Close

Sony BDP-S5100 incelemesi

Sony BDP-S5100 fırsatları Resim 1/4

Sony BDP-S5100 incelemesi


Sony BDP-S5100 incelemesi
Resim 2/4

Sony BDP-S5100 incelemesi

Sony BDP-S5100 incelemesi
Resim 3/4

Sony BDP-S5100 incelemesi

Sony BDP-S5100 incelemesi
Resim 4/4

Sony BDP-S5100 incelemesi

Sony BDP-S5100 incelemesi

Sony BDP-S5100 incelememiz uygulamalara, akıllı özelliklere ve 'kuvars hissine' sahip parıltılı bir 3D Blu-ray oynatıcı ortaya koyuyor, ancak 4K ölçeklendirmenin olmaması bir sorun mu?


Bu akıllı Blu-ray deck'in renkli ve tuhaf bir şekilde eğimli gövdesi dikkatinizi çekmezse, özellik seti dikkatinizi çekebilir. 2D-3D dönüştürme ile 3D oynatmaya ek olarak, makul fiyatlı Sony BDP-S5100 Blu-ray oynatıcı ayrıca SACD uyumluluğuna, Triluminos rengine ve çok sayıda ücretsiz uygulamanın ve çevrimiçi içeriğin kilidini açan dahili Wi-Fi'ye sahiptir.

Eksik olan tek şey, benzer fiyatlı Panasonic DMP-BDPingtwitter30 tarafından sunulan Ultra HD yükseltme. Ancak bir 4K TV alabiliyorsanız, muhtemelen aşağıdaki gibi premium oyunculara bakacaksınız.Sony BDP-S790güverte, tabii ki tam UHD monty çıktısını verir. Listemize girmek için gerekenlere sahip mi?satın alınabilecek en iyi Blu-ray oynatıcılar?

Daha fazla oku: Sony A9 incelemesi


Sony BDP-S5100: Özellikler

Bu ve birkaç diğerinin içinden geçen çekici kuvars tasarım anlayışının ötesine bakınSonyev sineması ürünleri ve birçok özelliğe sahip orta sınıf bir güverte bulacaksınız.

3B oynatma, bir yıl önceki ile aynı çizime sahip değil, ancak 2B'den 3B'ye dönüştürme, onu diğer çoğu 3B desteden ayırıyor. Pratikte, etki minimum düzeydedir ve iyi bir filmi mahvetmenin kesin bir yolu olarak bize çarpıcı gelir, ancak formatın hayranları (ve 3D gözlük ve TV için bir servet harcayan herkes) aynı fikirde olmayabilir.

Super Audio CD desteklenir ve Sony'nin niş formatının herhangi bir örneğini bulursanız, bu disk kaydedicinin HDMI çıkışı aracılığıyla kayıpsız kayıtları harika ses çıkarır. Yine de DVD-Audio uyumluluğu yok.

Sözde Triluminos renk filtreleme, Triluminos LED arkadan aydınlatmalı bir Sony TV'niz varsa önemlidir.Sony KDL-40W905Ave yaparsanız renkleri dengeler.

Güçlü uzaktan kumandadaki Ana Sayfa düğmesine bastığınızda, ana sayfa menüsünde hızlı bir şekilde erişilebilen çok çeşitli uygulamalar, müzik ve video içeriği bulacaksınız. Alternatif olarak, döşemeler olarak düzenlenen aynı servisler için SEN (Sony Entertainment Network) düğmesine basarsınız.

Gibi tüm popüler uygulamalarBBC iPlayer, Blinkbox veFacebookYerçekimini HD olarak kiralamak için £ 4.99 olmasına rağmen, SEN üzerinden çok sayıda güncel film mevcut ve biraz dik görünüyor. Sony Music şarkıları ücretsizdir, ancak video olmadan bu, müzik dinlemenin olası bir yolu gibi görünmemektedir.


Sony BDP-S5100: Bağlantı

Temel bağlantılar mevcuttur, ancak daha fazlası yoktur; bu, yalnızca bir 1.4 HDMI bağlantı noktası, bir koaksiyel dijital çıkış, Ethernet ve USB bağlantı noktaları ön ve arka anlamına gelir. Ya ikinci bir HDMI bağlantı noktası ya da bir dizi analog çıkış, eski AV alıcılarıyla tam uyumluluğu garanti ederdi, ancak bunları burada bulamazsınız.

Sony BDP-S5100: Kullanılabilirlik

Sony'nin Sony PS3'ten ödünç alınan Xross Media Bar menüsünü sevenler ve sevmeyenler var ve çoğu rakipte bulunan döşemeli menü sistemleri kadar hoş görünmese de, erişimin daha hızlı olduğu inkar edilemez çünkü hepsi açık. bir ekran.

Temel ancak yeterli uzaktan kumanda, başka bir sayfanın yüklenmesini beklemek zorunda kalmadan Ana sayfa aracılığıyla sunulan uygulamaları ve video içeriğini hızlıca dolaşmanıza olanak tanır.

Disk çekmecesinin kapatılmasından bir 3D Blu-ray diskin açılış kredisine ulaşılmasına kadar yaklaşık 28 saniyede disklerin yüklenmesi ve oynatılması biraz daha hızlıdır. CD'ler, ilk parçayı çalmadan önce Gracenote parça bilgilerini arayan disk kaydedici tarafından yavaşlatılır, ancak aksi takdirde, MP3 koleksiyonunuzu diğer bağlı cihazlarda oldukça hızlı bir şekilde bulur.

Sony BDP-S5100: Performans

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk gibi canlı bir Blu-ray disk verildiğinde, hareket titremesinden, pikselleşmeden veya aşırı arka plan resim gürültüsünden etkilenmediği için bunun bir yükseltici oynatıcı olduğunu hemen göreceksiniz.

Renk paleti cesurdur, ancak yapay olarak pompalanmamıştır, bu nedenle özellikle parlak renkler arasında kanama olmaz. Siyah seviyeleri yeterince mürekkep gibi görünüyor, ancak beyaz alanlarda biraz grenlenme fark edeceksiniz, bu da onları biraz gri gösteriyor.

2D'den 3D Hobbit diskine geçiş, Sony için belirli bir gücü vurgular. 3D görüntü, parlaklık veya netlikten gerçek bir taviz vermeden özellikle canlı ve gerçeğe benzer. DVD'ler de akıllıca yükseltilir, ancak çoğu zaman olduğu gibi hareketli görüntülerin kenarlarında bazı bozulmalar olur.

Ve amplifikatörünüzün 3 boyutlu bir resmi ve kodu çözülmüş kayıpsız surround sesi işleyebilen HDMI sürüm 1.4 bağlantı noktalarına sahip olması koşuluyla, Sony de harika ses çıkarır. DTS-HD Master Audio 7.1 miksajı son derece büyüleyici.

Sony BDP-S5100: Karar

Göz alıcı tasarımından sezgisel kullanıcı arayüzüne ve sabit görüntülere kadar, Sony BDP-S5100 hakkında beğenilecek çok şey var. Anroid veya iOS cihazınızda çalışan ücretsiz uzaktan kumanda uygulaması bile şık görünüyor. Arka panel bağlantılarında bu kadar hafif olmasaydı ve üstün Panasonic DMP-BDPingtwitter30 olmasaydı, muhtemelen ilk tercihimiz olurdu.

Sony BDP-S5100 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Sony BDP-S5100 fiyatı: £ 150