Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Sony HT-G700 Dolby Atmos soundbar incelemesi: en sinematik orta sınıf ses çubuğu

Sony HT-G700 Dolby Atmos soundbar incelemesi: en sinematik orta sınıf ses çubuğu

Bugünün en iyi Sony HT-G700 fırsatları Sony HT-G700 Powered ses ... Crutchfield 398 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Sony HT-G700: 3.1CH Dolby ... Amazon Prime $ 599.99 $ 498 İndirimli Fiyatı Görüntüle Sony HT-G700 - Sound bar -... Dell598 ABD doları 498 ABD doları Görünümİndirimli Fiyat Sony HT-G700 - Ses çubuğu -... Dell598 ABD doları 498 ABD doları GörünümEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Pingtwitter'ün Sony HT-G700 Dolby Atmos soundbar incelemesine hoş geldiniz. Bu, son derece popüler Sony HT-X8500'ün devamı niteliğindedir ve listemizin temelini oluşturur.en iyi ses çubuklarıBir süredir ve pek çok harika devam filmi gibi, daha büyük, daha iyi ve daha destansı bir şey sunmak için daha önce gelenlere dayanıyor.

Bu iki kutulu bir sistemdir, yani TV'nizin altında bulunan ses çubuğunun yanı sıra istediğiniz yere giden bir kablosuz subwoofer elde edersiniz. Bu, sıkışık bir oturma odasına sığmayı yalnızca bir ses çubuğu seçeneğinden biraz daha zorlaştırır (ancak isterseniz subwoofer olmadan da çalıştırabilirsiniz), ancak bir subwoofer'ın sinema deneyimine ne kadar katkıda bulunduğunu yeterince vurgulayamayız. film müzikleri, oldukça ince şekillerde bile, bu yüzden bu çok değerli paketin bir tane ile gelmesinden gerçekten memnunuz.

Ayrıca, ses çubuğunun Dolby Atmos bar rakiplerinin çoğundan daha küçük olmasına yardımcı olur:en iyi 43 inç televizyonlar,48-50 inç TV'ler,55-inç televizyonlarve hatta işi için bile yapardı65-inç televizyonlar.

Son ses çubuğu seçeneklerini takip ediyorsanız, bunun arasındaki boşluğu doldurduğunu söylersek mantıklı olacaktır.Sonos Kiriş(en düşük maliyetli barımız) ve yeniSonos Ark(en iyi tek çubuklu Dolby Atmos seçeneği) - hem özellikler hem de fiyat açısından. Aynı zamanda Sonos Arc'ın sahip olduğu tüm kusurları da ortadan kaldırarak onu oldukça cazip bir seçenek haline getirir ...


Son ses çubuğu seçeneklerini takip etmediyseniz, endişelenmeyin: hepsini açıklayacağız.

Sony HT-G700 incelemesi Dolby Atmos soundbar


(Resim kredisi: Sony)

Sony HT-G700 incelemesi: fiyat, çıkış tarihi ve özellikler

Sony HT-G700, Haziran 2020'de 450 £ / 600 $ fiyatla piyasaya sürüldü - ancak bu konuda bazı indirimler görüyoruz. Tam fiyatta bile mükemmel bir değerdir, bu nedenle herhangi bir ekstra kesim ile bizi daha da etkilememiz yeterli. Bu modeli daha önce bahsettiğimiz Sony HT-X8500 modelinde de gördük.

HT-G700 bir 3.1 hoparlör sistemidir, yani soundbar bölümünde üç tam kapsamlı sürücü ve ayrıca özel ayrı subwoofer içerir. Sony'nin ses işleme becerisini kullanarak, surround sese benzer bir uzamsal ses alanı oluşturmak için yalnızca bu üç hoparlörü kullanabilmeyi vaat ediyor - Sony'nin 7.1.2 tam surround Atmos sistemi gibi geleceği yönündeki vaatleri her zaman olduğu gibi abartılıyor. bu şeylerle, ama daha sonra göreceğimiz gibi, denemekle müthiş bir iş çıkarıyor.


Karşılaştırma için, Sonos Arc'ın farklı açılarda 11 hoparlörü var, bunlara Atmos yüksekliği için gerçekten yüksek ateşlemeli sürücüler de dahil olmak üzere, ayrıca uzamsal surround benzeri bir sistem oluşturmak için Sony'nin işlemcisi, sürücülerinin yapamayacağı kadar çok iş yapıyor.

Bizi derinden memnun eden bir özellik, iki HDMI bağlantı noktasının dahil edilmesidir: biri HDMI ARC veya eARC bağlantısı varsa TV'nize bağlamak için (yoksa bir optik kablo kullanabilirsiniz), diğeri ise bir video kaynağını çubuğa takmak için TV'nize aktarılır. Bunun iki avantajı vardır: Birincisi (ve en basit olanı), değerli HDMI bağlantı noktalarınızdan birini yalnızca ses çubuğunda kaybetmeyeceğiniz anlamına gelir.

İkincisi, TV'niz Dolby Atmos'u desteklemiyorsa, yine de ses çubuğundaki Dolby Atmos desteğinden yararlanabilirsiniz: HT-G700'e bir Atmos uyumlu medya aktarıcı veya Blu-ray oynatıcı takın ve Videoyu TV'ye bağlayın, ancak Atmos sesi, onu anlamayan TV'ye ulaşmadan önce ses çubuğu tarafından yakalanır ve kodu çözülür, böylece TV yükseltmesi olmadan yine de maksimum ses kalitesi heyecanı yaşarsınız.

Sony tüm bunları DTS: X için de yapıyor: Dolby Atmos'a rakip olan bu format, hepsini yayınlamak için kullanılmıyor (burada Dolby hakimdir), ancak Blu-ray'lerdeki özellikler. HT-G700'ün rakiplerinin çoğu bunu ihmal ediyor, bu yüzden burada sadık olanlar için iyi.


HT-G700 ayrıca doğrudan müzik çalmak için Bluetooth desteğine sahiptir, ancak daha yüksek kaliteli Bluetooth akışı dahil edilmemiştir, bu nedenle (geleceğimiz gibi), bu gerçekten önemli bir özellik değildir.

Ön tarafta, ses seviyelerinin yanı sıra hangi ses modunda olduğunuz gibi yararlı bilgileri gösteren (ve ayarları değiştirmek için menüler arasında gezinmenizi sağlayan) küçük bir ekran var.

Buradaki ana ses modları şunlardır: Cinematic, Standard, Music ve Immersive AE - ikincisi, temel müziklere bile surround benzeri öğeler ekleyerek uzamsal işlemenin tüm genişliğini açar.

Sony HT-G700 incelemesi Dolby Atmos soundbar

(Resim kredisi: Sony)

Sony HT-G700 incelemesi: ses kalitesi

Tüm harika ses çubuklarında olduğu gibi, TV'nizdeki yerleşik hoparlörlere kıyasla HT-G700'den bir ses yükseltmesi fark edeceksiniz. Kısmen bu, doğrudan size bakan hoparlörlerin daha iyi dengelenmesine ve netliğine bağlıdır (çünkü pek çok TV önden temiz görünmek için hoparlörlerini aşağıya veya yanlara / arkaya ateşler), kısmen bu ekstra derinliğe bağlıdır. İyi bir sürücü seçimi ve bir subwoofer'dan faydalanırsınız ve kısmen, kaynaktan bağımsız olarak, soundbar'ın hemen sağladığı genişlik ve yüksekliğe kadar düşer.

Konuşma genellikle insanların en çok istedikleri 'sıkıcı ama temel' şeydir (bas 'heyecan verici' şeydir) ve HT-G700 burada mükemmel bir iş çıkararak vokallere sağlamlık katar ve onları film müzikleri güzel. Zayıf bir miksajda sesleri daha da güçlendirmeniz gerekiyorsa veya sadece daha net duymanıza yardımcı oluyorsa, bir konuşma geliştirme modu da (tek bir düğmeye basıldığında etkinleştirilir) vardır.

Ve çubuk ve subwoofer kombinasyonu, film müziklerine etli bas temelleri eklemek için umduğunuz kadar etkilidir. Özellikle hoşuma giden bir şey, subwoofer'ın apartman daireleri veya teraslı evlerdeki insanlar için gerçek hayattaki bir oturma odasına uygun hissetmesidir: alt seviyeye büyük ölçüde katkıda bulunur, ancak odayı kesinlikle yapacağınız şekilde karıştırmaz. komşuları kızdırmak.

Daha önce TV ses kurulumuna sahip bir subwoofer kullanmadıysanız, bu gerçekten anında fark edilir bir yükseltmedir. Birisi yumruklandığında ya da onun gibi bir şeyde yapay bir gümleme eklemekle ilgili değil: Bu, kükreyen bir motora ya da dalga çarpmasına düşük bir tınlama gerçekçiliğini eklemekle ilgili. Beyniniz bu şeylerin nasıl ses çıkardığını bilir ve bunu normal TV hoparlörlerinde duymanın, özel bir subwoofer ile geri eklenene kadar bu seslerin ses profilinin bir kısmının eksik olduğunu fark etmezsiniz bile, bu noktada 'Oh ,sağ. '

Ancak bunlar temel ses iyileştirmeleridir: Buradaki en büyük satış noktası, süslü yönlü ses unsurlarıdır ve GT-700 tamamen etkileyicidir.

Sonos Arc'ta olduğu gibi, arka hoparlörlere sahip olmamak, arkanızdan veya doğrudan başınızın üstünden gelen sesleri ikna edici veya tutarlı bir şekilde kopyalayamayacağı anlamına gelir, ancak ses çubuğuna baktığınızda, sesin tüm odayı kapladığı hissine kapılır. senin önünde.

Sesler, ekranın sağından ve solundan, yukarıdan aşağıya gelme hissine sahip olabilir - ancak hoparlörlerin yükselmesi yükseklikten daha iyi olduğu anlamına gelir. Dikkat çekici bir hassasiyet miktarı da var: Ekranın sol ortasında meydana gelen bir şey, ekranın dışında sadece yönüne yakınlaştırılmış bir şey kadar aşırı solda gelmiyor.

Bazen, küçük dozlarda önünüzde olmanın ötesine geçiyormuş gibi hissediyor. Kalabalık bir sahnede, arkanızdan gelmesi gereken bir ses, eğer gerçekten kısa ve keskinse, hemen hemen bu hissi yaşar - uzunluktaki herhangi bir şey illüzyonu bozar. Ancak bunu başarmak, Sony'nin gerçekten iyi bir işi.

Normal Dolby film müzikleriyle, müziği daha da fazla yön ayrıntısı ile 'yükseltmek' için analiz eden Immersive AE seçeneğini (uzaktan kumandadaki tek bir düğme) açarak Atmos'ta nasıl göründüğüne yaklaşabilirsiniz. anlamda.

Ve gerçekten etkili! Filmler ve TV için Sürükleyici AE'yi açtık ve geriye bakmadık - bazı şeyler için aşırı olabilir, ancak harika bir ekran satın aldıysanız, seslerin konum için görüntülerle gerçekten eşleşiyormuş gibi hissettirdiği geniş bir ses ortamına sahip olmak geri dönmek imkansız.

Bildiğiniz gibi, Sonos Beam'in büyük hayranlarıyız ve hala bu ses çubuğuna göre bazı avantajları var (fiyat ve geleceğimiz gibi müzik), ancak geniş ses sahnesinden sonra bunun stereo sunumuna geçiliyor. yardım edemedim ama biraz söndürebilir.

Bununla birlikte, G700'ün bazı alanlarda Dolby Atmos rekabeti ile karşılaştırıldığında sınırlamaları vardır, ancak fiyat dikkate alındığında hiçbiri bir anlaşma kırıcı değildir.

Birincisi, meraklısı rekabet kadar dinamik olmaması. Bununla kastettiğimiz, seslerdeki ani değişikliklerle, örneğin Sonos Arkından daha zayıf olmasıdır. Sessiz bir sahnede çınlayan bir patlama veya silah sesi söz konusu olduğunda bunu kendi başına gerçekten fark edemezsiniz: Sonos daha fazla etki yaratabilse de, değişiklik burada hala etkili. Zaten dönmekte olan film müzikleri veya arka plan gürültüsü olan sahnelerde fark edilir olduğu yerde - ekstra yeni bir gürültü her zaman çok iyi göze çarpmaz.

Örneğin, kükreyen bir skoru olan bir dövüş sahnesinde yumruk vuruş sesleri, Sonos Arc'ın onları müzikte bir ritmi kaçırmadan parlak bir şekilde seçmesine kıyasla depresyonda hissediyor. Telaşlı bir savaş sahnesinde silah sesleri, önemli bir tehdit olması gerektiğinde arka planda gelebilir.

Bu, büyük olasılıkla Ark'a (ve diğer üst düzey çubuklara), nedene ayıracak çok daha fazla sürücüye sahiptir. Arc, gaz pedalına bir dokunuşla bir saniyede hızla uzaklaşabilen elektrikli bir hiper otomobil gibidir; Sony, viteslerini yönetmesi gereken bir drag yarışçısı. Ancak bu tür bir iyileştirme elde etmek için harcadığınız tutarı neredeyse ikiye katlamanız gerektiğini düşünürsek, çoğunun bu küçük sorunla yaşayabileceğini düşünüyoruz. Kesinlikle benzer fiyatlı ses çubuklarından daha kötü değil.

Ayrıca, sesleri önünüzde derinlemesine yerleştirmede Sonos Arkı kadar iyi değil. Sony, sesi yanlara ve yukarıya yaymada harika olsa da, Arc, bazılarının biraz daha ileri veya geri olduğunu da hissedebilir. Yine, bu küçük bir şey, ancak bununla üst düzey bir çubuk arasındaki fark bu.

Son olarak, Müzik ayarında bile Bluetooth üzerinden müzik için iyi değil. Kulağa o kadar sıkıştırılmış ve düz geliyor ki, bağlanma zahmetine girmektense modern telefonlarda iyi hoparlörlere bağlı kalmayı dürüstçe tercih ederiz. Subwoofer bile parçaları çalarken gerçekten dahil olmaktan rahatsız görünmüyor. Tuhaf ve yapabileceklerinin geri kalanıyla tamamen karakter dışı.

Bu fiyat aralığında bir ses çubuğunun bir müzik hoparlörü olarak ikiye katlanmasını istiyorsanız, Sonos Beam kesinlikle daha iyi bir seçenektir.

Sony HT-G700 incelemesi Dolby Atmos soundbar

(Resim kredisi: Sony)

Sony HT-G700 incelemesi: Tasarım ve kullanılabilirlik

HT-G700 gösterişli bir tasarım değildir, ancak yanlış hiçbir şey yapmaz ve pek çok şeyi doğru yapar.

Soundbar yapısı, plastik bir ızgara da dahil olmak üzere her yerde sağlamdır - bazı ses çubuklarında genellikle harika görünen kumaş ızgaralar için bir eğilim vardır, ancak TV standları toz mıknatıslarıdır ve tamamen sert bir kasanın temizlenmesi daha kolaydır. Sıkıcı ama gerçek.

Ön taraftaki ızgaranın altına gizlenmiş küçük bir LCD ekrana sahiptir, ses seviyesini gösterir (önemlidir, çünkü harici bir hoparlör bağlandığında tüm TV'ler bunu kendi kendilerine göstermez) ve ayrıca ayarları değiştirmek için menü görevi görür.

Soundbar sadece 64 mm yüksekliğindedir, bu nedenle neredeyse her TV'nin ekranının altına oturmak için ideal bir yüksekliktir. Ayrıca çok uzun olmadığından da bahsettik: 980 mm'de, 48 inç TV'ler ve üstü için harika ve 43 inç TV ile de aptalca görünmüyor. Bu, daha pahalı ses çubuklarına kıyasla başka bir kazanç: 55 inç veya daha büyük TV'lerle eşleştirilerek neredeyse evrensel olarak çok daha büyükler.

Subwoofer ayrıca orta büyüklükte ve tasarlanmıştır. Pek çok kanepenin altına sığamayacak kadar tıknaz (bazıları özel olarak tasarlanmış bir seçenek), ama çok büyük değil ve sonunda onu TV standımın yanına fırlattım, bir tecavüz hissi vermeden. Ancak, kablosuz olarak, her yerde gizleyebilirsiniz, gerçekten.

Kablosuz subwoofer'dan bahsetmişken, bu sistemin gerçekten çektiği şeylerden biri kurulum deneyimidir. Kutudan çıkarın, her iki üniteyi de prize takın, çubuğu TV'ye bağlayın… ve sadece dinleyin. Woofer ve çubuk zaten senkronize edildi, Wi-Fi hoparlörü olmadığı için herhangi bir uygulamaya gerek yok ve HDMI bağlantısı sorunsuz çalıştı. Daha sonra, TV'ye geçiş için HDMI girişine bir medya aktarıcısı taktık ve bu da anında çalıştı. Drama yok. Menüleri gerçekten derinlemesine araştırmak isteyene kadar kullanım kılavuzunu bile açmadık.

Küçük uzaktan kumandada temel ses modlarına geçmek için düğmeler bulunur, ancak aranızda daha fazla AV geekinin araştırmak isteyebileceğiniz bazı ekstra ses ayarları vardır. Küçük LCD ekran, ne yaptıklarını gerçekten açıklayamaz, ancak kılavuz bunu yapar ve ne aradığınızı bildiğinizde, gezinme yeterince basittir. Dediğimiz gibi, yine de, çoğu insan için, modları değiştirmek isteseniz bile hiçbir zaman tek bir düğmeden fazlasına basmanıza gerek kalmayacak.

Ayrıca subwoofer'ın ses seviyesini uzaktan kumandadan ayrı ayrı ayarlayabilir ve tercih ederseniz bunun yerine sadece ses çubuğunu kullanmayı seçebilirsiniz.

Sony HT-G700 incelemesi Dolby Atmos soundbar

(Resim kredisi: Sony)

Sony HT-G700 incelemesi: Karar

Bu, filmler için büyük bir sinematik yükseltme isteyen orta sınıf TV'leri olanlar için şiddetle tavsiye ettiğim gerçekten harika bir ses çubuğu. Zengin, yönlü bir ses yaratma şekli çok etkileyici ve gerçekten iyi tasarlanmış ve çok değerli bir paket.

Beş yıldızlı Platin Ödülümüzü almaya o kadar yakın ki, keşke Sony'nin birkaç yükselen sürücüyü sıkıştırabilmiş olsaydı,Sharp HT-SBW800 Dolby Atmos ses çubuğuaynı fiyata yapar, çünkü bu, neredeyse mükemmel olması için gereken ekstra ikna edici yüksekliği ve daha dinamik dokunuşu ekleyebilirdi.

Olduğu gibi, kullanım kolaylığı ve harika sesi sayesinde çoğu insanın bu fiyat aralığında gitmesi gerektiğini düşündüğümüz seçenek hala.

Sony HT-G700 incelemesi: Şunu da dikkate alın

Sony HT-G700 ile ana rekabet, bununla aynı amaca hizmet etmeyi amaçlayan doğrudan bir rakip olan yukarıda bahsedilen Sharp HT-SWB800'ü içerir. Sony'nin uzamsal konumlandırma için işleme uzmanlığından yoksundur, ancak memnun edici derecede güçlüdür. Ayrıca yaklaşık 120 cm'de önemli ölçüde daha büyüktür. Sony'nin daha iyi bir paket olduğunu düşünüyoruz, ancak kesinlikle görülmeye değer.

Sonos Arc'tan çok bahsettik - Sony ile aynı şeyi elde etmeye çalışan bir şey istiyorsanız, ancak bu, bunu yaparken herhangi bir soundbar'ın yapabileceği kadar iyi geliyor, işte buradasınız. Ancak: 1) çok büyük; 2) fiyatın iki katı; 3) bir subwoofer ile birlikte gelmez; 4) HDMI geçişi yok. Bu üstün bir ses çubuğu, ancak ille de daha iyi bir seçim değil -Sonos Arc incelemesiemin olmak için.

Ve oradaSonos Kiriş. HT-G700'den daha az harcamak istiyorsanız, bu pazarın sonundaki en iyi ses çubuğu.

Son olarak, bu yalnızca ön taraftaki ses çubuklarının, çok çabalamalarına rağmen tam bir surround deneyimini nasıl kopyalayamadığından bahsettik. Bu tür bir fiyat aralığında arka hoparlörlü bir Dolby Atmos ses çubuğu var, ancak:Vizio 5.1.2 Dolby Atmos Soundbar. Hala Sony'den daha pahalıya mal oluyor ve daha fazla kurulum gerektiriyor, ancak surround vaatlerini yerine getiriyor.

Bu surround deneyiminin en iyi versiyonu,Samsung HW-Q90R, tam bir 7.1.4 Atmos deneyimi sunmak için 17 sürücü ve arka hoparlör kullanan. Sony HT-G700'den yaklaşık iki kat daha pahalı, ancak her kuruşuna değer.

Bugünün en iyi Sony HT-G700 fırsatları Sony HT-G700 Powered ses ... Crutchfield 398 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Sony HT-G700: 3.1CH Dolby ... Amazon Prime $ 599.99 $ 498 İndirimli Fiyatı Görüntüle Sony HT-G700 - Sound bar -... Dell598 ABD doları 498 ABD doları Görünümİndirimli Fiyat Sony HT-G700 - Ses çubuğu -... Dell598 ABD doları 498 ABD doları GörünümEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz