Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Sonos Arc incelemesi: zengin, ödüllendirici bir Dolby Atmos ses çubuğu

Sonos Arc incelemesi: zengin, ödüllendirici bir Dolby Atmos ses çubuğu

Günümüzün en iyi Sonos Arc fırsatları Sonos Arc Kablosuz Sound Bar ... World Wide Stereo 799 $ Sonos Arc Powered sesi görüntüle ... Crutchfield 799 $ Sonos Arc Premium Smart'ı görüntüle ... Adorama799 GörünümSonos Arc - The Premium Smart ... Amazon Prime 999 $ Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Pingtwitter'ün Sonos Arc incelemesine hoş geldiniz! Bu, Sonos'un Dolby Atmos ses çubukları ve 3D ses dünyasına ilk girişidir. Sonos, PlayBar'dan bu yana yedi yıldan beri ev sineması ürünleri yapıyor ve 5.1 sistemi için uydu hoparlörlerini soundbar ile birleştirme yeteneği ile surround sesin sularına büyük bir adım attı. Ancak ev sineması teknolojisi ilerledi, Dolby Atmos geldi ve yüksekliği olan 3D ses, büyük bir yeni şey haline geldi.


Gerçekten, fantastikteki tek kusurSonos KirişDolby Atmos yükseklik desteğinin eksikliğiydi ve aslında, bunun mükemmel bir fiyat olması ve hoparlörlerde boyut ve fiyat aralığının çok sınırlı olması nedeniyle gerçek Atmos kapasitesi olduğunu düşünmedik. Listemizde üst sıralarda yer alıyoren iyi ses çubuklarıPiyasaya sürüldüğünden beri ve 350 £ 'un altındaki en iyi ses çubuğu.

Ancak Sonos'ta hala Atmos boyutunda bir boşluk vardı & rsquo; aralık ve burası Arc'ın hızla devreye girdiği, her şekilde daha büyük, daha güçlü bir ses sahnesi getirerek, işlemlere yükseklik eklemek için sürücüler de dahil olmak üzere ve tek çubuktan uzamsal çevre benzeri ses üretmek için daha fazla çaba gösteriliyor. bugünlerde tüm öfke.

Ses yükseltmelerine uyması için çok daha büyük, daha güçlü bir çubuktur: Sonos Beam, en küçük setlerle eşleşecek kadar küçükkenen iyi 32 inç televizyonlarveyaen iyi 43 inç televizyonlar, bu yaklaşık aynı genişliktediren iyi 55 inç TV'ler, bu nedenle bu boyutla ve daha büyük bir boyutla eşleştirmek isteyeceksiniz.

Sonos Arc incelemesi


(Resim kredisi: Sonos)

Sonos Arc incelemesi: fiyat, çıkış tarihi ve özellikler

Haziran 2020'de 799 £ / 799 $ / 1.399 $ AU'dan piyasaya sürülen Arc, Atmos ses çubukları için oldukça tipik bir fiyata geliyor. Dört rakama bölünmeleri yaygındır (özellikle arka hoparlörler ve / veya bir subwoofer içeriyorlarsa), ancak daha fazla bütçe seçeneği de mevcuttur, örneğinKeskin HT-SBW800.

Bütçe modelleri Arc'ın uygunluğuna ve bitimine sahip olmayacak, tabii ki… ne de sesle olağanüstü hüneri, ama orada kendimizin önüne geçmek istemiyoruz.


Arc, doğal olarak her biri için ayrı amplifikasyona sahip 11 hoparlör sürücüsüne sahiptir. Bunlar arasında, sesi tavandan yansıtmak ve Dolby Atmos tarafından vaat edilen yükseklik kanalını oluşturmak için iki yukarı doğru açılı, artı aşırı genişlik için sol ve sağda iki bakan artıbir diğeriikisi daha az aşırı sol ve sağ açıda. Ve tabi ki bazıları da size dönük.

Arc, bir subwoofer ile birlikte gelmez, ancak Sonos'un yeni bir sürümü & rsquo; Abonelik £ 699 / $ 699 / AU $ 999 için mevcuttur, ki bu oldukça fazla. Sub, güç-karşıt ikiz sürücüler gibi oldukça üst düzey teknikler kullanır (bu nedenle, hoparlörler gerçekten gürlerken ünitenin kendisi sallanmaz), ancak çok sayıda Sonos & rsquo; Gear genellikle genel kullanıma uygun fiyatlandırma, bu günlerde Sub bir aykırı değer.


Genel olarak Sonos Arc ile en büyük sıkıntımız HDMI bağlantısıdır: tek bir eARC HDMI bağlantısına sahiptir.melibağlanıyor. Optik özelliği de vardır, ancak bu, ses kaydı türü desteği için daha sınırlayıcıdır ve ünitenin TV'nizin uzaktan kumandasından anında kontrol edilmesini sağlamaz.

Sonos, tek bir HDMI bağlantı noktasına sahip olarak gerçekten ucuzladı - benzer çubuklar, iki ila dört HDMI girişine ve TV'ye çıkışa sahip olma eğilimindedir. Bununla birlikte, bu sadece özel olarak değişen bir gösteriş unsuru değildir: tek bir HDMI'ya sahip olmak, çubuğun tam potansiyeline ulaşabileceği TV'leri sınırlar ve düpedüz sakıncalı olabilir.

İkinci durumda, sadece çubuğu bağlamak için TV'nizdeki bir HDMI bağlantı noktasını kaybetmek anlamına gelir ve bu bağlantı noktası yedeğiniz olmayabilir. Hem son zamanlarda hem de satışta olan TV'ler var.bugünyalnızca iki veya üç 4K hazır HDMI bağlantı noktasına sahip olanlar, bunlardan biri bağlanmanız gereken ARC bağlantı noktasıdır. Sonos'un tek bir HDMI geçidi olsa bile, PS4 Pro'nuz için o bağlantı noktasını ya da her neyse, kullanmayı kaybetmeden takabilirsiniz… ama yok.

İkinci olarak, TV'niz Dolby Atmos'un kodunu doğru bir şekilde çözmezse veya geçmezse, Atmos film müzikleri ses çubuğuna tam kalitesinde ulaşmaz - Arc'ın HDMI girişleri varsa, Atmos özellikli donanımı doğrudan ona takabilirsiniz, böylece Atmos sesi sinyaller, TV'ye çarpmadan önce soundbar tarafından düzgün bir şekilde kullanılır. Biraz daha eski bir setiniz varsa, bu ideal olurdu ama hayır. Bu sizin için bir sorunsa, aşağıdaki 'Karar' bölümünde bazı alternatif ses çubukları seçeceğiz.


Ayrıca, Arc'ta ses göstergesi olmaması da hoşumuza gitmiyor, çünkü bağlı bir harici alıcınız varsa bazı TV'ler ekranda ses seviyesi göstermeyecektir. Arc, sesi çılgınca farklı seviyelerde zorlayan kaynakları seviyelendirmede gerçekten çok iyi, bu nedenle Netflix'in o şeyi gerçekten sessizce oynatmazsınız, ancak YouTube duvarları aynı ses seviyesinde sallar, ancak yine de nasıl olduğunu bilmiyorsunuz. TV'nizi açtığınızda yüksek sesli şeyler olacaktır.

Uzaktan kumanda yok - ayarları ve modları ayarlamak için uygulamayı veya sesli yardım kontrolünü kullanmanız gerekecek, bu biraz can sıkıcı olabilir, ancak büyük bir sorun değildir. Uygulamadaki bas seviyeleri gibi şeyleri değiştirebilirsin ve insanlar yukarıda uyurken dinamik gücünü sınırlamak için bir Gece Modu ayarı var.

Bu birkaç paragraf, Arc ile ilgili tek gerçek şikayetimiz. Amazon Alexa ve Google Asistan ses kontrolü, az önce bahsettiğimiz ses kontrolü için burada bulunuyor - akıllı işlevselliği korurken bunu tek oturma odası hoparlörü yapmak için kullanışlıdır.

Ayrıca Apple AirPlay 2 çok odalı akışla ve Sonos'un kendi uygulama tabanlı akış ve çoklu oda özellikleriyle donatılmıştır. Wi-Fi veya ethernet üzerinden bağlayabilirsiniz. Yine de Bluetooth yok.

Sonos Arc incelemesi

(Resim kredisi: Sonos)

Sonos Arc incelemesi: ses kalitesi

Tek bir çubuktan surround sese benzer bir şey elde etme vaadiyle bu bölümü başlatalım: bu genellikle abartılı bir iddiadır (Sennheiser Ambeo bunda en iyisidir ve Arc'ın iki katına mal olur ...) ve kesinlikle Arc da bunu başaramaz.

Ama sorun değil:B&O Beosound Sahnesive bu, 2020 Pingtwitter Ödülleri'nde En İyi Soundbar gong'umuzu kazandı ve Arc'tan yüzlerce daha pahalıya mal oldu. Bunu bir sorun olarak görmüyoruz - bu sadece bilinmesi gereken bir şey.

Arc'tan aldığınız şey daha çok bir ses duvarına benziyor ve bu da bizi büyük ölçüde etkiliyor. Oluşturduğu gürültü çubuktan gelmiyor gibi görünüyor; önünüzdeki alanı tavana kadar duvardan duvara doldurur.

Şunlardan birine çok para harcadıysanızen iyi televizyonlar, bu ideal bir eşliktir, çünkü sesin ekranınız kadar etkileyici olduğunu, aynı alanı kapladığını ve böylece ses ve görsellerin gerçekten birbirine bağlı olduğunu hissediyor.

Bu yetenek, onu açtığınız andan itibaren açıktır - ne izlerseniz (Atmos olsun ya da olmasın) bu ekstra sunum ölçeğini alır.

Açıkçası, tam etkiyi elde etmek için doğrudan bazı Atmos içeriğine gittik. Söylediğimiz gibi, sinema benzeri Atmos surround deneyimini umuyorsanız, burada biraz hayal kırıklığına uğrayacaksınız - konu yükseklik söz konusu olduğunda, size doğrudan tepenizde patlayan şeyler hissi vermiyor, ya da gerçekten arkanızda olan bir şey varsa (daha önce olduğu gibi, arka surround hoparlörler olarak hareket etmek için daha fazla Sonos hoparlörü ekleyebilirsiniz - Arc ile birlikte bir çift Sonos One SL ünitesi satın almak aslında 1000 £ / £ 'dan biraz fazla olan oldukça rekabetçi bir fiyattır. 1000 ABD Doları / 1.390 Avustralya Doları).

Ama yine de önünüzdeki o ses duvarına yerleştirilmiş büyük yükseklik ve genişlik ifadeleri kesinlikle alıyorsunuz. Her zamanki gibi, bunu en çok hareketten fark edeceksiniz: Gökten dünyaya düşen bir şey, ses ortamında belirgin bir şekilde aşağı doğru hareket eder ve cihaz üzerindeki sağlam bas sayesinde darbeyle vurur. Soldan sağa gıcırdayan bir şey ekrandaki hız ve dinamizme uyuyor.

Daha küçük uzamsal ayrıntılarla da şaşırtma kapasitesine sahiptir: sizi çevreleyemeyeceğini söylemiştik, ancak yine de doğru film müziği ile belirgin bir derinlik katıyor. Bir kalabalığa hitap eden bir sahnede, birincil ses ön tarafı net bir şekilde doldurarak gelir, ancak arkadaki biri bağırdığında, bu ses belirgin bir şekilde arka planda hissedilir. Ark tek başına onu arkanızdan getiremez, ancak yine de farklı bir yerden, farklı bir tenorla ilk konuşmacıya geliyor ve sahneye bir tür katmanlı 3B zenginliği veriyor.

Onları beklemediğimiz yerlerde bile bu tür dokunuşlarla bizi sık sık şaşırttı: dalgaların sahnelerinde, bir tepe ve düşüşü izlemek önümüzdeki duvarı doldurdu, ama aynı zamanda sol ve sağdaki kargaşayı da duyabiliyordunuz. aynı dalganın kenarlarının kameranın görüşünden çoktan düştüğü ancak mikrofon tarafından yakalandığı ekran.

Daha da önemlisi, bu gerçekten etkileyici boyutla birlikte sıkıcı şeyleri de iyi yapıyor. Özel Konuşma Geliştirme seçeneği kapatıldığında bile konuşma, ses kayıtlarından net bir şekilde vurgulanır.

Aksiyon film müzikleri için tatmin edici olmak için fazlasıyla yeterli bas var ve uygun şekilde güçlü hissediyor - ayrı bir subwoofer olmaması nedeniyle kötü bir şekilde hayal kırıklığına uğramıyorsunuz. Ancak, daha ucuz bir model olsa bile, büyük bir düşük kaliteli birimin sağlayabileceği yumuşak ortam gürültüsüyle hala tam olarak eşleşemez. Sony HT-G700'de (bir tür daha ucuz Ark alternatifi olarak hedeflenen) tekrar bahsettiğimiz dalgaları özel alt yapısı ile izlerken, gürültülerine ek bir tehdit edici derinlik var.

Söylediğimiz gibi, Arc'ın abonelik olmadan sendelediğini düşünmüyoruz, ancak kesinlikle bir tane eklemek için bir durum var ve bunu yapmanın fiyatı neredeyse ikiye katlaması utanç verici.

Sonos'u unutmamalıyız & rsquo; diğer uzmanlık alanı: müzik. Tahmin edebileceğiniz gibi, kulağa bunun için mükemmel geliyor, tüm bu hoparlörlerin yanı sıra Sonos & rsquo; ayrıntılı sunum ve ince bilenmiş denge için ustalık.

Bir filmde sessiz ve yüksek sesle karıştırmak için çok iyi hizmet eden dinamizm, enstrümanlar için de işe yarar: her şey büyük olduğu kadar pürüzsüzdür.

Sonos Arc incelemesi

(Resim kredisi: Sonos)

Sonos Arc incelemesi: tasarım ve kullanılabilirlik

Kurulum diğer Sonos hoparlörleri kadar kolaydır - çıkarın, takın, uygulamadaki talimatları izleyin ve ardından biraz TruePlay ayarı yapın. Bu son kısım isteğe bağlıdır, ancak Arc'ın sesleri mümkün olduğu kadar iyi hedeflemesine yardımcı olacağından burada tavsiye edilir. Yalnızca bir dakika sürüyor, ancak ne yazık ki yalnızca iOS kullanıcıları için mevcut bir özellik olmaya devam ediyor - Auto TruePlay ayarını görmediğimiz için şaşırdık.Sonos Taşıburaya.

Bahsettiğimiz gibi, uygulama, Arc'ta birkaç seviye derinliğe gömülü olan modları ve ayarları değiştirmenin yollarını içerir. Bunları müziğe odaklanan bir uygulamada saklamak ideal değil, ancak bahsettiğimiz gibi, akıllı asistanlar aracılığıyla da erişilebilir, bu yüzden bunları ayarladıysanız, daha basit. Ve nerede olduklarını bildiğiniz zaman, onları değiştirmek kesinlikle zor değil.

Düşünecek başka bir uzaktan kumandaya sahip olmamamızın bir sakıncası yok, ancak yaşlı akrabanızın kalmaya gelirse bir uzaktan kumandayı tercih etmiş olabileceği de aynı derecede doğrudur.

Görünüş açısından güzel ama biraz işlevsel. Sonos Beam, dıştaki kumaş ve baklava dilimi şekli ile içbükey üst kısmın zarif karışımı sayesinde daha şık. Kiriş, deliklerle dolu katı plastikten yapılmış büyük bir silindirdir. İyi ve basit görünüyor, bir soundbar'da en çok öncelik verdiğimiz şey bu - ancak stil için B&O Stage ile rekabet etmiyor.

Tüm bunlar, dışarıdaki sert plastiğin tozlanması kesinlikle daha kolaydır, bu yüzden onu seviyoruz ...

Sonos Arc incelemesi

(Resim kredisi: Sonos)

Sonos Arc incelemesi: Karar

Yalnızca ses kalitesini değerlendiriyor olsaydık, bu beş yıldızlı bir inceleme olurdu. Ses çok ilgi çekici ve dinamiktir ve daha basit bütçeli ses çubuklarının (veya yerleşik TV hoparlörlerinin) başarabileceklerine göre büyük bir adımdır.

Surround ses yetenekleri açısından sınırlamalarından bahsettik, ancak ürettiği şey o kadar zengin ve katmanlı ki, biz hiç umursamıyoruz. Sıkışmalarımız sizi rahatsız edecek gibi gelmiyorsa, tam hacimli bir öneri alır. Sonos Arc'ı seviyoruz ve teknik açıdan sizin için uygunsa, siz de seveceksiniz.

Ancak, tek HDMI bağlantı noktası için bize sorun çıkarmayan bir TV ile kullanıyoruz. Bunu bir sorun olarak görmüyor olabilirsiniz, bu durumda devam edin ve tadını çıkarın. Ancak bazıları için, bu tam bir anlaşma kırıcıdır ve neden dört rakama yakın bir ses çubuğunda böyle olması gerektiğinden emin değiliz.

Sonos Arc incelemesi: ayrıca düşünün

Rekabet söz konusu olduğunda, Sennheiser Ambeo'dan daha önce bahsetmiştik veB&O Beosound Sahnesidaha pahalı seçenekler olarak - her ikisi de olağanüstü iyi tek kutulu ses çubuklarıdır.

Gerçek surround efektli bir ses çubuğu arıyorsanız, şuraya bir göz atın:LG SN11RG incelemesi, daha eksiksiz bir Dolby Atmos efekti sunmak için bir çubuk, bir subwoofer ve kendi yüksek ateşlemeli sürücüleri olan arka hoparlörlerle birlikte gelen bir paket. Yine de paket Sonos Arc'tan çok daha pahalı. TV'ye HDMI çıkışı bağlantısının yanı sıra iki HDMI girişine de sahiptir.

Samsung HW-Q90Raynı zamanda dört yükseltici sürücüye sahip bir ses çubuğu / alt / arka hoparlör paketi ve son fiyat indirimleri, onu Sonos Arc'tan sadece biraz daha fazlasına ve LG SN11RG'den çok daha ucuza getirdi (ancak kulağa oldukça iyi geliyor) - bu muhteşem bir sistem için olağanüstü değer. Ancak Arc, bu bir öncelikse müziği daha iyi idare ediyor. Yine, iki HDMI girişi ve ayrıca HDMI çıkışı var.

Arc gibi Atmos destekli tek çubuklu (yani surround olmayan) bir sistem olan Sony HT-G700'den bahsetmiştik, ancak bir subwoofer (ve bir HDMI girişi) ile birlikte geliyor. Yalnızca üç sürücü ile, Sonos Arc kadar etkileyici bir ses duvarı oluşturamaz (ve genel ses kalitesi dinamik olarak zengin değildir), ancak neredeyse yarıya mal olan bir şeyin ne kadar yakın olduğuna şaşıracaksınız. fiyat. Arc fikrinden hoşlandığınızı ancak fiyattan hoşlanmadığınızı düşünüyorsanız, kesinlikleSony HT-G700 incelemesi.

Ve son olarak, unutmayalımSonos Kiriş. Arc'ın fiyatı ve ses büyüsü, peşinde olduğunuz şey için aşırıya kaçmış gibi geliyorsa, bu basit stereo ses çubuğu hala tüm harika akış hilelerini getiriyor, çoğu TV'de (özellikle diyalog için) sesin üzerinde dev bir adımdır ve mükemmel fiyat.