Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Sony PS Vita incelemesi

Sony PS Vita incelemesi

Sony PlayStation fırsatları Resim 1/13

Sony PS Vita


Sony PS Vita
Resim 2/13

Sony PS Vita

Sony PS Vita
Resim 3/13

Sony PS Vita

Sony PS Vita
Resim 4/13

Sony PS Vita

Sony PS Vita
Resim 5/13

Sony PS Vita


Sony PS Vita
Resim 6/13

Sony PS Vita

Sony PS Vita
Resim 7/13

Sony PS Vita


Sony PS Vita
Resim 8/13

Sony PS Vita

Sony PS Vita
Resim 9/13

Sony PS Vita


Sony PS Vita
Resim 10/13

Sony PS Vita

Sony PS Vita
Resim 11/13

Sony PS Vita

Sony PS Vita
Resim 12/13

Sony PS Vita

Sony PS Vita
13 görsel

Sony PS Vita


Sony PS Vita

Sony PS VitaReview: Kusurlu PlayStation Portable oyun el cihazının uzun zamandır beklenen devamı, bir dokunmatik ekran ve quadcore gücü ekliyor

Güncelleme:Sony PS Vita'nın yerini yakında Sony PS Vita Slim (lansmanda Sony PS Vita olarak adlandırılacak) alacak. Yeni ürünümüze göz atınSony PS Vita Slim incelemesidaha fazla ayrıntı için.

Daha fazlası: Sony Xperia XZ3 incelemesi: Bravia tasarımlı çarpıcı ekrana sahip kaliteli bir Android amiral gemisi

Hareket halindeyken oyun oynamanın giderek daha fazla akıllı telefon şeklini almasıyla, bazıları Sony PS Vita gibi yeni bir özel avuçiçi bilgisayarı piyasaya sürmenin çılgınca olduğunu söyleyebilir. Tam yağlı ve tam fiyatlıNintendo 3dsdaha çok yönlü ve her zaman mevcut platformlar tarafından sunulan ucuz ama güçlü heyecanlara karşı mücadele etti.Apple iPhone 4Sve Android tabanlıSony Ericsson Xperia Play.

oyunendüstri her zamankinden daha kârlı olabilir, ancak piyasa, zaman ve nakit kıtlığından bahsetmeden, giderek daha rahat bir hale geliyor. £ 200+ özel bir cihazın 40 £ + oyunları sallama şansı gerçekten nedir? Cevap, düşündüğümüzden daha fazla.

Sony PS Vita: Özellikler

Sony PS Vita ile ilgili her şey zarafet kokuyor. Başlangıçta oldukça rahatsız edici bir şekilde orijinal Sony PSP'ye benzeyen - aslında daha da büyük - Vita aslında güçlü bir stil ve madde karışımı. Apple iPhone 4 gibi, ilk taşınabilir PlayStation'la ilgili sorunlar kesinlikle estetik değildi, bu nedenle şık ve siyah kasası şaşırtıcı olmayan ve güven verici bir şekilde tanıdık geliyor.

Sony'nin ilk elde taşınan cihazının bir evrimi olan bu, birçok kusurunu gideriyor - korkunç bir tek analog çubuk, bırak ve parçalayan ürün güvenlik açığı, varışta ölü UMD yazılımına güvenme - ve daha fazla adım atıyor beklediğinizden daha fazla.

Başlangıç ​​olarak, bu, Sony'nin pamuk yünü ile sarmanız gerekmeyen ilk elde taşınması, güçlendirilmiş kabuğu, cinselliğini azaltmadan veya çok ağır hale getirmeden vurmayı daha sağlam hale getiriyor.

Tamam, tuğla benzeri Nintendo 3DS direncinden bahsetmiyoruz, ancak o zaman 'Ben bir çocuk oyuncağı değilim, ciddi bir insan teknisyeni parçasıyım' diye bağıran bir portatif, bu yüzden olması gerekmiyor. Aynı zamanda aklınıza gelebilecek hemen hemen her girdiyi içerir ve daha sonra, sadece durgun olduğunu düşünmeniz durumunda biraz daha icat etti.

PS3'ün Dualshock denetleyicisinin klasik Sixasis jiroskop / ivmeölçer çift başlığı, hareket algılayan malarkey için mevcuttur ve ikili analog çubuklarını yeniden oluşturmak için çok iyi bir girişimdir; bu, küçük tarafta olsa da, PSP'nin başparmaktan nefret eden waffled tormentor'unu bir kabahat.

Eylem düğmeleri analogdan ziyade mikro anahtarlıdır, bu nedenle kontrol, ağabeyi kadar eksiksiz değildir, ancak nadiren şikayetimiz olur (FIFA geldiğinde bunu düzeltme hakkını saklı tutarız).

Daha da tuhaf olanı, kavramamız gereken ilk kapasitif çoklu dokunuşlu arka ped, başlangıçta yenilikten daha fazla hile gibi görünen, ancak her sıkıştırmada ve üretimde daha fazla potansiyel gösteren ters dokunsal bir yüzey. Move'un Wii'yi nasıl iyileştirdiği gibi, dokunmatik ekran arayüzünü doğru destekle ödüllendirebilecek şekilde iyileştirme girişimi gibi geliyor.

Şimdiye kadar PlayStation. Ancak akıllı telefon ve tablet sularına büyük bir adım atmak, kapasitif çoklu dokunmatik ön ekran, daha büyük ve tıpkı Apple iPhone'unki kadar duyarlı ve dünya lideri olmaya çalışmakla zamanlarını boşa harcamayan ön ve arka VGA kameralar. Karamsar tarzda fotoğraflar çekmek için PS Vita kullanan herkesin uzanmaya ihtiyacı var.

Ana amaçları için, oyun içi kullanım ve manipülasyon için içerik yakalamak harikadır.

Yakın GPS konum hizmeti, benzer fikirlere sahip oyuncuları yenmek / alay etmek için çok katmanlı bir araç ve mesajlaşma hizmetleri bu sosyal yöne daha da sapıyor, etkili içerik yöneticisi ayrıca göze çarpmasa da iyi bir film çeşitliliğine izin veriyor. yurtiçi ve yurtdışından ithal edilecek ve iyi yönetilecek müzik ve resim dosyaları.

Menü arayüzü gözle görülür şekilde Apple'd ve Wii'd,Sony PS3/ PSP, uygulama simgesi, kaydırılabilir pencereler ve her yerden tek bir ev düğmesine basma gibi çok daha ulaşılabilir sevimli bir balon dünyası için şık XMB.

PSN senkronizasyonu basittir, çünkü her zamankinden daha fazla bağlantıya dayanır, PS3 uzaktan oynatma Wii U'nun benzersiz satış noktasına erken bir darbe alırken, bu işlevlerin hiçbiri çevrimiçi çok oyunculu ile birlikte tamamen işlevsel değildir. Birleşik Krallık'ta Şubat ayında bir veya iki dipnot için kapıyı aralık bırakacağız.

Sony PS Vita: Ekran

Muhtemelen PS Vita ile ilgili en etkileyici şey, onu güzelleştiren her şeyi öpen beş inçlik OLED ekranıdır. Bunu küçümsemeyelim: bu çok büyük ama asla hantal hissetmiyor.

Renkler canlı, görüntüler keskindir - onu boğma korkusuyla neredeyse kapasitif çoklu dokunma işlevini görmezden gelmek istersiniz (ne yazık ki, gerçek akıllı telefon tarzında parmak izleriniz çok fazla olacaktır).

Bununla birlikte, bir kez meşgul olduğunuzda, büyük sürpriz, tablet benzeri bir tarayıcının ne kadar iyi, dokunsal ve duyarlı hale getirdiği, internetin iç organlarının olabildiğince iyi görünmesidir. Başlangıçta herhangi bir Flash desteği olmayacak, ancak bunun daha sonra geleceği söylendi.

Bir gönderideAmazon Kindle FireGörünüşe göre yedi inçlik bir kayrak dünyası olan Sony, dengeleyicileri platformlar arası PlayStation Suite'ten söküp eskiyen oyun kataloğunu uygulamalar, e-kitaplar ve modern dokunmatik ekran ücretlerinin tamamı ile tamamlamaktan çok daha kötü yapabilirdi. Tarih, maalesef olmayacağını söylüyor, ancak eleştirilen fiyat etiketini hızlı bir şekilde keskin görünmesine neden olacak.

Sony PS Vita: Oyunlar

Oyunlara ihtiyacımız var ... bir sürü oyuna. Ve Sony'nin yeni avuçiçi cihazı kesinlikle sallanıyor.PS Vita lauch oyun kadrosuİngiltere için ilk günden itibaren etkileyici 25 başlıktan oluşuyor.

Grafiksel olarak zorlu sonda, Sony'nin temel geleceğin yarışçısı WipEout 2048 muhteşem, Empire Climb parkurunun baş döndürücü iniş ve çıkışları çılgınca ve etkileyici bir şekilde kaygan, bir tür Bayonetta olan Gravity Rush arkasındaki adamın Jet Set Radio çizgi roman tarzı aksiyonuyla buluşuyor Silent Hill, klasik zorlu oyun kontrollerini asla dokunulmadığını hissettirmeyen dokunmatik ekran özellikleriyle birleştiren saf bir gösteri.

Orta seviyede, birkaç oyun Virtua Tennis 4'e giriyor ve bir PS3 oynadığınıza inanabiliyordunuz, o kadar kolay ki dokularını, ışıklandırmasını ve en önemlisi kontrollerini hallediyor. Ancak aynı zamanda, iOS ile renklendirilmiş gündelik sonu, Machinarium'u anımsatan ürkütücü bilinmez Kaçış Planı, Little Devants'ın mini oyun lezzetleri, olması gerekenden daha eğlenceli olan net bir aile oyunu.

Kontroller sıkı, sol analog 3DS'nin çabasını şaşırtıcı olmayan bir şekilde utandırıyor ve akıllı telefon oyunlarının doğru şekilde yapılmış özel joysticklere bir mum tutabileceğini düşünen herkesi toplara tekmeliyor. Bununla birlikte, ironik bir şekilde, tüm lansman başlıkları arasında, ikili analog poster çocuğu Uncharted: Altın Uçurum, yalnızca çok yüksek hedeflediği için en hayal kırıklığı yaratan şey.

Elbette bu bir patlama, ancak hareket halindeyken Uncharted oynadığınıza dair büyük şaşkınlığı bir kez aştığınızda, doğru analogun hedefleme için biraz fazla gevşek olduğunu fark etmeye başlayacaksınız (nasıl olduğunu görmeye hevesliyiz) Call of Duty'nin üstesinden geliyor), küçük eylem düğmeleri, uzun oturumlar için rahat olmak için ünitenin kenarına çok yakın bir ergonomik milimetre kare, dokunmatik ekran gereksiz sapmalar içeriyor.

Bu inanılmaz bir başarı ve iPad'de Rage HD ile grafiksel bir gösteri, ancak id Software'in iOS büyük silahı gibi, bu özel format için çok daha iyi oyunlar var.

PSN iki çubuklu atıcı, Super Stardust Delta'yı bir kişi için elden geçirdi; herhangi bir başlık dokunmatik ekranlı oyunların ikili analog kontrollerin yerini alamayacağını gösteriyorsa, budur. PSN, XBLA'nın sahip olduğu oyunlara sahip olsaydı, kıkırdak yapıyor olurduk.

Oldukça harika bir ses değil mi? Değilepeycebu kadar basit - lansmanda en ucuz oyun 25 sterlin, gerçek gösteri durdurucuları 45 sterline gidiyor - tam bir PS3 oyunuyla aynı fiyat. Vita'nın, iOS ve akıllı telefon oyunlarının sunduğu en iyi özellikleri, 3DS'nin yaptığı gibi, piyasanın giderek artan büyük bütçesini gözden kaçıracak kadar zahmetsizce birleştirmesi biraz rahatsız edici.

Bu, Birleşik Krallık'ta PSN yayınlandıktan sonra ele alınmalıdır ve ele alınmalıdır. Ayrıca, bölücü bir karara göre, başlıklar yeni PS Vita flash kart formatında eski tarz kutulu oyunlar olarak satın alınabilir (ki bu oldukça hoş bir şekilde oyun tasarrufları yapabilirsiniz) veya PSN'den küçük bir tescilli PS'ye indirilebilir. Vita hafıza kartı, bir Monopoly evinin yarısı büyüklüğünde, her ikisi de teknolojinin bildiği en kurnaz, tırnağı kıran erişim bağlantı noktalarından takılıyor.

Dahili depolama yok ve piyasaya sürüldüğünde mevcut olan en büyük hafıza kartı 16GB olacak ve 45 sterline mal olacak - ki bunun çok küçük ve çok fazla olduğunu söylememize gerek olmadığından eminiz.

Uncharted ile: Golden Abyss, yalnızca 4 GB'de çalıştığı ve kutulu yerine indirmeye giderseniz en iyi oyunlar için 45 £ prim için henüz belirtilmemiş bir indirim olduğu bildirildi, çok fazla kesme, değiştirme ve kaçınılmaz olarak kartlar kayboluyor. 24 saatlik bir süre içinde zaten bir tane kaybettik. Onları içeride tutmak için küçük bir kutu alın, sizi şimdi uyarıyoruz. Yine de çok az değil, yoksa onu da kaybedebilirsin.

Sony PS Vita: Performans

PS Vita'nın dört çekirdekli işlemcisi, nadir görülen yavaşlamayla birlikte muhteşem grafik becerilerinden güç alan bir sihirdir. Ses güçlüdür, ancak PSP'de olduğu gibi, en iyi şekilde kulaklıkla çalınır.

İPhone 4S-benzeri 512MB RAM çok büyük değil ve daha küçük hizmetlerde çoklu görev yapabilse de, her oyunun bir başkasını açmak için kapatılması gerektiği dikkat çekicidir (en azından sessizce silecek birini bulamayacağınız anlamına gelir. dosyalarınız arka planda çünkü sahip olduğunuz her oyunu aynı anda çalışır durumda bırakmışsınızdır).

Bazı raporlar pil ömrü için üç ila dört saat belirtmiş olsa da, bizimki birkaç oyunda beş saatlik sürekli üçlü-A oyununa ulaşana kadar ilk önce karar vermedi, bu dünyayı sarsıcı olmasa da, talepleri göz önünde bulundurarak etkileyici bulduk. sistem.

Sony PS Vita: Karar

Sony, yanlış zamanda çok daha fazlası olabilecek özel bir taşınabilir oyun olan PS Vita ile bizi gerçekten şaşırttı. Belki de bu yüzden, pek çok kişinin onu yok edeceğini düşündüğü uygulama ağırlıklı akıllı telefon ve tablet dünyasıyla planlı bir yakınlaşmayı belirtmek için karnından 'PlayStation' logosunu düşürdü. Umut edebiliriz.

Ancak, donanım çoğu zaman etkileyici olmanın ötesinde, kararlı oyuncuların başparmaklarını aylarca meşgul edecek sert bir lansman serisiyle, Sony'nin şu ana kadar daha kaliteli gündelik ücretler ve oyun dışı öne çıkan bir fiyata sahip olmaktan kaçınmasıyla ilgili küçük endişeler devam ediyor. pazarın genişleyen ucunu tatmin etmek.

İngiltere'ye ulaştığında fiyatlandırmasını çözebilir ve PlayStation Suite ve PSN desteğini artırabilirse, bu, PS Vita'yı yalnızca bir oyuncu makinesinin üstüne çıkararak, 3DS'yi zaten sakatlamış olan mevcut bir fiyat etiketini haklı çıkarmak için gerçek bir çapraz medya platformuna yükseltebilir. Şimdilik, sadece fantastik, pahalı olsa da bir taşınabilir oyun makinesi ve fantastik, pahalı taşınabilir oyuncular olarak kesinlikle bizi yapacak.

Sony PS Vita kullanılabilirliği: Şimdi Japonya'da ithalatta veya 22 Şubat'tan itibaren İngiltere'de

Sony PS Vita fiyatı: Yalnızca Wi-Fi için 230 £, 3G modeli için 280 £