Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Sony PS4 incelemesi: Pingtwitter'ün resmi PlayStation 4 incelemesi

Sony PS4 incelemesi: Pingtwitter'ün resmi PlayStation 4 incelemesi

Orijinal Sony PlayStation 4 fiyatları PlayStation 4 Jet Black ... Amazon 647,76 $ PlayStation 4'ü Görüntüle (PlayStation ... Amazon 831,20 $ Sony PlayStation 4 Konsolunu Görüntüle ... Amazon 1.112,40 $ PlayStation 4 METAL GEAR'ı Görüntüle ... Amazon 1.589,07 $ Daha Fazla Teklif Göster Kontrol ediyoruz En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürün

Pingtwitter'ün resmi PS4 incelemesine hoş geldiniz. Sony PlayStation 4, Sony'nin PS3'ten öğrendiği dersler ve Microsoft'un lansmanını olağanüstü şekilde yanlış idare etmesi sayesinde bu nesle hakim oldu.Xbox One. Microsoft, PS4 güçten güçlenmeye giderken yakalamaya çalıştığından bu yana yıllarını geçirdi ve PS4'e geçiş için baskın bir konumda kaldı.PS5.


Sony, akıllıca oynayarak, özel zamanlanmış içeriğe (Call of Duty için Activision ile güvence altına alınmış olanlar gibi) ve God of War ve Spider-Man gibi konsola özel bazı oyunlara odaklanarak bu liderliği sürdürdü.bu neslin oyunları.

Bugün bile, koşarkenSiber Pazartesi 2019, PS4 harika oynamak için harika bir konsol olmaya devam ediyorPS4 oyunlarıStar Wars: Fallen Order, Rage 2, Sekiro Shadows Die Twice ve Tom Clancy's The Division 2 gibi konsola yırtıyor.

Ancak,Xbox One S,PS4 Pro, veXbox One XGeçtiğimiz birkaç yıl içinde mücadeleye giren vanilya PS4, kendini en üst noktadan çıkmış buldu. Hala güçlü ve çok yönlü bir konsol, sadece PlayStation ailesindeki diğer yinelemelerden biraz daha düşük bir sürüm.

Neyse ki, hala aynı oyunları oynuyor ve gerçekten inanılmaz deneyimler üretiyor. 4K'ya hazır bir TV'niz yoksa ve yine de 2019 kış tatili dönemi ve sonrasında harika oyunlar oynamak için güçlü bir konsol istiyorsanız, bu tüm kutuları işaretleyecek bir makinedir. Tam PS4 incelememiz için okumaya devam edin.


Sony PS4 incelemesi: boyut ve yapı

Sony PS4, 2.8kg ağırlığındaki böylesine ciddi bir oyun makinesi için şaşırtıcı derecede ince, 275 x 53 x 305 mm çerçevesi orijinalinden hem daha küçük hem de daha hafifPS3ve hatta onunPS3 İncetakip et. Her nasılsa, saklanacak çirkin bir güç bloğu da yok. Xbox One'ın yanında, estetik açıdan en iyi köpek, bunu oturma odanızda görmekten gurur duyacaksınız ve kolayca evin her yerine taşınabilir.

Tüm havalandırma delikleri ve çoğu bağlantı noktası arkaya gizlenmiş, alçakgönüllü siyah monolit gibi uygun bir fütüristik gibi görünen mat / parlak estetik, daha oturma odası dostu bir beyaza dönüşmeden önce önyükleme sırasında mavi parlayan parlak bir güç hattıyla bölünmüştür.

İster uzanırken ister bizim tercih ettiğimiz gibi dik olarak televizyonunuzun altında veya yanında iyi görünüyor (yalnızca yatay olan Xbox One, biraz TV'nin altında yeniden düzenleme gerektirecek).


Arkadaki bağlantıların tamamı artık dijital; isteğe bağlı PlayStation Kamera için bir aux bağlantı noktası, kablolu çevrimiçi bağlantılar için Ethernet, televizyona bağlanmak için bir HDMI bağlantı noktası ve Optik Ses çıkışı da var.

Ön tarafta, disk bağlantı noktasının her iki yanında bulunan açma / kapama ve çıkarma düğmelerinin altında kablosuz denetleyicileri şarj etmek için iki ayrı USB 3.0 bağlantı noktası vardır (6 x Blu-ray, 8 x DVD). Ayrıca Wi-Fi ve Bluetooth'a sahiptir, ikincisi denetleyicileri senkronize eder.

Daha fazla güce sahip sekiz çekirdekli Jaguar x86-64 işlemciye ve 1,84 TFLOPS AMD Radeon GPU'ya rağmen, konsolun iç kısımları mevcut nesil makinelere göre fark edilir derecede daha sessiz. Hala sessiz koşudan bahsetmiyor olsak da, oyunlar başladığında ve aşırı meşgul olduğunda çok hafif bir uğultu, neredeyse olabildiğince aktif.

Sony PS4 incelemesi: kontrolör

Sony PS4 incelemesi


DualShock 3'ü neredeyse her şekilde iyileştiren DualShock 4, sağlam ve özelliklerle dolu bir çevre birimidir.

PS4, bir DualShock 4 ile birlikte gelir, ancak ek kontrol cihazları atış başına yaklaşık 50 £ karşılığında mevcuttur (konsol dörde kadar destekler). Son yinelemede büyük bir gelişme ve PlayStation'ların ürettiği en iyi ped. Bizim için her zaman biraz hafif olan DualShock 3'e kıyasla avuç içinde sağlam ve güven verici bir ağırlık, şaşırtıcı şıklığı, tabandaki dokulu bir kaplama ve tutmaya yardımcı olan çift çubukla birleşiyor.

Düğme yapılandırması, ilk başta beklediğiniz gibi - iki analog kontrol çubuğu, her iki tarafta bir tampon ve tetik düğmesi ve ön tarafta dört şekil işaretli işlem düğmesi. İkili çubuklar, alışmak biraz zaman alsa da, doğruluğa yardımcı olabileceğini bulduğumuz PS3'lere kıyasla daha sert hissediyor.

Tetikleyiciler artık gerçekten tetik gibi, eskisinden daha düz ve omuz düğmelerine yakın yerleştirilmeleri hızlı değişikliklere yardımcı olan iyi bir tasarım hareketi. Geliştirilmiş motor gürültüsü ve gerekirse oyun içi siparişleri atan ilave hoparlör, size daha sürükleyici, bağlamsal geri bildirim sağlar.

Ancak, bir zamanlar Seç ve Başlat'ın olduğu yerde, orada bir sürü yeni seçenek vardır. Birincisi, yani Seçenekler, ana arayüzdeyken bağlamsal bilgileri de getiren ve menüdeki öğeleri silmenizi sağlayan bir vekil duraklatma düğmesidir.

Altlığın diğer tarafında paylaş, oyununuzun resimlerini veya videolarını sosyal ağlara koymanıza veya bir hesap oluşturduktan sonra doğrudan akışa koymanıza olanak tanıyan tek durak medya mağazasıdır.

Düğmeye hızlı bir tıklama otomatik olarak bir ekran görüntüsü alır ve oyununuzun son 15 dakikasını sabit sürücünüze kaydeder (PS4 sizi zaten kaydetmektedir, gördünüz mü?) Ve sizi bir paylaşım menüsüne götürür; daha uzun süre tutulan bir tıklama anında ekran tutuşunu alır.

Yakalanan ekran görüntüleri yaklaşık 250 KB ve yerel olarak 792 MB'lık bir videodur ve daha sonra bunları paylaşabilirsiniz.FacebookveyaTwitterEğer istersen. Video paylaşımı, bazı nedenlerden dolayı, henüz dahili YouTube senkronizasyonu olmadan ve çekimlerinizin hiçbirini harici bir sürücüye taşıma yeteneği olmadan çalışması için Facebook'ta oturum açmayı gerektirir. Xbox One'ın mükemmel Upload Studio'undan farklı olarak şu anda düzenleme paketi de yok.

Oyun becerilerinizi internette yayınlamak istiyorsanız, Twitch ve Ustream'i seçebilirsiniz, ancak etkinleştirmeden önce doğrudan onlarla bir hesaba ihtiyacınız olacak ve PS4 sizi web sitelerine gönderecek. Ayrıca, lansman sırasında eksik olan bir özellik olan doğrudan YouTube'da da yayın yapabilirsiniz.

Yeni düğmelerin hiçbiri özellikle zarif bir şekilde yerleştirilmiş veya hızlı, oyun ortasında kullanım için yeterince büyük boyutta değil - her seferinde hala o kadar alışılmadık bir karışıklık var ve bu da tuhaf gözlerin ekran dışında ölüme yol açıyor - ancak alışacağımızdan şüpheleniyoruz onlara. Çok işlevli olmaları onları gerçek bir nimet haline getiriyor.

Ortada, PS Vita'nın arka girişini temel alan dokunsal bir arayüz olan Dokunmatik Yüzey var. Hiç dokulu değildir, parmak ucuna kadar pürüzsüzdür, ancak menülerde gezinirken oldukça duyarlıdır ve fare gibi iki tıklama noktasıyla vekil düğmeler olarak da kullanılabilir.

Bunun altında ve hoparlörün altında, biriPadAna Sayfa düğmesi (aynı zamanda kullanıcıları birden çok denetleyicide oturum açıp kapatır) ve kulaklık bağlantı noktası (sağlanan tek tomurcuklu kulaklık biraz ucuz ve akıllıca olsa da).

Sixaxis içeride kalırken, ekran klavyelerinde daha hızlı gezinmek için kombine jirometre ve ivmeölçeri kullanabilmeniz için, arka taraftaki ışıklı çubuk, Kamera yukarıdaysanız mini bir PlayStation Move gibi davranır. Bu aynı zamanda oyuncuları renklerine göre gösterir ve vurulduğunda bazı oyunlarda yanıp söner - ancak bunu kendiniz göremediğiniz için muhtemelen sadece başkalarına yardımcı olur

Denetleyici için pil ömrü, muhteşem bir yedi saat olmasa da iyi bir şey, ki bu, DualShock 3'lerden biraz daha az, ancak gemideki yeni teknoloji miktarı beklenecekti. Konsolun önünden tescilli bir bağlantı yerine mikro USB'den USB'ye kolayca şarj edilir, böylece bunu kaybederseniz etrafta dolaşan yedek bir kablonuz olduğundan emin olabilirsiniz.

Sony PS4 incelemesi: özellikler

Yeni PS4 arayüzüne girdiğinizde, tüm deneyimin ne kadar hızlı ve sorunsuz olduğunu, altı yıllık bir bekleyişin ardından yeni bir oyun donanımına (ve henüz vergilendirilmemiş 8 GB GDDR5 RAM) sahip olmanın en belirgin etkisi olduğunu fark edeceksiniz. Şirketinde birkaç saat sonra mevcut nesle geri dönmek, çevirmeli bağlantı için geniş bant ticareti yapmak gibidir.

Ancak, geri döndüğünüzde son nesli arkaik hissettirirken, burada bir aşinalık var. Elbette, görsel olarak çarpıcı dinamik pencere döşemeleri ekranı doldurabilir ve sizin ve arkadaşlarınızın hareketlerinin 'Yenilikler' sosyal beslemesi aşağıda asılı olabilir, ancak daha derinlemesine ayarlar için ince ayarlı bir XMB çubuğu hemen üzerinde yer alırken, klasik ses zorlanır. ve hareketli arka plan duvar kağıdı neredeyse aynı kalır.

Uygulamaların içinde ve dışında bir anda menülerde esinti, aydınlatıcı bir deneyimdir, ancak tasarımı bazen neredeyse hiç yapılandırılmamış gibi görünebilir. Özellikle XMB'nin en üst satırında belki biraz fazla seçenek olduğunu hissediyor, ancak bu yalnızca kupaları kontrol ediyorsanız veya ayarlarınızı güncelliyorsanız karşılaştığınız bir sorun.

Kumandanın PS düğmesi, tek dokunuşla yaptığınız her şeyi askıya almak için kullanışlı bir varsayılan duraklatma ve ana ekran tuşu görevi görür. Kulağa basit geliyor ancak oturumu kapatıp tekrar açmadan ayarları anında değiştirme yeteneği, akıllı telefonların ve tabletlerin yıllardır yaptığı bir şey, ancak konsollar nihayet orada. Çoklu görev devam ediyor (yine de bir seferde yalnızca bir oyun çalışabilir).

Sistem güncellemeleri artık arka planda güncellendikleri için geçmişte kaldı, bir oyunu indirirken oynayabilme vaadi sadece kısmen yerine getirildi. Oynamadan önce Warframe'in PSN'den kısmen indirmesini beklemek zorunda kaldık, ancak bu sadece çevrimiçi oyunda. Ancak, verileri açıkça sabit sürücüye kaydırmalarına rağmen, diskler anında oynatılıyor gibi görünüyordu ve bunu farkedilir bir sorun olmadan gerçekleştirdiler.

Sony PS4 incelemesi: içerik

Tüm PS4 başlıkları artık PSN Store'dan dijital olarak indirilebilir, ancak her seferinde 40GB'a varan yeni nesil üçlü A oyunlarında, eski PS3'ümüzle aynı büyüklükte 500GB sabit diskin olduğundan emin değiliz. uzun süre dayanacak (bu aslında işletim sistemi yazılımından sonra 400 GB boş alana daha yakındır).

PlayStation Now, Sony'nin PS4'e gerçekte sunmadan geriye dönük uyumluluk getirme girişimi konsolunuzda da mevcut. Esasen, PS3'ten büyük bir arka oyun kataloğuna sahip bir oyun kiralama yayın hizmetidir. Bu, PS3'e hiç sahip olmayan PS4 sahipleri için bu önemli arka kataloğa erişmek için kesinlikle ilginç bir yoldur, ancak ağır bir abonelik hizmeti ve yalnızca 400 oyunla, kullanıcılar arasında bir hit olduğu kanıtlanmadı.

Piyasaya sürüldüğünden bu yana, medya odaklı olmayan birçok özellik eklenmiştir. MP3'lerin kullanımı da dahil olmak üzere USB desteği desteği Haziran 2015'te Media Player'a eklendi. Aslında, artık çok sayıda dosya türü desteklenmektedir. MP4 ve AAC.

Hizmetler cephesinde, Netflix ve BBC iPlayer'ın Birleşik Krallık'taki kutuları işaretleyeceğine söz verdik, ancak ABD'de bile çok büyük bir seçim yok (her zamanki Hulu ve Crackle), Sony'nin müzik ve video çabalarını çok fazla kısıtlayıcı olsa da iyi Müzik ve Video Sınırsız abonelik akış merkezleri (ilk için ayda 4,99 £ ve ikincisinde 2,50 £ 'dan izleme başına ödeme).

Sony PS4 incelemesi: çevre birimleri

PS4 incelemesi

PlayStation Camera, yalnızca PlayStation VR kullanıyorsanız gerçekten yararlıdır. Bunun dışında, normal oyun için çevre birimi o kadar da önemli değil.

Kontrol, çeşitli isteğe bağlı ekstralarla birlikte verilen kurulumun ötesine genişletilebilir. Oyun karışımına Kinect-esque hareket algılama ve daha kullanışlı bir şekilde ses kontrollü menüler (basit bir 'PlayStation ...' sırası ile) ekleyen PlayStation Camera güzel, gereksiz bir kit parçası. AncakPlayStation VRşimdi fiyatı düşüyor, tartışmalı bir şekilde, giderek daha faydalı bir yatırım haline geliyor.

Yeni Kinect kadar tekdüze bir şekilde entegre edilmemiş veya belki de teknolojik olarak gelişmiş olmasa da, bireysel görevleri gerçekten çok iyi yapıyor. Ses algılama, mevcut nesil Kinect'ten çok daha iyi, yüz tanıma için birden fazla oturum açma ayarladığımız halde, bir kalabalığın içinde bile her seferinde hepimizi etkiledi.

PS Vitaavuçiçi, zaten atlamayı yapmadıysanız, kendi başına mükemmel bir taşınabilir oyun. Makul fiyatlarla çok iyi oyunlardan oluşan bir seçki ile artık Uzaktan Oynatma işlevinin bir parçası olarak PS4'e katılıyor (onlara katılmak için en son aygıt yazılımını Vita'nıza indirin).

Ayrıca, PS4'ün kullanıcı arayüzünü telefonunuza veya tabletinize götüren iOS ve Google Plays akıllı telefonları ve tabletleri için kullanılabilen PlayStation Uygulaması da var. Hareket halindeyken hesabınızı yönetmenin ve PSN arkadaşlarıyla sohbet etmenin yanı sıra, satın alımları sıralayabilir ve hatta ikinci ekran girişi veya çıkışı olarak oyunlar ve medyayla etkileşime girebilirsiniz.

Sony PS4 incelemesi: oyunlar

Sony PS4 incelemesi

God of War, Detroit: Become Human, Spider-Man ve PS4'e özel iki Uncharted oyunu dahil olmak üzere şimdiye kadar pek çok PlayStation 4 ayrıcalığı var.

PS4'teki en iyi oyunu oynamak ister misiniz? Belki de tüm zamanların en iyi oyunlarından biri? O zaman Uncharted 4: A Thief's End'i isteyeceksiniz. PlayStation ikonu Nathan Drake'in (Nathan Fillion'un Lara Croft rolünü oynadığını düşünün) destanının son bölümü, sessiz bir hayattan uzaklaşarak uluslararası hazine avının çekici ve tehlikeli dünyasına geri dönüyor.

İlk bakışta kulağa gülünç geliyor, ancak dört ana oyunda (ve PS Vita'da elde taşınan bir yan üründe) Uncharted serisi platform oluşturma, siper temelli silahlar, aksiyon seti parçaları ve yalnızca bir kez istifa eden türden üretim değerleriyle evlenmeye yardımcı oldu filmler ve HBO TV şovları. Önceki oyunları oynamış olmanıza bile gerek yok (daha fazla duygusal rezonansa yardımcı olmasına rağmen), böylece herkes atlayabilir. Devam edin, oynayın. Şimdi oynayın.

Oyunlarla ilgileniyorsanız, oyunun kendi sistemleri kadar neredeyse aşılmaz bir toplulukla çevrili, rezil derecede süper sert bir oyun olan Dark Souls'u duymuş olma ihtimaliniz yüksektir. Böylesine kült bir takipçi kitlesi tarafından ertelenmiş olanlar için, PS4'e özel Bloodborne mükemmel bir giriş yolu olarak hizmet ediyor. Aynı muhteşem oyun yönetmeni Hidetaka Miyazaki tarafından yapılan Bloodborne, oyuncuyu bir tehlike dünyasında güçlendirmekle ilgili.

Souls serisinin tamamen ölçülü tedbir ve savunmayla ilgili olduğu yerde Bloodborne, gözlerinin arkasında yanan bir kana susamışlıkla hücum ve saldırganlık hakkında. DS kadar zor - eğer dürüst olursak, bazı yerlerde daha zor - ama bazı harika silahlar ve hayatta kalmak için ihtiyacınız olan tüm araçlar, koleksiyonunuz için bir zorunluluktur.

Görkemli platform eylemi oluşturmaya gelince, çok az kişi Insomniac Games portföyüne bir meşale tutabilir. PS1 döneminden Spyro'nun yanında, Ratchet & Clank'in komedi bilimkurgu platform oyunu / nişancı karması onların arama kartı ve orijinal R&C'nin (2002'de PS2'de çıkan) yeniden yapımı / yumuşak yeniden başlatılması PS4'te bir isyan. .

Görünüşü muhteşem ve oynaması sınırsız bir şekilde ödüllendiren Insomniac Games, en başarılı serilerinin köklerine geri dönüyor ve zamanın örümcek ağlarını silkeleyerek, onu modern beklentilerle aynı çizgiye getiren özellikler ekleyerek PS2'de tekrar ortaya çıkan cılız hataları ortadan kaldırıyor. geliştirme. Her yaş için eğlenceli olan Ratchet & Clank bir zorunluluktur.

Çok platformlu bir oyun seçebilirsek, nihayetinde anlaşabileceğimiz o kadar çok şey var (MGS V: The Phantom Pain, Batman: Arkham Knight ve Dark Souls 3 bu tür üç olasılıktır), ancak kalbimiz daha iyi bilir: kimse bir The Witcher 3 Wild Hunt'a meşale. Geniş, iddialı bir aksiyon RPG sandbox olan Wild Hunt, 2011'de TESV: Skyrim'den bu yana en sürükleyici fantezi dünyasını sunuyor.

Karadaki canavarları izlemek, planlamak ve avlamaktan yerel bir tavernada Gwent oyununu oynamaya kadar Wild Hunt, fantastik bir baş belasının hayatını yaşamaya en yakın şey. Bu, Geralt of Rivia'nın yer aldığı son oyun olabilir, ancak Beyaz Kurt söz konusu kalpte uzun süre yaşayacak.

Sony PS4 incelemesi: karar

Sony PS4 incelemesi ve PlayStation 4 incelemesi

Altı yıl sonra bile PS4, tarihin en başarılı ve çok yönlü makineleri arasında yerini almış güçlü bir konsol.

PlayStation 4, çok cazip bir fiyata hızlı, harika görünümlü, güçlü bir 1080p oyun konsoludur. Aynı zamanda şimdiye kadar bir PlayStation makinesini süsleyen en iyi kontrol cihazını da içeriyor, her boyutta ve fiyat noktasında çok sayıda iyi oyuna sahip ve özel oyun listesi lansmanından bu yana etkileyici bir şekilde arttı.

Sony'nin oyun, oyun ve daha fazla oyuna odaklanması, PS4'ü multimedya eğlence tarafında biraz hafifletmiş olsa da, Netflix'ten Demand 5'e kadar tüm favori akış uygulamalarınızla uyumluluğu onu çoğu akıllı TV kadar sağlam kılar. Ultra HD Blu-ray oynatıcıları sayesinde Xbox One S ve X'teki medya tekliflerini karşılamıyor, ancak yine de uyumlu bir TV'ye sahip olmanızı sağlayan HDR, 4K akış yetenekleri sunuyor.

Ayrıca, PS Vita ile Uzaktan Oynatma işleviyle (tüm konsolun kullanıcı arayüzünü ve her PS4 oyununu doğrudan Wi-Fi üzerinden elde taşınır cihazınıza aktarmanızı sağlar), PS4, hiçbir Xbox'ın sunamayacağı bir öldürücü özelliğe sahiptir. Her bir PS4'ün küçük, cesur bir el cihazına eşlenebilmesi, gözlerimizde hala gerçekten etkileyici.

PS4'ün DualShock 4 denetleyicisi en sağlam yapı kalitesine sahip olmayabilir (bu pullanan kontrol çubukları herkes için bir sorun olmaya devam ediyor), ancak yine de modern bir konsol canavarının kontrolünü elinizde tutmak için ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere sahip ileri görüşlü bir ped. tüm önemli PlayStation mirasını korumak.

Ve artık PS4 Pro gibi daha yeni, daha güçlü konsollar mevcutken, PS4 azalan bir donanım parçası değil ve 1080p'de veya bir bütçeyle oyun oynayanlar için mükemmel bir seçim olmaya devam ediyor. Bu, sektöre her şeyden önce aptalca oyunlarla ilgili olduğunu hatırlatan güçlü ve güvenilir bir platform.

  • Pingtwitter Smackdown: Xbox One X ve PS4 Pro