Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Sony KD-75X9405C: Büyük resim, büyük ses ve sadece BÜYÜK

Sony KD-75X9405C: Büyük resim, büyük ses ve sadece BÜYÜK

Sony KD-75X9405C fırsatları

4K'nın harika görünmesi için devasa bir TV olmanıza gerek yok, ama güzel.


Ve TV'ler, en azından yalnızca Premiership futbolcularının kazandığı parayı harcamadan, 75 inç Sony 75X9405C'den çok daha büyük olamaz. Ama bunun için sahip olduğu tek şey boyutu mu?

Daha fazlası: Sony Xperia XZ3 incelemesi: Bravia tasarımlı çarpıcı ekrana sahip kaliteli bir Android amiral gemisi

75X9405C'nin görünüşünden ne kadar etkilendiğiniz, mevcut boyuttaki sıfır TV trendine ne kadar takıntılı olduğunuza bağlıdır.

Temel olarak, bir TV'nin küçülen bir menekşesini istiyorsanız, bu Sony modeli size göre değil.


Çerçevesi, ekranın sol ve sağ uçlarının birkaç inç ötesine uzanırken, arka tarafı da bugünlerde tipik LCD TV'nin en az iki katı, en azından alt yarısının üzerinde.


75X9405C'nin ağırlığı, Sony'nin sadece 'hepsinin takılmasına izin vermesine' karar vermesinin bir sonucu değil. Büyük üstyapı oyunları için, ana akım TV dünyasının şimdiye kadar gördüğü en güçlü hoparlör sistemine ev sahipliği yapıyor.

Ekranın her iki tarafında iki büyük ana sürücü ve yüksek özellikli bir tweeter, daha büyük bir etki için doğrudan size doğru ateşlenerek (çoğu LCD TV, aşağı doğru ateşleyen hoparlörleri kullanır) ve bir tür ses sağlamak için Sony'nin manyetik sıvı teknolojisini kullanarak cama bölünür normalde yalnızca büyük hoparlör muhafazalarından gelen büyük, zengin ses.


Tüm iyi şeyler

75X9405C'nin hoparlör sistemi o kadar güçlüdür ki, FLAC ve WAV gibi yüksek kaliteli ses dosyası formatlarını çalma kapasitesini gösteren bir 'Yüksek Çözünürlüklü Ses' rozeti kazanan ilk TV'dir.

75X9405C aynı zamanda yeni Android TV sisteminin ilk görünümünü de işaret ediyor.

Google'ın Akıllı TV'ler için yaptığı bu son girişim, akıllı telefonlar ve tabletler için yaptıklarının kesinlikle potansiyeli var. Sonuçta, halihazırda büyük bir Android uygulama geliştirme topluluğu ve halihazırda mevcut olan çok sayıda Android uygulaması var.


Neyse ki Android TV, bir TV ortamıyla uyumlu olmayan tasarım özelliklerine veya kontrol sistemlerine sahip uygulamaları filtreler, ancak sizi meşgul edecek yüzlerce uygulama hala mevcuttur.

Ne yazık ki, yine de, Android TV nihayetinde akıllı TV dualarımızın cevabı gibi hissetmiyor.

Arayüzü zorba ve diktatörce olduğu kadar hatalı ve halsizdir; öneri sistemi bozuldu; çoğu insanın gerçekte bir TV'de ne tür içerik istediği hakkında çok az anlayış gösterir; ve bir sürü içeriğe sahip olmak genellikle gereksiz bir dağınıklık hissi verir.

Ayrıca, Android TV'de Birleşik Krallık'ın ana TV izleme hizmetlerinden HERHANGİ BİRİNE dair bir işaret yok, bu da Sony'nin bu yılın ilerleyen dönemlerinde bir ürün yazılımı güncellemesi aracılığıyla YouView işlevselliği eklemesini kolaylaştırıyor.

75X9405C'nin görüntü potansiyeli yalnızca ekranının boyutuna ve 4K çözünürlüğüne bağlı değildir. Ayrıca, LED'lerin doğrudan ekranın arkasına yerleştirildiği bir doğrudan LED aydınlatma sistemi kullanmak için de dikkate değer.

Bu genellikle daha fazla kontrast ve ışık doğruluğu sağlar - özellikle burada olduğu gibi, TV bu ışıkların kümelerinin çıkışını ayrı ayrı kontrol edebiliyorsa.

75X9405C ayrıca, büyük ölçüde genişletilmiş bir renk aralığı sağlamak için Sony'nin Triluminos sistemine ve Sony'nin yeni 'X1' video işleme sistemine sahiptir. Bu, baştan sona 4K UHD çözünürlüğü için tasarlandı, yani hem farklı 4K içerik türlerini tanıma ve uyarlamada hem de 4K olmayan içeriği yükseltmede daha iyi olması gerektiği anlamına geliyor.

Resim sözü

Çoğunlukla 75X9405C, tüm resim vaadini olağanüstü bir şekilde sunar.

Özellikle renk kullanımı, görkemli bir şekilde zengin, dinamik doygunlukların kombinasyonu ile büyüleyicidir; tonal incelik ve incelik, gördüğüm en iyisidir.

Bu renk kalitesi, başlı başına bir keyif olmasının yanı sıra, tüm bu ekstra piksellerin dudak uçuklatan etkiye etkisini vurgulayarak, yerel 4K UHD beslemelerinin tam potansiyelini ortaya çıkarmada harikalar yaratıyor.

Ayrıca, ekranın hareketi çoğu LCD TV'den daha iyi işlediğini de eklemeye değer, yani spor veya aksiyon filmleri izlerken birçok 4K UHD rakibinden daha iyi '4K özelliğini' koruyor.

75X9405C aynı zamanda mükemmel bir kontrast performans sergiliyor. Arka aydınlatmayı o kadar iyi yönetir ki, LCD TV'lerde genellikle karanlık sahneleri alt üst eden çok az bir grilik infüzyonu ile, yukarıda bahsedilen ultra zengin renklerle aynı çerçevede çarpıcı derecede zengin, derin siyah renkler üretebilir.

75X9405C'nin parlaklığı üzerinde mantıklı bir kapak tuttuğunuz sürece, bu arada, bulutlanma veya diğer arka ışık tutarsızlıklarından etkilenmeden etkileyici kontrast performansını sunar.

Olağanüstü kontrast, muhteşem renk çözünürlüğü, 4K ayrıntı / netlik ve tam ekran boyutunun birleşimi, gerçekten güzel bir şekilde sinematik olan bir görüntüye katkıda bulunur - bu, yalnızca 75X9405C'nin sesi tarafından vurgulanan bir his.

Dijital müziğinizin sesini tipik bir hi-fi kadar harika hale getirmek için kullanmadığınız zamanlar için, 75X9405C'nin vitrin hoparlörleri, muhteşem, devasa görüntülerini pencere sarsıcı derecede güçlü, bas açısından zengin ultra ile birleştirerek çarpıcı bir iş çıkarır. - ayrıntılı ses sahnesi.

Dahası, 75X9405C'nin ölçek büyütme işleminin kalitesi sayesinde - gürültülü görünen şeyleri durdurmak için setin netliğini ve Reality Creation Resolution ayarını önceden ayarlanmış seviyelerinin yaklaşık yarısına düşürdüyseniz - 75X9405C'nin sinematik görünümü neredeyse izlediğiniz her şeyi kapsayabilir.

Ian Beale'in Hollywood'a gittiğini düşünün.

Sirkeler seçmemiz gerekiyorsa ...

75X9405C genel olarak büyüleyici bir şekilde iyi ki içinde delik açmak neredeyse haksızlık hissi veriyor.

Ancak Sony'nin gelecek nesil TV'ler için deneyip iyileştirebileceği alanlar var. Daha önce de belirtildiği gibi, yeni işleme sistemi, yükseltilmiş resimlere keskinlik katmak için biraz fazla hevesli, bu da TV'nin keskinlik araçlarıyla üzerinde çalışmanız gereken bazı görüntülere cesur bir görünüm kazandırıyor.

Daha sonra, resimleri, şu anki kadar parlak değilSamsung JS9500serisi, özellikle de ekranı çok sert iterseniz kırpılabilecek gerçekten parlak nesnelerin etrafındaki ışık 'haleleri' atlatmak için kalibre edildiğinde.

Bu, setin HDR uyumluluğu bu yılın ilerleyen günlerinde bir ürün yazılımı güncellemesiyle açıldığında, genişletilmiş kontrast aralığı yüksek dinamik aralık (HDR) içeriğinin masaya getirdiği genişletilmiş kontrast aralığına tam ifade vermekte zorlanabileceği anlamına gelir.

Bu, bir dereceye kadar, bu noktada sadece varsayım olsa da.

Diğer daha küçük sorunlar, ekranın odanızdaki parlak nesneleri veya ışık kaynaklarını yansıtması ve arka ışık seviyesini parlak nesnelerin etrafındaki halo etkisinin çoğunlukla ortadan kalktığı bir noktaya sınırlandırdığınızda karanlık sahnelerden gölge ayrıntısının marjinal kaybıdır. .

Son olarak, TV'yi yana doğru yaklaşık 25-30 dereceden fazla bir açıdan izlemek zorunda kalırsanız, renkler biraz yoğunluğunu kaybeder ve ışık halo oluşumu çok daha belirgin hale gelir. Ancak diğer LCD TV'lerin büyük çoğunluğu da görüş açısı sorunlarından muzdariptir.

Karar

Samsung, SUHD modelleriyle bu yıl geleceğe en uygun TV'leri sunmuş olsa da LG, piyasaya çıkışıyla bazı alanlarda yeni bir çığır açmış olabilir.OLED 4K TV'lerSony 75X9405C ile ilgili her şeyi (boyut, fiyat, görüntü kalitesi, ses kalitesi ve özellikler) hesaba kattıktan sonra, muhtemelen yılın en çekici TV'si olacak.

Gerçekten evinize sığdırabiliyorsanız ...