Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • Sony Alpha A7R III incelemesi: oldukça basit bir şekilde dünyanın en iyi kameralarından biri, yine de

Sony Alpha A7R III incelemesi: oldukça basit bir şekilde dünyanın en iyi kameralarından biri, yine de

Sony Alpha A7R III fiyatları 119 Amazon müşteri yorumları Düşük Stok Kullanılmış Sony Alpha A7R Dijital ... Wex Fotoğraf Videosu 350 £ İzle% 20 WANDRD Bilek Kayışı Normal fiyat 27,95 £ - Teklif fiyatı £ 22,36 Sony A7R III Dijital Fotoğraf Makinesi ... Wex Photo Video 2,499 £ Amazon İngiltere'yi Görüntüle

Çok sık beş yıldız vermeyiz, ancak A7R III bunları hak ediyor: Sony’nin aynasız canavarı kesinlikle mükemmel bir fotoğraf makinesi ve şimdi biraz uzun olmasına rağmen aynasız veya başka şekilde satın alabileceğiniz en iyilerden biri.


Kıkırdamalar az ve çok uzak: zaten mükemmel olan A7R II'yi alıyor ve daha da iyi hale getiriyor.

Daha fazlasını okuyun: Sony RX0 II incelemesi: çok daha fazla vlog, biraz daha az aksiyon

Bu sizi Canon veya Nikon'dan uzaklaştırabilir.

Alternatif mi arıyorsunuz? Pingtwitter'ün diğer kamera satın alma kılavuzlarına göz atın:


Tasarım

A7R III, magnezyum alaşımından yapılmıştır ve A7R II'nin geliştirilmiş kir ve nem sızdırmazlığı olan ince ayarlı bir versiyonudur. Alpha A9'a benzer bir joystick, büyük bir pratik fark yaratan küçük bir eklenti var ve arka kısım da A9'a benzer bir kontrol düzenine sahip.


Sony ayrıca evcil hayvan nefretini de çözdü: artık ekran açıldığında göz sensörünü kullanmıyor, böylece ekranı kaybetmeden belden çekim yapabilirsiniz. Menü sistemi elden geçirildi ve daha kolay gezinme için renk kodlu.

Alpha A9'un elektronik vizörü burada, dörtlü VGA OLED, yaklaşık 3.686K nokta ve 60 veya 120 fps'lik özelleştirilebilir bir kare hızının yanı sıra yansıma önleyici Zeiss Tcoating sunuyor. Arka eğim açısı ekranı da 1,44 milyon nokta çözünürlük ve dokunmatik ekran kontrolü ile geliştirildi.


A9'da olduğu gibi Sony, onları yapan tek firma olmasına rağmen XQD hafıza kartı formatını tercih etmemeye karar verdi. Bunun yerine, yalnızca biri UHS-II kartlarını destekleyen ikiz SD yuvası vardır.

Özellikler ve kullanılabilirlik

A7R III, selefi ile aynı piksel sayısına bağlı. Sensör, 42,2 MP arkadan aydınlatmalı, full frame Exmor R CMOS'tur. Bu sefer Sony, 24.2MP Alpha A9'dan da bazı bitler aldı.

Yeni bir parlama önleyici kaplama, boşluksuz mikro mercekler ve sensörün okuma hızını neredeyse iki katına çıkaran yeni bir ön uç LSI var. Ayrıca, A7R II'ye göre 1,8 kata kadar daha hızlı işlem sağlayan Sony’nin BIONZ X görüntü işleme motorunun en son yinelemesi de var.


ISO50'den ISO120.400'e kadar değişen hassasiyet öncekiyle aynı, bu da Nikon’un genişletilmiş ISO32’si ile pek benzer olmadığı anlamına geliyor. Tersine, gürültü işleme çok daha iyidir ve düşük hassasiyet ayarlarında 15 duraklı dinamik aralık mevcuttur.

4K'nın yanı sıra 120 fps'ye kadar full HD çekim yapabilirsiniz ve sensörün tam genişliğini veya 5K veri toplayan ve çok net video sunmak için yüksek hızda örnekleme kullanan Super 35mm formatını kullanmayı seçebilirsiniz.

Verim

Otomatik odaklama, önceki 25'e kıyasla 400 algılama noktasıyla ciddi şekilde daha iyidir. Bu, düşük ışıkta iki kata kadar daha hızlı otomatik odak anlamına gelir.

-3EV kadar düşük parlaklık seviyelerini kaldırabilir. 10 fps seri çekim, 5 eksenli görüntü sabitleme ve makul olsa da makul olmayan 530 vuruşlu pil (Nikon D850'nin 1.840 vuruşlu piline kıyasla eskisinden çok daha iyi ancak yine de oldukça zayıf) çok esnek bir kamera ve yeni düşük titreşim deklanşör mekanizması, titreşim ve görüntü bulanıklığı riskini en aza indirir.

Görüntü kalitesi, iyi gürültü kontrolü ve etkileyici dinamik aralık performansı ile mükemmeldir.

Karar

42,2 MP, 10 fps seri çekim ve çok sofistike bir AF sisteminin birleşimi, bunu gerçekten çok çekici bir kamera haline getiriyor: Sony zaten mükemmel aynasız bir kamera aldı ve daha da iyi hale getirdi. Bu, bir futbol maçında olduğu kadar dağda da mutlu olan bir kamera ve satın alabileceğiniz en iyi kameralardan biridir. Pek çok artı, bir avuç eksiyi telafi etmekten daha fazlasını yapıyor.

Modelin yerini artık Sony Alpha A7R IV aldı ve Sony, Nikon Z 6 ve Z 7'nin yanı sıra Canon EOS R ve RP ile sıkı bir rekabetle karşı karşıya. Bu yüzden Pingtwitter'lerde de bunları kontrol etmeye değeren iyi aynasız kamera rehberi.

Bunu beğendin mi?

  • En iyi kompakt kamera
  • En iyi aksiyon kamerası
  • En iyi DSLR