Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Sony, PS5'in en can sıkıcı sorunlarından birini çözdü

Sony, PS5'in en can sıkıcı sorunlarından birini çözdü

Sony, uzun süredir gecikmiş bir güncelleme yayınladı.PS5sistemin en sinir bozucu böceklerinden birini düzelten; Özetle, artık konsolunuzun PS5 sürümünü oynadığını bilerek içiniz rahat olabilir. sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewoyun, kiönceden böyle değildi.

Lansman sırasında, PS5'in Microsoft'unkiyle eşleşemediği keşfedildi.Akıllı Teslimat özelliği, bu, oynadığınız Xbox konsolunun makineniz için oyunun en iyi sürümünü indireceği anlamına gelir. Eğer birXbox Serisi X, indireceğiniz ve oynayacağınız sürüm budur; eğer üzerindeysenXbox Bir, ardından o konsol için optimize edilmiş sürümü otomatik olarak oynayacaksınız.

Bazı PS5 kullanıcıları, konsollarının varsayılan olarak oyunun PS4 sürümünü kullanacağını ve bazı durumlarda hiç indiremediklerini fark etti. Ama şimdi, iki ay sonra, bu artık kendini endişelendirmen gereken bir şey değil.

PS5sistem yazılımı güncellemesi sürüm 20.02-02.50.00düştü ve aşağıdaki değişiklikleri kullanıma sundu:


  • Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansını artırır.
  • Nadir durumlarda, bir oyunun PS4 sürümü, siz PS5 sürümünü yükseltip yükledikten sonra diskten yüklenir. Artık PS4 oyun diskini taktığınızda, PS4 sürümü beklenmedik şekilde yüklenmeyecek.
  • Artık medya galerinizden Share Factory Studio'yu kullanarak video klipleri seçebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Böylece PS5 konsolunuz, halihazırda PS5 sürümüne sahip olduğunuz oyunların PS4 sürümü için yer kullanmayacak. Yaygın bir sorun değildi, ancak etkilendiyseniz, kesinlikle hoş bir güncelleme olacaktır.

Geliştirilmiş sistem performansına bakıldığında, tam olarak neyin uygulandığına dair ayrıntılar yetersizdir, ancak bir tanesitwitter kullanıcısı(aracılığıylaAltıncı Eksen), donanım yazılımı güncellemesinden sonra, PS5 disk sürücülerinin bir disk taktıklarında sesin 'neredeyse kaybolduğu' noktaya kadar önemli ölçüde daha az gürültülü olduğunu söyledi.


Henüz bir PS5 almadıysanız, Pingtwitter'lere yer işareti koymalısınız.PS5 stok takipçisi, ya da Microsoft'un sistemiyle şansınızı denemek istiyorsanız, bize uğrayın.Xbox Series X stok takipçisinasıl olduğunu görmek için.