Close

Sony NEX-7 incelemesi

Sony NEX-7 fırsatları Resim 1/6

Sony NEX-7

Sony NEX-7
Resim 2/6

Sony NEX-7

Sony NEX-7
Resim 3/6

Sony NEX-7

Sony NEX-7
Resim 4/6

Sony NEX-7


Sony NEX-7
Resim 5/6

Sony NEX-7

Sony NEX-7
Resim 6/6

Sony NEX-7


Sony NEX-7

Sony NEX-7, markanın amiral gemisi Kompakt Sistem Kamerasıdır ve dahili vizöre sahip sadece iki kameradan biridir, ancak kesinlikle pahalıdır ...

Diğer üreticiler alt uç kompakt sistem kamera tekliflerini güçlendirirken, Sony tam tersini yaptı ve Alpha serisi Sony NEX-7'de yarı profesyonel bir amiral gemisi modeli tanıttı.


Daha fazlasını okuyun: Sony RX0 II incelemesi: çok daha fazla vlog, biraz daha az aksiyon

Bu yarışmacı, yalnızca iki mevcut modelden biri olmasıyla dikkate değer, diğeri ise sağlamNikon V1, normal bir LCD'nin yanına entegre bir vizör eklemek için. Tıpkı bir DSLR'de olduğu gibi, çekimleri oluşturmak için iki 'pencere' seçeneğine sahipsiniz.

Ek olarak Sony, 24,3 megapiksellik çok yüksek, rekabeti engelleyen etkili bir çözünürlük sunar. Bu, fiziksel olarak büyük bir APS-C sensörü aracılığıyla sağlanır.DSLR'ler. Çoğu rakip değiştirilebilir lens kompaktları, normal cep noktalarında ve çekimlerinde bulunanlardan yalnızca biraz daha büyük sensörler sunar; Teoride daha büyük bir çip, daha kaliteli resim ve video demektir.

Bununla birlikte, çarpma etkisi, Sony'nin NEX sistemi için lenslerin fiziksel olarak rakiplerinden daha büyük olması ve herkesin zevkine göre olmayacak. Gövdeyi (tek başına 999 £) artı 35mm eşdeğeri 27-82.5mm veya 3x zoom sunan 18-55mm E-mount lens dahil olsa da, göze batan 1,129 £ fiyat da olmayacak. .

Lens, yerleşik sabitleme özelliğine sahiptir - titremeyi önleyen NEX-7 gövdesine yerleştirilmemiştir.

Sony NEX-7: Kontroller

NEX öncüllerinde olduğu gibi, Sony NEX-7'nin gövde tasarımı neredeyse bitmemiş göründüğü ölçüde minimalisttir. Bu, yaratıcı modlardan birinde çekim yaparken deklanşör hızı, ISO ve pozlama ayarlarına anında erişim sağlayan toplam üç işaretsiz düğme ve iki belirtilmemiş kadran içermesiyle vurgulanmaktadır.

Kontrol düzeni, sağ elin işaret parmağı ve başparmağı altına kolayca düşecek şekilde konumlandırılmıştır. Bazen çok hazır bir şekilde: Aksi takdirde pozlamayı ayarlamaya çalışırken, en sağdaki kadranın altında bulunan video kayıt düğmesine yanlışlıkla basmayı başardık.

En üstte, deklanşör düğmesini çevreleyen tanıdık açma / kapama düğmesi, dijital SLR'yi yansıtan bir kurulum ve bir cep kompaktında bekleyebileceğimiz oynatma ve flaş aktivasyonu için küçük düğmeler var. Entegre flaş, düzgün pop-up çeşidindeyken, aksesuarlar için bir üst plaka flaş yuvası sağlanmıştır.

Arka plakada, aynı şekilde kullanıcının ISO seçeneklerine benzer şekilde yakınlaştırmasına olanak tanıyan bir kaydırma tekerleği de, kenarlara hafif bir basışla ayarları daha düşünülmüş bir hızda kaydırmak için kullanılabilirken, yalnızca onu çevreleyen iki düğmenin işlevi kamera açıldığında belirgin hale gelir.


Bu düğme işlevleri, hangi ayarların seçildiğine bağlı olarak da değişir. O zaman, tüm NEX modellerinde olduğu gibi, bazı operasyonel yönler olağan olsa da, ciddi bir şekilde çekim yapmaya başlamadan önce muhtemelen kısa bir alışma dönemi isteyeceksiniz.

Sony NEX-7: Ekran

Başlangıçta belirtildiği gibi, burada iki ekran üzerinden çekimler ve videolar oluşturmak için alışılmadık bir seçenek var. Sony NEX-7'nin arka plakasının üçte ikisini kaplayan göz alıcı geniş ekran formatlı 3 inç, 921k nokta çözünürlüklü LCD, artı 2.359k nokta çözünürlüklü daha küçük OLED teknolojili vizör penceresi ve sol üstte bulunan göze çarpan göz yuvası var.

Daha büyük LCD ekran henüz bir dokunmatik ekran değil, açısı ayarlanabilir olması nedeniyle dikkat çekicidir, bu nedenle sırasıyla yüksek veya düşük açılı çekimleri daha iyi etkinleştirmek için yukarı veya aşağı eğilebilir veya doğrudan güneş ışığında görünürlüğe yardımcı olabilir. Alternatif, Sony'nin 'Tru-Finder' olarak adlandırdığı daha küçük vizör penceresi.

Optik olanın aksine elektroniktir, bu nedenle yalnızca kamera açıldığında devreye girer; kamera etkin değilken lens kapağını çıkaramaz ve çekimi hizalayamazsınız. Bir göz sensörü, kullanıcının göz bebeğini algıladığında bu EVF'yi akıllıca çalıştırır ve böylece fotoğrafçının bakışlarını ekrandan diğerine herhangi bir düğmeye basmadan sorunsuz bir şekilde aktarmasına olanak tanır.

% 100 görüş alanı ve neredeyse benzeri 1.09x büyütme faktörü ile daha küçük boyutu, düşük ışıkta çekim yaparken en belirgin şekilde aşağıdaki daha büyük ekrana kıyasla zarar gördüğü anlamına gelir. Aksi takdirde her iki seçeneğin de olması güzel - ama tabii ki ödenecek bir prim var.

Sony NEX-7: Pil

Sony NEX-7, kutudan çıkar çıkmaz bir NP-FW50 lityum iyon şarj edilebilir pil ve her şeyi hazır hale getirmek için özel bir şebeke şarj cihazı ile birlikte gelir. Tam şarjla yaklaşık 335 atış süren NEX-7, özellikle göze çarpmamakla birlikte yakın rakipleriyle iyi bir şekilde karşılaştırılan kabul edilebilir bir performans sunar.

Sony NEX-7: Görüntü kalitesi

Görüntü kalitesi, NEX-7'nin başlıca satış noktasıdır ve şaşırtıcı bir şekilde, piyasaya sürülmesine kadar neredeyse imkansız olan yutturmaca, katıştırılmamış Raw ve sıkıştırılmış JPEG dosya formatları veya her ikisinin de elimizdeki kombinasyonu ile hayal kırıklığına uğratmaz. Tümünü yakalama kiti yakınlaştırması kullanıldığında bile portre için sığ alan derinliği efektlerinin dikkat çekilmesi mümkündür.

Ve gren, üst düzey ISO16000 ışık duyarlılığı ayarında görünse de, neredeyse çekici bir şekilde iyi. Sony ayrıca, aksiyon fotoğrafçıları için saniyede 10 kareye kadar fotoğraf çekimi ve manzara fotoğrafçıları için yalnızca uygun şekilde donatılmış TV'de görüntülenebilen 3B seçeneği de dahil olmak üzere şirketin normal panoramik modlarını sunuyor.

Düşük ışıkta çekim için, kapsamlı bir ISO aralığı, ISO100'den karanlıkta görünür ISO16.000'e uzanan en son dijital SLR dışında her şeyi daha iyi hale getirir.

Evet fiyat etiketi yüksek, ancak bunun için çok şey alıyorsunuz. Dijital film yapımcıları, 25 fps'de çıktığında sinema kalitesi sağlayan 50 kare ve emrinde olan endüstri standardı Canon EOS 5D MKII'ye daha az hantal bir alternatif de dahil olmak üzere çeşitli kare hızlarında Full HD 1920x1080 piksel yakalamanın keyfini çıkaracaklar.

Sony NEX-7: Karar

24,3 megapiksel, 1920x1080 video çekimi, Sony NEX-7 içeren APS-C sensör, bugüne kadarki en pahalı değiştirilebilir lens kompakttır.

Neyse ki Sony için yarı profesyoneli tatmin edecek bir performansla tartışmasız en iyisi. 3x yakınlaştırma takılı bir ceket cebine bile sığamayacak kadar büyük olması nedeniyle orijinal 'DSLR benzeri kaliteyi kompakt fotoğraf makinesi formunda' yerine getirmekte yetersiz kalsa bile.

Açısı ayarlanabilen LCD'den memnun kaldık ve yalnızca isteğe bağlı bir ekstra olarak (Olympus ve Panasonic serileri için gereklidir) yerine yerleşik bir elektronik vizöre sahip olan ender birkaç kişiden biri. En büyük isteğiniz yüksek çözünürlükse, rakibiniz Samsung NX200'ü araştırmak isteyebilirsiniz, aksi takdirde Nikon V1 kendi entegre vizörüyle Sony'nin en yakın rakibi.

Sony Cyber-Shot NEX-7, dahili sarsıntıyı engellemesine rağmen, herkesin kompakt bir sistem kamerasından isteyebileceği hemen hemen her şeyi bir araya getiriyor - stereo sesli yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve video, geniş sensör, yeterli aralıkta uyumlu optikler, ayarlanabilir LCD ve ayrı OLED vizör. Pro düzey fiyat, boğazda kalan tek şeydir.

Sony NEX-7 kullanılabilirliği: Şimdi mevcut

Sony NEX-7 fiyatı: 1.129 £