Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Sony PS5 vs PS4 videosu ortaya çıktı: Bize bunun daha hızlı olduğunu söylediler, ancak BU çok daha hızlı değil

Sony PS5 vs PS4 videosu ortaya çıktı: Bize bunun daha hızlı olduğunu söylediler, ancak BU çok daha hızlı değil

Tam olamayacağımızı düşündüğümüzdeDahaelimize almak için heyecanlıyızPlaystation 5Sony, bir yatırımcı konferansı sırasında yeni konsolun önceki nesil donanıma kıyasla ne kadar daha hızlı olacağını açıkladı.


Neyse ki, dahili PS5 vs PS4 gösterisi filme alındı ​​veTwitter'da yayınlandıWall Street Journal yazarı Takashi Mochizuki tarafından. Görüntülerde gösterilen PS4 ile henüz tamamlanmamış PS5 donanımı arasındaki karşılaştırma demoyu yansıtıyoryalnızca Kablolu için gösterilirbu yılın başlarında.

Ve ayrıntılı olarak verilen hız iyileştirmelerini duyduğumuzda etkilendik.o makale,onu görmektamamen başka bir şey. Videoyu aşağıda gömülü tweet'te izliyorsunuz:

Sony'nin PS4 Pro ile yeni nesil PlayStation performansını karşılaştıran resmi videosu pic.twitter.com/2eUROxKFLq21 Mayıs 2019

Sunum kullanırMarvel'in Örümcek Adamı- özel bir PS4 başlığı (bunlardan biri değilPS5 oyunlarıInsomniac Games tarafından geliştirilen lansmanda bekliyoruz. İlk olarak Sony, amiral gemisi ile oyundaki New York City haritası etrafında bir dizi 'hızlı seyahat' eğrileri sergiliyor. sony-ps4-pro-review-Pingtwitters-official-playstation-4-pro-reviewatlamayı saygın bir 8.1 saniyede doldurmak. Bu metni yanıtlamak için neredeyse yeterli zamangerginliklertelefonunuza, değil mi? Maalesef, kişilerarası ilişkiniz PS5 başladığında darbe alabilir çünkü devasa konsol aynı ortamıÖrümcek Adamsadece 0,83 saniyede.


Bu, PS4 Pro'dan 10 kat daha hızlı. Veya başka bir deyişle, PS4 ve PS5 donanımı arasında hızda akıllara durgunluk veren% 912,5 artış.

  • Sony PS5 çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri, söylentileri ve daha fazlası
  • sony-ps4-pro-review-Pingtwitters-official-playstation-4-pro-review
  • En iyi PlayStation 4 oyunları

Video sunumunun ikinci kısmı, açık dünya verilerinin akışına odaklanıyor. PlayStation sistem mimarı Mark Cerny'ye (PlayStation 4'ün gelişimine öncülük eden ve halefi için aynısını yapmak üzere geri dönen) göre, oyunlarda seyahat hızıMarvel'in Örümcek Adamışu anda kısıtlamalarla sınırlıdır sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewdonanım.


Videonun gösterdiği gibi, PlayStation 4'te hız artırıldığında sistem kısa süre sonra durma noktasına gelirken, umutsuzca New York City sokaklarında kamera hızına ayak uyduracak kadar şehir manzarasını yeterince hızlı yüklemeye çalışır. Konsol gittikçe homurdandıkça, PS4 yüklemeyi bitirmeyi başardığında binalar ufukta rasgele ortaya çıkıyor. Açıkçası harika görünmüyor.

Ancak Sony, PS5'te aynı testi yaptığında bu durum değişir. Kamera, donanımdan tek bir tekleme bile olmadan dijital şehir içinde daha hızlı ve daha hızlı geçiş yapar. Onunciddi anlamdaetkileyici şeyler.


Demo oldukça heyecan verici ve seviye yükler sırasında su ısıtıcısını kaynatmak zorunda kalan oyuncuların sonunu getirebilir. Daha da cezbedici olan şey ise, PS5 yükleme sürelerininDaha hızlıGelecekte, donanım hala aktif geliştirme aşamasında olduğundan.

Şaşırtıcı hız kazanımları, kısmen oyunların ve kaydetme verilerinin depolandığı konsolun içine yerleştirilmiş Katı Hal Sürücüsünden (SSD) gelir. Baş sistem mimarı Mark Cerny, teknolojiyi 'gerçek bir oyun değiştirici' olarak nitelendirdi. video oyunu meraklıları için.

Bu gösterime dayanarak, bu abartı değil. Bununla birlikte, SSD'ler, dönen sürücü meslektaşlarından çok daha pahalı olma eğilimindedir ve bu, PS5'in maliyetini lansman sırasında oldukça büyük bir marjla artırabilir. Yine de, en erken 2020'ye kadar piyasaya sürülmesi planlanmadığından PlayStation 5 için biraz para harcamak için bolca zaman var.

Potansiyel Müşteri Görüntü Kredisi:Caspar Camille Rubin / Unsplash


Bugünün en iyi Sony PlayStation 4 Slim ve Sony PlayStation 4 Pro fırsatları Yeni Sony Playstation 4 PS4 ...Sony PlayStation 4 İnceeBay329,85 £ Görünüm Tüm fiyatları görünCONSOLE PS4 1To PRO G SİYAH -... Sony PlayStation 4 Pro Amazon £ 437,99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz