Close
  • Ana
  • /
  • Haberler
  • /
  • Sony, stok sorunlarını çözmek için PS5'i yeniden tasarlamayı planlıyor

Sony, stok sorunlarını çözmek için PS5'i yeniden tasarlamayı planlıyor

Sony, rekor kıran satış rakamları bildirmesine rağmenPS5şimdiye kadar, mevcutPS5 stokudurum o kadar kötüleşti ki, Japon firması taleple başa çıkmak için konsolu yeniden tasarlamayı düşünüyor.


Potansiyel yeniden tasarım haberleri, şirketin yıllık kazanç raporunda, şirketin PS5 üretimi açısından talebe ayak uydurmak için neden mücadele ettiğini doğrulayan Sony CFO'su Hiroki Totoki'den geliyor.

Totoki, 'Yarı iletken sıkıntısı bir faktör, ancak üretim hacmini etkileyecek başka faktörler de var' dedi. 'Bu nedenle, şu anda, PS4'ün ikinci yılı olan 14,8 milyonluk ikinci yıl satışlarını [aşma] hedeflemek istiyoruz.”

Ancak daha sonra, Sony'nin ikinci yıl satış hedefini nasıl aşacağını ele alırken, sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewikinci yılında satılan Totoki, Sony'nin 'örneğin, belki ikincil bir kaynak bulabiliriz veya tasarımı değiştirerek' üstesinden gelebilecek imkanlara sahip olduğunu belirtti.

Burada Totoki, Japon firmasının talebi karşılamak için PS5'in 'tasarımını değiştirme' fikrini araştırdığını açıkça belirtiyor gibi görünüyor. Bu değişikliklerin ne olabileceğinden emin değiliz, ancak bunun konsolda kullanılan silikon miktarını düzene sokmak anlamına geleceğini tahmin ediyoruz.


Görünüşte, bu mümkünse, Sony daha fazla konsol üretebileceğinden, şu anda PS5'e sahip olmayanlar daha kolay bir tane alabilmeleri gerektiğinden, oyuncular için bir kazan-kazan gibi görünüyor. Halihazırda bir PlayStation 5'e sahip olanlar, ekstra silikonlu benzersiz bir ilk baskı sistemine sahip olacaklar. Her iki durumda da, daha fazla oyuncu harika oynuyorPS5 oyunları.

Gerçek şu ki, bu plan henüz uygulanmadığından, oyuncuların bu yıl doğrudan oyun oynayabilecekleri bir PS5 almasına yardımcı olacak gibi görünmüyor.Xbox Serisi XveNintendo Anahtarı Pro'in elleri, hoşnutsuz PlayStation oyuncuları ile istedikleri konsolu alamamaları nedeniyle hain oluyor.


Herhangi bir hareket hakkında er ya da geç daha fazla şey duymamızı umuyoruz.

Bugünün en iyi Sony PlayStation 5 DualSense Kablosuz Denetleyici fırsatları pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/click pdt.tradedoubler.com/clickİndirimli Fiyat PlayStation 5 DualSense... Amazon Prime £59,46 £53,08 GörüntüleSony PlayStation 5 DualSense... John Lewis 56,99 £ GörünümPlaystation 5 Playstation 5... very.co.uk £59,99 Daha Fazla İndirim Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Aracılığıyla:VGC