolu bir cihazda meyvenizi bir su şişesine sürtmek için çırpmak çok zaman alıcıdır. Smoovii gibi markalar sayesinde taşınabilir bir blender satın alarak bu değerli dakikalardan tasarruf edebilirsiniz. Sadece çantanıza koyun ve hareket halindeyken karıştırmak için yanınıza alın.

Sarcasm bir yana,en iyi taşınabilir karıştırıcılaraslında oldukça yararlı gelebilir. Öğle yemeğinde taze karıştırılmış bir smoothie istediğinizi, ancak bütün gün dışarıda olmayı planladığınızı varsayalım. Smoovii ile, evden çıkmadan ve çantanızda oturup bütün sabah mayalanmadan önce bir karışım hazırlamak zorunda kalmanıza gerek yok.

Ancak Smoovii, meyvenizi gerçekten o otantik smoothie tutarlılığını yaratmak ve satın almayı garanti etmek için yeterince sıkıyor mu? Öğrenmek için bazı gerçek hayat meyveleriyle test ettik. Gerçekçi olmak gerekirse, tohumları, otları veya çoğu sebzeyi bir Smoovii ile ezemeyeceksiniz, bu yüzden zahmet etmeyin bile.en iyi blenderveen iyi protein shake blenderbu tür bir şey için.

Smoovii: fiyat ve bulunabilirlik

Smoovii taşınabilir blender incelemesi


(İmaj kredisi: Lee Bell)

Smoovii taşınabilir blender, Sonbahar 2019'da piyasaya sürüldü ve şimdi satın alınabilir49.99 £ RRP karşılığında markanın resmi İngiltere mağazasından. Karıştırma kadehinin tam üstüne yerleştirebileceğiniz kayışlı plastik bir kapakla birlikte gelir - evet, buna atıfta bulunulur - ve tüm sağlıklı gezintilerinizde yanınıza alın.

Smoovii, ABD veya Avustralya'da mevcut görünmüyor.


Smoovii incelemesi: tasarım ve yapım kalitesi

Smoovii taşınabilir blender incelemesi

(İmaj kredisi: Lee Bell)

Smoovii blender hakkında bilmeniz gereken ilk şey, sadece iki oldukça cafcaflı renkte mevcut olmasıdır. Marjinal olarak rahatsız edici bir yeşil veya bir pound dükkanı moru. Yum. Kesinlikle benim zevkime göre değil, sadece şık, minimal tasarımlı veya ince görünen şeyleri kullanmayı sevenlerin yaşam tarzlarına uygun bir şey değil. Plastik malzeme de yardımcı olmuyor, bu da biraz ucuz görünmesini sağlıyor. Her ne kadar Smoovii, gerçekten iyi bir kalite hissi veren cam kadehi ile bunu bir dereceye kadar telafi ediyor.


Mevcut renk seçeneklerine bakabilirseniz, Smoovie aslında oldukça iyi bir araya getirilmiştir. Çantanızın toplam ağırlığında büyük bir fark yaratmayacak kadar hafiftir, ancak bir koka kola kutusunun biraz üzerinde 350 ml sıvı depolayabilir. İster atıştırmalık olarak ister yemekle birlikte yoğun bir smoothie için kesinlikle yeterli.

Cihaz, oldukça eski bir mikro-USB bağlantısı üzerinden şarj edilir. Burada biraz Type-C bağlantısı görmek daha iyi olurdu, ama bizi o kadar rahatsız etmiyor. Ve en azından Smoovii, içine sıvı girmemesini sağlamak için çıkış için küçük bir kauçuk kapak oluşturmak için her şeyi yaptı. Tüm taşınabilir blender üreticileri bu çabaya girmedi. Bunun üzerinde, meyvenizi açmak ve patlatmaya başlamak için üç saniye basılı tutmanız gereken bir güç düğmesi var. Bu düğmeye, pilin şarj edilmesi gerekip gerekmediğini söyleyen bir ışık eşlik eder.

Bu noktada Smoovii'ninolumsuzlukbulaşık makinesinde yıkanabilir.

Smoovii incelemesi: performans

Smoovii taşınabilir blender incelemesi


(İmaj kredisi: Lee Bell)

Smoovii, güç kablosu olmadığı için bir fişli blender ile aynı şekilde çalışır, yumuşatma gücü biraz eksiktir. Ayrıca, Smoovii'nin bir seferde yalnızca 20 saniye dönmesini sağlayabilirsiniz. Yine de, meyveleri ve hatta yumuşak sebzeleri - sert şeyleri değil, aklınızı - nispeten kolaylıkla karıştırabilir. Daha da etkileyici olanı, smoothie'nize az miktarda buzu da kırabilir. Ayrıca 60C'ye kadar sıcak sıvıları karıştırabilir. Açıkçası onları ısıtmaz, ancak örneğin köpüklü bir sıcak çikolatayı çırpmak istiyorsanız, sıcak sıvıların ısısına dayanabilir.

Smoovii'nin bir muz ve biraz yaban mersini ne kadar iyi çırpabildiğini test ettiğim yerimize bakın. Yeterince iyi bir iş çıkardı ve yaban mersininin arkasında biraz kabuk kalırken, güçlü kablolu karıştırıcıların bile bunu yaptığını gördüm, bu izin verilebilir.

Burada bir darbe seçeneği gibi süslü bir şey bulamazsınız ve yalnızca bir güç seviyesi vardır. Yine de, 50 sterlinlik kablosuz bir karıştırıcıdan başka ne bekliyordunuz? Çok fazla bir şey beklemediğiniz sürece kesinlikle beklentilerinizi karşılayacaktır.

Bununla birlikte, bıçaklar etrafta dolaşmak zor olduğu için temizlik biraz kabus olabilir. İdeal olarak, kullanımdan hemen sonra içinde biraz ılık su ve deterjanla 20 saniye daha çalıştırmanız gerekir. Bulaşık makinesinde yıkanabilir değildir ve ezilmiş meyve, protein tozu, süt vb.'nin bıçakların üzerinde kurumasına izin vermek, sizi daha sonra potansiyel olarak zor bir temizlik görevi ile baş başa bırakacaktır.

Pil ömrü açısından, tam şarjla yaklaşık 20 smoothie elde edersiniz. Bir haftadan fazla smoothie, derdim.

Smoovii incelemesi: karar

Smoovii taşınabilir blender incelemesi

(İmaj kredisi: Lee Bell)

Smoovii, portatif karıştırıcıların elde ettiği kadar iyidir, ancak bu açıkçası pek bir şey ifade etmemektedir. Bunu sadece bir 'blender' olarak inceliyor olsaydım, en fazla 3 yıldız alırdı. Ancak, gerçekten sadece tek bir şey yaptığını kabul ederseniz – evde yokken meyveli smoothieler yapmak – rakiplerinden daha iyi performans gösterir ve sadece bu temelde 4 yıldız değerindedir.

Smoovii, çoğu meyve karışımını iyice karıştırarak oldukça pürüzsüz bir doku sunar; beklediğimden çok daha fazla. Aynı zamanda makul fiyatlı ve Instagram'daki birçok insan açıkça onu çok seviyor.