Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • Sony Alpha 1 duyurdu: Yeni 50,1 megapiksel kamera, sekiz kat daha fazla güç sağlıyor

Sony Alpha 1 duyurdu: Yeni 50,1 megapiksel kamera, sekiz kat daha fazla güç sağlıyor

Sony, bir YouTube canlı akışı sırasında yepyeni Alpha 1 kamerayı piyasaya sürdü. Alpha 1, yeni bir 50,1 megapiksel CMOS sensör ve yükseltilmiş BIONZ XR'de yeni bir görüntü işlemcisi dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik sunuyor.

Video profesyonelleri, kameranın XAVC'de 10-bit 4:2:0 olarak kaydedebildiği 8K çözünürlükte video desteğine kesinlikle bayılacak. Ayrıca 10 bit 4:2:2'de kaydedilebilen 120 fps'de 4K desteği de vardır. Sony ayrıca 15+ duraklı dinamik aralık talep ediyor - HDR video prodüksiyonu için çok kullanışlı.
Ayrıca, FX9 gibi Sony'nin film odaklı kameralarında bulunan Sony'nin S-Cinetone rengini kullanır ve Venedik gibi sinema kameraları tarafından üretilen görünümü temel alan film benzeri bir renk profili sunar.

Hala atıcılar için de pek çok teklif var. Sessiz, titreşimsiz elektronik deklanşör, çekimler sırasında kamerasının sessiz olmasını isteyen herkese hitap edecek. Sony ayrıca hareketsiz görüntülerde 15 durak dinamik aralık olduğunu söylüyor.

Sony ayrıca sensörün hızının saniyede 120 AF/AE hesaplamasına olanak sağlayacağını ve bunun Alpha 9 II'nin iki katı hızı olduğunu söylüyor. Ayrıca Sony'nin 'karartmasız' olduğunu iddia ettiği, saniyede 30 karelik çok etkileyici bir çekim var.


Sony'nin bu kamerayı 'kuşlarla uyumlu' olarak iddia etmesine izin veren bu yeni işleme ve sensör teknolojisidir. Bu, otomatik odaklamanın artık o kadar iyi olduğu ve hayvan gözlerini izleyebileceği anlamına geliyor - bu gözler gökyüzünde yüksek kanatlı yaratıklara ait olsa bile.

Ayrıca Sony'nin 5 eksenli optik gövde içi stabilizasyonu da var. Bu, kameraya iddia edilen 5.5 adım deklanşör hızı avantajı sağlar.


Sony Alfa 1

(Resim kredisi: Sony)

Sony Europe Dijital Görüntüleme Ürün Pazarlama Direktörü Yann Salmon Legagneur, 'Müşterilerimizi her zaman dinliyoruz ve sektöre, beklentilerinin çok ötesine geçen yenilikleri getirmeleri için meydan okuyoruz' dedi.


'Alpha 1, mevcut tüm sınırları aşarak içerik oluşturucuların tek bir kamerayla neler başarabilecekleri konusunda yeni bir çıta oluşturuyor. Kapsamlı ürün özelliklerinden çok bizi en çok heyecanlandıran şey, Alpha 1'in daha önce hiç yakalanmamış olanı yakalama yeteneğidir. Bu kamera, yaratıcı olasılıklardan oluşan yeni bir dünyanın kilidini açarak önceden imkansızı şimdi mümkün kılıyor.'

Yeni bir kamera için pazardaysanız, şuraya göz atın:en iyi aynasız kameralarsatın alma rehberi. Ne aranması gerektiği ve şu anda piyasadaki en iyi kameralar hakkında bir sürü bilgi var.

Videonun YouTube bağlantısı aşağıdadır - bu nedenle, Sony'nin harika yeni Alpha 1'i için duyuruyu burada yakalayabilirsiniz.

Bunu beğendin mi?