Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Sony PS4 Slim incelemesi: daha sessiz, daha soğuk, daha ince

Sony PS4 Slim incelemesi: daha sessiz, daha soğuk, daha ince

Sony PlayStation 4 Slim fırsatları

Pingtwitter'ün resmi PS4 Slim incelemesine hoş geldiniz. PS4 Slim piyasaya çıktığından bu yana, orijinaliyle varsayılan PlayStation deneyimi haline geldi. sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewaşamalı olarak kaldırıldı ve 4K TV kullanıcıları için Ultra HD özellikli sony-ps4-pro-review-Pingtwitters-official-playstation-4-pro-reviewyayınlandı.


Ve bugünBlack Friday fırsatlarıGerçekten şaşırtıcı indirimler sunan PS4 Slim'te, bu konsol artık her zamankinden daha uygun fiyatlı.

Ayrıca, Sony'nin tüm inanılmaz kitaplığını oynayabilen daha ince PS4 ileharika PS4 oyunlarıSekiro Shadows Die Twice, Devil May Cry 5 ve Metro Exodus gibi epik başlıkları içeren, bugüne kadar en çoken iyi video oyun konsollarısahip olmak.

PS4 Slim incelemesi Sony PlayStation 4 Slim incelemesi

PS4 Slim, konsolun kendisi ve normal boyutlu bir DualShock 4 dahil olmak üzere tüm normal donanımla birlikte gelir.


Kapsamlı PS4 Slim incelememiz, Sony'nin yeni varsayılan PS4 makinesi hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklıyor. Yeni ince kasadan kaputun altındaki performans iyileştirmelerine kadar her şeyi değerlendireceğiz. Bu, PS4 Slim ile ilgili her şey için tek adresiniz!

Şu anda bir PS4 Slim istediğinizi biliyorsanız, ancak konsolda en iyi fiyatı arıyorsanız, o zaman Pingtwitter'lere atladığınızdan emin olun.en iyi PS4 fırsatlarıçevrimiçi perakendecilerden en yeni fiyatlara sahip rehber. Ayrıca, PS4 denetleyicilerindeki en iyi fiyatları daen iyi DualShock 4 fırsatlarırehber de.


Tüm bunlar, bu PS4 Slim incelemesine uygun şekilde takılalım.

PS4 Slim incelemesi: PS4 sadece daha ince bir model mi?

PS4 Slim incelemesi Sony PlayStation 4 Slim incelemesi


PS4 Slim, Blu-Ray uyumlu bir disk sürücüsü ve önde ve arkada her zamanki bağlantı noktası seçimi ile birlikte gelir.

Alıntı yapmakEfendim Humphrey Applebycevap evet ve hayır. Cevap, bu yeni konsolu satın alırsanız, orijinal bir PS4 satın almışsınız gibi aynı temel oyun sistemini elde edeceğiniz anlamında evet. Güç tüketimi orijinal modele göre yüzde 28 azaldı ve yeni sistem de daha sessiz ve daha soğuk çalışıyor, ancak çözünürlük ve kare hızları açısından oyunlarınızın farklı görünmesini ve oynamasını beklemeyin.

Hayır, yeni ince PS4, grafiksel karmaşıklığa bağlı olarak 1920x1080'de ve 30 veya 60 fps'de (saniyede kare) çalışan oyunlarla hala bir 1080p oyun makinesidir. Bu nedenle, yalnızca 4K çözünürlükte oyun oynayabilen bir oyun makinesiyle ilgileniyorsanız, muhtemelen şu anda bu incelemeyi okumayı bırakabilirsiniz. Bununla birlikte, 4K'yı benimsemek için aceleniz yoksa veya 4K TV'nizin kendisini biraz yükseltme yapmasından oldukça memnunsanız, okumaya devam edin.

Öte yandan, cevap hayır, çünkü bu daha ince PS4, aslında orijinal modelden, genel olarak daha iyi olan ve onu çok yönlü bir oyun makinesi yapan bir dizi değişiklik yapıyor.


  • PlayStation VR incelemesi: şimdi indirimde, ancak hayattan daha mı iyi?

PS4 Slim incelemesi: ch-ch-ch-ch-Değişiklikler

PS4 Slim incelemesi Sony PlayStation 4 Slim incelemesi

Orijinal PS4 tasarımına güncellenmiş bir yaklaşım olarak, PS4 Slim, daha küçük kardeşinden çok daha sessiz.

Bu değişikliklerden ilki, yeni, daha küçük tasarımdır. Orijinal PS4, 27,5 x 30 x 5,3 cm olarak ölçüldü, bu hiçbir şekilde büyük değildi. Yeni 2016 PS4, 26,5 x 26,5 x 3,8 cm boyutlarındadır ve bu, orijinal sistemden kabaca üçte bir daha küçüktür. Sonuç, aslında bir oyun teknolojisi yerine büyük bir kitapla karşılaştırılabilecek inanılmaz derecede ince bir oyun sistemidir. Gözle görülür şekilde daha hafif olması, yeni tamamen mat siyah kaplama gibi bu yeni görünüme de katkıda bulunuyor.

Genel şekil, bu ayırt edici açıların hala mevcut olmasıyla benzer kalır, ancak şimdi yuvarlatılmış kenarlar ve orta hat etrafındaki geniş girinti, PS4 Slim'e daha yumuşak bir görünüm kazandırır. Hala bu yeni görünümü beğenip beğenmediğimizden emin değiliz, ancak daha az müdahaleci olduğunu ve önceki modele göre çok daha verimli olduğunu inkar etmek mümkün değil.

PS4 Slim incelemesi Sony PlayStation 4 Slim incelemesi

Gözle görülür derecede daha küçük bir model olan PS4 Slim, daha az alan sunan oyun kurulumları için çok daha uygundur.

Bağlantı noktaları ve düğmeler açısından, sistem öne bakan disk yuvasını ve öndeki iki USB bağlantı noktasını korur, ancak artık dokunmaya duyarlı kontroller yerine fiziksel güç ve çıkarma düğmelerine sahiptir. Ayrıca, sistemin o anda içinde olduğu durumu (uyku modu gibi) gösteren üste monte renkli ışık çubuğu göstergesi de kaldırıldı. Sistemin arkasında dolaşın ve dijital optik çıkışın yeni yokluğunun yanı sıra her şey bağlantı noktası açısından aynı kalır. Pingtwitter Towers'ta müzik tutkunu olduğumuz için, yeniden tasarımın bu unsuru hoş karşılanmadı.

PS4 Slim incelemesi Sony PlayStation 4 Slim incelemesi

Konsolun arka tarafı biraz temizlendi, ancak normal bağlantı için bir USB, HDMI ve Ethernet bağlantı noktası korundu.

Son olarak, yeni PS4 Slim, sisteme 5GHz IEEE 802.11 a / b / g / n / ac bağlantısı sunuyor. Orijinal model yalnızca 2,4 GHz bantlar üzerinden kablosuz olarak bağlanabilir, bu nedenle sistemi Ethernet kablosuyla yönlendiricinize bağlamanızı öneriyor olsak da, bu bir seçenek değilse, şimdi daha temiz, daha kararlı bir bağlantı elde etmelisiniz.

  • sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-review

PS4 Slim incelemesi: yeni DualShock 4 denetleyici

PS4 Slim incelemesi Sony PlayStation 4 Slim incelemesi

PS4 Slim konsolu yeniden işlenirken, DualShock 4, 2013'te PS4 ile piyasaya sürülen tasarımın aynısı.

Ve yeniden tasarımdan bahsederken, bir kez daha orijinal modele benzeyen ancak farklı olan sistemin paketlenmiş denetleyicisinden bahsedelim. Yeni PS4 kontrol cihazı ilk bakışta orijinaliyle aynı görünüyor. Elde de aynı hissi veriyor - bu, orijinal denetleyicinin sadece güzel olması harika - ve aynı seviyede tutuş ve performans sunuyor. Ancak daha yakından incelendiğinde, birkaç önemli değişiklik var.

Birincisi, denetleyicinin dokunmatik yüzeyinde uzanan yeni yarı saydam bir ışık çubuğuyla çok dikkat çekicidir. Bu, oyuncuların kumandayı elinde döndürmeden hangi renge ayarlandıklarını görmelerini sağlamak için dahil edilmiştir. İkinci değişiklik, oyun girişi için denetleyiciyi USB bağlantısıyla bağlamanın yeni seçeneğidir. Orijinal denetleyici, aksine, yalnızca oyun için Bluetooth bağlantısına güvenerek yalnızca USB kablosuyla şarj edilebilir. Profesyonel oyun turnuvaları sırasında herhangi bir gecikme olasılığını ortadan kaldırmak için bu düğme ve çubuk girişlerini kablo üzerinden taşıma seçeneği eklenmiştir. Bu değişiklik ayrıca, yeni DualShock 4'ü bir Bluetooth dongle satın almak zorunda kalmadan PC ile kullanmanıza da olanak tanır.

PS4 Slim incelemesi: aynı şey nedir

PS4 Slim incelemesi Sony PlayStation 4 Slim incelemesi

PS4 Slim, daha küçük eğimli levha görünümüyle orijinal PS4 ile aynı estetiği takip ediyor.

Ve değişmemiş olmasını dilediğimiz en önemli şey 500GB sabit disktir. Sony, yeni PS4 Slim'in 1 TB'lık bir versiyonunun geleceğini vaat etti, ancak şu anda satın alabileceğiniz tek model 500 GB'lık bir sabit disk ile geliyor. Şimdi bakın, bu ciddi bir sorun veya başka bir şey değil, ancak Xbox One S'de sunulan 1,6 TB'lık alana ve Pingtwitter Tower'ın orijinal PS4'üne yüklediğimiz yükseltilmiş 1 TB sürücüye alıştıktan sonra geri dönmek için 500GB biraz söndü.

Değişmeyen bir diğer şey de dahil olan Blu-ray disk oynatıcıdır. PS4 Slim veya PS4 Pro'ya 4K Blu-ray oynatıcı dahil değildir, bu nedenle, düz bir oyun konsolundan daha fazla bir medya merkezi arıyorsanız, o zaman yine bu dikkate alınması gereken bir şey olabilir.

PS4 Slim incelemesi: karar

PS4 Slim incelemesi Sony PlayStation 4 Slim incelemesi

God of War ve Spider-Man dahil olmak üzere PS4'e özel oyunların sayısı son 12 ayda büyük ölçüde arttı.

Bak, bu soruyu sadece sen cevaplayabilirsin. Bu yeni ince PS4, dünyanın en çok satan video oyun konsolunu alıyor, kelimenin tam anlamıyla harika oyunlarla dolu bir oyun platformu sunan ve onu daha iyi hale getiren bir oyun. Daha ince, daha hafif, daha soğuk ve daha sessizdir. Aynı zamanda, şimdiye kadar yapılmış en iyi denetleyicilerden birinin biraz ince ayarlı bir sürümü ile birlikte gelir ve çok uygun bir 249 £ maliyeti. Kitabımızda bu harika bir ürün.

Bununla birlikte, daha geniş bağlamı göz önünde bulundurarak, tetiği çekmeden önce kendinize birkaç soru sormanız gerekir. Bunlardan ilki şu anda 4K oyun oynamak isteyip istemediğiniz olmalı. Cevabınız evet ise, o zaman PS4 Pro'yu beklemeniz veya Xbox One S'ye bakmanız gerekir. İkinci olarak, kendinize bu sistemin sizin için tam olarak ne yapmasını istediğinizi de sormalısınız. Cevap, oturma odanız için bir multimedya merkezi güç merkezi olmaksa, yine muhtemelen başka bir yere bakmalısınız.

Genel olarak PS4 Slim, orijinal PlayStation 4 sistemi hakkında insanların sevdiği her şeyi alır ve daha iyi hale getirir. Sony, Slim ile güvenli bir şekilde oynadı, ancak bu kötü bir şey değil, çünkü başlangıçta mükemmel bir oyun kitaplığına sahip üst düzey bir donanımdı. Bu nedenle, 1080p'de oyun oynamak istiyorsanız ve Sony'nin oyun ekosistemine yaslanıyorsanız, o zaman bu mükemmel bir seçimdir.

  • En İyi PS4 Oyunları 2019: Harika PlayStation 4 Oyunları Oynayın