Close
  • Ana
  • /
  • Haberler
  • /
  • Sony PlayStation Neo çıkış tarihi, fiyatı ve bilmeniz gereken diğer her şey

Sony PlayStation Neo çıkış tarihi, fiyatı ve bilmeniz gereken diğer her şey

Yeni nesil sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewbüyük bir tartışma konusudur, ancak bir isim bile belirlenmemiş olsa bile çok sıkı bir şekilde gizli tutulmaktadır. PlayStation Neo, PS4K, PS4.5 ve hatta PS4 Slim ve hepsi internette dolaşıyor.


Sony PlayStation Neo için kapsamlı bir kılavuz oluşturmak için her sızıntıyı ve oradaki tüm söylentileri gözden geçirdik, bundan sonra bu addan bahsedeceğiz.

Sony kullanılmışE3 2016yeni nesil bir konsol üzerinde çalıştığını duyurmak için resmen çok az şey söyledi. Beklemediğimiz bir şey de PS5, ancak daha çok kademeli bir yükseltmedir.

Öyleyse, Sony'nin yeni nesil konsolundan ne bekleyebiliriz ve üstesinden gelmek için burada olacak mı?Microsoft Xbox One S,Akrep Projesi, ya da her ikisi de?

Sony PlayStation Neo çıkış tarihi ve fiyatı

Sony'nin PlayStation Neo'yu bu Ekim ayında PS VR gözlüğüyle birlikte piyasaya süreceği söyleniyor. Bu, sanal gerçeklik donanımı konsola büyük olasılıkla çok fazla baskı uygulayacağı için bu yükseltilmiş modeli daha çekici hale getireceği için mantıklı olacaktır.


Sony, bir duyuru yapacağını doğruladı7 Eylül'deki etkinlikama ne için olduğunu söylemedi. Bu, PS VR ve oyunları hakkında daha fazla ayrıntı için olabilir, ancak yeni PlayStation Neo'nun ana etkinlik olmasını bekliyoruz.

Fiyatlandırma sızdırılmadı ancakbirden fazla kaynak 350 $ + fiyat spekülasyon yapıyoryeni konsol için. Bu, onu 360 £ Microsoft Xbox One S ile birlikte güzel bir şekilde yerleştirir, özellikle de Neo'nun daha fazlasını sunacağı gibi. Ama çok erken, hepsini bir tutam tuzla alıyoruz.


Sony PlayStation Neo 4K video ve oyun

Yeni PlayStation Neo konsolunun ana nedenlerinden biri muhtemelen bir Ultra HD Blu-ray oynatıcı sürücüsü sunması. Sony, filmlerinin çoğunu bu formatta yayınladığından, bir oynatıcı sunmak mantıklı. Bu, yükseltilmiş bağlantı noktalarına sahip daha güçlü bir konsolun gerekli olduğu anlamına gelecektir.

Giant Bomb kaynakları, Neo'nun yükseltilmiş bir işlemci ve GPU'nun yanı sıra HDMI 2.0 ve HDCP 2.2 ile geleceğini iddia etti; bu, yalnızca 4K video oynatmakla kalmayacak, aynı zamanda 4K oyun oynamayı da destekleyeceği anlamına geliyor.


Microsoft'un Xbox One S'si bir Ultra HD Blu-ray oynatıcıyla birlikte gelirken, yalnızca 4K videoyu destekliyor ve oyun oynamayı desteklemiyor - Project Scorpio konsolunun 2017'de sunacağı bir şey.

Sony PlayStation Neo Neo Modu

Giant Bomb kaynaklarına göre, oyun geliştiricilerinin PlayStation için yaptıkları tüm oyunlara Ekim 2016'dan itibaren Neo Modu eklemesi gerekecek. Bu, tüm oyunların hem mevcut PS4 hem de 4K Neo'da çalıştığı anlamına gelmelidir. .

Bu aynı zamanda Neo'nun PS4 için piyasaya sürülen eski oyunlar için geriye dönük uyumlu olduğu anlamına da gelmelidir. Bu, bir PS4'te normal 1080p modunda çalışarak çalışmalı, ancak daha yeni konsolda 4K'da oyun çalıştırmak için Neo'nun ekstra belleğini kullanmalıdır.

Bu mantıklıSony'nin PlayStation başkanı Andrew House,Neo, onun yerine 'standart PS4'ün yanında oturması ve onu tamamlaması amaçlanmıştır'.


Dolayısıyla, en son oyunları çalıştırmak için PlayStation Neo'ya ihtiyaç duyulmayacaktır, bu oyunları daha yüksek bir çözünürlükte çalıştırmak isteyenler için mevcut olacaktır. Yine de yalnızca Neo'ya yönelik oyunlar olmamalı.

PS VR gözlüğünün nasıl çalışacağına dair bir kelime yok. Muhtemelen her iki konsolda da çalışacak ama belki daha güçlü Neo'da daha yumuşak bir yenileme hızında çalışabilir.

Sony PlayStation Neo donanım özellikleri

Söylenti değirmeni bize beklenen Neo için bazı özellikler verdi. 1,6 GHz'de sekiz Jaguar çekirdeğine sahip orijinal PS4 ile karşılaştırıldığında Neo'nun 2,1 GHz'de sekiz Jaguar çekirdeği paketlediği bildirildi, belgelerin Giant Bomb'a sızdırıldığını iddia ediyor.

GPU, 800 MHz'de 18 CU'lu bir AMD GCN'den 811 MHz'de 36 CU'lu daha iyi bir AMD GCN'ye geliştirilmelidir.

RAM, aynı 8GB GDDR5 bellek olmalıdır, ancak 176 GB / sn'de çalıştırmak yerine, bu lotlar 218 GB / sn'de çalışmalıdır.

Tüm bunlar, çok daha akıcı oyun için daha az kare düşüşü anlamına gelmelidir. Elbette, 4K seçeneği muhtemelen normal oyunun yükseltilmiş bir versiyonu olacak, ancak bunu hiç şüphesiz oyunun akıcılığını kaybetmeden yapacaktır.

İşte tüm bunların, PlayStation Neo'nun PS4'e göre daha pahalı olmasına rağmen, yeni nesil bir oyun deneyimi ile sonuçlanmasını umuyoruz.

Bunu beğendin mi?O zaman kontrol etXbox One Scorpio vs PlayStation Neo - sonraki turu kim kazanacak?