Close

Sonos Sub incelemesi

Sonos Alt fırsatlar Resim 1/5

Sonos Sub incelemesi


Sonos Sub incelemesi
Resim 2/5

Sonos Sub incelemesi

Sonos Sub incelemesi
Resim 3/5

Sonos Sub incelemesi

Sonos Sub incelemesi
Resim 4/5

Sonos Sub incelemesi

Sonos Sub incelemesi
Resim 5/5

Sonos Sub incelemesi


Sonos Sub incelemesi

Sonos Sub kablosuz subwoofer, mevcut Sonos kurulumunuzdaki bası güçlendirmek için burada, ancak 600 sterlinlik fiyat etiketine değer mi?

Son derece emin bir şekilde onaylıyoruzSonosson on yılın tüketici teknolojisinin en güzel örneklerinden biri olmak. 2005'te piyasaya sürüldüğü andan itibaren, bilgisayar tabanlı bir sistemden her zaman açık bir dijital müzik merkezine dönüşen ses akışı algımızı değiştirdi.


İleri görüşlüydü - kurulumumuzda hala ZonePlayer 100 kullanıyoruz - ve iki yıl önce Sonos Spotify'ı entegre ettiğinde, başka hiçbir şeyin (hala) gerçekten rakip olamayacağı, yiyebildiğin kadar yiyebileceğin bir müzik kutusu haline geldi.

Peki en son donanım güncellemesi olan Sonos Sub ne olacak? Bu cihaz, Sonos Play'inize etli bas getirmek için tasarlanmıştır: 3 veyaSonos Çal: 5hoparlörler (ikincisi daha önce Sonos ZonePlayer S5 olarak biliniyordu).

İlk tepkimiz tutkulu Sonos topluluğunun tepkisini yansıttı; şirketin portföyündeki daha bariz bir boşluğu doldurmak yerine 600 £ 'luk bir kablosuz subwoofer başlatma kararındaki şaşkınlık - banyo, bahçe veya taşınabilir şarj edilebilir ürün. Kağıt üzerinde cesur bir hareket ama pratikte nasıl bir şey?


Sonos Sub: Yapı

Öncelikle, Sonos Sub, markanın şu anda sahip olduğu en stilize ürün. Kutuyu açın ve gereçler profesyonelce paketlenirken talimatlar özenle tasarlanmıştır. Ünite - yaklaşık olarak bir DJ'in kayıt kutusuyla aynı boyutta - siyah parlak renktedir ve kabin içinde birbirinin karşısına yerleştirilmiş iki 'kuvvet-iptal eden' hoparlörü (güçlendirilmiş Sınıf D amplifikatörleri) gizler.

Sonos Sub: Bağlantı

Sub, düz uzanabilir veya dik durabilir ve mevcut kurulumunuza bağlanmak için yan tarafında yalnızca bir düğme bulunur. Herhangi bir güçlendirilmiş Sonos ürünü ile eşleşebilir (amplifiye edilmemiş Connect / ZP90 ve ZP80 cihazlarını hariç tutarak) ve ayrıca Sonos Play: 3 veya Sonos Play: 5 hoparlörden oluşan bir bağlantı kullanarak eşleştirilmiş bir stereo kurulumunun bir parçasını oluşturacaktır.

Kurulum gülünç derecede kolaydır - Sub'u üç dakikadan daha kısa bir sürede bir Play: 5'e bağlamak ve otomatik olarak eşitlemek için iPhone uygulamasını kullandık - ve kablosuz olduğu için (isterseniz güç kablosunu ve Ethernet'i engelleyin), herhangi bir yere yerleştirilebilir hoparlörlerinizin olduğu odada.

Sonos Sub: Ses kalitesi

Sub'u Play: 3, Play: 5 ve Connet: Amp'e bağlı bir çift Mordaunt Short Mezzo hoparlör ile test ettik. Bunlardan birine ekleyin ve onları iyi ses veren güçlü hoparlörlerden, aman tanrım, basların göründüğü yerde hoparlörlere çevirin.

Dönüşüm gerçekten etkileyici; zengin ve etli ama mükemmel dengelenmiş. Üç bas yoğunluğu seviyesi sunuluyor (en düşük seviyeye bağlıyız), her bir çentik, daha fazla pencere ve duvarı tıkırtıyor. Sub'ın kendisi bir kaya kadar sağlam ve farkedilebilir bir titreşim yok. Kısacası, mükemmel bir eklenti ve mevcut kurulumunuza gerçekten fayda sağlayan bir şey.

Aynı zamanda klasik bir teknolojik çıkmaza da dikkat çekiyor - geniş banda çevirmeli, SD'den HD'ye, USB 2.0'dan USB 3.0'a - pekala, sonuncusu değil - Sub ile hayatı bir kez yaşadıktan sonra, bunu yapmak istemeyeceksiniz. geri dön. Bunu daha önce hiç söylememiştik ama Oyun: 3 artık onsuz zayıf geliyor.


Bununla birlikte, Sonos birinci sınıf bir ürün olmaya devam ederken, premium fiyatı sonuçta birçok kişinin cesaretini kıracaktır. 'Temel' bir Çalma: 3 ve Sub'ın maliyeti 860 £ - yarı iyi bir amplifikatör, hoparlör ve alt ayırma sistemi için kolayca yeterli - birçok kişinin ilk Sonos yatırımını yapmasını engelleyen bir özellik. Sub, bu fikri pekiştirmekten başka bir şey yapmaz.


Sonos Sub: Karar

Sonos Sub'la ilgili kararımız aldatıcı. Bir yandan, zaten pahalı bir ürün yelpazesi için ağız sulandıran pahalı bir aksesuarınız var. Öte yandan, oturma odanızı süper bir kulübe dönüştürecek gerçekten mükemmel bir ses mühendisliğine sahipsiniz. Ödeyebiliyorsanız satın alın. Evdeki her bölge için bir tane al. Çoğumuz için, tamamen tavsiye etmek için çok pahalı.

Sonos Sub kullanılabilirliği: Şimdi mevcut

Sonos Sub fiyatı: £ 599