Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Sonos Beam vs Sony HT-X8500: iki mükemmel ucuz soundbar, ama hangisi sizin için doğru?

Sonos Beam vs Sony HT-X8500: iki mükemmel ucuz soundbar, ama hangisi sizin için doğru?

Günümüzün ultra ince TV'lerinden, 4K ve hatta 8K çözünürlüklerin HDR geliştirmeleriyle birlikte muhteşem bir görüntü elde edebilirsiniz… ama çoğu zaman, yine de şunlardan birine ihtiyacınız varen iyi ses çubuklarıtam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmak için. Dürüst olalım, en az görüntü kalitesi kadar harikaen iyi OLED TV'lersadece birkaç milimetre kalınlığındaki bir şeyden gelen ses genellikle berbattır.

Ve bu, pazarın birinci sınıf ucunda - baktığınızda1000 £ altındaki en iyi TV'lerya da500 £ altındaki en iyi TV'ler, ses genellikle setin kısıtlı olmayanlardan çok daha fazla bütçeye sahip olduğunu söyleyebileceğiniz bir alandır.en iyi televizyonlar. Ancak harika bir ses çubuğu ekleyin ve ses nirvanasına giden yolda iyi olacaksınız.

Önerdiğimiz en popüler ses çubuklarından ikisi,Sonos Kirişve Sony HT-X8500 ve nedenini anlamak kolay: her ikisi de ucuz, 43 inç ve üzeri TV'ler için yeterince kompakt, 2.1 stereo sürücü sistemlerine sahip ve sektördeki en büyük isimlerden bazılarının ses uzmanlığına sahip.

Bu ses çubuklarından hangisinin sizin için en iyi seçim olduğunu arıyorsanız, farklılıkların tam olarak ne olduğu belirsiz olabilir ... ama aslında oldukça önemlidirler. Hepsini açıklayacağız.


Sony HT-X8500 ses düzeni görselleştirme

(Resim kredisi: Sony)

Sonos Beam vs Sony HT-X8500: Fiyatlar ve özellikler

İki ses çubuğu fiyatlandırmada biraz farklılık gösteriyor, Sony HT-X8500 oldukça makul bir 299 £ / 299 $ 'a mal olurken, Sonos Beam sizi 369 £ / 399 $ civarında biraz daha geri ayarlıyor. Bu, harcamalarda önemli bir sıçrama değil, ancak Beam'in fiyat priminin genişletilmiş bir özellik kümesinden kaynaklandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.


Aslında HT-X8500, dahili subwoofer'lara sahip 2.1 kanallı bir hoparlör sistemine sahip, fiyat aralığı için güçlü bir şekilde belirlenmiş bir ses çubuğudur. Hem Dolby Atmos hem de DTS: X'i destekler, daha sürükleyici bir ses deneyimi yaratmak için psikoakustik sihirbazlığı uygular, böylece ikiz hoparlörler daha fazla ses kaynağı varmış gibi ses çıkarır.

TV'nize bağlanan ve her ikisi de 4K, HDCP 2.3 ve yüksek dinamik aralığı (HDR10, HLG ve Dolby Vision) TV'nize geçiren bir HDMI girişinin yanı sıra bir çıkış vardır. Bu, taktığınız HDMI soketinin kullanımını kaybetmeyeceğiniz anlamına gelir; bu, genellikle daha az bağlantısı olan daha düşük fiyatlı TV'lerde çok önemli olabilir.


TV'ye giden HDMI çıkışı aynı zamanda eARC'yi de destekler ve uyumlu TV'lerin kayıpsız sesi geri almasına izin verir, böylece her şeyi mümkün olan en iyi kalitede duyabilirsiniz. Sonunda iyi bir uzaktan kumanda, optik ses girişi ve sevdiğiniz her şeyi kablosuz olarak yayınlamak için Bluetooth var.

Sony, esas olarak film hayranlarını hedef alırken, Beam farklı bir yaklaşım sergiliyor. Benzer bir 2.1 kanallı hoparlör düzeni vardır, ancak vurgu müzik, kablosuz akış ve çok odalı işlevselliktir. Uzaktan kumanda yoktur - Beam, Sonos uygulaması kullanılarak kontrol edilir, ancak HDMI üzerinden TV'nizden ses seviyesi kontrolünü alır - ancak yerleşik Amazon Alexa ve Google Assistant vardır, bu da bu 'çubuğu tam işlevli ve agnostik bir akıllı hoparlör haline getirir.

Kutuda bulunan bir kabloyla tek bir HDMI-ARC bağlantısı, kablolu bağlantı için bir Ethernet bağlantı noktası, Apple AirPlay 2 ile yerleşik Wi-Fi ve Sonos'un kendi çok odalı akışı var, ancak Bluetooth yok. Burada eARC almıyorsunuz, ancak sorun değil, çünkü bu çoğunlukla Atmos ve DTS: X film müzikleri için bir öncelik, ki bu zaten desteklemiyor.

Bununla birlikte, Sonos Beam'in yalnızca bir HDMI bağlantı noktası vardır, bu nedenle bunu TV'nize bağladığınızda, bu bağlantı noktasının başka herhangi bir şey için kullanımını kaybedersiniz - bazı insanlar için sorun değil, ancak diğerleri için bir acı olabilir.


Sonos Beam beyaz

(Resim kredisi: Sonos)

Sonos Beam ve Sony HT-X8500: Tasarım ve kurulum

İki ses çubuğu aslında birbirine benziyor ve her ikisi de tek bir kıvrımlı kabin içine yerleştirilmiş hoparlörler ve amplifikasyon ile hepsi bir arada çözümler sunuyor.

Sony HT-X8500, 890x64x96mm (GxYxD) boyutlarında olup, daha büyük ekran boyutları için yeterince geniş, ancak ekranı engellemeyecek kadar düşüktür. Genel tasarım ince, kompakt ve göze batmayan, üstte dokunmaya duyarlı kontroller. Soundbar siyah renkte, önde delikli metal hoparlör ızgarasına, her iki ucunda subwoofer kanallarına ve alt kısımda göz alıcı şampanya-altın rengi süslemeye sahip.

Sonos Beam, siyah veya beyaz kaplama seçenekleri sunar, ancak bunun dışında tasarımı, ön ve yanları kaplayan kumaş ızgara ve üstte dokunmaya duyarlı kontroller ile çok minimalisttir. Işın sadece 651x69x100mm (GxYxD) ölçülerinde, daha küçük ekran boyutlarına uygun hale getiriyor - kesinlikle maksimum 55 inç öneriyoruz, ancak 32 inç ile 50 inç arasında gerçekten en iyisi. Genel olarak Beam zarif ve sağduyulu görünüyor, dikkatleri kendine çekmeden sonik işini hallediyor.

Her iki ses çubuğunun da kurulumu son derece kolaydır ve her ikisi de stand veya duvara montaj seçeneği sunar. HT-X8500'ün TV'nize HDMI ile bağlanması yeterlidir ve gitmekte fayda var, ancak TV'niz ARC'yi desteklemiyorsa bunun yerine optik ses bağlantısını kullanabilirsiniz. Diğer tek bağlantı seçeneği Bluetooth'dur ve diğer cihazlardan müzik akışı yapmanızı sağlar. Birlikte verilen uzaktan kumanda, bir soundbar için alışılmadık derecede iyidir ve ihtiyacınız olduğunda kontrolü kolaylaştırır, ancak HDMI üzerinden bağlanırsa, doğrudan TV'nizden ses seviyesi komutlarını alır.

Beam, Sonos uygulaması kullanılarak kurulur ve bir Wi-Fi bağlantısı kurar, çok odalı bir sistem oluşturur ve Alexa ve Google Assistant'ı kurmak çocuk oyuncağıdır. Uygulama, ayarları değiştirmek için ana kontrol yöntemidir, ancak TV'nizin uzaktan kumandasını veya akıllı asistanları da kullanabilirsiniz, bu bir rahatlama çünkü çoğu insan telefonlarını sadece ses seviyesini değiştirmek için kullanmaz. TV'niz HDMI-ARC'yi destekliyorsa, sağlanan kabloyu kullanabilirsiniz, ancak yoksa birlikte verilen optik ses adaptörüne ihtiyacınız olacaktır.

Sony HT-X8500, TV ile

(Resim kredisi: Sony)

Sonos Beam vs Sony HT-X8500: Ses kalitesi

Sony HT-X8500, kabinin her iki ucunda bir hoparlör, ortada bir çift subwoofer ve her iki ucunda da bas kanallarına dayanan 2.1 kanallı bir sisteme sahiptir. Tüm bunlar, geniş bir ön ses alanı ve oldukça derin bir düşük frekans varlığı yaratan güçlü D Sınıfı dijital amplifikasyonla sağlanır.

Bu ses çubuğunun en büyük satış noktası, nesne tabanlı 3D ses formatlarını Dolby Atmos ve DTS: X çözme ve daha fazla derinlik ve yükseklik yanılsaması yaratmak için işleme uygulama becerisidir. Sonuç, film müzikleri ve Netflix ve Disney + gibi akış hizmetleriyle daha sürükleyici bir deneyimdir.

Sesler, diğer birçok ekonomik soundbar'dan daha yüksek ve daha geniş görünüyor, bu da her şeye daha sinematik bir sunum sağlıyor, ancak tabii ki gerçek surround sesi kopyalayamıyor.

İzleme alışkanlıklarınız ne olursa olsun, X8500 sinema, müzik, oyun, haberler ve spor modlarıyla sizin için bir ses ön ayarına sahiptir. Seslerin dinamik aralığını sınırlayan bir gece modunun yanı sıra diyaloğu geliştirmek için bir ses modu da vardır, böylece 24 saatlik tıkırtı seansınızda içinizdeki ani patlamalar evin geri kalanını rahatsız etmez.

Tersine, Sonos Beam, müziğe daha uygun geleneksel iki kanallı dağıtım lehine sürükleyici ses hilelerinden kaçınır. Kabinin içinde, her biri kendi Sınıf D dijital amplifikatörüne ve üç pasif radyatöre sahip dört tam aralıklı woofer ve bir tweeter vardır. Sonuç, mükemmel stereo görüntüleme ve bu radyatörler sayesinde şaşırtıcı miktarda bas ile büyük ve güçlü bir ses sahnesidir. Bu ses çubuğu müzikle mükemmeldir ve mevcut bir Sonos çok odalı sisteme faydalı bir katkı sağlar.

Ayrıca, Sony'ye kıyasla daha az daldırma ile TV şovlarının, filmlerin ve oyunların daha iyi ses çıkarmasını sağlar. Gerçekten kompakt bir surround sistem istiyorsanız, Sonos'un serisinden kablosuz arka hoparlör ekleme seçeneği vardır, bu iyi bir seçenektir. Sonos'un kablosuz alt abonesini bile ekleyebilirsiniz, ancak bu son derece pahalıdır.

Hiçbir soundbar'ın diyalog için tercih edilen özel bir merkez kanal hoparlörü olmadığına dikkat etmek önemlidir, ancak her ikisi de sesleri net bir şekilde ele alır ve yine de odaklanır - herkesin TV'nizin yerleşik hoparlörlerinden çok daha anlaşılır olduğunu göreceksiniz.

Bu tür bir fiyatta bir merkez kanal ve ses netliği özellikle önemliyse,Sony HT-G700temelde HT-X8500'ün güçlendirilmiş bir sürümüdür ve bu üçüncü merkez sürücüyü içerir, ancak buradaki her iki ses çubuğundan da ekstra bir fiyat artışıdır.

TV

(Resim kredisi: Sonos Beam)

Sonos Beam vs Sony HT-X8500: Karar

Fiyatta çok büyük bir fark olmadığından, hangi soundbar'ın sizin için en uygun olduğu büyük ölçüde önceliklerinize bağlı olacaktır. Halihazırda Sonos çok odalı ekosistemine (veya bir Apple AirPlay'e) yatırım yaptıysanız, Beam, ağınızdaki diğer tüm hoparlörlerle sorunsuz bir şekilde bütünleşen bir akıllıdır. Göründüğünden çok daha büyük ses çıkarır, TV'nizin ses performansını artırmaya yardımcı olur ve müzikle mükemmeldir. Bu, çift amaçlı bir ses çubuğudur - melodiler ve TV için.

Öte yandan, dizi ve filmlerden en iyi şekilde yararlanmakla daha çok ilgileniyorsanız, Sony HT-X8500 harika bir seçimdir. HDMI bağlantısı açısından daha fazlasını sunar ve Dolby Atmos gibi nesne tabanlı ses müzikleri ile hoş bir sürükleyici deneyim sunar. Aynı zamanda müzikle birlikte güçlü bir ses çıkarır, bu nedenle Sonos hala hi-fi severlerin tercihi olsa da, çok yönlü harika bir akustik olarak kalır.

Bugünün en iyi Sony HT-X8500 Soundbar fırsatları31 Walmart müşteri yorumlarıSony HTX8500 2.1 kanal Dolby ... Amazon Prime 299 $ Sony HT-X8500 2.1 kanal Dolby ... Walmart299 ABD doları GörünümEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Sonos Beam Soundbar fırsatları 542 Amazon müşteri yorumu Sonos Beam - Smart TV Sound ... Amazon Prime 397 $ Sonos Beam'i Görüntüle - Black Sonos 399 $ Sonos Beam Kompakt Smart'ı Görüntüle ... Dünya Geniş Stereo 399 $ Sonos - Beam Soundbar'ı görüntüle ... En İyi Satın Al $ 399,99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz