Close

Sony KDL-50W829 incelemesi

Yeni Sony W8 serisi, üreticinin 2013 5 yıldızlı amiral gemisi serisini yaşayabilir mi? Sony KDL-W829 incelememizde bulabilirsiniz


Sony, finansal cephede yangınla mücadele ediyor olabilir, ancak son TV lansmanları söz konusu olduğunda çok sıcak. 2013 yılında amiral gemisi ile mojosunu geri almışSony KDL-40W905AMarka, merak uyandıran yeni W8 1080p model serisiyle rekabeti bir kez daha yükseltiyor.

SonyBurada öne çıkan KDL-W829, sorumluluğu üstleniyor. Şirketin ana cadde kahramanı olarak kabul edilen mükemmel bir tasarım, fiyat ve performans fırtınasını temsil ediyor.

42, 50 ve 55 inç ekran boyutlarında mevcut olan yeni Sony KDL-W829 LED düz ekran, gelişmiş içerik arama gibi bazı yeni özelliklerle ve Sony'nin FIFA Dünya Kupası sponsorluğuna yakışır bir şekilde 1080p performans sergiliyor. futbol modu.

Ana cadde rekabeti, henüz denenmemiş şeklinde gelecek.SamsungSeri 8 modelleri veLGcesurca karikatürize edilmiş WEB OS Smart TV'ler.

Daha fazlası: Sony Xperia XZ3 incelemesi: Bravia tasarımlı çarpıcı ekrana sahip kaliteli bir Android amiral gemisi

Sony KDL-W829: Tasarım

Tasarım, aşırı derecede minimalisttir. Siyah fırçalanmış alüminyum çerçeve, BRAVIA markasına neredeyse hiç yer yok ve basit bir tel kafes kaide üzerine oturuyor. Bir basamak daha yükseğe yerleştirilmiş kama şeklindeki W85 setlerinin aksine, güven verici bir şekilde gelenekseldir.

Sony KDL-W829: Bağlantılar

Bağlantı cömerttir. Set, dört HDMI (hem ARC hem de mobil bağlantı standardı MHL desteği ile), artı iki USB (biri zaman kaydırma için harici bir sabit sürücüye bağlanabilir) ve eski Scart ve bileşen / fono AV girişlerine sahiptir.

İnternete bağlanmak için televizyonda Wi-Fi ve Ethernet entegre edilmiştir. Freeview HD'ye ek olarak, genel bir HD uydu tuneri var - bunu Freesat Lite olarak düşünün.


Sony KDL-W829: Özellikler

2014'teki yenilikler, Sony'nin kullanıcı arayüzünde yapılan bazı önemli revizyonlardır. Bazıları harika, bazıları daha az. Ana Giriş ekranı temelde Samsung ve LG'nin önceki çabalarını yansıtan bir uygulama duvarı haline geldi.

Geçen sezonun ekranlarının daha sade yaklaşımını kaçırmayı tercih ediyoruz. Ayrıca komutlar için biraz yavaş. Bununla birlikte, bir Discover öneri motoru etrafında inşa edilen yeni One Flick menü sistemi (en azından birlikte verilen uzaktan kumandada, flicking söz konusu olmadığı için yanlış bir isim) bir yıldızdır.

One Flick, ekranın altında yuvarlanan yatay bir küçük resim içerik çubuğundan oluşur. TV, radyo, YouTube ve Sony'nin kendi Video Sınırsız film akışı hizmeti için seçilmiş içerik önerileri sunmanın yanı sıra. Ayrıca, kümenin eşleşecek şekilde göründüğü anahtar kelimelerle özel Keşif çubukları da oluşturabilirsiniz.

W8, ilgili içeriği hem doğrusal TV kanallarından hem de internet hizmetlerinden çekecektir. 'Lego', 'Batman' veya 'Awesome' ile ilgili herhangi bir şeyin anlık görüntüsünü istiyorsanız sadece bilet. Bunun gerçekten çok güçlü bir arama aracı olduğu ortaya çıkıyor.

Sony, Twitter uygulamasını da yeniden düşündü. Sonuç, dijital uzaktan kumandada kendi düğmesi olması çok önemli kabul edilen Social View. Social View, bir görüntünün altında veya bir örtüşme olarak ilerleyebilen bir tweet akışı oluşturur. Oldukça akıllıca bir şekilde, TV o anda yayınlanmakta olan şovun adından bir Twitter anahtar sözcüğü oluşturur. Ayrıca belirli bir anahtar kelimeyi manuel olarak girmenize de olanak tanır. Sonuç, yavaş hareket eden bir yorum nehiridir.

İkincil mobil cihazların sosyal işi çok daha iyi yaptığı düşünüldüğünde, böyle bir anlamsızlığın gerçekten iyilik bulup bulmayacağından emin değiliz, ancak Sony'yi farklı bir şey denediği için tebrik ediyoruz.

Sony KDL-W829: Akıllı TV

Uygulama mağazasında sağlam bir Akıllı içerik seçkisi var, ancak yetişme süreci sınırlı kalsa daBBC iPlayer, Talep 5 veYoutube. Marka, ITV Player veya 4OD hizmetlerini hala güvence altına alamıyor gibi görünse de, övünüyorNetflix(ayrıca özel uzaktan kumanda düğmesi ile), Amazon Prime Instant Video, Crackle ve yorulmak bilmeyen çeşitli b sınıfı eğlenceler.

Yine de hepsi sos değil. (Kuşkusuz erken) örneğimiz, ağa bağlı bir medya sunucusundan içeriğe erişmesi istendiğinde sürekli olarak çöktü (KDL-W829'un DLNA uyumlu olduğu düşünüldüğünde bu sorun olmamalıydı).

USB içeriğiyle daha iyi sonuç verirken, her iki durumda da pazarlık edilebilir bir menü ağacı sunamadı. Düzenli klasörler yerine, söz konusu sunucunun ve çubuğun tüm içeriği ekrana atıldı. Bu alfabe dosyası çorbasını anlamanın pratik olmadığı kanıtlandı. Multimedya desteği kapsamlıdır, anahtar kodeklerin tümü oynanabilir.


Sony KDL-W829: Performans

Ancak tüm bu işlevsellik sadece vitrin tasarımından ibarettir. Bu yeni geleni kısaca listelemenin yadsınamaz bir nedeni var: görüntü kalitesi.

W8'in HD görüntü kalitesi sansasyonel. Sony'nin X-Reality Pro görüntü algoritması, bağlı kaynaklardan şaşırtıcı miktarda ince ayrıntı çeker. Sıkı görüntü işlemcileri genellikle görüntü paraziti ile buruşma ayrıntısı arasındaki farkı söylemeye çalışır, ancak burada durum böyle değildir.

Sony'nin veri tabanıyla dolu silikonu, günlük arka planlardan ve dokulardan tanım arayan oldukça dikkat çekici bir iş çıkarıyor. Görüntüler netlikle doludur, ancak yine de yapaylık hissi veya aşırı vurgulu kenar iyileştirmesi yoktur.

W8, gözlük kilitli 3D ile alay eden bir somut derinlik seviyesi sunar. Futbol stadyumlarında zümrüt halılardan ziyade çimler var gibi görünüyor ve manzara ikna edici bir şekilde katmanlı. X-Reality işleme sihrini internet içeriği akışından oyunlara ve TV yayınına kadar tüm kaynaklarda çalıştırır.

Renk sunumu canlıdır ve siyah seviyeleri güven verici derecede derindir. LED kenar aydınlatması bile hoş bir şekilde eşittir. Eksen dışı görüntüleme de geliştirildi. Geç kalkıp evin en kötü koltuğunu alırsanız kontrast ve renkte büyük bir düşüş olmaz.

Setin performansına duyduğumuz coşkuya ek olarak, hareket çözünürlüğü yönetimi rakipsizdir. Sunulan çeşitli tescilli Motionflow XR modları var ve normalde en iyi performans için yalnızca birkaç tanesini vurguluyoruz.

Ancak bu sette hepsi parlıyor ve sonsuz küçük veya sıfır hareket artefaktları ile maksimum hareket çözünürlüğü sağlıyor. Sonuç olarak, spor ve oyunlarda bu set üstündür.

Set, doğal olarak, 3D uyumludur. Pasif 3D'den daha az rahat olan aktif 3D teknolojisini kullanır, ancak Gravity ve Sky 3D kanal meraklarıyla oynamaya değer. Kutuda birkaç çift gözlük bulunmaktadır.

Sony KDL-W829: Ses

Özellik spesifikasyonunun tamamlanması, yukarıda bahsedilen Futbol ses modudur. FIFA onaylı, aslında Brezilya'daki Estádio do Morumbi'de alınan ölçümlere dayanan bir DSP stadyum rekreasyonu sunuyor. Fikir, kalabalık ortamını vurgulamaktır.

Ses performansı, setin ne kadar ince olduğu düşünüldüğünde, biraz toppy olsa da beklediğinizden daha iyi. Daha fazla orta basa ihtiyacınız varsa, Sony, önemli ölçüde daha derin derinliklere dalabilen isteğe bağlı bir kablosuz subwoofer sunar.


Sony KDL-W829: Karar

Genel olarak, 2014 KDL-W829'u zorlu bir teklif olarak değerlendiriyoruz. Sony'nin yeni Discovery çubuğu arayüzü, geleneksel arama modlarının arkaik görünmesini sağlar ve keyfini çıkarabileceğiniz çok çeşitli akış içeriği vardır. Kıkırdamalar varken, şevklendirmemek zor. Yine de görüntü kalitesi en önemli unsurdur. 900 sterlinlik bir liste fiyatı için bu 50 inçlik bir çalma gibi görünüyor.

Sony KDL-W829 çıkış tarihi: Yakında çıkacak

Sony KDL-W829 fiyatı: £ 900