Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Sony Airpeak S1 drone, 9 bin dolarlık profesyonel düzeyde bir güç merkezidir

Sony Airpeak S1 drone, 9 bin dolarlık profesyonel düzeyde bir güç merkezidir

Sony, ilk drone'u Sony Airpeak S1'i duyurdu. CES 2021'de tanıtılan bu profesyonel drone, çok çeşitli Sony Alpha aynasız kameralarla çalışmak üzere tasarlandı ve bazı ciddi güçlü özellikler içeriyor.


Airpeak S1, 'profesyonel seviye' olarak tanımlanıyor ve bu, 'yaklaşık 9 bin dolarlık' göz alıcı fiyat etiketini açıklamanın bir yolunu buluyor - bizim fiyatımızın 10 katı.en iyi tüketici drone, NSDJI Hava 2S, ve busans kamera ve gimbal. O halde, tatillerinde havalı fotoğraflar çekmek isteyen sıradan bir teknik adam değil.

Tam bir Airpeaks filosu olarak piyasaya sürülecek olan ilk filo olacak ve bazılarının üreticisinden bekleyeceğiniz gibi.en iyi aynasız kameralaryuvarlak – hepsi harika görüntüler yakalamaya odaklanmıştır. Airpeak S1, tam boyutlu, aynasız, değiştirilebilir lensli Alpha kamerayla çalışmak için en küçüğüdür.

Alıcılar ihtiyaçlarına en uygun kamerayı seçebilirler – Alpha 7S serisi, Alpha 7R serisi ve Alpha 9 serisinin yanı sıra 8K çekim yapabilen Alpha 1 dahil olmak üzere çok çeşitli kameralarla uyumludur. Gimbal cephesinde, özellikle Airpeak S1 için yapılmış, drone'a ayrı olarak satılan bir üçüncü taraf gimbal olacak.

Airpeak S1'i 'ikili çalışma modunda' kullanma seçeneği vardır; bu, daha karmaşık çekimler üzerinde tam kontrol için bir kişinin drone'u çalıştırabileceği ve diğerinin gimbal ve kamerayı aynı anda yönetebileceği anlamına gelir.


Sony Airpeak S1 drone

(Resim kredisi: Sony)

Başka yerlerde ilgimizi çekecek çok şey var. Drone, süper yüksek hızlı uçuşa ve etkileyici rüzgar direncine izin vermek için tasarlanmış tescilli fırçasız motor, 17' pervane, kontrol sistemi ve algılama teknolojisi ile güçlendirilmiştir. Aslında, 55mph'ye (90km/s) varan hızlara ulaşacak ve 44,7mph'ye (20m/sn) kadar rüzgarlarda uçabilecek (birkanıtlamak için video).


Sony, görüntüleme uzmanlığını güvenlik özelliklerinde de kullandı. Her biri Sony görüntü sensörleriyle donatılmış beş stereo kamera, drone'nun önüne, arkasına, soluna, sağına ve altına yerleştirildi. Sony'nin Görüş Algılama İşlemcisi daha sonra, uydu alımı olmadığında bile dronun konumunu ve yönünü sabit tutmak ve çarpışmaları önlemek için her zaman izlemek için verileri düşük güç tüketimiyle yüksek hızda işleyebilir.

“Sony, Airpeak S1 ile yeni drone işimizi başlatmaktan heyecan duyuyor” diyor Sony'den Yang Cheng. 'Son derece kompakt bir boyutu Sony'nin en gelişmiş görüntüleme, algılama, yapay zeka ve robotik teknolojilerinden bazılarıyla birleştiren S1, içerik oluşturucuların, hikaye anlatıcılarının ve ticari profesyonellerin daha önce hiç yakalayamadıklarını yakalamalarına olanak tanıyacak.&rdquo ;


Airpeak S1 daha yeni duyuruldu (Haziran 2021) ve henüz ön siparişe açık değil, ancak Sony, 2021 sonbaharında müşterilere gönderilmeye hazır olacağını söylüyor.

Daha fazla bilgi edininelektronik.sony.com/airpeak.