Close

Sony Alpha SLT-A37 incelemesi

Sony Alpha A37 fırsatları Resim 1/6

Sony Alpha A37 incelemesi


Sony Alpha A37 incelemesi
Resim 2/6

Sony Alpha A37 incelemesi

Sony Alpha A37 incelemesi
Resim 3/6

Sony Alpha A37 incelemesi

Sony Alpha A37 incelemesi
Resim 4/6

Sony Alpha A37 incelemesi

Sony Alpha A37 incelemesi
Resim 5/6

Sony Alpha A37 incelemesi


Sony Alpha A37 incelemesi
Resim 6/6

Sony Alpha A37 incelemesi

Sony Alpha A37 incelemesi

Sony Alpha SLT-A37, bir DSLR'ye benzeyen, ancak kompakt kullanım kolaylığına sahip, markanın en yeni Tek Lensli Yarı Saydam kamerasıdır.


Dıştan bakıldığında, Sony Alpha A37 kamera, geniş tutma yeri ve sağlam yapısıyla tamamlanmış bir dijital SLR'yi her yönden yansıtıyor. Nitekim Sony'nin Alpha DSLR'lerinin çoğuyla (örneğin, Sony Alpha DSLR) aynı 'A' lens yuvasını ve APS-C sensörünü paylaşır.Sony Alpha 65,Sony Alpha A55veSony Alpha A33gibi en pahalı tam çerçeve sensör modellerinden ayrı olarakSony A99. Ama aslında bu 'SLT' kamera farklı bir canavar.

Sony, video çekerken fotoğraf çekerken olduğu kadar hızlı tepki vermesi bakımından kompakt bir sistem kamerası gibi kullanılabilmesini sağlayarak, A37'nin dahili ayna kutusu mekanizmasını yarı saydam hale getirdi. Bu, standart bir DSLR'de olduğu gibi video kaydedilmeden önce ters dönerken garip bir duraklama olmadığı anlamına gelir. Burada hareket etmesine gerek yok.

Sony ayrıca, bu dahili ince ayarın daha hızlı otomatik odaklanma sağladığını iddia ediyor: A37'nin, deklanşör düğmesinin her yarım sıkıştırmasına yanıt vermekte kesinlikle hızlı olduğunu gördük. İlk izlenimler, bunun DSLR tarzı bir kamera olduğu ve köprü kamera veya sabit lens kompakt olarak alması ve kullanmaya başlaması kadar kolay olmasıdır.

Bu, şüphesiz bir DSLR'nin görünümünü ve hissini seven amatörlere hitap edecek ancak algılanan öğrenme eğrisini değil, Sony A37'nin fiyatı da olacak: çok makul bir £ 499.99, testte sahip olduğumuz standart 18-55mm yakınlaştırma lensi içeriyor. .

Bu, her şeyden önce iyi bir seçenek olduğunu kanıtladı, ancak zaten Sony veya daha eski Konica Minolta lensleriniz varsa, o zaman sadece A37 gövdesi daha da uygun fiyatlı 419 £.


Sony SLT-A37: Kontroller

16.1 efektif megapiksel Sony SLT-A37, herhangi bir dijital SLR'de bulmayı umduğumuz aynı üst plaka kontrol dizisine sahip ciddi görünümlü mat siyah bir şasiye sahiptir.

Bunlara, 12 seçenekli çekim modu kadranı ve tıknaz bir açma / kapama anahtarı ile kolayca çevrelenen deklanşör düğmesi dahildir. Bunu bir hareket ettirin ve istediğimiz ayarları önceden seçmiş olmamız koşuluyla, ilk çekimimizi iki saniye içinde yapabildik.

Bununla birlikte, arka plaka kontrolleri, A37'nin bir köprü kamerasına veya kompakt yapısına daha çok benzediği yerlerdir, çünkü düzen çoğu DSLR'den daha seyrektir: Sony, çok yönlü kontrol pedi, oynatma ve silme düğmelerinin temel özelliklerine sadık kalır.

Görüntü çekmenin önemli bir yardımcısı, üzerinde bulunan optik çeşitlilik yerine burada sağlanan elektronik vizör veya EVF'dir.DSLR'ler. Bu, hemen altında bir göz sensörü içerir, bu sensörle birlikte bir göz seviyesi getirdiğinizde küçük ekranı etkinleştirir. Elbette fotoğraflar ve Full HD videolar, daha büyük arka ekran LCD'si aracılığıyla da oluşturulabilir.

Sony SLT-A37: Ekran

A37'nin arkasındaki ekran normal sabit monitör değildir; dışa doğru kıvrımlıdır ve yukarı veya aşağı eğimlidir. Çeşitli köprü kameralarının ve daha pahalı olanların aksineCanon 650DDSLR, kameradaki gibi gövdeye paralel olarak çevrilemez veya konuya bakacak şekilde döndürülemez.

Ancak yine de yararlı bir özelliği kanıtlıyor; dizleri kirlenmeden veya kamerayı bir kalabalığın başlarının üzerinde tutmadan ve 'hedefle ve umutla' alçak veya açılı çekim yapılmasına izin verir.

Açılı olabileceği için, başka türlü denemeyeceğimiz çekimleri mümkün kıldığından, ortalama 2,7 inçten biraz daha küçük ekrana katlanabiliriz.


Çözünürlüğün nispeten mütevazı bir 230.400 nokta çözünürlük olduğu düşünüldüğünde, görünürlük aslında oldukça iyi. Daha geleneksel bir çalışma tarzı tercih ediyorsanız ve bunun yerine vizör kullanmayı tercih ediyorsanız, elbette yukarıda 1.44 milyon nokta çözünürlüklü EVF de var. Bu, bütçeye uygun DSLR'lerdeki çoğu optik vizörden daha iyi olan yüzde 100 bir görüş alanı sunarak her iki dünyanın da en iyi yaklaşımını sağlar.

Sony SLT-A37: Pil

Sony SLT-A37, kameranın tutma yerinin tabanına yerleştirilmiş bir NP-FW50 şarj edilebilir lityum iyon hücresinden güç alıyor; bu, çift kullanımlı SD / Sony Memory Stick yuvasının yanına oturur ve sağlanan bir şebeke adaptörü ve fişi ile şarj edilir. Resmi CIPA ölçümleri, vizör kullanılıyorsa tam şarjla 450 çekim ve bunun yerine LCD kullanılırsa 500 çekimdir.

Tam bir gün boyunca çekim yapıyorduk, 250'den fazla fotoğraf çekiyorduk ve pil göstergesi hala kalan şarjın üçte ikisini gösteriyordu; Bu nedenle, güç tüketimi açısından sınıfı ve fiyatı için adil bir gösteri.

Sony SLT-A37: Görüntü kalitesi

Bütçe modelleriyle birlikte gelen zoom lensleri, kutudan çıkmamızı sağlamak için oradayken, SLT-A37 ile sağlanan 18-55mm kit lens aslında oldukça iyi.

Ayrıntıları ve keskinliği köşelerde iyi korur. Buna, Sony'nin varsayılan renk ayarlarının keskin ve iyi doygun olma eğiliminde olduğu gerçeğini de ekleyin ve anlık görüntüden ve diğer kompakt sistem kameralarının çoğundan gözle görülür bir şekilde doğrudan kameradan görüntü alıyorduk - olası 1000 sterlin hariç +Sony NEX-7.

Arka ekran ve EVF tarafından iletilen görüntü, indirildiğinde çekimlerin masaüstümüzde nasıl göründüğüne de oldukça yakın.

Birkaç ufak tefek şey var: piksel saçaklanması bazen karanlık nesnelerin parlak özelliksiz gökyüzü ile karşılaştığı yerlerde belirgindir, çoğu dijital fotoğraf makinesi için geçerli olan bir şeydir ve SLT-A37'nin 15 noktalı otomatik odağı bazen hızlı bir şekilde hareket eden nesneleri yakalamakta zorlanır. kamera - gerekirse bir 7 fps seri çekim modu olsa da.

Ek olarak, bu bir Sony modeli olduğu için, 4: 3'lük normal dijital kamera oranı yerine birkaç görüntü en boy oranı seçeneği sunuyoruz: 3: 2 veya 16: 9. Bu, çekimlerin otomatik olarak biraz uzatıldığı anlamına gelir.

1920x1080 piksel Full HD klipleri etkinleştirmek için video kayıt düğmesine bastığınızda, 50 fps'ye kadar yakalanan ve pürüzsüz bir render için 25 fps'de çıktı alırsanız, çekim otomatik olarak 16: 9 geniş ekran formatında yapılır, siyah bantlar LCD'nin üstünü ve altını kırparak Düz panel bir TV'de nasıl yeniden oynatılacağına dair daha doğru bir temsil. Bunun için yan kanadın altında HDMI çıkışı sağlanmıştır.

Sony SLT-A37: Karar

16.1 megapiksel Sony SLT-A37'yi, resim kalitesinde belirgin bir iyileşme umuduyla mütevazı bir snapper'dan uygun fiyatlı bir DSLR'ye bir adım atmayı düşünen herkes için iyi bir seçenek olarak öneriyoruz. Bu 'SLT', çoğu DSLR'den daha akıcıdır - sık kullanmayacağımız pek çok kontrolün yükü altında değiliz ve tüm temel özellikler burada, çoğu kompakt fotoğraf makinesinden fark edilebilir.

Çekimleri oluştururken daha fazla esneklik için eğilen bir ekran, artı bir kamerayı göz hizasında tutmayı tercih edenler için optik vizör yerine bir EVF ve bir kameranın sunduğu daha geniş lens seçeneklerine ihtiyaç duymayanlar için ekleyin. Canon veya Nikon sistemi olan SLT-A37, birçok açıdan en iyi satın alımlardan biridir.

Sony Alpha SLT-A37 çıkış tarihi: Şimdi mevcut

Sony Alpha SLT-A37 fiyatı: £ 499,99 (18-55 mm zoom lens ile)