Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • iOS'ta Snapchat artık haritada yeni yerler bulmayı kolaylaştırıyor

iOS'ta Snapchat artık haritada yeni yerler bulmayı kolaylaştırıyor

Snapchat bugün, kullanıcıların arkadaşlarının nerede oldukları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayan, her zaman popüler olan Snap Map konum paylaşım özelliğini temel alan yepyeni bir iOS özelliğini kullanıma sunacak.


Dünya çapında 250 milyondan fazla kullanıcısı olan Snapchat, artık kullanıcı tabanının Snapchat uygulamasında yemek yemek ve ziyaret etmek için favori mekanlarını keşfetmesini ve kaydetmesini sağlayan yeni bir “Yerlerim” özelliğine sahip olacak.

Yeni özellik, ziyaret etmek isteyebileceğiniz ve umarım daha önce rastlamadığınız popüler yerleri ortaya çıkaracak. Uygulamanın Snap Haritasındaki 'Yerlerim Tepsisi'nde kullanıcılar artık üç ayrı sekme bulacak: Popüler, Favoriler ve Ziyaret Edilenler.

Visited, adına göre, Snap Haritasında ‘Kontrol Ettiğiniz' yerleri derler; Favoriler, ziyaret etmek isteyebileceğiniz noktaları kaydetmenize veya yerleri vurgulamanıza olanak tanır; Aksi takdirde, Popüler, bulunduğunuz yere ve geçmişte neleri etiketlediğinize göre yerler önerir.

Snapchat


(Resim kredisi: Snapchat)

Tüm bu yeni oluşturulan sekmeler, seyahat alışkanlıklarınıza göre eğlenebileceğiniz yeni yerler bulmanıza yardımcı oluyor. Yeni özellik, Google'ın kullanıcılarınGoogle Haritalar'dan seyahat istatistikleri.

Snapchat, The Verge'e yaptığı yorumlarda, 'Popüler' sekmesinin kullanıcıları için bir keşif merkezi olmasını istediğini ve onlara eğlenecekleri yeni yerler bulmaları için uygulama içi kolay bir yol sağladığını söyledi. Yeni algoritma, kullanıcıların mevcut konumları, arkadaşlarının harita etkinlikleri ve ziyaret etmek için tercih ettikleri yerler gibi şeylerden uygulama içi alışkanlıklarının bir karışımını hesaba katacak. Algoritma daha sonra bu veri noktalarını, Snapchat'in 'Snap Map'i son derece kişiselleştirilmiş bir keşif platformu olarak farklı kılacağına' inandığı küratörlü bir öneriye dönüştürecek.


'Yerlerim'e, Snapchat uygulamasının içindeki Snap Haritasına kaydırarak ve ardından ekranın alt kısmındaki 'Yerler' düğmesine dokunarak kolayca erişilebilir. Özellik bugünden itibaren kullanıma sunuluyor ve aşağıdakileri almak için App Store'a gidebilirsiniz.en son Snapchat sürümü.