Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Sony HT-G700 vs Sonos Beam: Hangi orta sınıf ses çubuğu sizin için en iyisi?

Sony HT-G700 vs Sonos Beam: Hangi orta sınıf ses çubuğu sizin için en iyisi?

bir mi arıyorsunuzses çubuğufilm fanatiklerine mi hitap ediyor yoksa müzikseverlere mi hitap ediyor? Her ikisini de ustalıkla idare eden bazı modeller vardır, ancak çoğu, özellikle pazarın daha bütçe bilincine sahip ucunda, birini veya diğerini tercih etme eğilimindedir.

NSSony HT-G700veSonos Işınımükemmel örneklerdir, birincisi sizi film müziklerine kaptırmak için tasarlanmıştır, ikincisi ise tüm favori şarkılarınızı güçlü bir şekilde çalmak ve TV izlemenize netlik katmak için tasarlanmıştır.

Ya da iyi bir eken iyi televizyonlar, ve benzer şekilde fiyatlandırılırlar, ancak burada yalnızca ses odağının ötesinde bazı farklılıklar vardır, bu yüzden bir ses çubuğundan istediğinize en uygun olanı bulmak için bunları karşılaştıralım.

Sony HT-G700 vs Sonos Beam: Fiyat ve özellikler

Birleşik Krallık'ta, burada maliyette gerçek bir fark yok, her iki soundbar da resmi olarak 399 £ fiyatla satılıyor - ancak alışveriş yaparsanız daha ucuza alabilirsiniz. Ancak ABD'de fark oldukça önemli: HT-G700 599 dolar, Sonos Beam ise sadece 399 dolar. Ve Avustralya'da, bu salıncakdiğerHT-G700, Sonos Beam için 599 AU$'a kıyasla sadece 535 AU$'dır. Bu nedenle, burada konuştuğumuz şeyin, bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak farklı şekilde dengeleneceğini unutmayın…


Sony HT-G700, ayrı kablosuz subwoofer'lı 3.1 kanallı bir sisteme sahip, özelliklerle dolu bir kutu içinde sinemadır. 4K ve yüksek dinamik aralığı (HDR10, HLG ve Dolby Vision) geçen HDMI giriş ve çıkışları bulunurken, çıkışta eARC de bulunur. İyi bir uzaktan kumanda, optik ses girişi ve Bluetooth ile birlikte Dolby Atmos ve DTS:X desteği var.

Sonos Beam, 2.1 kanallı bir hoparlör düzenine sahiptir ancak ayrı bir subwoofer içermez. Ayrıca uzaktan kumanda yok, yalnızca Sonos uygulaması var, ancak yerleşik Amazon Alexa ve Google Asistan var, bu yüzden aynı zamanda akıllı bir hoparlör. Ethernet bağlantı noktasıyla birlikte tek bir HDMI-ARC bağlantısı vardır, ayrıca yerleşik Wi-Fi ve Apple AirPlay 2 vardır, ancak Bluetooth desteği yoktur.


Sony HT-G700 vs Sonos Beam: Tasarım ve kurulum

Sonos Işını

Sonos Beam, akıllı ve basit bir görünüme sahiptir.


(İmaj kredisi: Sonos Işını)

Sony HT-G700, 980x64x108mm (38.6x2.5x4.3 inç) boyutlarındadır ve 55 inç'e kadar olan TV'ler için iyi bir eşleşme sağlarken şık tasarımı görüşünüzü engellememelidir. Önde delikli metal hoparlör ızgarası, solda küçük bir ekran ve üstte dokunmaya duyarlı kontroller bulunan çubuk siyah renktedir. İleriye doğru ateşlenen alt, benzer bir bitiş ve estetiği korur.

Sonos Beam, sağduyuya ve siyah veya beyaz kaplama seçeneklerine vurgu yapan minimalist bir tasarıma sahiptir. Kumaş bir ızgara ön ve yanları kaplar ve üstte dokunmaya duyarlı kontroller bulunur. Beam 651x69x100mm (25,6x2.7x3.9) boyutlarındadır, bu da onu daha küçük ekran boyutlarına daha uygun hale getirir ve dikkat çekmeden TV'nizin altına oturmasını sağlar.

HT-G700'ün kurulumu kolaydır, TV'nize HDMI aracılığıyla bağlamanız yeterlidir - ancak TV'niz ARC'yi desteklemiyorsa, bunun yerine optik bağlantıyı kullanabilirsiniz. Tek kablosuz seçenek, diğer cihazlardan müzik akışı yapmanızı sağlayan Bluetooth'tur. Dahil edilen uzaktan kumanda mükemmeldir ve kapsamlı kurulum menüsünde gezinmeyi kolay ve sezgisel hale getirmeye yardımcı olur.

Beam, sizi bir Wi-Fi bağlantısı kurmaya, çok odalı bir sistem oluşturmaya ve Alexa ile Google'ı kurmaya yönlendiren Sonos uygulaması aracılığıyla yüklenir. Uygulama, uzaktan kumanda işlevi görür, ancak ses seviyesini veya akıllı yardımcıları kontrol etmek için TV uzaktan kumandanızı da kullanabilirsiniz. TV'niz HDMI-ARC'yi destekliyorsa, sağlanan kabloyu kullanabilirsiniz, ancak değilse, birlikte verilen optik ses adaptörüne ihtiyacınız olacaktır. Sonos Beam'in yalnızca bir HDMI bağlantı noktası olduğundan, bunu takarak TV'nizdeki bir bağlantı noktasını etkin bir şekilde kaybedeceğinizi unutmayın.


Sony HT-G700 vs Sonos Beam: Ses kalitesi

Sony HT-G700

Sony HT-G700, ses sahnesini boyutunun çok ötesine genişletmek için akıllı akustik işleme kullanır.

(Resim kredisi: Sony)

Sony HT-G700'ün 3.1 kanallı sistemi, üç ileri hoparlör ve bir kablosuz subwoofer'a dayanıyor. Bu yaklaşımın avantajı, diyalog için özel merkez hoparlör ve çok sayıda düşük seviyeli slam için ayrı bir bas sürücüsüdür. İyi bir D Sınıfı amplifikasyonun eklenmesi, bu kombinasyonun güçlü ve geniş bir ses sahnesi üretmesini sağlar.

Dolby Atmos ve DTS:X'in dahil edilmesi, bu soundbar'ı film hayranları için mükemmel bir seçim haline getiriyor ve gelişmiş derinlik ve yükseklik yanılsaması yaratmak için Sony'nin Dikey surround motorunu kullanıyor. Sonuç, Netflix ve Disney+ gibi film müzikleri ve akış hizmetleriyle daha sürükleyici bir deneyimdir - 3D surround efektler, buradaki boyut ve fiyatı dikkate alma hakları olduğundan çok daha etkilidir. Ayrıca bir Müzik modu da var, ama açıkçası çok fazla değil – G700'ün gerçekten işini yapması filmlerle oluyor.

Sonos Beam, müziğe daha uygun iki ileri çıkışlı hoparlörü ile daha temel bir yaklaşım benimsiyor. Bunlar, her biri kendi D Sınıfı amplifikasyonuna sahip dört tam aralıklı woofer ve bir tweeter'dan oluşur. Üç pasif radyatör biraz bas uzantısı ekler (sesi dengeli hissettirmeye yeter, ancak uygun bir subwoofer olmadan kesinlikle biraz derinliği kaçırırsınız) ve sonuçta ortaya çıkan ses sahnesi şaşırtıcı derecede büyüktür, etkileyici stereo görüntüleme ile müzik severler için idealdir.

Beam, TV şovları, filmler ve oyunlarda da mükemmel ses verebilir, ancak Sony'nin etkisinden yoksundur. Sonos, isteğe bağlı kablosuz arka hoparlörler ve kablosuz bir subwoofer sunarak 4.1 kanallı bir sistem oluşturur, ancak bu yaklaşım pahalı olmaya başlar. G700'ün aksine, özel bir merkez kanal hoparlörü yoktur, ancak Beam yine de diyaloğu netlik ve odakla yönetir.

Sony HT-G700 vs Sonos Beam: Karar

Fiyatlandırmanın hemen hemen aynı olduğu İngiltere'de, Sony HT-G700 ve Sonos Beam arasındaki seçim büyük ölçüde tercihe bağlı. Müzikle TV izlemek kadar ilgileniyorsanız, özellikle Sonos çok odalı ekosistemine veya Apple AirPlay 2 hoparlörlerine zaten yatırım yaptıysanız, ikincisi harika bir seçimdir. Ancak odak noktanız filmlerse, Sony HT-G700, Dolby Atmos ve DTS:X gibi nesne tabanlı ses müziklerinden sürükleyici bir deneyim sunarak en son gişe rekorları kıran veya akış şovlarından daha fazlasını elde ederken, ayrı subwoofer'ı yapabileceğiniz derin bas üretir. hissetmek.

Sınırlı bağlantı noktalarına sahip bir TV'niz varsa (birçok1000 £ altındaki en iyi TV'ler,1000 doların altındaki en iyi TV'lerveya best-tv-2020-worlds-best-4k-under-500) kaybetmeyi göze alamayacağınız için, videosunu geçirmek için Sony'ye bir şey takabilmeniz büyük bir avantaj.

Avustralya'da bunun İngiltere'dekine benzer bir soru olduğunu söyleyebiliriz – fiyatlar, tercihlerinize en uygun olanı seçmeniz gerektiğini söyleyecek kadar yakındır.

ABD'de Sony, şiddetle tavsiye etmek için daha fazla - Sonos Beam kesinlikle paranın karşılığını fazlasıyla veriyor. Ancak HT-G700, bazı kullanışlı ekstra özellikleriyle hala güçlü bir performans sergiliyor, bu nedenle 200$ değerinde olduğuna karar verebilirsiniz.